Як підготувати відео для YouTube

Як підготувати відео для YouTube

В чому полягає секрет успіху видеоблогера і як підготувати відео для Ютуб? Щоб потрапити в ТОП рекомендованих відео на Ютуб і сподобається потенційним клієнтам, необхідно постаратися. Що саме робити – ви дізнаєтеся з цієї статті.

Назва завантаження ролика на YouTube

Розберемо основні правила розміщення відео на YouTube. Повинно складатися з ключових слів і відповідати запиту користувача.

Хороший приклад: «kak_vibrat_iphone.mp4. Помилка: «video00888.mp4.

Фахівці стверджують, що назва завантаження ролика на відеохостингу – це один з основних чинників ранжирування. Краще витратити кілька секунд на підбір релевантного варіанту, ніж заощадити це час, і погіршити свої шанси на потрапляння в ТОП.

Якість відео і його дозвіл

Як підготувати відео для YouTube: на платформу завантажують відео із співвідношенням сторін 16:9». Підтримувані формати контенту: MP4, MPEG, MOV.

Що стосується дозволу на відео, то краще вибирати HD720 або HD1080. Чим якісніша картинка, тим приємніше глядачеві. Вже заради цього можна постаратися. Радуйте свою аудиторію хорошим відеорядом.

Якщо цей відеоролик не відповідає ключовим вимогам Ютуб, з боків записи з’являться чорні поля. Це значно псує естетику, однак перегляд такого відео все ж таки можливий.

Інші правила завантаження відео на YouTube. Примітка: відео з неправильним співвідношенням сторін і маленьким дозволом не може конкурувати в Топі рекомендованого контенту з якісними роликами. Жертвувати такою можливістю чи ні – вирішувати тільки вам.

Не забувайте і про те, що ваші відео можуть потрапити на пошукову сторінку Google. Щоб зробити відеоролик видимим не тільки на майданчику, а й у пошукових системах, рекомендуємо ознайомитися з інформацією нижче.

Назва відео на Ютуб

Заголовок включає в себе кілька слів. Ефективний заголовок – це ключові слова, які розташувалися в самому початку назви. Хочемо поділитися з вами невеликим секретом: після перших ключових слів додайте знак двокрапки. Потім перефразуйте назва для максимального ефекту.

Інші поради:

 • Не захоплюйтеся довгими заголовками. У певних розділах довга назва буде обрізано. Це не є добре;
 • Додайте в кінці назви позначку з брендінгом. Так ви зможете продемонструвати канал |Conversion.
 • Ключові слова підбираються для пошукових машин, однак ви знімаєте відео для живих людей. Постарайтеся знаходити «золоту середину». Пишіть зрозумілі і адекватні заголовки.

Опис відео

В описі відеоролика найважливіше – це перші два-три пропозиції. Додайте в них ключові слова, але зробіть опис привабливим і чіпляти.

На платформі YouTube можна додати посилання на опис відео. Додайте URL у відповідну графу. Якщо є необхідність, додайте посилання на особисті сайти або соціальні мережі.

На відміну від заголовка, опис відео може бути розгорнутим. У цьому випадку це доречно. Додайте в нього все, що полегшить користувачеві пошук на платформі. Не скупіться на популярні ключові запити.

Примітка: текст опису повинен мати високу унікальність. Не копіюйте чужі ідеї.

Теги відео

На відеохостингу YouTube тег – це ключове слово. Вони описують зміст відеоконтенту. Правильні теги і ключевики полегшують автору каналу пошук цільової аудиторії.

Найпоширеніші помилки при написанні тегів: ключевики на двох мовах, помилки в тегах, узагальнені теги, нерелевантні слова.

Оптимізація відео на Ютуб допоможе потрапити в ТОП Google! Тоді ознайомтеся зі стратегією пошукової системи з виведення відеоконтенту для кожного ключевіков.

За деякими пошуковими запитами можна отримати відразу кілька відео YouTube, а по іншим – жодного ролика. Зверніть увагу на скріншоти нижче. І ви переконаєтеся у вищесказаному.

Як підготувати відео для YouTube
Як підготувати відео для YouTube

Як бачите, за запитом «Стрижка в Москві» не знайдено жодного ролика. Google не надав їм місце в пошуковій видачі. Щоб це виправити, потрібна оптимізація ролика на YouTube.

Мініатюра для відео

Щоб зачепити увагу глядача, потрібно підібрати смислове і привабливу мініатюру. Мова йде про зображення, яке уособлює завантажене відео.

На що звертати увагу при створенні мініатюри:

 • Додайте великий текст. Він повинен бути легко читаним. Врахуйте, що користувачі відвідують платформу з різних пристроїв. Зробіть так, щоб назва була добре видно навіть при перегляді зі смартфона.
 • Підбирайте зображення високої якості. Рекомендований розмір картинки: 1280х710.
 • Не додавайте картинки, які не відповідають змісту відеоролика. Не потрібно ризикувати. Будьте чесними зі своєю аудиторією.
 • Виберіть яскраве і чітке зображення. Воно повинно відрізнятися від інших мініатюр. Якщо підходящої картинки немає, зробіть стоп-кадр з відео, і накладіть на нього тематичну підпис.
 • Дуже успішними вважаються мініатюри із зображенням людей. Якщо людина на картинці викликає у глядача позитивні емоції, таке відео захочеться почати дивитися.

Підказки

Це корисна функція на відеохостингу. Вона допомагає просувати продукцію бренду, а також повідомляти другорядну інформацію. Підказки являють собою так звані анотації на платформі.

Підказки:

 • Вони зустрічаються як на мобільних пристроях, так і на ПК;
 • Допускають зміст посилань на інші сайти;
 • Їх можна оформити на свій смак.

Використовуйте підказки, щоб просувати інші відеоролики на каналі, рекламувати зовнішні ресурси, демонструвати продукцію компанії.

Як додати підказки: поради

 • Вирішіть заздалегідь, що ви хочете отримати від глядача. Використовувати підказку із закликом до дії;
 • Додавайте підказки в кожне відео (в нових відео нагадуйте про старих роликах, і навпаки).
 • Робіть релевантні підказки;
 • Якщо є необхідність, додайте відео кнопку з підказкою. При її натисканні користувач побачить додаткову інформацію. Розташування тизера може змінитися. Тому не потрібно показувати на нього пальцем при запису ролика. Ризикуєте сильно промахнутися.
 • Рекламуйте особистий сайт допомогою контенту на Ютуб.
 • Перевірте роботу підказок. Вони повинні відображатися в потрібний момент.

Як бачите, оптимізація відео для YouTube – це важлива складова ефективної роботи.

Моя довідка - Корисні поради