Як подивитися статистику в Instagram: топ кращих рад

Instagram є однією з найбільш швидкозростаючих соціальних мереж. Його відрізняє досить молода і активна аудиторія. Це робить соцмережа привабливою для бізнесу. Останньому, для успішної роботи, необхідно розуміти, яка аудиторія акаунтів, через які він працює. Саме статистика в Instagram дає таке розуміння.

У чому користь статистики в Инстаграме

Статистика Instagram є фундаментальним показником для кожного аккаунта, власник якого прагне монетизувати свою популярність. Збирається він заробляти на рекламі або на продажах — потрібно розуміти, наскільки великий буде аудиторія, яка її демографія.

Разом з тим для того, щоб ефективно використовувати показники статистики в цій соціальній мережі, потрібно добре розуміти, як вона працює.

Наприклад, крім випадків, коли мова йде про туристичних агентствах, статистичні показники падають навесні і влітку. Чим тепліше на вулиці, тим рідше користувачі гортають свою стрічку. Потрібно бути готовим до цих сезонним трендам.

Важливо! Навіть в періоди низької активності користувачів instagram-запис повинен бути на очах користувачів.

Корисним засобом підвищення ефективності даних статистики буде регулярне спостереження за ними з ручкою та блокнотом.

Власнику і СММ-фахівцеві варто проаналізувати поведінку своїх читачів протягом року, записуючи показники після кожної кампанії з просування — будь то масфолловинг, реклама або акція. Аналіз аккаунта — краще, для чого можна використовувати статистику.

Як подивитися статистику в Instagram: топ кращих рад

Які дані вона показує

Instagram дозволяє подивитися статистику аккаунта цілком, так і окремих посад-фотографій. Вона може бути порівняльної і за весь час.

Так, порівняльна статистика дозволяє порівняти дані:

 • показів;
 • охопленню;
 • кліки;
 • переглядів профілю.

Порівнюються поточні дані з тими, що були тиждень тому. Так, завдяки порівняльному охопленням можна дізнатися, яка кількість людей, які переглянули різні пости в записі або конкретний, зацікавив власника, посаду, а також порівняти, як воно змінилося протягом тижня.

Увага! Кількість охоплення завжди менше кількості показів, оскільки кожен подивилася пост унікальний користувач вважається лише раз, у момент відвідування аккаунта, на обраній тижня. Як би він не заходив.

Нормативним вважається число охоплення від 30 до 60 %. Якщо воно помітно нижче цього показника, то є велика ймовірність, що серед передплатників багато неактивних користувачів або просто ботів. Якщо охоплення вище, то, швидше за все, це пов’язано з тим, що одна з фотографій, з якоїсь причини, набрала більшу популярність.

Варто враховувати, що показники охоплення завжди падають із зростанням облікового запису і тривалістю його існування. З часом з’являються передплатники, які більше не використовують Instagram, або яким більше не цікава пропонована вами тематика, але вони не відписуються.

Загалом, інформація, яку можна побачити в статистиці облікового запису і окремих постів, вираховується за одним алгоритмом. Винятком є показник залученості, який визначається лише для фото. Він являє собою суму лайків, коментарів та збережень. У нормі він повинен бути не менше 10 % від охоплення.

Як подивитися статистику в Instagram: топ кращих рад

Instagram показує наступні метрики

У статистиці Instagram можна знайти цілий ряд корисних даних, про частину з яких було сказано вище.

Метрика кожного поста складається з двох рядків. Верхня з них показує дані:

 • коментарям;
 • лайкам;
 • збереженням.

Це досить прості показники, які самі по собі не вимагають додаткового аналізу. Додатково можна дізнатися, хто зберіг посаду.

В нижньому рядку можна побачити відомості про:

 • відвідування;
 • охопленні.

Статистика відвідувань показує число інших користувачів, які перейшли на аккаунт через аналізований пост. У той же час відомості про охоплення демонструють загальна кількість акаунтів, які переглянули це фото.

