Як додати маски в Instagram на Андроїд і Айфоні: як їх створювати, маски від розробників

Як додати маски в Instagram і створити унікальні ефекти? Після знайомства з нашими простими покроковими інструкціями читачі дізнаються відповіді і зможуть урізноманітнити свої Сторіс. Маски відразу стали трендом у Instagram-блогерів і власників бізнес-акаунтів після своєї появи на майданчику. Розібратися з використанням стандартних наборів не складе праці. Але як отримати унікальний контент для свого облікового запису? Існує два способи створити власний набір або додати фільтри, розроблені іншими користувачами.

Як створювати маски в Instagram?

Важливо! Працювати з цим софтом можуть тільки бета-тестери, програма ще не доступна для масового використання. Для отримання статусу тестувальника необхідно подати заявку тут.

Єдиним представником софта для створення ефектів Instagram є Spark AR Studio, доступний в Mac OS і Windows 10. Програма безкоштовна і досить проста, єдина вимога – наявність аккаунта в Facebook. Завантажувати додаток рекомендується з офіційного сайту www.sparkar.facebook.com/ar-studio/download. Створення масок виконується на комп’ютері, але тестувати об’єкти перед додаванням можна і на смартфоні.

Як додати маски в Instagram на Андроїд і Айфоні: як їх створювати, маски від розробників

На офіційному сайті є розділ з навчанням, але російський переклад поки не додано. Крім текстових гайдів присутні і відеоролики, докладно пояснюють кожен етап створення. Крім AR Studio знадобиться Adobe Photoshop або його аналог.

Користувач може використовувати наступні компоненти при створенні масок:

  • GIF-анімація;
  • тригери, що реагують на рух (відкриття рота, зміна положення брів);
  • 3D-об’єкти;
  • програмний код, написаний на JavaScript;
  • світлові ефекти.

Перед додаванням у Инсту, матеріал повинен пройти перевірку модераторів. Ефекти повинні працювати коректно при будь-якому положенні особи, тому своє творіння потрібно протестувати в спеціальному додатку Spark AR Player, яке доступне для iOS і Android.

Тестування через додаток

Встановивши додаток, необхідно підключити смартфон або планшет до комп’ютера за допомогою USB-кабелю. У програмі Spark AR Studio слід відкрити файл з готової маскою і клікнути на кнопку «Mirror». Тепер створений проект доступний і мобільного додаток.

Як додати маски в Instagram на Андроїд і Айфоні: як їх створювати, маски від розробників

Поставитися до тесту потрібно серйозно. Навіть при наявності незначних помилок маска не пройде перевірку, як результат, її не вийде завантажити в Instagram. Завантажити готовий витвір можна через Facebook, відкривши цей розділ www.facebook.com/login.php?next=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Ffbcameraeffects%2Fmanage%2F.

Додавання проходить у кілька етапів:

  1. Експорт маски з Spark AR Studio.
  2. Створення превью зображення з роздільною здатністю 480х480рх.
  3. Опис роботи і назва ефектів.
  4. Завантаження відео з роботою нового фільтра.

Протягом декількох днів модератори перевірять маску і вишлють відповідь. Якщо творіння відповідає всім правилам і працює коректно, воно автоматично з’явиться в Stories.

Як додати нові маски на телефоні

Спочатку додаванням масок Stories займалася креативна команда Instagram, але тепер інструменти викладені у відкритий доступ. У розділі вище описаний процес створення, тепер пора розібратися, як додати нові маски в Instagram, створені іншими користувачами.

Поки існує три методу отримання нового контенту: у списку ефектів, у стрічці Stories або через профіль творця. У першому випадку необхідно натиснути на потрібний об’єкт, він автоматично завантажиться в колекцію. При подальшому використанні нового фільтра у своєму Сторіс інші користувачі будуть бачити нікнейм творця. Другий спосіб передбачає завантаження матеріалів зі сторінки дизайнера. У нижній частині необхідно натиснути на кнопку «Effects by…».

Додавання на Андроїді

В останній версії додатка Instagram функція додавання була максимально спрощена. Користувачеві необхідно відкрити розділ «Історії». У нижній частині екрана поруч із кнопкою знімка фото або запису відео перебувають ефекти, які можна включати і додавати.

Навіть якщо в колекції порожньо, система буде відображати стандартні ефекти від Instagram. Натиснувши на будь-який об’єкт з’явиться меню, де буде кнопка «Перегляд об’єктів». Тут будуть показані нові і популярні творіння дизайнерів.

Робота з масками на Айфоне

Процес завантаження нових ефектів на iPhone і інших яблучних гаджетів проходить за такою ж схемою. У «Stories» інших користувачів можна знайти унікальні 3D-ефекти і анімацію, яку можна додати в свою колекцію натиснувши на об’єкт.

Вивчаючи інші профілі, варто звертати увагу на нижню частину екрану, де зазначено, чи є у цього користувача унікальний контент. Якщо потрібно урізноманітнити свою колекцію, але шукати окремих авторів немає часу, то варто скористатися стандартним пошуком через «Перегляд об’єктів».

Як додати нові маски в Instagram від розробників

Якщо цієї функції немає, то це говорить про застарілому додатку Instagram. Зазвичай програма оновлюється в автоматичному режимі, якщо цього не сталося, варто скористатися офіційним магазином. У випадку з Android-це Play Market, де користувачеві потрібно знайти встановлену Инсту і натиснути кнопку «Оновити».

Як додати маски в Instagram на Андроїд і Айфоні: як їх створювати, маски від розробників

Для власників iPhone порядок дій такий самий, тільки відкрити потрібно App Store – офіційний магазин додатків. У списку встановленого буде Instagram, який потрібно оновити до останньої версії. Після цих маніпуляцій з’явиться можливість додавати нові ефекти від офіційних і сторонніх розробників.

Програма для створення масок в Instagram

Сьогодні для розробки і додавання нових ефектів і фільтрів використовується тільки один додаток – Spark AR Studio, розроблене Facebook. Сторонні редактори не можуть працювати з цим форматом файлів.

Скачати Spark AR Studio можна звідси sparkar.facebook.com/ar-studio/, а додаток для тіста маски – з Play Market або App Store. Тепер читачі знають, як додати свою маску в Instagram. При серйозному підході створювати ефекти для Инсты зможуть навіть користувачі, не знайомі з Photoshop, 3D Max. Прості ролики з офіційного туториала допоможуть швидко освоїти Spark AR Studio. Зараз розповсюджується безкоштовно, так як йде бета-тест. Надалі ситуація може змінитися.

Моя довідка - Корисні поради