Тіньовий бан в Instagram: як обчислити і позбутися?

Використання соціальних мереж передбачає згоду з умовами. Правила можуть бути самими різними. Але в будь-якому випадку, необхідно їх дотримуватися, щоб продовжувати спілкування і, можливо, заробіток. Але що ж буде, якщо ви не захочете цього? От є у вас бажання викладати оголення на загальний огляд. Чим це загрожує? Одне з покарань за бунтарство – тіньовий бан в Instagram.

Що таке тіньової бан?

Тіньовий бан або, так званий, Shadow Ban – неофіційна кара соціальної мережі. Розробники не анонсували цю міру захисту сервісу, але досвід користувачів зі всього світу показує, що вона дійсно існує. Полягає така блокування у штучному заниженні охоплення за рахунок блокування видачі вашого контенту за хэштегам, геометкам, оцінках і рекомендаціях. Такі заходи були введені для вирішення проблеми з фейками і накрутками. Тому й отримати цю «красу» можна за не зовсім чесну розкрутку.

Тіньовий бан в Instagram: як обчислити і позбутися?

Існує тіньовий бан в Instagram?

Якщо ніяких офіційних анонсів не було, чи справді існує така блокування? Вперше заниження охоплення помітили на заході. Відповідно, і ім’я цьому явищу дали там. Заяв розробників на цю тему не було, але в лютому 2019 року побічно підтвердили це явище. Знову ж таки, можна сказати «Але адже прямих слів на цю тему не було!». Однак, необхідно розуміти, що алгоритми соціальної мережі безпосередньо впливають на ваше просування. Вони можуть показати ваші пости величезній кількості людей, так і сховати їх подалі.

Читайте також:
Як видаляти чужі акаунти в Instagram

І таке явище можна спостерігати не тільки в фотосети, але і на інших сервісах. Наприклад, таким часто грішить ВКонтакте. Багато адміністратори груп тижнями сперечаються з модераторами – явне зниження показників пабліка наявності, модеры підтверджують наявність пессимізації, але і самі не можуть назвати адекватну причину, відповідну тому чи іншому пункту правил. В Instagram ж з цим простіше – вас можуть винести лише за конкретне порушення і, якщо ви зловили таку капость, швидше за все, зрозумієте, за що огребли. Інша справа, як з нього вийти?

Тіньовий бан в Instagram: як обчислити і позбутися?Приклад діалогу з техпідтримкою від маркетингового агенства Dnative

Як перевірити обліковий запис на тіньовий бан?

Повідомлення про те, що ви потрапили в тіньовий бан в Instagram, не буде. Як же в такому разі зрозуміти, що щось не так? Щоб вивести сторінку в ТОП і набрати активних передплатників, необхідно постійно відслідковувати статистику. Людина, яка це робить, відразу помітить, що справи кепські.

Показники наступні:

 1. Охоплення постів і сториз впав, передплатники не проявляють активність майже зовсім.
 2. Охоплення по хэштегам суттєво зменшився.
 3. Якщо шукати по фірмовому або рідкісного тегу пост зі сторінки не побачити.

Різке зниження по цим пунктам вже має змусити вас хвилюватися. Якщо при цьому ніяких збоїв у графіку публікацій або якості публікацій немає, ви явно в біді. Перевірити статистику можна і в сторонніх інструментах, але я рекомендую користуватися вбудованими. Ось, наприклад, хештег з порівнянням показників звичайного облікового запису і забаненного.

Тіньовий бан в Instagram: як обчислити і позбутися?

 

Скільки зазвичай триває тіньової бан?

Раз вже офіційних заяв не було, то і точних термінів ніхто не називав. Як тоді дізнатися, скільки терпіти пессимізації трафіку? Тільки на основі досвіду користувачів зі всього світу. І практика показує, що такий час блокування варіюється від 2-х до 14-ти днів. Але, наскільки я розумію, два тижні – не межа. Якщо порушення було серйозним або тривалим, термін може бути істотно продовжено до декількох місяців.

