Вибір теми, розміру та часу публікації поста в Instagram

Пост в Instagram – спосіб донести інформацію передплатникам, показати цікаві фотографії і просто поспілкуватися зі своєю аудиторією. В особистих профілях публікації для знайомства не потрібні: частіше передплатниками стають друзі та близькі.

Ті, хто планують розвивати сторінку, повинні знати про правила оформлення публікацій у Инстаграме.

Визначаємося з темою публікації

Теми для постів Инстаграме залежать від тематики самої сторінки. Наприклад, популярний формат «блог про життя» повинен містити текстові знайомства, анкети, запитання-і-відповіді.

Для сторінок, які займаються продажами і просуванням послуг – опис товару, інструкції.

Стандартні ідеї для постів Инстаграме:

 • про власника сторінки. Публікація повинна бути на будь-якому типі профілів: біографічні оповідання, короткі або професійні історії;
 • рекомендації і поради. З появою функції «Збережені», відвідувачі все частіше зберігають корисну інформацію;
 • питання та відповіді. Читачі задають питання, а власник відповідає профілю;
 • історія одного дня. Розповідь про повсякденність, що містить мораль або висновки;
 • вікторини і конкурси. Підійде сторінках, де кількість передплатників досягло більше 5000.

Вибір теми, розміру та часу публікації поста в Instagram

Варто спочатку скласти план на тиждень або на місяць, щоб щодня знати про що писати в Instagram. Контент-план – термін, який застосовується до спільнот і сторінках у соціальних мережах, а також сайтам інших інтернет-просторах.

Цікаві пости в Instagram частіше потрапляють у список рекомендованого, отримуючи охоплення, лайки і передплатників. Але ця функція доступна тільки для бізнес-акаунтів.

Перший пост — знайомимося з аудиторією

Знайомство з аудиторією – розповідь про тематики своєї сторінки, а також можливі плани на подальше просування.

Пост знайомств в Инстаграме повинен складаються з декількох частин:

 • ім’я або Нікнейм власника профілю. Також вписують вік, якщо це стосується подальшої тематики: «Заробив мільйон в 21 рік», «Подорожую по світу в 60» та інші;
 • короткий опис причини, чому саме Instagram і що користувач збирається розповісти іншим;
 • питання до читачів. Це може бути прохання розповісти про себе, щоб познайомитися з аудиторією.
Читайте також:
Можна дивитися гостей в Інстаграмі - покрокові дії

Для оформлення публікації потрібна відповідна фотографія: шаблон з Adobe Spark або Canva. Картинку підбирають: або портретна зйомка, або інший особистий знімок власника профілю.

Вибір теми, розміру та часу публікації поста в Instagram

Щоб приблизно зрозуміти, як писати такі пости в Instagram, варто подивитися приклад у блогерів і великих сторінок схожою з вашої тематики.

Частіше, публікації розташовані або на початку Стрічки, або перед кожною великою рекламою. Таким чином, власник сторінки знайомиться з новою аудиторією і розміщує тематичну інформацію.

При написанні потрібно дотримуватися розміри текстового опису, використовувати Карусель для публікації відразу декількох фото і відео.

Для створення форматування, користувачеві знадобляться сторонні додатки: Space for Instagram, Редактор публікацій і схожі. У стандартному меню опису відсутні абзаци, тому при розміщенні, весь текст зливається в один.

Для оформлення текстової частини знадобляться смайлики і символи. З їх допомогою створюються списки або виділяється важливий момент в тексті.

Приблизний розмір поста

Розмір поста в Instagram повинен бути не більше 2000 символів з пробілами. У підрахунку також допоможуть додатки, де знизу зазначено кількість доступним знаків.

Користувачеві потрібно або вкластися в зазначений ліміт, або скористатися коментарями для продовження. Деякі блогери вибирають варіант з розміщенням тексту у вигляді картинці, в каруселі публікацій.

Недолік продовження в коментарях: щоб знайти кінець текстової частини, потрібно перегорнути всі відгуки. Тобто, в залежності від налаштувань, зазначених читачем, йому можуть бути показані або найпопулярніші коментарі, або останні.

Платні посади в Инстаграме не перевищують обсягу 1500 символів. Це саме той розмір, який буде прочитаний і зможе зацікавити читача.

Ще один механізм впливу на передплатників – використовувати залучають заголовки. Вони складаються відео питань або головною цитати, зазначеної в тексті.

