Як вести Instagram для бізнесу: одкровення СММщика

Спочатку соціальні мережі були створені для спілкування. Однак, у людей є погана звичка вигадувати все нові і нові застосування простим, здавалося б, речей. Так і в даному випадку, завдяки величезному трафіку людей, які приходять сюди, щоб спілкуватися, з’явилися способи заробітку. Один з варіантів – підприємництво. Поговоримо про те, як вести Instagram для бізнесу.

Як оформити Instagram для бізнесу

Деякі недооцінюють важливість зовнішнього вигляду аккаунта, який збираються розкрутити. В Instagram візуальна складова куди важливіше, ніж в аналогах, тому що всі ведення облікового запису будується на створенні фото і відео матеріалів. Тому перед тим, як почати просування і розвиток профілю, важливо розібратися з тим, як оформити Instagram для бізнесу. Профіль можна розділити на дві частини – шапку та публікації.

Розберемо кожну з них:

 1. Шапка. Це – те, що користувач бачить в першу чергу. А значить, вже те, наскільки добре і інформативно виглядає шапка, допомагає людям вирішити, чи будуть вони в числі ваших фоловерів чи ні. Сюди входить наступне:
  • Аватарка. Вона повинна бути мінімалістичною і симетричною. Бажано використовувати для цих цілей логотип – це дозволить почати працювати над впізнаваністю бренду.

Як вести Instagram для бізнесу: одкровення СММщика

  • Ім’я і нікнейм. Вони індексуються в пошуку. Тому важливо, щоб вони були, по-перше, осмислені, і по-друге, лаконічні. Можна використовувати назву компанії або своє ім’я і рід діяльності. Деякі додають ще й геолокацію, якщо це максимально важливо. Можна зробити, наприклад, @moscownails. Символи бажано використовувати рідше.
  • «Про себе». Зараз Instagram приховує частину Біо, тому особливу увагу слід звертати першим двом рядкам. Будьте креативні, щоб користувачі вами зацікавилися. Тут вам потрібно цікаво і незвично відповісти на три питання: хто ви, чим ви займаєтеся і чому людям слід звернутися до вас.

Як вести Instagram для бізнесу: одкровення СММщика

  • Контакти, веб-сайт і місце розташування. Всі ці графи спрямовані на те, щоб покупці могли зв’язатися з вами. Якщо є сайт, розмістіть його тут. Ні? Не біда, можна скористатися сервісом мультиссылок Hipolink і залишити для зв’язку всі можливі способи контактування. Про місце розташування і говорити не варто – очевидно, що, якщо у вас реальний магазинчик, позначити геопозицию потрібно.
Читайте також:
Як подивитися архів в Instagram?

Як вести Instagram для бізнесу: одкровення СММщика

  • Актуальне з історій. Це – відносно новий розділ соціальній мережі. Тут можна розмістити всю інформацію, яка знадобиться потенційним покупцям – відгуки, бкстейджи, каталог та інше. Актуальне може замінити меню сайту і викликати довіру у клієнтів.
 1. Контент. Є багато видів оформлення сітки публікацій: колаж, горизонтальні, вертикальні або горизонтальні лінії і так далі. Але ви можете і не запарюватися з цим.

Важливо, щоб публікації відповідали наступним пунктам:

 • Якість.
 • Креатив.
 • Колірна гамма.
 • Правильно зроблена фотографія (мова про експозицію, позиціонування предметів на зображенні і так далі.

Як вести Instagram для бізнесу?

Тепер про головне – як вести Instagram для бізнесу? Ви можете робити це самостійно або заплатити професіоналу. У другому випадку, звичайно, все просто – кидаємо гроші на рахунок і бід не знаємо. Але це вимагає додаткових вкладень, без яких можна обійтися, якщо навчитеся вести запис самостійно. Нюанси, пов’язані з оформленням, ми вже розглянули.

Є ще кілька рекомендацій, які я можу дати:

 1. Ексклюзив. Важливо не тільки отримувати нових фоловерів, але і підігрівати увагу вже наявних. Пропонуйте передплатникам особливі, унікальні товари або ціни. Люди повинні розуміти, що від підписки на вас вони зможуть отримати те, чого немає в інших. Це називається унікальна торгова пропозиція, якщо ви цього не знали, запам’ятайте – для подальшої торгівлі буде корисно.
  Як вести Instagram для бізнесу: одкровення СММщика
  Як вести Instagram для бізнесу: одкровення СММщика
 2. Інтерактив. Безликі фотографії товарів та цифри люди можуть бачити і в інтернет-магазинах. Instagram ж, хоч і наблизився до торгівельних майданчиків, залишається соціальною мережею, в якій люди спілкуються один з одним. Так і ви спілкуйтеся з фоловерів і налагоджуйте дружні відносини.
  Як вести Instagram для бізнесу: одкровення СММщика
  Як вести Instagram для бізнесу: одкровення СММщика
 3. Бэкстейджи. Якщо ви будете показувати те, що зазвичай приховано, ви, знову ж таки, зможете налагодити дружні стосунки з передплатниками. Під тим, що приховано, я маю на увазі якусь неформальну сторону компанії або, наприклад, процес створення товару.
  Як вести Instagram для бізнесу: одкровення СММщика
  Як вести Instagram для бізнесу: одкровення СММщика
 4. Невеликі розіграші. Це – необов’язковий пункт. Але невеликі гивэвеи пару раз в місяць дозволять налагодити контакт з аудиторією і, можливо, навіть набрати нову.
 5. Альтруїзм. Ви повинні розуміти, що комерційний обліковий запис ведеться не для вас, а для передплатників. Тому враховуйте насамперед те, що їм подобається. Для цього використовуйте статистику.
Читайте також:
Завантажити повну версію Instagram для комп'ютера російською мовою

Як розвивати бізнес в Инстаграме?