Читайте також:
Завантажити безкоштовно безкоштовно Instagram на Віндовс Фон - покрокова інструкція!

Як вивести аккаунт з тіньового бана?

Як вийти з тіньового бана в Instagram? Звичайно, можна спробувати написати в техпідтримку. Але ж є якийсь алгоритм дій для того, щоб соціальна мережа автоматично дозволила вам відновити показники облікового запису.

 1. Не робіть нічого протягом двох діб. Цікавий пункт, так? Навіть спілкування в директе необхідно перервати.
  Тіньовий бан в Instagram: як обчислити і позбутися?
 2. Призупиніть просування, які б способи не використовували. Бажано також забрати доступ у всіх сторонніх інструментів.
 3. Не входьте через нові пристрої або безкоштовні проксі.
 4. Краще буде на час перейти на особистий аккаунт.
 5. Позбавтеся від всіх хэштегов з останніх десяти публікацій. Якщо грішіть додаванням високочастотних, їх варто почистити зі всіх публікацій.
 6. Перша публікація після перерви хэштегов взагалі не повинна містити.
 7. Якщо все, що я описала вище, не спрацювало, спробуйте написати в техпідтримку і сказати, що вас зламали.

За що на профіль накладають тіньової бан?

Все це, звичайно, чудово. Але необхідно знати і те, за що можна зловити таку капость. Можливі такі проступки:

 1. Сервіси накрутки і масових дій. Соціальна мережа не шанує такі способи набору аудиторії. Тому використовувати їх потрібно дуже акуратно.
 2. Скарги на сторінку. Вони можуть принести негативні наслідки в тому випадку, якщо ваші пости порушують правила контенту.
 3. Порушення обмежень. Свіжим профілів видається 30 лайків, коментарів і підписок/відписок у годину, тим, хто в соціальній мережі більше півроку, 60.
 4. Одні і ті ж хештегі під усіма публікаціями. Або просто тільки найбільш високочастотні.
 5. Високий рівень відписки. Часто таке можна спостерігати після завершення розіграшу.

Тіньовий бан в Instagram: як обчислити і позбутися?

Як перевірити тіньової бан в Instagram? Якщо ви використовуєте сервіси статистики або вбудовані інструменти, ви відразу можете помітити, різке падіння показників облікового запису. Якщо ви при цьому продовжували вести сторінку точно так само, як раніше, не порушуючи регулярність публікацій і залишаючись на тому ж рівні якості контенту, таке різке падіння не може бути природним.

Читайте також:
InstaTag - Выкускной хештегі

Запитання наших читачів

Тіньовий бан в Instagram: як обчислити і позбутися?#1. Що можна переплутати з тіньовим баном?

Якщо незадовго до цього у вас був розіграш, наприклад, або ви ненадовго забили на ведення сторінки, слід очікувати погіршення статистики. Проаналізуйте те, що ви робили до цих подій, і подумайте, чи дійсно погані показники – наслідок тіньового бана, а не якихось подій в профілі.

Тіньовий бан в Instagram: як обчислити і позбутися?#2. Як уникнути масової відписки після розіграшу?

Ґів’ї – це, звичайно, добре, але наслідки можуть бути плачевними. Після публікації підсумків близько 60 відсотків передплатників відписуються. Це може призвести до пессимізації трафіку. Щоб цього уникнути, можна, наприклад, тимчасово видалити сторінку на пару днів після проведення розіграшу. Однак, люди все одно будуть відписуватися, це лише питання часу.

Тіньовий бан в Instagram: як обчислити і позбутися?#3. Що гірше: реальний бан або тіньової?

Все залежить від того, наскільки вам потрібна точність. Звичайний бан ви легко визначите, просто не зможете використовувати свою сторінку. Зате тіньової бан триває лише деякий час, і вам потрібно всього лише почекати, але вывить його виходить не відразу.

Якщо хочеш висловити думку або задати питання — пиши у коментарях. А також дивись корисне відео по темі.

Моя довідка - Корисні поради