Що таке охоплення в Instagram статистикою: як його підвищити, де подивитися і чому падає

Ви тільки почали розвивати свій блог, але вже з усіх сторін лунають скарги на падіння обхватів. Ви не розумієте, чому це призводить в такий жах, тому що поки не знаєте, що таке охоплення Инстаграме? Тоді ця стаття написана спеціально для вас. Ми докладно розберемо:

 • що таке охоплення в instagram;
 • як його переглянути;
 • що означають цифри в статистиці;
 • як підняти і навіщо це потрібно;
 • від чого залежать показники;
 • чому вони падають.

Почнемо з азів.

Охоплення – це цифра, яка показує, скільки людей бачили вашу сториз або публікацію. Наприклад, якщо ви ведете свій блог тільки для друзів і в ньому від 100 до 300 передплат, де кожного ви знаєте по імені, то у вас, швидше за все, показники залученості будуть дуже хороші – 50% і вище. Адже всім друзям цікаво, що відбувається у вашому житті. Вони з задоволенням вступають у дискусії, ставлять лайки, реагують на сториз.

Що таке охоплення в Instagram статистикою: як його підвищити, де подивитися і чому падаєЩо таке охоплення в Instagram статистикою: як його підвищити, де подивитися і чому падає

Інша справа, якщо ви вирішили вести експертний блог і розвиваєте його з нуля. Ваші передплатники для вас незнайомці, ви для них теж. Вони прийшли до вас, щоб отримати корисну інформацію по конкретній темі, а не радувати вас коментарями і лайки. Це ваша турбота так вести свій блог, щоб люди не залишалися байдужими, а з задоволенням стежили за кожним вашим кроком.

Власне, охоплення в Instagram сигналізують нам, наскільки добре контент закриває потрібні аудиторії. Наприклад, для експертного блогу до 1000 передплатників, нормою вважаються показники залученості до 15-20% від загального числа постійних читачів. Для блогу розміром до 10 000 передплатників – 10-15%, до 100 000 – 5-10%, до 500 000 – 3-5%, а понад мільйон – 2%.

Читайте також:
Як зв'язати Instagram і Вконтакте в 2020 році: через телефон

Якщо у вас показники близькі до норми або навіть краще, значить ви все робите правильно і розвивається в потрібному напрямку. Якщо нижче, значить десь ви згорнули не туди. Треба подумати, що і як можна виправити.

Де і як подивитися охоплення

Якщо ви стурбовані питанням, що означає охоплення Инстаграме, то швидше за все вже знаєте, де його дивитися, але на всяк випадок розповімо.

Є два види охоплення:

 • Запису;
 • Публікації.Що таке охоплення в Instagram статистикою: як його підвищити, де подивитися і чому падаєЩо таке охоплення в Instagram статистикою: як його підвищити, де подивитися і чому падає

Охоплення аккаунта можна подивитися, якщо натиснути на кнопку з трьома горизонтальними смугами і перейти в розділ статистики. Вам потрібні вкладка «Дія».

У розділі «Цікаве» ви побачите кількість акаунтів, які бачили профіль за останній тиждень. Ще трохи нижче має інформація про те, наскільки впав або охоплення зріс порівняно з показниками минулого тижня.

Що означає охоплення Инстаграме в статистиці під фото

Охоплення публікації можна подивитися під фото до посту, натиснувши на кнопку «Переглянути статистику». З’явиться вікно, де ви знайдете не тільки інформацію про кількість охоплення, але також про те, скільки поставили лайків, залишили коментарів, скільки разів пересилали і зберігали піст.

Що означає охоплення инстаграме

Для блогера охоплення значить все. Адже саме від його показників залученості залежить, скільки грошей можна взяти за рекламу того або іншого продукту у себе в профілі. Чим менше людина бачать пости з сториз, тим нижче продажу, а, значить, і доходи теж.

Блогери готові на все, щоб охоплення в Instagram зростали з дня на день!

Як збільшити охоплення

Збільшення охоплення залежить від якості вашого профілю. Тому почати треба з оформлення шапки профілю.

 1. Нікнейм або ім’я в Instagram. Перевірте, що б воно:
 • було зрозумілим;
 • легко читалося;
 • не містило цифр в кінці;
 • легко запам’ятовувалося.

Так само ваше ім’я не повинно бути занадто довгим. Припустимо один роздільник – точка або нижнє підкреслення.

