Як оформити профіль в Інстаграм правильно і красиво: інструкція (2021)

В цій статті ви дізнаєтеся:

 • Як оформити профіль в Інстаграм.
 • Чому важливо красиво і правильно «упакувати» аккаунт.
 • Як використовувати Stories Highlights.
 • Приклади гарного оформлення.
 • Як оформити стрічку постів.

Все поради і рекомендації є актуальними в 2021 році.

Чому важливо красиво і правильно оформити профіль в Інстаграм

Перед тим, як почати активне просування аккаунта в Instagram, потрібно його грамотно упакувати . Під «упаковкою» ми маємо на увазі оформлення сторінки.

Профіль повинен виглядати яскраво і запам’ятовуються; виділятися на тлі конкурентів.

Які завдання вирішує грамотне оформлення:

 • Підвищення продажів ваших товарів і послуг.
 • Збільшення конверсії в передплати – користувачі активніше підписуються на красиві Instagram-сторінки.
 • Підвищення довіри аудиторії до бренду/компанії/особистості – грамотна упаковка сторінки сприятливо впливає на імідж.

Багато компаній, блогери і бренди вважають, що не варто приділяти багато часу оформлення аккаунта: досить просто опублікувати пару фотографій свого продукту, написати ціну, після чого відразу підуть десятки продажів в день.

Але це помилка. Коли людина – потенційний клієнт і передплатник – заходить на аккаунт, то перше, що він оцінює – упаковку профілю, а не контент. Тому важливо створити хороше перше враження.

Оформлення профілю: покрокова інструкція

Перейдемо до основної частини статті: зробимо гарне і продає опис вашого профілю. Під «продають» ми маємо на увазі не тільки продаж товарів/послуг, але і «продаж» ваших думок і ідей (якщо ви – блогер або експерт в якійсь області).

Вибираємо нік і ім’я профілю

насамперед потрібно придумати нік. Це дуже важливо, тому що по нікнейм користувачі будуть шукати вас в Інстаграме. Нік повинен бути простим і таким, що запам’ятовується.

Як вибрати нік:

 • Блогеру або приватного спеціаліста (Фотографу, кондитера, майстру з манікюру і т.д.). Найпростіший спосіб вибрати ім’я профілю – використовувати своє справжнє ім’я в поєднанні зі словом blog. Наприклад, @olga_blog. Але такі імена часто зайняті. Тому біля імені можна написати тему блогу: наприклад, @olgadesigner_blog. З ника відразу зрозуміло, що обліковий запис належить дизайнерові по імені Ольга.
 • Бізнес-аккаунту . Тут можна використовувати назву бренду, магазину або компанії: наприклад, @flowermania. Це нік для вигаданої фірми «FlowerMania». Якщо назва вашої компанії вже зайнято, то зробіть доповнення – додайте назву міста (можна скорочено). Приклад: @flowermania_moscow або @ flowermania_msk.
 • Бренду . Тут як і з бізнес-аккаунтом: використовуйте назву бренду. Якщо воно зайняте, то додайте сферу діяльності або місто: наприклад, @brandname_flowers або @ brandname_msk.
 • Для особистої сторінки . На відміну від бізнес-сторінок і профілів блогерів/експертів, для персонального аккаунта можна використовувати будь-який нікнейм: починаючи від реальних імені та прізвища, до вигаданих псевдонімів і запозичень з фільмів/серіалів/книг: наприклад, @knight_arthur, @frodo_from_moscow тощо .

Далі потрібно вибрати ім’я профілю. Блогерам і експертам ми рекомендуємо використовувати реальні ім’я і прізвище: наприклад, Ігор Іванов. А ще краще додати рід діяльності: наприклад, Маркетолог Ігор Іванов, Продюсер Олександр Гаврилін і т.д.

Пам’ятайте про це: якщо ви додасте рід діяльності – наприклад, копірайтер, – то за запитом «копірайтер» в пошуку люди знайдуть ваш аккаунт.

Для бізнес-акаунтів і брендів рекомендується писати назву своєї компанії та рід діяльності. Приклад: «ОкнаЗдесь» – пластикові вікна в Москві. Якщо у вас відомий бренд, то одного назви – без згадки діяльності – буде достатньо.

Для особистих сторінки все просто: вказуйте свої реальні ім’я і прізвище. Хоча можете використовувати псевдонім або імена з популярних серіалів/фільмів/книг.

Завантажуємо яскраву аватарку

Наступний етап – завантаження яскравою аватарки. Це «обличчя» вашого профілю. Тому зображення повинне бути яскравим. Рекомендований розмір фотографії – 150×150 пікселів.

Аватарка повинна відображати тематику вашого профілю: блогеру або експерту потрібно встановити свою фотографію, бренду або інтернет-магазину можна завантажити логотип компанії або знімок основного товару.

