Вибираємо соціальну мережу для бізнесу. Може, Instagram?

Спочатку соціальні мережі створювалися як інструмент спілкування. Але люди придумують нові застосування знайомих речей. Так і ці сервіси зараз стали чимось більшим. Поговоримо про застосування ВКонтакте, Фейсбук, Instagram та інших для підприємництва і заробітку.

Соціальні мережі та їх роль в бізнесі

Якщо ви продаєте товари тільки в реальному житті, навряд чи вас можна знайти в пошуковій системі. І це в наш час дуже погано – навіть продукти харчування в наш час гуглят перед тим, як піти і купити. Тому індексація в пошуку – одна з основних переваг використання соціальних мереж.Вибираємо соціальну мережу для бізнесу. Може, Instagram?

Скільки людина може дізнатися про вас в реальному житті? Напевно куди менше, ніж при використанні інтернет-простору. Скільки покупок одночасно ви можете обробити, коли у вас торгова майданчик у реальному житті? Обмеження в даному випадку це приміщення. А в соціальних мережах єдині рамки, які у вас є – ваші можливості часу.

Ще одна перевага – пряме спілкування з потенційними клієнтами. Ви можете створити теплу дружню атмосферу і підвищити лояльність своїх покупців. А також у вас виходить економити як мінімум на хостингу, а як максимум – на торговому приміщенні.

Як обрати соціальну мережу для своєї справи?

Соціальних мереж настільки багато, що складно вибрати ту, яка найбільше вам підійде. Скажу пару слів про те, як вибрати відповідний сервіс.

Аналіз аудиторії

Перед переходом в інтернет-простір продумайте, як виглядає ваша цільова аудиторія і що їй цікаво. Є кілька пунктів, які потрібно врахувати:

 • Підлога;
 • Вік;
 • Місто;
 • Освіту;
 • Сімейне положення;
 • Сфера діяльності;
 • Рівень доходу;
 • Інтереси.

Аналіз сервісу

Знайдіть в інтернеті статистику соціальної мережі. Зверніть увагу на портрет типового користувача. Якщо у вас є свій сайт, можете залучити до дослідження і його. Поширювати посилання на різних сервісах, а потім, на матеріалах статистики вашого URL, подивіться, звідки було найбільше переходів.

Аналіз конкурентів

Це буде складно, але потім, при роботі над своєю сторінкою, вам доведеться провести такий аналіз ще раз. Складіть список профілів з аналогічною тематикою. Подивіться, який контент набирає більший охоплення, як вони ведуть сторінку. Там же можна буде перевірити правильність складеного портрета аудиторії, якщо, звичайно, у конкурентів статистика відкрита. Можете використовувати таблицю нижче для більш зручного аналізу. Звичайно, вона не ідеальна, ви можете доповнити її показниками, які будуть важливі для вас.

Вибираємо соціальну мережу для бізнесу. Може, Instagram?

Зіставте складений вами портрет з потенційними соціальними мережами

Чим ближче ваші дані зі статистикою сервісу, тим більше сайт підходить під ваші потреби. На скріншотах нижче ви можете знайти дані реальних досліджень і зрозуміти, що підходить для вас. Звичайно, графіки досить приблизні, але загальне розуміння отримати ви можете.

Вибираємо соціальну мережу для бізнесу. Може, Instagram?
Вибираємо соціальну мережу для бізнесу. Може, Instagram?

Прайм-тайми

Викладати пости вам доведеться в «найгарячіші» часи. Вони будуть визначатися не вами, а вашою аудиторією. Тому зверніть увагу на дані зі скріншотів, щоб зрозуміти, який сайт буде найзручніше. Скріншоти засновані на інформації з сервісу Popster на 2016 рік. На першому скріншоті ми можемо бачити самі «гарячі» дні тижня, на інших – аналіз часу доби, у які користувачі заходять в онлайн.

Вибираємо соціальну мережу для бізнесу. Може, Instagram?

Вибираємо соціальну мережу для бізнесу. Може, Instagram?

Вибираємо соціальну мережу для бізнесу. Може, Instagram?

Вибираємо соціальну мережу для бізнесу. Може, Instagram?

Можливості соціальної мережі

Потрібно розуміти, який спосіб спілкування є основним, що зазвичай люди використовують для ведення бізнесу, який контент займає ключову позицію і так далі. Поговоримо докладніше про самих популярних сайтах в російськомовному сегменті інтернету.

