Хештеги для просування в Instagram

Хештеги для просування в Instagram

Хештеги для просування в Инстаграме та інших соцмережах

Хештегом називають слово, яке супроводжується символом – #.

Ще його називають – гратами.

Хештег являє собою ключове слово, яке відображає зміст посту.

Технічно тег є гіперпосиланням, клікаючи по якій людина знаходить інші присвячені тій же темі публікації в рамках даного інтернет-ресурсу.

Хештеги для просування в Instagram

Хештег

Хештег дозволяє групувати наявний контент за певними темами і значно спрощує пошук потрібного матеріалу. Також наявність тега служить свого роду сигналом для обговорення вмісту веб-сторінки. Якщо ви бажаєте привернути увагу людей до розміщується вами інформації, хештег – один з кращих способів. Завдяки тегам пости в соціальних мережах можуть набувати неймовірну популярність.

У такий соцмережі Твіттер публікації з найбільшою кількістю однакових хештегов відображаються в розділі актуальних тем і добре помітні користувачам.

У різних країнах і містах топові публікації можуть бути різними. Знайти самі хвилюючі теми для інтернет-спільноти вашого регіону можна за допомогою відповідних налаштувань.

Крім того, є публікації, які потрапляють в топ поза географічного поділу. Це теми, які в поточний момент часу виявляються найбільш обговорюваними у всьому світі.

До достоїнств хештегов можна віднести те, що вони не мають «терміну придатності», тобто можуть зберігатися в просторах Мережі необмежену кількість часу.

Теги ніхто не контролює і монополії на використання тих чи інших хештегов немає і не може бути. Один і той же тег може бути використаний щодо різних тем і самими різними людьми.

Історія появи

Хештеги існують вже більше 10 років. Передбачається, що «батьківщина» хештегов – Твіттер. Саме в цій соціальній мережі в 2007 році стали з’являтися слова з «гратами».

Але, спочатку, задуму К. Мессіни (на фото нижче), якого вважають винахідником тегів, оцінити не змогли. Минуло 3 роки, перш ніж користувачі Твіттера стали активно вдаватися до допомоги хештегов в цілях популяризації своїх постів і сторінок. А незабаром хештеги перекочували і в інші соцмережі – Instagram, Facebook, Вконтакте тощо

Хештеги для просування в Instagram

Сьогодні багато хто вважають хештеги зручним знаряддям навігації і вже не уявляють собі соціальні мережі без цих значків.

У той же час чимало людей ними не користуються взагалі.

Деякі до сих пір не розуміють, у чому полягає їх зміст, вважаючи, що слова з тегами – це якісь системні символи.

Є й ті, хто просто не знають, як правильно ставити хештеги.

Разом з тим, часто можна побачити сторінки, власники яких бездумно перевантажують свої пости тегами, супроводжуючи «гратами» буквально кожне слово тексту. Це виглядає безглуздо і теж йде від нерозуміння суті хештег або ж є даниною моді.

Правила користування хештегом

 • Перше і головне правило, яке важливо запам’ятати – хештеги слід ставити так, щоб вони точно відображали тему вашої публікації. Краще використовувати для тегів зрозумілі і загальновживані слова. Майте на увазі, що мода на ті чи інші слова або словосполучення, використовувані для хештегов, проходить. Тому якщо ви хочете привернути увагу людей до розміщується вами інформації на тривалий термін, не використовуйте тільки ті теги, які зараз в тренді.
 • Друге: застосовувати довгі слова зі складним написанням – не найбільш вдала ідея. Чим довше і складніше слово, тим рідше воно використовується для створення хештег. Так лише деякі знайдуть ваш пост з цього тегу. Не забувайте про те, що далеко не кожен інтернет-користувач може похвалитися відмінним знанням граматики російської або іноземної мови.
 • Третє: писати хештеги з великої літери не обов’язково. Але в тегах, які складаються з кількох слів, для зручності сприйняття можна розділяти ці слова великими літерами. На механізми пошуку це ніяк не впливає. Стояти теги можуть де завгодно: перед текстом, всередині нього і в кінці.

Як правильно вибирати хештеги?

