Тіньовий бан Instagram: що це і як його зняти з рахунку

Ви вирішили не витрачатися на адекватну розкрутку, захотіли просто отримати гарне число? Ви вирішили накрутити лайки і коментарі на свої пости, але після виконання своєї мрії про 666 лайків на кожній фотографії ви помітили, що ваші пости більше не з’являються в пошуку по хэштегам? Вітаю, ви забанені. Що таке тіньової бан в Instagram, і як зрозуміти, забанені ви або просто нецікаві користувачам? Про це ми поговоримо докладніше.

Тіньовий бан

Деякі вважають, що ShadowBan – це щось з розряду міфології Instagram. Щось схоже пессимізації охоплення акаунтів, які беруть участь у лайктаймах. Насправді пессимізації ніякої, природно, немає, а от щодо таємницею блокування не можна дати однозначну відповідь. І набагато краще для бізнесу думати, виходячи з найгіршого, щоб отримувати найкраще. Тому припустимо, що він все ж існує.

Тіньовий бан Instagram: що це і як його зняти з рахунку

Отже, блокування полягає в тому, що ваші публікації більше не показуються в пошуку по хэштегам. І це істотно знижує охоплення, кількість лайків і приплив передплатників.

Слово Инстаграму

Як прокоментувала таке репресивний засіб адміністрація соціальної мережі? По суті, ніяк. Дуже мало інформації про точні умовах попадання в «чорний список». І казок навколо цього явища ходить більше, ніж про те, скільки років ще Путін буде при владі.

Але деяких коментарів від них все таки вдалося дочекатися. Наприклад, Інстру підтвердив, що деякі хештегі блокуються. А значить, вибирати їх потрібно з розумом, щоб всі пости можна було легко знайти.

Симптоми

У назві цієї хвороби соціальної мережі неспроста є слово «тіньової». Якщо раптом ви захворієте» їм, вам ніхто не скаже. Не буде ніяких відміток на сторінці, не буде листів на пошті. Вони вам навіть не передзвонять.

Тому, якщо ви переживаєте на цей рахунок, перегляньте список нижче і подумайте, чи є вони у вас:

 • нещодавно ви використовували такі «брудні» методи розкрутки, як массфолловинг або масслайкинг;
 • кількість лайків різко впало;

Тіньовий бан Instagram: що це і як його зняти з рахунку

 • до вас приходить менше передплатників.

Але, навіть якщо всі симптоми збігаються, не факт, що у вас саме блокування. Може, просто впала якість контенту, і ви не можете зацікавити навіть свою бабусю. Щоб знати напевно можна зайти на спеціальний ресурс. shadowban.azurewebsites.net Мінусом є тільки те, що він іншомовний. Але насправді розібратися з ним простіше простого – вводимо нік користувача або вставляємо посилання на публікацію і натискаємо на «Get tested» або «Стартуємо», якщо переводити на російську.

Якщо бану немає, ви побачите наступну напис: «Phew, you’re safe…for tonight!». Що перекладається як «Фух…ви в безпеці…». На моєму акаунті немає блокування, тому не знаю, що буде написано, якщо shadowban все ж є. Але, якщо щось інше, доведеться працювати над тим, щоб використовувати такі хороші засоби розкручування, як хештегі.

Скільки триває тіньової бан в Instagram?

Чутки про блокування пішли не на порожньому місці. У багатьох користувачів дійсно відбувалися перебої з постами, які потрапили у видачу пошуку по хештегу. Але незабаром усе стало на місця. У кого-то через пару днів, у кого-то через тиждень, у когось через дві. Термін різний, але всі незмінно поверталася на місця.

Правда, враховуючи те, що Instagram постійно росте, розвивається і модернізується, це можуть бути просто тимчасові баггі і технічні неполадки. Але ви ж знали, що ShadowBan практично казка, не чекали ж ви точної відповіді?

Вихід є

Поради людей можна об’єднати одним реченням: на час забути про Instagram. Якщо це неможливо, є кілька маніпуляцій:

 • На кілька днів перейти на особистий аккаунт.
 • Не використовувати сервіси керування профілем.
 • Відмовитися від потенційно небезпечних хэштегов.
 • Тіньовий бан Instagram: що це і як його зняти з рахунку

  Пам’ятайте, що ShadowBan все ж явище казкове. Instagram хоч і не заперечує його, все ж і не підтверджує. На прямі питання є тільки одна відповідь: відпрацьовуються механізми персоналізації вибірки з пошуку, хочете, щоб просування по хештегу працювало – робіть хороший контент.

  Міфи тіньового бана

  Тут я просто викладу деякі версії юних конспірологів. Можливо, деякі прокоментую. Але, сподіваюся, ви знайомі з Instagram, щоб розуміти, чому ці міфи смішні.

 • ТБ видається за використання сервісів відкладеного постінга і статистики.
 • «Погані» хештегі. Цей пункт не такий смішний, як перший, але все ж досить сумнівний.
 • За сталість. Ні, серйозно. Деякі вважають, що використання одноманітних тегів довгий час може забезпечити тіньової бан.
 • Перевищення лімітів по лайкам та коментарям.
 • За використання мейнстрімних хэштегов. Було б круто, якщо б цей пункт був реальним, може хоч люди були б оригінальніше, ніж зараз.
 • Хештегі не по темі.
 • Для того, щоб хештегі не виявилися причиною тіньового бана, якщо він таки існує, заздалегідь прочитайте статтю “Грамотне використання хэштегов на користь вашому Инстаграму”.

  Висновок

  Тіньовий бан Instagram. Що це? Міф чи реальність? Однозначної відповіді дати не можна, адже ми не працюємо в компанії Фейсбук. Тим не менш, варто уникати декількох речей, щоб не потрапити під репресії. Геть массфолловинг і масслайкинг. Ні, серйозно, від нього тільки біди і ніякого вихлопу для бізнесу. Робимо якісний контент і використовуємо хештегі з розумом.

  Моя довідка - Корисні поради