 • ВКонтакте. Основний інструмент просування бізнесу – паблики. Можна оформити вітрину, додати товари та спілкуватися з клієнтами в повідомленнях співтовариства. Можна робити опитування та розсилки, використовувати таргетовану інформацію або купувати рекламу. Є VKPay, завдяки якому можна легко оплатити покупки.
 • Однокласники. Доросла і платоспроможна аудиторія. Механізм роботи дуже схожий на ВКонтакте, але є опція «інтернет-магазин», завдяки якій можна продавати безпосередньо в соцмережі. Також є функція TV Sync, яка дозволяє транслювати рекламу в ОК одночасно з телевізійної.
 • Facebook. Це – не дуже популярна в рунеті. Але основна аудиторія – підприємці, політики, айтішники. Тут ви можете продавати щось дорожче дрібничок з Алиэкспресс. Широкі можливості налаштування таргетингу дозволять ефективно прорекламувати себе. Також є сторінки, так і групи. Бізнес-сторінки допоможуть зібрати відгуки, оцінки. Але при цьому публікації цих сторінок у стрічці новин не показані. Хочете туди потрапити? Оплатіть рекламу.
 • Вибираємо соціальну мережу для бізнесу. Може, Instagram?

 • Instagram. Молода аудиторія – в основі знаходяться люди від 18 до 29 років. Спрямованість на візуальний контент дозволяє показати людям свій товар у кращому вигляді. Тому там так багато інтернет-магазинів, сторінок з homemade, салонів краси і так далі. Функціонал Історій дозволяє інформувати про новинки і привертати увагу до себе.
 • YouTube. Знову ж, орієнтація на візуальний контент, але в даному випадку все куди складніше, ніж з Instagram – потрібно робити відео. У плані торгівлі ніяких інструментів немає, тому відеохостинг варто використовувати як доповнення до сторінки в іншій соціальній мережі.
 • 10 причин для вибору Instagram

  Практика показує, що найбільше підходить для підприємництва Instagram. Чому? Я можу дати вам 10 аргументів на користь фотосети.

  Показ товару

  Спрямованість на фотоматеріал дозволяє показати свій товар або послугу з усіх боків. Разом з тим передплатники можуть у будь-який момент відкрити ваш пост і подивитися його ще раз. Детальніше про просування товару в Instagram читайте в статті на нашому сайті.

  Інформативність

  Можете розповісти про те, як, наприклад, виробляються ваші товари, з чого зроблені і так далі. Так ви зможете аргументувати вибір користувачами саме вас, так і вашого товару.

  Збір аналітики і думки аудиторії

  У бізнес-акаунті є інструменти аналітики, які дозволять скорегувати портрет вашої цільової аудиторії, який ви зробили перед початком діяльності в інтернеті. А опитування в Сториз дозволять «тримати руку на пульсі» вашої аудиторії і прямо питати, чого вони хочуть.

  Напрямок трафіку на сайт

  Розмістіть посилання на веб-сайт, і відвідувачі аккаунта будуть його переглядати. Так ви перенаправляти трафік, і, цілком можливо, підніміть цю адресу в пошуковій видачі.

  Буст продажу

  Мільярдна аудиторія Instagram чекає вас. Ви можете залучити значно більше покупців через фотосеть, ніж в реальному житті або через сайт. А при грамотної презентації ваші продажі зростуть в рази.

  Залучення

  Спілкуйтеся зі своїми передплатниками, підвищуйте їх залученість. Чим ближче ви будете до них, тим охочіше вони будуть віддавати вам свої гроші.

  Спілкування в реальному часі

  Трансляції дозволять вам в прямому ефірі розповідати про свою діяльність, відповідати на питання, брати інтерв’ю і так далі. Це – ще один плюс до залученості.

  Пошук партнерів

  Як я вже говорила, в Instagram багато підприємців. Тому там ви можете знайти запис з аналогічною діяльністю і розпочати взаємовигідну співпрацю.

  Можливості просування

  Хештегі і геолокація дозволять швидко вас знайти. Перехід на бізнес-профіль допоможуть розмістити дані для зв’язку прямо на сторінці. Ще один плюс до такого типу профілю – інструменти аналітики.

  Тренди

  У соціальних мережах можна відстежувати всі хайповые теми. А що означає хайп? Це – прекрасна можливість зіграти на інтерес користувачів і отримати свою частину уваги.

  Shopping tags

  Зараз у соціальній мережі проходить обкатка нового інструменту – якщо раніше ви могли відзначати тільки користувачів, зараз можете відзначати товари, прикріплюючи посилання на сайт інтернет-магазину. Фішка досить сира, але перспективна – навіть ВКЛЮЧНО з його VKPay відстає.

  Вибираємо соціальну мережу для бізнесу. Може, Instagram?

  Отже, яка соціальна мережа краще для торгівлі? У кожного сайту є свої переваги і недоліки. Але для підприємництва все ж зручніше саме Instagram. Основна причина цих моїх слів – спрямованість сервісу на фотоконтенту. Інші пункти тут перераховувати не буду – перейдіть трохи вгору і перегляньте їх знову.

  Про сервіс, допомагає в просування вашого Instagram-аккаунта, читайте в статті за посиланням.

  Моя довідка - Корисні поради