Як потрапити в рекомендації в Instagram: 12 порад + робота алгоритму

З цієї статті ви дізнаєтеся:

  • Як потрапити в рекомендації в Інстаграм в 2021-2022 році: 11 порад.
  • Що таке рекомендації.
  • за яким принципом формується розділ «Цікаве».
  • Як прибрати нерелевантні пости з рекомендованих.

Що таке рекомендації в Instagram?

Рекомендації – це спеціальний розділ в Інстаграм, де користувач бачить публікації, які відповідають його інтересам. Список посад формується під конкретну людину: алгоритм автоматично аналізує, що подобається Instagram-користувачеві, а потім показує схожі записи.

Потрапити в цей розділ – одна з цілей автора в Інстаграм. Справа в тому, що це безкоштовний метод просування профілю, який забезпечує органічний трафік.

Інстаграм пропонує 2 типу рекомендацій:

  • Цікаві публікації. Вони відображаються в розділі «Цікаве». На відміну від стрічки, тут показані відеоролики, IGTV, фотографії людей, на яких ви не підписані. У мобільній версії додатка цей розділ відзначений іконкою лупи, а в веб-версії – іконкою компаса.
  • Цікаві акаунти. Це список Instagram-профілів, на які вам пропонують підписатися. Наприклад, якщо ви підписані на 5 акаунтів книжкових видавництв, то в рекомендаціях будуть пропонувати аналогічні профілі: сторінки інших видавництв і книжкових блогерів.

Як працює алгоритм: за яким принципом формуються рекомендації?

Рекомендації постів і акаунтів формуються автоматично. Для цього використовується спеціальний алгоритм. Він враховує різні фактори і сигнали, які впливають на те, які фотографії, відео, історії буде бачити той чи інший користувач.

Адміністрація соціальної мережі не розкриває секрети роботи алгоритму. Але інтернет-маркетологи зрозуміли принцип того, як формуються рекомендації.

Instagram аналізує акаунти, з якими взаімодейтсвовал користувач: ставив лайки, підписувався, коментував, зберігав пости. Після цього алгоритм вивчає схожість між профілями і публікаціями: тематика, хештеги, ключові слова в тексті. Всі публікації об’єднують в один пул, а потім фільтрується на наявність порушень.

На наступному етапі алгоритм підбирає 500 релевантних публікацій, які можуть сподобатися користувачеві. З цих 500 постів пізніше залишається тільки 25 публікацій. Це фотографії, відео, історії, які користувач бачить в перший раз, коли заходить в розділ «Цікаве».

Для наочності намалював просту схему роботи алгоритму.

Як потрапити в рекомендації в Instagram: 12 порад + робота алгоритму Принцип роботи алгоритму

Як потрапити в рекомендації: 11 порад

Тепер перейдемо до основної частини статті. Поділимося порадами, які допоможуть вам потрапити в рекомендації, щоб збільшити органічне зростання передплатників, лайків та коментарів.

1. Використовуйте хештеги

Не забувайте про хештеги під кожною публікацією. Їх можна додати в описі до фотографії/відео або в коментарях. Максимальна кількість тегів – 30 штук. Добре підібрані хештеги збільшують охоплення публікації.

Головне правило: підбирайте тематичні та релевантні # хештеги. Під фотографією моря не потрібно «пхати» всі популярні теги, які жодним чином не відносяться до тематики. Алгоритму буде складніше підібрати цільову аудиторію, якщо під постом десятки ніяк не пов’язаних між собою хештегов.

2. Спробуйте массфолловінг і масслайкінг

Массфолловінг і масслайкінг – це популярні способи просування в Інстаграм. Ви виконуєте масові дії – підписуєтеся на інших людей, ставити лайки під їх постами. Вони підписуються і лайкають у відповідь.

Таким чином, ви наберете першу аудиторію – лояльних передплатників, які будуть читати ваші пости, коментувати, ставити лайки.

Це помітно прискорить процес потрапляння в рекомендації – а значить і збільшиться органічне зростання профілю.

Для массфоловінг і масслайкінга ми рекомендум користуватися спеціальними сервісами – вони автоматизують всі рутинні дії.

Zengram

Zengram – професійний інструмент для просування в соціальній мережі Інстаграм. Він сам ставить лайки, коментує, підписується, дивиться історії – всі ці дії привертають вашу цільову аудиторію.

Як потрапити в рекомендації в Instagram: 12 порад + робота алгоритму

Вам потрібно просто запустити задачу і чекати – перші результати ви помітите вже через кілька годин. Інструмент привертає тільки живу і цільову аудиторію

Це безпечно – аккаунт не заблокують на підозрілу активність, так як Zengram дотримується всіх актуальні ліміти Інстаграм.

Вартість інструменту: 699 руб/міс.

Перші 3 дні можна користуватися безкоштовно.

Tooligram

Tooligram – професійний інструмент для просування в Інстаграм. Працює в хмарі – можете почати розкрутку профілю з телефону, планшета або комп’ютера.

Підходить для будь-якої ніші: персональна сторінка, блог, комерційний аккаунт. Запустити массфолловінг або масслайкінг можна за 5 хвилин.

Завдяки Tooligram ви зможете набрати живу і цільову аудиторію. Вони будуть ставити лайки і коментувати ваші пости. Завдяки цьому публікації потраплять в рекомендації.