Як розрахувати, скільки символів має бути в пості Инстаграма:

 • визначити найпопулярнішу публікацію. Перегорнути сторінку і знайти пост, який найчастіше зберігали або ставили «Мені подобається»;
 • виходити з тематики та формату. Іноді, власники профілів роблять ставку на фотографії, а не текстову частину;
 • популярність теми. Якщо ідея часто згадується в інших блогах, потрібно вибрати тільки цікаві факти.
Читайте також:
Як видаляти чужі акаунти в Instagram

Вибір теми, розміру та часу публікації поста в Instagram

Тобто, розмір тексту може становити: від 200 до 1000 символів з актуальної і цікавої теми. Для відео та каруселі підпис потрібна не завжди: якщо інформація вмістилася в медиаформат.

Оптимальний час для публікації в Стрічку

Кращий час для постів в Instagram підбирається за допомогою розділу: «Статистика» в налаштуваннях. Функція доступна тільки для власників бізнес-сторінок і на ті записи, які були розміщені вже після переходу на «бізнес»-послуги.

У вказані категорії «Годинник» і «Дати», коли була виявлена висока активність до постів: лайки, коментарі, збереження.

Вибір теми, розміру та часу публікації поста в Instagram

Для нових сторінок можна скористатися порадами маркетологів.

Коли краще викладати пости в Instagram:

 • будні дні, з 7:00 до 9:00. Той час, коли відвідувачі найчастіше переглядають Стрічку або заходять в Інтернет;
 • вихідні. Вечір 18:00. Передплатники повертаються додому, займаються домашніми справами або відпочивають;
 • понеділок і п’ятниця. У першому випадку – пік приходить на 17:00, п’ятниця – 19:00 або пізніше.

Вважається, що глядачі і читачі переглядають записи в обідню перерву, до або після роботи. На показник також впливає цільова аудиторія: підлітки і діти виявляють активність близько 16:00, після школи або іншого навчального закладу.

Не рекомендується розміщувати публікації в 15:00 і в проміжку від 9:00 до 12:00. В цей час передплатники знаходяться на роботі, Вузі або зайняті домашніми справами. Кількість лайків та коментарів в цей період нижче всього.

Фон поста — важливий момент

Візуальне оформлення відіграє не меншу роль у створенні цікавого контенту. Фотографія повинна бути високої якості, квадратного дозволу, подивитися усі розміри фото для Инсты.

У Инстаграме активно застосовуються фоторедактори, програми з фільтрами і шаблонами. Також, застосовуються сервіси за типом Canva, Adobe Spark і Crello. У них вже вбудовані заздалегідь задані параметри для створення цікавого зображення з текстом, кольорокорекцією та графічними об’єктами.

Читайте також:
Як поставити лайк в директе в Инстаграмме: всі способи

Вибір типу фотографії для публікації:

 • перший вітальний пост. З фотографією власника аккаунта: портрет або в повний зріст;
 • продукт або послуга. Момент створення, додаткові параметри, фото клієнтів;
 • відгуки. Окремий тип постів, де найчастіше розміщуються або знімки тих, хто вже скористався послугами магазину або компанії. Або скріншоти з листувань;
 • інформаційна публікація. Особистий знімок автора публікації або пейзаж.

Вибір теми, розміру та часу публікації поста в Instagram

Використовуючи шаблони, скачати або навчитися робити можна по нашій статті, користувач не зіткнеться з проблемою пошуку обробки. В цьому випадку всі подальші пости формуються за колірною гамою, предметів розміщених в кадрі.

Фон для поста в Инстаграме можна вибрати за типом «нескінченної стрічки» — одне велике зображення ділять на кілька маленьких. Публікують поступово, починаючи з кінця.

Як відредагувати, якщо знайдені помилки

Текст написаний, зображення додано, але після публікації були виявлені помилки. У мобільному додатку Instagram є функція редагування вже розміщеної публікації. Термін внесення правок складає всього один день.

По його закінченню – змінити як-небудь текстову частину буде неможливо. Складніше з зображеннями: поміняти в пості картинку не можна, можна тільки додати нову публікацію і скопіювати раніше опублікований текст.

Інструкція, як редагувати запис з телефону:

 1. Авторизуватися в профілі Instagram.
 2. Перейти до публікації, яку треба виправити.Вибір теми, розміру та часу публікації поста в Instagram
 3. Натиснути три крапки над фотографією – Редагувати.
 4. Змінити текст – Зберегти.

Після розміщення є можливість відредагувати, зазначивши друзів на фотографії, вказавши геолокацію або додаткові хештеги.

Для того, щоб редагувати пост в Инстаграме з комп’ютерною версією, знадобиться емулятор операційної системи Android. Розширення і мобільний формат не працюють з функцією зміни опублікованих матеріалів.

Пост в Интаграме – основний спосіб просування послуг, поліпшення впізнаваності бренду. Це можливість розповісти про себе, своєму магазині або компанії на широку аудиторію.

Моя довідка - Корисні поради