Тіньовий бан: що це таке, як перевірити в Инстаграме, скільки триває, як вийти

Тіньовий бан – це самий страшний сон будь-якого з блогерів. Ніхто толком не знає, за що можна його отримати, як довго все це буде тривати і коли закінчиться. Але не треба впадати в паніку, давайте разом розбиратися, що таке тіньової бан в Инстаграме.

Тіньовий бан: що це таке, як перевірити в Инстаграме, скільки триває, як вийтиТіньовий бан: що це таке, як перевірити в Инстаграме, скільки триває, як вийти

Що таке shadowbane?

Довгі роки адміністрація соціальної мережі не визнавала факту існування shadowban. Коли блогери зверталися до них з проблемою падіння охоплення, відсутності показів по хештегам та іншими подібними речами, техпідтримка відповідала, що необхідно дотримуватись правил постінга і все буде в порядку.

З плином часу ситуація дещо змінилася. Користувачі соціальної мережі співставили факти і самостійно вивели якийсь алгоритм, за яким стежать є у них тіньової бан чи ні. А в 2019 році один з представників Instagram побічно дав зрозуміти, що користувачі мають рацію. Їм дійсно ріжуть охоплення.

Як дізнатися, що ти у нього в тіньовому бані?

Дайте відповідь на одне питання, ви відчуваєте себе людиною-невидимкою? Так? Блог, який потрапив у тіньовий бан, буквально ніхто не бачить.

Shadowbane – це коли алгоритм штучно занижує охоплення через порушення правил соцмережі.

Способу на 100% точно визначити наявність у вас тіньового бана не існує. Вам ніхто не надішле повідомлення з текстом: «Ви перебуваєте в тіньовому бані. Найближчі 2 тижні не розраховуйте на високі охоплення». Ви, як користувач, взагалі не відчуєте різниці. Всі функції програми залишаються доступними в повному обсязі. Але, якщо ви блогер, то точно помітите, що:

 • Відчутно просіли охоплення.
 • Зменшилася кількість фоловерів.
 • Ваші пости не видно за геолокаціі і тегам.

Які обмеження накладаються при тіньовому бані

У цей період публікації можуть бачити виключно передплатники, а нові користувачі їх не знайдуть, поки не перейдуть прямо у ваш профіль. Але навіть у тих, хто вас читає постійно, ваші пости з’являються в стрічці набагато рідше.

Тіньовий бан: що це таке, як перевірити в Инстаграме, скільки триває, як вийтиТіньовий бан: що це таке, як перевірити в Инстаграме, скільки триває, як вийти

Звичні способи просування вмісту по геолокаціі і хештегам не працюють, тому що по них вас теж ніхто не бачить.

Опинившись у такій ситуації, важко не почати панікувати. Але постарайтеся цього не робити. Якщо ви не користувалися чорними методами просування й не порушували правил Instagram, то вам не загрожує довге перебування в цьому статусі блокування.

Що значить тіньової бан?

Отримання тіньового бана означає, що ви зробили щось з того, що правилами соцмережі категорично заборонено, а саме:

 • Накрутили собі багато передплатників, скориставшись програмами для масслайкинга і массфоловинга. Штучна накрутка заборонена в Instagram. У більшості таких випадків вона закінчується баном профілю. Якщо ви вирішили користуватися чорними методами просування, то не порушуйте лімітів Instagram.
 • Підключили сервіс автопостинга. Алгоритми Instagram дуже швидко відстежують акаунти, які дозволяють собі використання сторонніх програм. Використання декількох IP одночасно веде вас прямо в зону тіньового бана.
 • З публікації в публікацію ви ставили одні і ті ж хештеги. Ще, можливо, ви зловживали високочастотними тегами. Наприклад, любов, щастя, лайк, і т. д.
 • Від вас за один день отписалось 100 чоловік і більше. Масові відписки Instagram фіксує як сигнал про те, що у вас акаунт поганої якості. Так що, якщо ви недавно брали участь в Ґів’ї з розіграшем Айфона, приготуйтеся побувати в тіньовому бані.
 • Численні скарги на профіль. Не важливо публікуєте ви контент сумнівної якості або ні, якщо на вас часто скаржаться, ви будете заблоковані.
 • Підозріла активність. Ви ставите лайки сотнями і безладно підписуєтеся на інші акаунти в надії на взаємність. Щоб не загриміти в тіньовий бан, молодий обліковий запис не повинен ставити більше 30 лайків в годину. Для старших акаунтів число дій може доходити до 60-ти.

Як перевірити тіньової бан в Инстаграме?