Сервіс повністю безпечний – він імітує дії реального людини. Тому ваш Instagram-профіль не заблокують.

Вартість: 690 руб/міс.

Є пробний період.

3. Аналізуйте статистику публікацій

Дивіться статистику окремих постів. Скільки людей поставили лайк, залишили коментар, репостнулі або зберегли публікацію. Також дивіться на показник «Охоплення» в розділі «Цікаве».

Так ви дізнаєтеся, скільки нових користувачів побачили публікацію. Ваше завдання – зрозуміти, який контент подобається цільової аудиторії.

  • Щоб відкрити доступ до статистики, підключіть аккаунт автора. Для цього прочитайте нашу статтю «Що таке аккаунт автора в Інстаграм і як його підключити».

4. Створюйте цікавий контент для цільової аудиторії

Продовження попередньої ради. Вивчіть свої публікації і знайдіть найпопулярніші. Намагайтеся робити схожі пости.

Лайфхак: проведіть опитування серед передплатників – наприклад, в stories, – і запитайте у них, які посади їм подобаються найбільше. Або створіть окремий пост з питанням – нехай аудиторія пише думку в коментарях.

  • Не знаєте, як робити опитування? Читайте нашу статтю «Опитування в Інстаграм».

5. Слідкуйте за поточними трендами

Знайдіть «топових» конкурентів по вашій тематиці, заглядайте в розділ «Цікаве». Подивіться, які посади, пов’язані з вашою діяльністю, набирають найбільше лайків і коментарів.

Можливо, зараз проходить якийсь цікавий челлендж, в якому ви можете взяти участь. Або є інфопривід, про який можна зробити окремий пост з розгорнутим думкою.

6. Робіть упор на різноманітний контент

Не зациклюйтеся тільки на одному типі публікацій. Зробіть свій контент: публікуйте фотографії, відео, історії. Це підвищить органічний охоплення постів і збільшить число передплатників.

Порада: відеоролики підвищують залученість аудиторії. Разом з цим зростає ймовірність попадання в рекомендації. Тому намагайтеся робити упор на цей тип контенту.

7. Додавайте Call-to-action до постів

В описі до публікації додайте заклик до дії. Найбанальніша Call-to-action: «Ставте лайки, підписуйтесь на профіль і пишіть коментарі». Цей простий прийом працює і дійсно підвищує кількість реакцій і підписок.

8. Спілкуйтеся з аудиторією

Намагайтеся відповідати на всі коментарі, проводите прямі трансляції, задавайте передплатникам будь-які питання. Ваше завдання – збільшити залученість аудиторії.

Так алгоритм Instagram зрозуміє, що у вас «живий» і цікавий аккаунт, а значить почне активно рекомендувати його іншим користувачам соціальної мережі.

9 . Чи не розпиляйтеся

Це стосується тематики. Якщо ваш аккаунт про кіно і серіали, то не потрібно публікувати пости, які не пов’язані з вашою темою: політика чи автомобілі. При цьому, можна писати пости і записувати відео на суміжні тематики: наприклад, книги або комп’ютерні ігри.

10. Виберіть найкращий час для публікації

Тут знову допоможе статистика. подивіться, в який час пости збирають найбільше реакцій. Щоб отримати точні дані – експериментуйте.

Кожен день публікуйте фотографії, відеоролики, історії в різний час; наприклад, в понеділок о 15:00, а у вівторок – о 17:00. Так ви дізнаєтеся, в який час аудиторія найбільш активна.

11. Використовуйте «ключі» в тексті

Коли пишіть текстові публікації в Instagram, то використовуйте тематичні слова. Це потрібно, щоб алгоритм розумів, для якої аудиторії показувати пости.

Наприклад, в профілі про кіно бажано використовувати тематичні слова: «Кіно», «Фільм». Завдяки цьому робот Instagram швидше підбере потрібну категорію для публікації.

12. Складіть контент-план

Не забудьте скласти контент-план для публікацій. Створіть невелику таблицю, в якій розпишіть, що і коли будете публікувати. Для наочності наведемо приклад – дивіться на таблицю нижче.

Тип публікації Дата публікації 
Текстовий огляд фільму «Великий Гетсбі» 20.04.2020
Відео з новинами про кіно 21.04.2020
Опитування про улюблені серіали 25.04.2020
Цікаві факти про зйомки «Володар кілець» (пост-карусель) 29.04.2020

Як прибрати рекомендації

Повністю відключити розділ з рекомендаціями не можна. Але можна прибрати нерелевантні пости, які алгоритм підібрав помилково. Наприклад, він показує пости про футбол, хоча він вам не цікавий.

Щоб прибрати публікацію з рекомендацій, відкрийте цей пост. У правому верхньому куті є три точки – натисніть на них. Виберіть опцію «Не цікавить».

Тепер в розділі «Цікаве» буде менше таких публікацій. Намагайтеся частіше виключати їх з рекомендацій, щоб алгоритм більше не показував подібні пости.

Підсумки

Використовуйте описані поради для свого профілю, щоб потрапити в рекомендації в Інстаграм . Намагайтеся комбінувати кілька схем одночасно. Так ви помітно збільшите органічний охоплення публікацій.

Моя довідка - Корисні поради