Як оформити групу ВКонтакте

Як оформити групу ВКонтакте

У даній статті підібрані рекомендації з аудиту групи або особистого профілю на соціальній майданчику ВКонтакте.

Шапка групи ВКонтакте

Вона включає в себе назву спільноти, URL, статус, опис. Ці блоки відіграють важливу роль, оскільки впливають на ранжирування (внутрішній пошук соціальної мережі + пошукачі). А ще вони є візитною карткою будь-якого співтовариства. Це саме те, на що звертає увагу користувач при першому відвідуванні групи. У “шапці” необхідно вказати ключову інформацію про діяльність компанії. Гостю сторінки відразу повинно бути зрозуміло, чим ви займаєтеся, і які послуги/товари пропонуєте.

Назва групи ВК

Ліміт системи – 48 символів. Назва – це ключевік, за допомогою якого ви просуваєте свою спільноту в мережі. Разом з ключовою фразою можна написати назву бренду/магазину/майстерні.

Як оформити групу ВКонтакте

При написанні назви заборонено використовувати Caps Lock. Це не зіграє вам на руку при просуванні спільноти, а тільки розлютить передплатників і клієнтів. Також необхідно дотримуватися елементарних правил російської мови. Не намагайтеся бути хитрішими системи.

Помилка:

Як оформити групу ВКонтакте

Статус спільноти

Це спеціальне поле, яке розміщується під назвою групи. В ньому можна написати що-небудь привабливе, цікаве або важливе. Наприклад:

 • Інформувати аудиторію про нові акції та знижки;
 • Залишити контактні дані для зворотного зв’язку з менеджером.

Ліміт системи – 140 символів (з пробілами). Так, це маленьке простір, але його можна заповнити розумно. У статусі також можна розмістити ключевік (якщо є така необхідність). Як вже говорилося, це позитивно вплине на ранжування.

Як оформити групу ВКонтакте

В статусах багатьох співтовариств можна знайти мудрі і красиві цитати письменників, філософів і успішних людей. Це одна з найпоширеніших помилок при просуванні групи ВКонтакте. Порада: залиште цитати для особистих акаунтів.

URL-адреса групи ВКонтакте

Після створення нової групи їй автоматично буде присвоєно адресу. Він являє собою ряд цифр. Це не дуже красиво, так і запам’ятовувати їх ніхто не захоче. Саме тому важливо подбати про естетичність і хорошою впізнаваності назви. Замініть цифри буквеними символами. Придумайте маленьке назва або слово, що характеризує ваш бренд.

Читайте також:
Автоматична накрутка лайків в Инстаграме - сервіси

Для цього відкрийте розділ «Управління громадами». Далі перейдіть в «Налаштування». Там ви знайдете початковий URL-адресу. Зітріть все зайве і додайте новий варіант назви (воно повинно бути написано латиницею).

Погодьтеся, аудиторії буде простіше запам’ятати буквену комбінацію символів, а не хаотичний набір цифр.

Опис групи

Ви вказали назву групи. Тепер настав час розповісти, чому/кому вона присвячена. Чим ви займаєтеся? З ким співпрацюєте? Скільки років на ринку? Багато власників або адміністратори спільнот ігнорують ці цілком логічні запитання, відповіді на які можуть стати ідеальним описом. Замість цього вони створюють щось подібне:

Приклад №1

Як оформити групу ВКонтакте

Приклад №2

Як оформити групу ВКонтакте

Приклад №3

Як оформити групу ВКонтакте

У кожному з цих прикладів не вистачає ключової інформації. Десь забули вказати назву компанії. Де-то не вважали за потрібне розповісти про пропоновані послуги. А де-то «відбулися» набором слів, схожих на ключові запити в мережі. Як би сумно це не звучало, але такі групи щоденно створюються цілими пачками.

І навіть якщо ключевики спрацюють при ранжируванні, це ризикована тактика. Ви завжди повинні пам’ятати про комфорт своїх передплатників і клієнтів. Думаєте, їм сподобається подібний текст в описі?

Обдарують вони довірою компанію, яка навіть розповісти про себе виразно не може?

Саме час поговорити про те, як створити грамотне і красиве опис співтовариства. Дотримуйтеся наступних рекомендацій при заповненні інформації:

 • Нейтральне привітання або плавне введення в курс справи. Воно повинно бути пов’язане безпосередньо з діяльністю компанії. Не бійтеся починати з ключових слів;
 • Короткий перелік основних послуг. Щоб користувачам було зручно читати, оформіть його у вигляді списку;
 • Особливості вашої компанії. Коротко розкажіть про ключові переваги бренду. Що відрізняє вас від конкурентів? (за фактом, а не в найсміливіших фантазіях). Якщо займаєтеся самовосхвалением, завжди додавайте підтверджують аргументи;
 • Вкажіть контактні дані (бажано кілька варіантів).

Постарайтеся створити компактне опис. Ви ще встигнете розгорнуто розповісти про себе. І було б добре, якби в аудиторії вистачало терпіння для того, щоб цілком осилити ознайомлення з шапкою групи. Досвідчені користувачі соціальної мережі ВКонтакте вказали свій рекомендований обсяг для опису групи – 500-1000 символів без пробілів.

Ви вже мали можливість ознайомитися з невдалими варіантами опису. Тепер вивчіть хороший приклад:

Читайте також:
Як розкрутити магазин в Инстаграме і яких помилок потрібно уникати?

