Що краще, Instagram або ВКонтакте? Вибираємо відповідну соцмережу

Соціальні мережі зараз не тільки інструменти спілкування, але й прекрасний спосіб заробити. Однак, людина, яка вирішує отримувати дохід з інтернету, стикається з дуже серйозним вибором. На даний момент існує близько сотні соцмереж. Звичайно, серед російськомовних користувачів інтернету популярні далеко не всі. Але вибір легше не стає. Поговоримо про те, що краще: Instagram або ВКонтакте?

Яка соцмережа популярнішим, Instagram або ВК?

Хоча Instagram і був створений дещо пізніше, ніж ВКонтакте, різниця в аудиторії значна: у ВК це близько 600 мільйонів, а в фотосети більше мільярда. Причини цього можуть бути різні, починаючи наявністю своєї фішки у Instagram і закінчуючи тим, що він був запущений на заході, де розкручувати соцмережа простіше. З цього випливає, що в плані популярності картина двояка: у СНД лідируючі позиції, нехай і з досить невеликим відривом утримує ВК, а в світі – Instagram. Тим не менше, коли ви думаєте, що краще вибрати, не це повинно бути вирішальним аргументом.

Що краще, Instagram або ВКонтакте? Вибираємо відповідну соцмережу

Принципові відмінності ВКонтакте і Instagram

Ці соціальні мережі досить сильно відрізняються один від одного. Багато називають ВК лише пародією на Фейсбук. Дійсно, їх концепція та історія створення досить схожі. Instagram ж швидше нагадує фотоальбом. Навіть сам формат публікацій дуже нагадує роздруковані фотографії з Полароида, моментального фотографування.

Розберемо, в чому полягають принципові відмінності цих сервісів:

 1. Незважаючи на те, що жителі СНД за статистикою читають в Інсте більше, ніж американці і європейці, орієнтація на візуальний контент залишається. Під ВКонтакте ж навіть з’явився розділ з статтями, тому що довгі текстові пасти користуються попитом.
 2. В VK люди більше спілкуються в приват. Хоча розробники і покращують Директ, додають можливість сортування повідомлень, більшу вагу комунікації все ще лежить на «синьому» сервісі.
  Що краще, Instagram або ВКонтакте? Вибираємо відповідну соцмережу
 3. Комерційних сторінок в фотосети більше. Хоча в Контакті і вводять все більше функціоналу для зручної торгівлі, в Инстаграме створити інтернет-магазин простіше. VKPay, Товари і донати не можуть переважити ту наочність і зручність, що змогли створити в Інсте.
 4. В Контакті є різні альбоми, в яких можна зберігати свої фотки, сортувати їх і приховувати, якщо потрібно.
 5. ВК дозволяє слухати музику. Так, зараз в безкоштовному режимі доступно тільки півгодини фонового прослуховування. Тим не менш, в Інсте цього розділу немає.
 6. Маски в історіях фотосети можуть скласти конкуренцію Снэпчату. Їх можуть створювати навіть звичайні користувачі.
 7. В акаунтах ВК ви можете розміщувати купу інформації, починаючи датою народження і закінчуючи навіть місцем проходження військової служби. У Інсте такого немає. Тому у «синього» сайту пошукова система складніше в плані фільтрів.
Читайте також:
Розмір бюджету для запуску бізнесу в Instagram в 2020

Що краще, Instagram або ВКонтакте? Вибираємо відповідну соцмережу

У яких випадках краще використовувати Instagram, а коли ВК?

Вибирати, що більше підходить під вашу затію, Інста або ВК, потрібно виходячи з того, яка специфіка вашої діяльності. Якщо потрібно грати на візуал, вибір очевидний. Якщо ж необхідно розміщувати якусь кількість тексту, «синій» сервіс – наш ідеальний варіант. Отже, приклади.

Instagram більше підійде для:

 

 1. Інтернет-магазин. Гарні, соковиті, яскраві фотографії допоможуть уявити товари з кращих сторін. Візуальна орієнтованість соціальної мережі допоможе нам у цьому.
  Що краще, Instagram або ВКонтакте? Вибираємо відповідну соцмережу
 2. Ресторани. Фудблогинг – популярна діяльність фотосети. Тому фотки їжі просуваються дуже непогано.
 3. Блог. За рахунок візуальної спрямованості, вести блог в Instagram вкрай просто.

VK більше підійде для:

 1. Журналіст чи письменник. Теми, розповіді і вірші просувати простіше всього.
 2. Політика. Ютуб і ВК для політичного просування незамінні.
 3. Музикант. Просування аудиотворчества легко йде в Контакті.
  Що краще, Instagram або ВКонтакте? Вибираємо відповідну соцмережу

Де зручніше вести бізнес з продажу товарів і послуг?

Після введення в Контакті функціоналу VKPay і Товарів підприємництво пішло активніше. Однак, суттєвої конкуренції фотосети ця соціальна мережа все ще не може надати. У Контакт люди йдуть не за покупками, а за мемами і спілкуванням. Охочіше купують що-небудь вони саме в Instagram. Тому, якщо ви хочете продавати товари або послуги, Instagram – сайт, який вам потрібен.

Що краще, Instagram або ВКонтакте? Все залежить від того, що ви хочете робити. Якщо плануєте продавати щось, вибір тільки один – Інст. Якщо хочете просувати свою творчість: вірші, розповіді або музику, наприклад; то ВКонтакте підійде більше. А ось візуальне творчість добре розкручувати в фотосети.

Запитання наших передплатників

Що краще, Instagram або ВКонтакте? Вибираємо відповідну соцмережу#1. Варто відкривати інтернет-магазин в соціальній мережі?

Далеко не обов’язково створювати окремий лендінгем з кошиком. Всі необхідні функції є в соцмережах. Однак, реально великий бізнес на одному акаунті у ВКонтактике не побудувати. Доведеться вийти в реальний світ.

Читайте також:
Анімація в сторіс Instagram - що це і як зробити

Що краще, Instagram або ВКонтакте? Вибираємо відповідну соцмережу#2. Які є способи заробітку в соцмережі?

По-перше, це продаж товарів або послуг. По-друге, партнерська програма – ви поширюєте посилання, і якщо люди купують, перейди по ній, вам приходить відсоток. По-третє, реклама в розкрученої сторінці. Це – основні варіанти.

Що краще, Instagram або ВКонтакте? Вибираємо відповідну соцмережу#3. Як не прогоріти?

Найважливіша порада, яку я можу дати – не зловживати накруткою і створити чітку стратегію просування.

Тобі потрібна порада або хочеш висловитися? Напиши в коментарях! А також не забудь подивитися корисне відео по темі.

Моя довідка - Корисні поради