Якщо ви користуйтеся тегами в маркетингових цілях, щоб розкрутити свій профіль Инстаграме або іншої соціальної мережі, розрекламувати свої послуги/продукцію, потрудіться вивчити, яких людей може зацікавити те, що ви пропонуєте: їх вік, стать, соціальний статус, місце проживання і т. д.

Хештеги для просування в Instagram

Дослідіть вашу цільову аудиторію, перш ніж створювати пости з тегами.

На це піде час, але грамотне просування через соціальні мережі принесе свої плоди.

 • Зверніть увагу на існуюче кількість ваших передплатників. Якщо воно не дуже велике, вибирайте не дуже рідкісні, але і не надто популярні хештеги.

  Пости з найпопулярнішими тегами швидко змінюються в новинній стрічці. Деякі слова настільки затребувані в якості тегів, що за одну секунду у соцмережі можуть з’являтися десятки і навіть сотні постів з ними. Зрозуміло, ваша публікація миттєво опиниться десь далеко внизу – там, де вже мало хто зможе її знайти. А публікації з надто рідкісними тегами будуть «висіти» довго, але з причини їх незатребуваності, знову-таки, мало хто їх побачить.

 • Чим меншою кількістю передплатників ви володієте, тим більш відповідально слід підходити до вибору тегів. Власникам акаунтів з десятками тисяч передплатників у цьому сенсі простіше. Але ставитися байдуже до того, які слова будуть ставати хештегом, також не можна.

  Призначення тегів стосовно розкрутки своїх інтернет-сторінок полягає в тому, щоб розширювати свою аудиторію. Тим, хто тільки починає просувати свій бізнес в Інтернеті, варто подивитися на веб-сторінки конкурентів і з’ясувати, які хештеги використовуються ними.

 • Незважаючи на те, що тег повинен максимально відповідати тематиці вашого поста, в цілях залучення уваги можливе використання і більш широких за змістом хештегов.

  Припустимо, ваш аккаунт присвячений магазину дитячого одягу і в черговий публікації ви демонструєте новий товар. Можна прописувати в якості тегів не тільки конкретна назва товару – наприклад, #детскиешапки або #повзунки, але і вписувати більш загальні слова: #діти #одяг #детскаяодежда і т. д. Тим самим вашу запис побачить куди більшу кількість людей. Зауважте, що розділяти слова з «гратами» комами в постах немає необхідності.

 • Більш детально про професійному доборі хэштегов дивіться у відео нижче:

  Скільки хештегов ставити?

  У Инстаграме

  До однієї публікації бажано ставити там не більше 10 тегів. А оптимальне їх число 3-4.
  Хештеги для просування в Instagram

  Щодо Инстаграма фахівці з просування в Мережі радять не зловживати хештагами.

  Надмірна кількість слів з «гратами» може викликати роздратування і відлякувати серйозних людей. Робіть ставку не на кількість, а на якість. Також пам’ятайте, що наявність хештег не скасовує необхідності робити опису до опублікованих фотографій і відео.

  Хештеги Вконтакте і Фейсбуці

  Теги полегшують роботу і адміністраторів спільнот – завдяки їм можна створювати різні рубрики з тих чи інших питань, що зручно сортуючи выкладываемый контент.
  Хештеги для просування в Instagram

  На сторінках популярних спільнот Вконтакте, які щодня поповнюються десятками нових постів, хештеги можуть стати просто незамінним інструментом пошуку необхідної інформації. Гортати стіну групи або пабліка в пошуках потрібного матеріалу без допомоги хештег можна нескінченно довго.

  В блоці з вступної інформацією стосовно співтовариства або в закріпленій нагорі запису рекомендується перерахувати всі або, принаймні, основні рубрики вашої групи/пабліка, продемонструвавши, як виглядають відносяться до них хештеги. Це допоможе вашим новим передплатникам швидше зрозуміти, як здійснювати навігацію по даній сторінці та швидко знайти їх цікавлять матеріали. Те ж саме стосується і Фейсбука.

  У Твіттері

  Якщо ви використовуєте теги в Твіттері, то за статистикою кількість людей, які побачать ваші твіти, буде в два рази більше.
  Хештеги для просування в Instagram
  Прописати багато хештегов там неможливо, оскільки кількість символів в кожному повідомленні обмежена 140 символами. Тому ставити бажано не більше трьох тегів, підходячи до їх вибору розважливо. Забивати весь твіт одними хештегом – погана ідея. Такі повідомлення люди, як правило, не читають, це втомлює і, більше того, виглядає як якийсь спам.