Розділ охоплення приховує в собі додаткову статистику, яку можна побачити, якщо провести пальцем вгору. Тут власник дізнається такі дані про своєму акаунті:

 • Дії — дані про загальну кількість підписок і відвідувань профілю;
 • Цікаве — у цій метриці зазначаються відомості про кількість користувачів, не підписаних на аккаунт, з переглянули пост.
 • Покази — тут власник дізнається, скільки разів пост переглянули загалом, навіть якщо його дивився один і той же чоловік кілька разів. Зазвичай цей показник істотно більше охоплення.
 • З головної — говорить про число користувачів, які переглянули пост у своїй instagram-стрічці.
 • Від хэштегов — тут можна побачити кількість людей, що прийшли на хэштегам.
 • З іншого — вказує на інші джерела відвідування постів.
 • Крім цих показників, з допомогою яких з’ясовують статистичні дані по кожному посту, є й ті, які використовують лише збір загальних відомостей про обліковому записі.

  Йдеться, зокрема, про дані по передплатникам облікового запису. Окремо показується статистика по рекламних постів. Також можна переглянути статистику публікацій в сториз.

  Як подивитися статистику в Instagram: топ кращих рад

  Історії

  Instagram-історії або сториз практично з самого початку запуску перетворилися у вкрай популярний інструмент блогінгу на цій соціальній платформі. Покликані для того, щоб зменшити поява рядових фото в стрічці передплатників, вони були швидко освоєні і з маркетинговими цілями.

  Наприклад, в історіях можна публікувати відомості про тимчасових пропозиції, знижки. Можна представляти команду, яка працює на компанію, і показувати короткі відео, які розповідають про її життя, що робить спілкування з передплатниками більш особистим.

  Природно, для того, щоб зрозуміти наскільки сториз — успішний інструмент, потрібна статистика. Не всі, правда, знають, як дізнатися статистику як її налаштувати і що вона конкретно показує.

  Статистика instagram-історій, зокрема, дає дізнатися про такі речі, як:

  • охоплення;
  • число показів;
  • кількість торкань вперед;
  • кількість торкань назад;
  • число виходів;
  • відомості про відповідях.

  Відомості про охоплення демонструються в автоматичному режимі — користувач відразу ж дізнається, хто конкретно переглянув його сториз. Інші дані необхідно дивитися окремо.

  Дані по торкань дають можливість дізнатися, наскільки історія виявилася цікавою. Чим більше дотиків вперед — тим більше вона сподобалася, і навпаки. Також статистика по сториз дозволяє швидко виявляти найбільш вдалий час для публікацій завдяки даним про охоплення.

  Як подивитися статистику в Instagram: топ кращих рад

  Демографія передплатників і їх активність

  Instagram надає максимально докладні відомості про передплатників облікового запису. Ці дані важливі, оскільки дозволяють коригувати стратегію просування відповідно до популярністю постів серед різних груп користувачів.

  Акаунтів, які концентруються на товарах або інформації для певної демографічної групи, метрика передплатників дозволяє дізнатися, наскільки аудиторія відповідає очікуванням.

  У цьому розділі можна дізнатися відомості, які стосуються статі, віку, географічного розташування передплатників instagram-аккаунта. Можна дізнатися, в який час дня або ночі ваші передплатники найбільш активно дивляться пости.

  Як подивитися статистику в Instagram

  Стистику в Инстаграме можна подивитися:

  • через Фейсбук;
  • через Iconsquare;
  • через Statigram.

  Ці способи є найбільш поширеними і простими, оскільки не вимагають установки додаткових програм і абсолютно або частково безкоштовні.

  Як подивитися статистику в Instagram: топ кращих рад

  Як дивитися статистику в Инстаграме за допомогою Facebook

  Instagram надає бізнес-акаунтів досить простий спосіб отримання доступу до статистики. Для цього необхідно прив’язати його до сторінки на Фейсбук. Природно, ця опція доступна лише для тих користувачів, які вже мають таку сторінку в найпопулярнішій соціальній мережі світу.