Зображення повинно бути якісним. Всі елементи, які є на аватарке, повинні бути добре помітні: без дрібних написів і сотні деталей, які неможливо розгледіти.

Рекомендації по створенню якісної аватарки:

 • Використовуйте одноколірний фон.
 • Додайте круглу рамку.
 • Шрифт тексту повинен бути великим і читаним.

Робимо грамотне опис

Напевно, найважливіший етап оформлення профілю в Інстаграм – грамотне опис аккаунта. Вам потрібно правильно заповнити розділ «Про себе» – додати інформацію про свою діяльність.

Максимальна довжина опису – 180 символів. Тому лити воду в цьому розділі можна – відразу переходите до важливої ​​інформації.

Пам’ятайте про це: інформація в шапці аккаунта – це міні-презентація профілю. Прочитавши опис, користувач повинен зрозуміти, про що саме ваш Instagram-аккаунт.

Як заповнити блок про себе:

 • Бізнесу . Припустимо, ви – власник інтернет-магазину, який продає жіноче взуття. В описі профілю важливо відобразити наступну інформацію: які товари ви продаєте, способи доставки, години роботи, наявність знижок і акцій, як оплатити товар.
 • Блогеру . Розкажіть про свою діяльність: який контент публікуєте, чим цікавитеся. Можете додати цікаву цитату.
 • На особистій сторінці . Тут немає якихось чітких правил і порад: можете вставити пару цікавих цитат і цього буде достатньо. Можете розповісти про себе: де живете, чим займаєтеся, вік.

Не забувайте про Emoji. Додавайте тематичні смайли на початку або в кінці кожного речення. Використовуйте абзаци: кожне речення має починатися з нового рядка. Так набагато простіше сприймати інформацію з розділу «Про себе».

Детальніше про заповнення цього розділу ми писали в статті «Що написати про себе в Інстаграм: 24 ідеї + приклади».

Чи можете трохи поекспериментувати з описом профілю – наприклад, додайте текст з незвичайним шрифтом. Для цього прочитайте нашу статтю «Як змінити шрифт в Інстаграм».

Додаємо кнопки

В шапку Instagram-профілю можна додати кнопки для зв’язку. Більш докладно про те, як це зробити, читайте в нашій статті.

Коротко: кнопки – це зручний спосіб для зв’язку. Користувач може натиснути на «Ел.пісьмо» або «Подзвонити» і зв’язатися з вами: поштою або телефоном, в залежності від обраного способу.

Як оформити профіль в Інстаграм правильно і красиво: інструкція (2021) Ось так виглядають кнопки в Instagram-профілі

Завдяки цьому вам не обов’язково додавати контактну інформацію в опис: писати пошту або телефон.

Адреса та посилання

< p>В шапку Instagram-аккаунта можна додати адресу вашого магазину або офісу. Він буде відображатися у вигляді клікабельно посиланням – коли користувач клацне на адресу, то відкриється карта, на якій буде показано точне розташування офісу.

Також ви можете додати активне посилання: на сайт, блог, інтернет-магазин. Також сюди можна додати мультіссилку.

Пам’ятайте про це: не “пхайте» посилання в опис профілю – вона буде відображатися в форматі звичайного тексту. Ніхто не буде копіювати посилання і вставляти її в браузер.

Stories Highlights: оформляємо вічні історії

ще один важливий елемент шапки Instagram-профілю – вічні історії. Вони називаються Stories Highlights. Головна їхня особливість полягає в тому, що такі Сторіс сайту не видаляються через 24 години.

Як оформити профіль в Інстаграм правильно і красиво: інструкція (2021) Так виглядає блок з вічними історіями

Що додати в «Хайлайтс»:

 • Відгуки.
 • Блок з послугами і товарами. </Li >
 • Портфоліо.
 • Прайс.

Як зробити Stories Highlights

насамперед, вам потрібно опублікувати історію. Потім відкрийте опубліковану історію і натисніть «Виділити» – «Додати в актуальне».

Тепер ваші Сторіс будуть додані в розділ «Актуальне» і відображатися в шапці Instagram-сторінки. Ви можете вказати назву для «Хайлайт», додати красиву обкладинку.

Так виглядає редактор розділу «Актуальне»

Завдяки вічним історіям, ви можете красиво оформити прайс-лист; зробити окремий блок з послугами (що складається з кількох історій); додати відгуки клієнтів у вигляді скріншотів.

Як оформити стрічку постів: шукаємо свій унікальний стиль

Тепер важливо продумати оформлення стрічки постів. Звичайно, ви можете просто публікувати фотографії, які ніяк не пов’язані один з один стилістично і концептуально.

