Тести в рекламі ВКонтакте

Тести в рекламі ВКонтакте

Онлайн-ЗМІ вже досить давно використовують тести в якості рекламного формату. Популярний портал «Медуза» – яскравий тому приклад.

Як налаштувати нативну рекламу через тести ВКонтакте? Як показує практика, тести спрацьовують подібно магніту, притягивающему увагу публіки. Люди охоче йдуть на пошуки нової інформації про себе та оточуючих людей. Утягують заголовки в стилі «чи ти Зможеш вижити після апокаліпсису?» або «Хто ти з Гаррі Поттера?» змушують перейти за посиланням і відповісти на ряд цікавих питань.

Якщо тест дійсно продуманий, актуальний і гарний собою, на нього сбежится величезна натовп користувачів. Але чому такі опитування не попадаються на очі в таргете соціальної майданчики ВКонтакте? Адже створення тестів ВКонтакте – це цілком можливо з технічної точки зору.

Для яких цілей додають тести в рекламу? Розглянемо докладніше 5 найактуальніших кейсів.

Виявлення потреб

Багато людей мовчать про те, чого потребують. Вони і самі можуть і не підозрювати про це. Ваше завдання – виявити потенційних клієнтів та їх бажання. Створення тесту ВКонтакте чудово допоможе в цьому. Навіть один ненав’язливий, але добре продуманий питання, може змусити людину про що задуматися.

Припустимо, ви надаєте психологічні послуги. І не можете шукати нових клієнтів, питаючи людей про їхні особисті проблеми прямо в лоб. Але завжди можна провести тест в стилі «Як визначити, що у вас почалася депресія?». Для багатьох цей стан є чимось звичайним, і настільки звичним, що не підпадає під розряд захворювань. Тест нагадає користувачам про справжній стан речей. А ви зможете допомогти цим людям.

Читайте також:
Налагодження та запуск реклами в сторіс Instagram самостійно

Подібним прийомом користуються не тільки професіонали, але і звичайні люди, які хочуть розважити публіку. Вони запускають тест для друзів ВКонтакте, обмінюючись цікавим контентом.

Актуалізація потреб

Існує ще одна категорія користувачів – люди, що усвідомлюють свою проблему. Для них це не є чимось несподіваним. Але проблема може бути дуже поширеною (тому зусилля для її вирішення не додаються). Ваше завдання – нагадати людині про те, що це питання є злободенним.

Всі ми шукаємо себе. У навчанні, кар’єрі, творчої діяльності. Припустимо, людина не може знайти своє справжнє покликання, але не турбується про це в потрібній мірі.

Ось тут-то і можна прорекламувати щось на кшталт навчальних курсів чи тренінгів. Але зробивши це не напряму, а за допомогою тесту. «Як зрозуміти, підійде вам професія програміста?». А раптом це «постріл в десяточку»? Приблизно так і працює нативна реклама ВКонтакте.

Перевірка інтелекту

Якщо ви хочете прорекламувати свою компанію в сфері ресторанного бізнесу або розваг, проведіть для користувачів цікаву вікторину.

Наприклад, ви просуваєте ресторан італійської кухні. Чому б не перевірити знання користувачів на тему кулінарії? Чи розуміють вони різницю між пастами зити і каннеллоні? Мега тести ВКонтакте – відмінне випробування для інтелекту.

Виклик

Хочете привернути чоловічу аудиторію до свого рекламної пропозиції? Тоді використовуйте тести, закликають до перевірки своїх якостей, здібностей чи талантів. Представники сильної статі люблять все, що пов’язано з суперництвом і конкуренцією. Це закладено природою. А тест спровокує їх на пізнання себе. Таким способом можна просувати бізнес-франшизи і не тільки.

Консультації

У деяких сферах бізнесу консультація є невід’ємною частиною продажів. Обиватель може не знати необхідної йому інформації для вибору того чи іншого товару. У той же час він потребує придбання складного продукту.

Читайте також:
Що таке Карусель в Instagram і як її зробити

Припустимо, покупець шукає твердопаливний котел для опалення приватного будинку. Його знання про пристрій обмежуються тим, що це потрібно купити. А як вибрати підходящу модель? Яка потужність потрібна? Як користуватися котлом на практиці? Тест допоможе отримати відповіді на всі запитання. Але щоб створити тест ВКонтакте подібного роду, необхідно знати про котлах практично всі.

Як додати тест в рекламу ВКонтакте

Щоб втілити задумане в реальність, встановіть додаток тести ВКонтакте.

Як налаштувати нативну рекламу через тести в ВК

Скопіюйте посилання вибраного вами тесту. Вставити її в пост з кнопкою (це можливо і для стандартного промо-посту). Не забувайте про комфорт користувачів, які переглядають контент з мобільних пристроїв. Налаштуйте адресу. Для цього видаліть всі символи між знаком «/» і «app». Готово!

Основні недоліки механіки

За своєю задумом додаток «Тести» не є інструментом просування. Воно не затачивалось під рекламну стратегію. З цього випливає один з головних мінусів програми – відсутність аналітики.

Припустимо, ви запустили відразу кілька рекламних постів. Користувачі проходять тести ВКонтакте. Але, на жаль, це не дасть можливості зрозуміти, який з креативів «вистрілив», а який – ні. Ефективність такого таргету залишиться загадкою.

У додатку відсутня інтеграція з CRM-системами. А це означає, що ви не зможете відстежити обсяг замовлень.

Щоб хоч якось виправити цю ситуацію, рекомендується розміщувати публікації з тестами по черзі. Збирайте статистику після проведення першої кампанії. І тільки потім запускайте другу.

Основні переваги реклами з тестами

Яку користь приносить тест в групі Вконтакті? Якщо спільнота у соціальній мережі відрізняється придатним контентом, тести ВКонтакте безкоштовно можуть «перетворити» звичайних відвідувачів в фоловерів.

Користувачі, які хочуть пройти тест, дають свою згоду на отримання повідомлень від аккаунта компанії. Таким чином, ви формуєте базу для розсилки.

Читайте також:
Як викласти відео в IGTV в Instagram

Чому тести ВКонтакте ефективні?

Пару слів про те, яку користь приносять опитування тести думки ВКонтакте. Ви бачили перший рекламний банер в історії Інтернету? Він з’явився в далекому 1994 році. Напис на банері: «Ви коли-небудь кликали мишкою сюди? Ви натисните».

І, звичайно ж, творці цього банера були праві. Люди кликали, оскільки не могли втриматися від такої спокуси. Чому? Цікавість + незвичайний маркетинговий хід. Це чіпляло, оскільки вважалося вершиною креативності.

Зараз таким не здивувати. Майбутнє – за інтерактивною рекламою. Нативна реклама філігранно відточується з кожним роком. І це дає прекрасні результати. Це не просто банальне оголошення, а міні-розвага для аудиторії. Навіть міні тести ВКонтакте випереджають по своїй ефективності стандартну рекламу.

Тепер ви знаєте, як зробити тест ВКонтакте, і не будете витрачати масу часу на створення «приїлися» креативів.

Моя довідка - Корисні поради