Як оформити групу ВКонтакте

Оформлення групи ВК

Ламаєте голову над тим, що краще вибрати – аватарку або обкладинку? Зараз ви зрозумієте, чому обкладинка є найбільш вдалим варіантом. На це є свої причини:

 • Обкладинка красиво розташовується по всьому периметру шапки. Це додає спільноти естетичності і привабливості. Зрозуміло, якщо обкладинка зроблена якісно.
 • На ній можна вказати безліч різної інформації, і цей текст не буде рябіти в очах, як це зазвичай трапляється з аватарки (коли на маленькому зображенні пишуть цілу дисертацію).
 • Аватарка залишиться в групі і буде фігурувати на мініатюрі. Клікнувши по аватарці, користувач зможе подивитися на неї зблизька.
 • Що рекомендується розміщувати на обкладинці?

  Контактні дані

  Як оформити групу ВКонтакте

  Інформація про компанії (переваги)

  Як оформити групу ВКонтакте

  Назва та логотип

  Як оформити групу ВКонтакте

  Ви можете вказати всі блоки, якщо це буде виглядати органічно. Або виберіть найбільш важливу інформацію, яка підходить під ваші конкретні цілі.

  Подбайте про те, щоб фон обкладинки викликав у публіки приємні емоції. Зрозуміло, всім догодити не вийде. Але мова тут йде скоріше про те, що не варто завантажувати якісь похмурі і несимпатичні зображення. Ви ж не хочете злякати своїх потенційних покупців.

  Також важливо враховувати сферу діяльності при виборі фону. Якщо ви просуваєте юридичні послуги, то картинку з фіалками і метеликами навряд чи можна буде вважати підходящим варіантом.

  Просто погляньте на вдалий приклад обкладинки для спільноти ВКонтакте (кулінарна тематика). Краса, чи не правда?

  Як оформити групу ВКонтакте

  Стильно, доречно, радує око.

  Зрозуміло, оформлення групи не може обмежуватися вибором обкладинки і аватарки. При необхідності доведеться створити красиве меню, ілюстрований каталог продукції, підібрати тематичні обкладинки для альбомів з фотографіями. Чудово, якщо ви зумієте дотримуватися єдиного стилю при оформленні групи. Власники сайтів нерідко стилізують спільноту Вконтакті за ідентичного принципом.

  Але досить обійтися стандартним поєднанням: Обкладинка + Аватарка + Меню. Ось що з цього може вийти:

  Як оформити групу ВКонтакте

  Контент групи ВКонтакте

  З розділами спільноти все більш або менш ясно. Тепер переходимо до ключового блоку, яким доведеться займатися на постійній основі. Це різноманітний контент.

  Власне, для розміщення цієї інформації і робилися всі попередні дії. Саме час вирушати в далеке плавання! Ідеальний контент в співтоваристві ВК – це 80% корисної/пізнавальною/важливої інформації, і 20% реклами.

  Читайте також:
  Підпис під фото в Instagram – 50% успіху поста

  Ви взялися за створення контенту. Врахуйте наступні нюанси:

  Доступність мови

  Не гріх, якщо ви вмієте писати гарною літературною мовою. Але постарайтеся не ускладнювати його заумними оборотами і вузькопрофільної термінологією. Пишіть легко, душевно, ненав’язливо.

  Аудиторія не завжди бажає напружувати мізки, адже соцмережі створені скоріше для відпочинку і розваг.

  Цепляющие деталі

  Новинна стрічка активних користувачів переповнена контентом на будь-який смак. Ви повинні виділятися з натовпу, бути добре впізнаваними. При прокрутці стрічки юзер звертає увагу на такі елементи посту, як заголовок зображення.

  Публікуйте авторський, унікальний і оригінальний контент. Шукайте або створюйте щось рідкісне, особливе. Якщо використовуєте картинки з Інтернету, переконайтеся в їх актуальності. Хочете додати мем? Зробіть це! Але він має бути на піку своєї популярності. Котики? Не питання! Підберіть вдалу фотографію.

  Як оформити групу ВКонтакте

  Формати вмісту

  Тут можна виділити лише одне правило: РІЗНОМАНІТНІСТЬ. Чергуйте фотографії, відеозаписи, аудіо-файли, інфографіку і багато іншого. Взаємодійте з публікою, відповідайте на питання, проводите конкурси та онлайн-трансляції.

  Оформлення тексту

  Останнім часом в соціальних мережах повернулася мода на лонгриды. Але оформляти їх потрібно грамотно, інакше користувачам буде складно сприймати такий потік інформації. Обов’язково робіть розбивку тексту на абзаци. Використовуйте списки, підзаголовки, смайли.

  Як оформити групу ВКонтакте

  Правильні посилання

  Часто буває так, що співтовариство ВКонтакте створюється для залучення трафіку на сайт. Стало бути, контент групи містить посилання на різні сторінки. Щоб посилання була правильною, у неї повинна бути URL-мітка. Також рекомендується використовувати скорочувачі посилань. Мітки створені для вас (щоб відстежувати трафік), а скорочені адреси – для комфорту учасників спільноти.

  Оптимальне розміщення контенту

  Немає такого часу доби, коли контент вистрілює у всіх групах соціальної мережі. Все індивідуально. Все залежить від вашої цільової аудиторії. Постарайтеся зрозуміти одну просту істину: школярі, студенти, молоді мами, пенсіонери і ділові люди відвідують соціальні мережі в різний час. І ви повинні його виявити самостійно.

  Висновок

  Повторимо основні рекомендації з аудиту співтовариства в соціальній мережі ВКонтакте.

 • Створіть грамотну і привабливу шапку;
 • Подбайте про оригінальний і стильному оформленні групи;
 • Оптимізуйте всі ключові розділи в співтоваристві;
 • Публікуйте правильний контент.
 • Моя довідка - Корисні поради