  Увага! Сторінку на Фейсбуці, на відміну від стандартного облікового запису, можуть заводити лише компанії або відомі особистості. Потрібна авторизація.

  Для того щоб підключити статистику Instagram через Фейсбук, насамперед необхідно зайти в свій instagram-профіль. Зробивши це, треба натиснути на шестірню у верхньому правому куті. У налаштуваннях необхідно вибрати розділ пов’язаних акаунтів, а серед ресурсів — Facebook.

  У вікні авторизації зазначаються дані привязываемой сторінки. А потім в блоці «Аккаунт» головного меню налаштувань Инстаграма вибирається розділ «Переключитися на профіль компанії», після чого додаток ще раз попросить авторизуватися на фейсбук-сторінці.

  За підсумком всіх маніпуляцій, поруч зі значком налаштувань в профілі з’явиться іконка статистики.

  Якщо вас цікавить питання, як відключити статистику, то для цього достатньо просто відв’язати аккаунт.

  Як подивитися статистику в Instagram: топ кращих рад

  Через Iconsquare

  Iconsquare представляє собою інтернет-сайт, який є інструментом перегляду статистики для тих акаунтів, власники яких не бажають реєструвати їх в якості компанії, або не мають бізнес-сторінки на Facebook. Через нього можна подивитися статистику і з чистої цікавості.

  Для початку треба зареєструватися на сайті. Під час реєстрації користувач буде сповіщений, що йому надається пробний період на два тижні, під час якого він може користуватися всіма інструментами абсолютно безкоштовно.

  Після реєстрації необхідно прив’язати до сайту instagram-аккаунт. Після прив’язки сервіс збирає дані про статистикою, приблизно годину, під час чого користуватися ним не можна. Дивитися дані можна як у вигляді графіків, так і числових даних. Можна вибирати термін, за який хочеться переглядати статистичні відомості.

  Iconsquare дозволяє відстежувати статистику і з допомогою свого додатку.

  Через Statigram

  Ще одним веб-сервісом, що дозволяє відстежувати статистичні дані, не залежно від наявності фейсбук-сторінки, є Statigram. В загальних рисах його функціонал схожий на той, який у Iconsquare. Але є і додаткові опції.

  Так, користувачі Statigram можуть дізнатися, які п’ять постів лідирують в тій чи іншій метриці. Наприклад, за кількістю лайків чи коментарів. Можна відстежити найбільш популярні теги і навіть дізнатися, хто найпопулярніший користувач Instagram в даний момент.

  Як подивитися статистику в Instagram: топ кращих рад

  Як зробити статистику в Instagram

  В Instagram можна всіляко покращувати свої статистичні показники, використовуючи різні способи просування в соціальних мережах. Для цього використовують і акції, і рекламу, і, звичайно ж, масовий фоловінг.

  Массфолловинг є одним з найпростіших і в той же час, ефективних способів зробити статистику instagram-аккаунта привабливіше. Для нього використовують різні інструменти, включаючи такі програми, як Followme.

  Додаток Followme

  Followme є додатком, що виконує подвійну функцію. З одного боку, з його допомогою можна подивитися статистику. З іншого — поліпшити її. Для поліпшення показників воно використовує принцип масового фолловинга.

  Але, варто зазначити, що автоматичний массфолловинг з використанням Followme не є безкоштовним. Для оплати застосовуються внутрішні віртуальні гроші, які можна придбати за справжню валюту, або заробити співпрацюючи з додатком.

  Висновок

  Знати статистику Instagram просто необхідно для успішного розвитку бізнесу на цій соціальній платформі. В даний час існує декілька простих інструментів для виміру популярності, які збирають такі дані. Вони розроблені власниками Instagram, так і сторонніми компаніями.

  Моя довідка - Корисні поради