  Якими бувають хештеги

  Конкретного поділу хештегов на ті чи інші типи немає. Однак умовно можна виділити ряд категорій:

 • Контентні або асоціативні теги. Вони ставляться у відповідності з темою вашої публікації або аккаунта.

  Якщо ви, приміром, розміщуєте в Инстаграме фотографії з вашого подорожі по Італії, то в залежності від того, що буде на них зображено, хештеги можуть бути такими: #Колізей #Рим #Італія. Врахуйте, що подібні теги використовуються дуже часто і довго у верхніх позиціях інформаційного каналу ваша запис не протримається. Ще швидше вона піде далеко вниз, якщо теги будуть носити надто загальний характер: #зима #гори #відпочинок.

 • Брендові або індивідуальні. Якщо ваш обліковий запис створений для розкрутки бізнесу, кожен пост бажано супроводжувати своїми фірмовими хештегом. В їх ролі можуть виступати ваше ім’я або назву фірми.

  Як брендових хештегов можливо використовувати придуманий вами слоган (якщо він короткий) або інші креативні словосполучення та короткі фрази, які здатні яскраво характеризувати те, що ви пропонуєте людям.

 • Взаємні хештеги. Їх застосовують з метою збору якомога більшої кількості лайків та коментарів, збільшення числа передплатників.

  Зверніть увагу, що при використанні взаємних тегів серед нових фоловерів виявиться багато випадкових людей або навіть так званих ботів. До вашої цільової аудиторії вони не відноситимуться і пропонованими вами товарами або послугами не зацікавляться.

  Але якщо ви тільки створили свій аккаунт, на перших порах можна спробувати проставляти такого роду хештеги: #follow #фоловінг #like4follow #взаимныелайки та ін.

 • Флешмобные хештеги – використовуються для того, щоб залучити людей до різного роду акції. Одним з прикладів такого тегу є #яНеБоюсьСказать. Його використовують жінки, бажаючи поділитися з світом історіями про пережите ними насильство з боку чоловіків. Подібні теги гарні для інформування громадськості про якихось благодійних заходах. Так чи інакше, в такий хештег повинна бути вкладена певна ідея, яка покликана «заразити» безліч людей.
 • Іноді цей вид тегів використовується в більш легковажних цілях. Просто заради інтересу і веселощів. Як приклад – торішній хештег з Вконтакте #ВызовПринят. Його використовували люди, викладали на особисті сторінки свої дитячі фотографії. Такого роду популярний тег ви можете використовувати в цілях залучення людей на свою сторінку. А можете створити свій власний хештег під яку-небудь акцію. Але щоб зробити його по-справжньому відомим, доведеться постаратися. Зазвичай флешмобные теги стають популярними, якщо їх починають прописувати в своїх постах знаменитості.

 • Чимала частка хештегов на просторі соціальних мереж є абсолютно абсурдними і не несуть ніякого смислового навантаження. Такі теги можуть бути дуже довгими.

  Наприклад, під викладеної в Instagram фотографією страв на столі можуть бути зразок підпису: #МирДолженЗнатьЧтоЯем або #ПрощайМояДиета. Подібними хештегом частіше бавляться підлітки та молоді жінки. На сторінках акаунтів, присвячених серйозним організаціям, їх не використовують. Але якщо ви вважаєте, що частка гумору допоможе у розкрутці вашого бізнесу, можете поекспериментувати.

 • Є хештег тим, що обов’язково повинно бути в ваших постах в Инстаграме та інших соціальних мережах? Немає. Однак для просування своєї справи в Інтернеті вони можуть бути дуже корисними.

  Якщо ви бажаєте вдатися до такого інструментарію, не полінуйтеся спочатку відстежити динаміку використання тегів в рамках конкретної соціальної мережі, вивчіть графіки, проаналізуйте, які хештеги виявляться для вас в даний момент найбільш ефективними. Однак не варто забувати, що для успішної розкрутки бізнесу у віртуальному просторі головне – не хештеги, а якісний контент.

  Моя довідка - Корисні поради