Але коли все знімки зроблені в єдиному стилі – наприклад, з використанням однієї кольорової гами, – то ваша стрічка виглядає органічніше і стильно.

Структура

Продумайте структуру стрічки: наприклад, розміщуйте всі пости в шаховому порядку. Простий приклад: перша публікація – фотографія товару, друга – текст на чорному фоні; третя публікація – фотографія товару, а четверта – цитата на чорному тлі.

Як оформити профіль в Інстаграм правильно і красиво: інструкція (2021) Пости йдуть через один, що створює ефект шахівниці

Можете використовувати блокову структуру. Кожен блок складається з трьох фотографій (вони відображаються в одному ряду).

Є ще один спосіб публікації постів у стрічці – в лінію. Лінія може бути горизонтальної або вертикальної. Її суть полягає в тому, що завдяки колірній гамі знімків (наприклад, фото на чорному тлі) створюється лінія.

Як оформити профіль в Інстаграм правильно і красиво: інструкція (2021) Пости в правій частині стрічки «створюють» вертикальну лінію

Але все ж головний тренд останніх двох-трьох років, це стрічка, де всі пости оформлені в єдиному стилі. Кожна фотографія і картинка доповнює іншу.

Як оформити профіль в Інстаграм правильно і красиво: інструкція (2021) Так виглядає профіль з постами в єдиному стилі

Таким чином ви створюєте єдине велике зображення через що створюється відчуття нескінченної стрічки.

Кольори

Важливо визначитися з основними кольорами ваших публікацій. Наприклад, можна зробити стрічку, де всі пости – це картинки на синьому тлі. Завдяки цьому буде створюватися враження того, що весь ваш аккаунт – це одне велике синє полотно на якому розташовані додаткові елементи.

Також в якості колірної гами можна використовувати однакові фільтри: наприклад, щоб всі фотографії були в темному стилі – без яскравих і соковитих кольорів. Створення контенту: публікуємо чіпляють пости

При створенні публікацій також важливо замислюватися про грамотному оформленні: як візуальної складової, так і текстової.

Підбираємо фото

Насамперед, потрібно підібрати яскраву фотографію. Справа в тому, що люди в Instagram підписані на сотні акаунтів. І ваше завдання – перемогти всіх конкурентів в стрічці: захопити увагу користувача. Тому картинка повинна чіпляти.

Пам’ятайте про це: якщо ви використовуєте єдиний стиль для всіх фотографій , то дотримуйтеся обраної концепції при створенні постів.

Пишемо текст

Не забувайте про текст. Він також повинен бути добре оформлений. Використовуйте абзаци, Emoji і відступи. Додайте списки. Рекомендований розмір абзацу – 3-4 рядки.

Якщо ваш текст – це гігантське полотно без відступів і абзаців, то прочитати його буде дуже складно. Ось приклад:

Як оформити профіль в Інстаграм правильно і красиво: інструкція (2021) Такий текст фізично важко читати

Люди не дочитаю такий текст – навіть якщо це крутий продає пост – і підуть з аккаунта.

А ось приклад поста з абзацами:

Як оформити профіль в Інстаграм правильно і красиво: інструкція (2021) Такий текст легко прочитати: один абзац – одна думка

Як бачите, такий текст читати набагато простіше і приємніше.

Використовуємо хештеги

Не забувайте використовувати хештеги. Це відмінний спосіб для залучення передплатників без бюджету.

Але раз ми говоримо про грамотне оформлення, то вставляйте хештеги в коментарях під постом, а не в самій публікації. Нехай текстовий блок складається тільки з корисною інформацією: без зайвих елементів у вигляді полотна тегів.

Приклади якісного оформлення акаунтів в Інстаграм

Перейдемо до прикладів: розглянемо 5 акаунтів з красивим і якісним оформленням. Якісь цікаві ідеї ви можете реалізувати на своїй Instagram-сторінці: наприклад, «запозичте» цікаві фішки з оформлення постів.

Перший приклад – профіль освітнього центру GeekBrains.Як оформити профіль в Інстаграм правильно і красиво: інструкція (2021)

Другий приклад – офіційна сторінка «Нетологія».

Як оформити профіль в Інстаграм правильно і красиво: інструкція (2021)

Третій приклад – аккаунт агентства SETTERS.

Четвертий приклад – Instagram-профіль «Т-Ж».

Як оформити профіль в Інстаграм правильно і красиво: інструкція (2021)

П’ятий приклад – аккаунт освітнього центру Skillbox.

Як оформити профіль в Інстаграм правильно і красиво: інструкція (2021)

Підсумки

Тепер ви знаєте, як оформити профіль в Інстаграм. Використовуйте всі рекомендації, описані в статті. Грамотна упаковка аккаунта допоможе вам збільшити продажі і підвищити конверсію в передплати.

Моя довідка - Корисні поради