Ви не отримаєте жодних попереджень чи повідомлень від Instagram, тому встановити отримання тіньового бана не завжди виходить відразу ж. Якщо такі підозри все ж виникли, скористайтеся запропонованими способами:

 1. Займіться аналізом статистичних показників профілю. Вона доступна виключно акаунтів зі статусом «Бізнес».
 2. Застосуйте онлайн сервіс, призначеним для визначення статусу блокування. Наприклад, LiveDune.
 3. Попросіть приятелів перевірити, отображаетесь ви по тегам, які поставили в новому пості.

Зробивши аналіз статистики, ви зможете зрозуміти, чи відбулося падіння обхватів. Якщо ви потрапили в тіньовий бан, то кількість відвідувань профілю і показів постів істотно скорочується. Показів по хештегам взагалі не буде, як і з геолокації.

Тіньовий бан: що це таке, як перевірити в Инстаграме, скільки триває, як вийтиТіньовий бан: що це таке, як перевірити в Инстаграме, скільки триває, як вийти

Але пам’ятайте, що падіння обхватів може бути викликано тим, що ви перестали давати своєї аудиторії цікавий контент. Можливо передплатникам просто стало з вами нудно, а тіньовий бан тут зовсім не при чому.

Для термінової перевірки облікового запису слід звертатися тільки до перевірених сервісів і програм. У деяких потрібно вставити посилання на один з постів, у інших вистачає назви облікового запису. Обробка даних, як правило, займає 2-5 хвилин. Найбільш популярні у користувачів Tribber і Shadowbantester. Але ніхто не дасть вам гарантії, що їх результатами можна вірити.

Третій варіант самий надійний і трудомісткий. Підготуйте новий пост і підберіть для нього низькочастотний тег, за яким не більше 1000 публікацій. Інакше зробити перевірку буде дуже складно. Перевірте, чи відображається пост по тегу. Попросити 5-10 своїх друзів також подивитися видно пост по тегу. Якщо його бачить 5-7 чоловік, то, швидше за все, у вас немає ніякого тіньового бана. Пост побачили 1-2 людини – ви в тіньовому бані.

Скільки триває тіньової бан?

Оскільки офіційно ніхто не визнає існування тіньового бана в Instagram, то ні один власник облікового запису не може знати, на який термін його заблокували. Повірте на слово, у довідковому центрі ви ніякої інформації не знайдете.

Люди, яким вже доводилося стикатися з такою ситуацією, стверджують, що:

 • Виконавши низку певних дій, можна позбутися від тіньової блокування за 2 дні.
 • Коли вжиті заходи не допомогли, належить очікування довжиною в два тижні.
 • Якщо ви регулярно порушуєте встановлені адміністрацією соцмережі правила, то термін тіньового бана продовжується на кілька місяців.

Як вийти з тіньового бана в Instagram?

Позбутися від тіньового бана можна, хоч це і вимагатиме певних дій і трохи вашого часу.

 1. На два дні припинити будь-яку активність від заблокованого облікового запису. Нічого не публікувати, не вести листування, не реагувати на чужі публікації.
 2. Поставити на паузу рекламні компанії, якщо вони у вас працюють.
 3. Відключити доступи будь-яким стороннім сервісам і програмами
 4. Перейти на особистий профіль до моменту позбавлення від тіньового бана.
 5. Видалити хештеги з публікацій. Хоча б 20 останніх.

Після дводенного мовчання починайте викладати публікації по одній в день. У перші два дні не користуйтеся хештегом та відмітками геолокаций. На третій день повторіть процес перевірки на тіньовий бан.

Якщо вжиті заходи не мали успіху, спробуйте надіслати лист техпідтримці про те, що ваш акаунт зламали. Якщо пощастить, тіньовий бан знімуть. Але в більшості подібних випадків ця хитрість не працює.

Для блогера, який живе на гроші, зароблені на рекламі в профілі Instagram, тіньовий бан стає катастрофою, оскільки позбавляє основного джерела доходу. Але тут нічого не поробиш. Незалежно від того, як багато у вас передплатників, і наскільки ви відомі, доведеться змиритися і чекати, поки термін тіньового бана закінчиться.

Не впадайте у відчай. Використовуйте отриманий час для поліпшення контенту у своєму блозі. Опрацюйте стратегію на майбутнє, щоб більше не потрапляти у такі неприємні ситуації. Якщо ви не будете порушувати правила, то вже через два тижні тіньової бан знімуть. Ви зможете насолоджуватися звичним ритмом життя і повернути свої доходи.

Моя довідка - Корисні поради