 1. Жирна рядок. У ній необхідно вказати вашу діяльність. Для цього використовуйте ті слова, які вводить в пошук ваш клієнт, коли підбирає собі фахівця. Наприклад, масаж спини та обличчя в Москві. Якщо залишиться місце можна додати ім’я. Якщо місця не вистачило, ім’я переносимо в опис.
 2. Опис профілю. У вас є 150 символів, щоб заявити про себе. Вони повинні бути настільки вогняними, щоб жоден читач не зміг пройти мимо, одразу захотів підписатися. Не забудьте про заклик до дії. Наприклад, телефонуйте або записуйтеся на консультацію.
 3. У графу, де просять вказати сайт впишіть його адресу, якщо такий у вас є або вставити посилання на свій месенджер.
 4. Хайлайтс. В актуальному новий відвідувач профілю повинен знайти відповіді на всі свої питання. Обов’язково повинен бути розділ з вашими послугами, цінами, відгуками, умовами співпраці.
 5. Візуальне оформлення профілю безпосередньо впливає на охоплення і залученість. Краще всього витримати всю графіку в єдиному стилі.
 • Аватарка повинна бути яскравою і такою, що запам’ятовується. Перевірте, щоб було добре видно ваше обличчя.
 • Для оформлення хайлайтс вибирайте відтінки одного кольору. Зараз такий стиль на піку популярності.
 • Стрічка. Щоб сформувати красиву стрічку в Instagram треба володіти добрим смаком, прокачати насмотренность і вивчити кілька додатків для корекції колірних схем. Намагайтеся підбирати фотографії в одній колірній гамі. Чергувати зображення людей з пейзажами або натюрмортами. Якщо ви майстер манікюру, косметолог або нарощуєте вії, не треба публікувати крупним планом запалені повіки, прищі і задирки на нігтях. Instagram візуальна мережу. Користувачі цінують естетику. А те, що противно не допоможе підвищити охоплення. Скоріше вже навпаки.
 1. Контент. Щоб люди охоче підписувалися, ви повинні нести щось в маси. Якусь користь. Не обов’язково бути експертом і чомусь вчити, а от розважати блогер просто зобов’язаний вміти.
Читайте також:
Як зазначити людини в инстаграме в Історії - фішки і секрети!

Ідеальне рішення – продуманий контент план, який будується на запити вашої цільової аудиторії. При чому складати треба не тільки план постів, але і план сториз.

 1. Сториз. Вони просто створені для того, щоб піднімати охоплення. Для цього розробники надали безліч інструментів. Гифки, опитування, вікторини, голосування і багато іншого. Проводите конкурси та загадування загадки, всі ми трошки діти в душі.

Від чого залежить охоплення в Instagram

Охоплення безпосередньо залежать від якості і кількості вашого контенту. Хочете підняти охоплення в сториз, робіть їх цікавими і викладайте хоча б один раз в дві години.

Що таке охоплення в Instagram статистикою: як його підвищити, де подивитися і чому падаєЩо таке охоплення в Instagram статистикою: як його підвищити, де подивитися і чому падає

Підняти охоплення постів трохи важче. В першу чергу пишіть цікаво, взаємодійте з читачами і не забувайте робити анонс сториз про вихід нових постів в Instagram.

Вважається гарним тоном виставляти 3-4 поста в тиждень. Якими вони будуть, вирішувати вам.

Чому падають охоплення в instagram

Якщо ви помітили, що охоплення в Instagram впали, в першу чергу перевірте, чи не потрапили ви в тіньовий бан.

Подивіться відображаються ваші пости по заданим тегам, попросіть кількох друзів проробити теж саме.

Який результат? Не знайшли жодної зі своїх публікації? У вас є привід для занепокоєння, тому що ви отримали тіньової бан від Инстаграма. Його дав вам алгоритм за порушення правил соціальної мережі.

Щоб не посилити ситуацію, утримайтеся від постінга і будь-який інший активності в найближчі пару днів.

Ще одна причина падіння обхватів – погіршення якості контенту. Можливо ви втомилися і не знаєте, про що розповідати, а може бути просто дуже зайняті, щоб підготувати хороший матеріал. Користувачі Instagram відразу зрозуміють, що ви зневажаєте блогом і піде за вашому прикладом.

Читайте також:
Як підписати фото в Инстаграме: хлопцю і дівчині, красиво

Взаємодія з клієнтами – головна запорука успіху в роботі над підвищенням обхватів в Instagram. Чим щире веде себе блогер, тим більше довіри він викликає у аудиторії. Чим більше дає користі, тим більше отримує відгуків. Все просто, як і в житті, працює принцип взаємної поваги.

Моя довідка - Корисні поради