Як розкрутити сторінку в Инстаграме для бізнесу? Великим компаніям легко – їх тепер знають. Вже в перші дні існування сторінки аудиторія буде швидко зростати. Менш же відомим доводиться набагато складніше. Вище ми говорили про абстрактні моменти веління сторінки.

 

Тепер поговоримо про конкретних рекомендаціях для розвитку:

 1. Аналіз конкурентів. Пам’ятаєте приказку, що люди вчаться на своїх помилках? Необов’язково самостійно помилятися, можна набиратися досвіду у власників аналогічних акаунтів. Так ви, до того ж, можете запозичувати деякі формати.
  Як вести Instagram для бізнесу: одкровення СММщика
 2. Створіть портрет цільового споживача. Як я вже писала вище, ви ведете профіль не для себе, а для аудиторії. Тому проаналізуйте фоловерів. У цьому допоможе як стандартний функціонал статистики Instagram, так і сторонні помічники.
 3. Прописуйте контент-план. Якість постів вкрай важливо, і кращого результату ви зможете домогтися лише в тому випадку, якщо будете планувати. Але грамотне створення такого плану – ціла наука.
 4. Експериментуйте з постами, пробуйте нові формати та типи зйомки.
 5. Успіх експериментів постійно відстежуйте за статистикою. Найвдаліші постійно будуть приносити вам дохід і охоплення.
  Як вести Instagram для бізнесу: одкровення СММщика
 6. Продумуйте і постійно вдосконалюйте стратегію просування.

Способи просування Instagram для бізнесу

Просування бізнесу в Instagram можливо як платно, так і безкоштовно. Але безкоштовні способи більше схожі на рекомендації – хештегі та інші фішки можна використовувати і разом з платними варіантами, зайвими вони не будуть. Розкрутка за гроші більш різноманітна й ефективна. Їх і розглянемо.

Найпоширеніші способи просування:

 1. Таргетована реклама. Мабуть, самий швидкий і разом з тим дорогий варіант. Якщо ви не знали, таргетинг – рекламні пости в стрічці користувачів.
  Як вести Instagram для бізнесу: одкровення СММщика
 2. Реклама в розкручених сторінках. На відміну від попереднього способу, цей, яку відповідну за тематикою майданчик і не підібрали, не буде таким же точним. Якась частина фоловерів не буде цільової. В плані ціни ж іноді таргетинг виходить дешевше. Підходящу площадку можна шукати на біржах реклами. Непоганий варіант, наприклад, сервіс Epicstars.
  Як вести Instagram для бізнесу: одкровення СММщика
 3. Проведення конкурсів, розіграшів та гивэвеев. Це – найпоширеніший варіант. Однак, за результатами він схожий на накрутку – різкий зліт статистики, а потім її падіння. Зазвичай близько 60 відсотків прийшли передплатників після оголошення підсумків відписуються. Найпоширеніший тип розіграшу – рендомний. Ви створюєте пост, умова якого – коментар. Потім у спеціальному сервісі вставляєте посилання на публікацію, а рандомайзер видає вам переможців. Хороші сайти-помічники – Lizaonair і Giveawation.
 4. Сервіси комплексного просування. Механізм їх роботи – массфолловинг і масслайкинг по цільовій аудиторії. Так, за ефективністю цей варіант не зрівняється з націлюванням. Але в плані якості і ціни з перерахованих він є кращим. Найпопулярніші сервіси: Tooligram, Zengram і Socialkit.
Читайте також:
Канали для заробітку в Телеграм (Telegram)

Як вести Instagram для бізнесу: одкровення СММщика

Як створити Instagram для бізнесу? Коли у вашому розпорядженні особистий профіль, все просто – насамперед ви ведете його для себе. А ось в комерційному акаунті все дещо складніше. Необхідно враховувати абсолютно кожну деталь сторінки і продумувати кожну дію в соціальній мережі – адже все, що ви робите, має йти вам на користь.

Запитання наших читачів

Як вести Instagram для бізнесу: одкровення СММщика#1. Чим Instagram хороший для бізнесу?

Соціальна мережа вирішує питання з розкруткою. Якщо ви думали створювати лендінгем, то Інста підійде краще – на сайт нагнати відвідувачів набагато складніше, ніж в профіль. Фотосеть налічує більше мільярда облікових сторінок. І цей трафік можна використовувати для заробітку. Тим більше, завдяки орієнтованості на візуал ви можете легко створити воронку продажів і відстежити ефективність своєї роботи завдяки функціоналу бізнес-профілю.

Як вести Instagram для бізнесу: одкровення СММщика#2. Варто вести комерційну діяльність виключно в соціальних мережах?

Теоретично це можливо. Однак, такий бізнес має суттєві обмеження. В якийсь момент, якщо захочете заробляти більше, доведеться виходити в реальне життя.

Як вести Instagram для бізнесу: одкровення СММщика#3. Instagram забороняє використання сторонніх сервісів для ведення профілю або його розкрутки. Які можуть бути наслідки?

Найчастіше «палять» ненадійні сервіси комплексного просування. Не всі вони слідують трендам і вдосконалюють механізми захисту від блокування. Вибирайте інструмент розкрутки прискіпливіше. Можливих наслідків невдалого вибору може бути три: тимчасовий бан, постійний або тіньовий. Незрозумілим терміном є, мабуть, останній. Він має на увазі те, що ваш охоплення буде урізаний – профіль не буде показуватися в рекомендаціях, а пости не піднімуться в ТОПах і стрічці передплатників.

Щоб задати питання або висловитися — пишіть у коментарях. А також дивіться корисне відео по темі.

Моя довідка - Корисні поради