Шапка в Instagram – це віртуальне обличчя твого акаунта

Багато людей, які тільки починають розбиратися з питанням просування свого аккаунта, стартують з розкручуванням неправильно. Деякі вважають, що не так вже й важливо, що відбувається на сторінці Instagram, і досить заплатити кому-небудь грошей, щоб отримати велику та активну аудиторію. Але це не зовсім так. І менеджери по просуванню це розуміють. Тому перше, що вони приводять в порядок – шапка в Instagram. Потім – публікації і вже тільки після цього починається основна робота по просуванню. Саме про верхній частині профілю ми з вами і поговоримо.

Що відносять до шапці в Instagram?

Що включають в поняття «шапка профілю в Instagram»? Якщо говорити дуже грубо, це – все, що знаходиться над публікаціями. Тобто, наступний список:

 1. Аватарка.
 2. Нікнейм.
 3. Ім’я.
 4. Розділ «Про себе».
 5. Графа «Веб-сайт».
 6. Кнопки зв’язку.
 7. Місце розташування (на скріні нижче цього пункту немає).

Шапка в Instagram – це віртуальне обличчя твого акаунта

«Актуальне з історій» з’явилося відносно недавно, тому деякі відносять це до шапці, а деякі ні. Ми не будемо, тому що цього вистачить на окрему статтю. Але на фото нижче покажемо, де вони знаходяться.

Шапка в Instagram – це віртуальне обличчя твого акаунта

Вплив шапки на просування та розвиток облікового запису

Я вже наговорила досить гучних слів про те, як важливо оформлення верхньої частини профілю. Але чому воно так важливо? Справа не тільки в тому, що вона повинна бути красивою. Якщо у вас бізнес-аккаунт, в якому продаються затребувані товари, не так вже і важливий зовнішній вигляд. У такому випадку потрібно розмістити інформацію про те, що вони можуть придбати у вас і максимальна кількість контактів. І функціональність може грати навіть більшу роль, ніж просто залучення уваги користувачів.

Але і в просуванні верх акка також важливий. Він – це перше, що бачать ваші передплатники і гості сторінки. І з цієї точки зору важливо, щоб аватарка була симпатичною, текст в біо красиво оформлений, контакти заповнені і так далі. Про те, яку інформацію необхідно там розмістити, ми поговоримо трохи нижче. Чим красивіше буде шапка Instagram, тим охочіше будуть люди підписуватися. Чим зручніше буде отримати інфу про те, як зв’язатися з вами і навіщо це робити, тим більше ви зможете заробити на сторінці. Так що, налаштувати верх профілю вкрай важливо.

Шапка в Instagram – це віртуальне обличчя твого акаунта

Як в Instagram зробити шапку посередині?

Під шапкою в заголовку цієї частини статті я маю на увазі біо. Воно відіграє важливу інформує роль. Не знаєте, що таке біо? Це – друга назва поля «Про себе».

Щоб люди могли максимально швидко сприймати інформацію, зазначену тут, важливо зробити це поле красивим. Можна використовувати emoji, наприклад. Але зараз поговоримо трохи про інше. Про вирівнювання тексту. Зробити це можна двома способами. Розглянемо їх.

 

 1. «Просторовий» пробіл. Для опису себе вам відводиться 150 символів без пробілів. І система всіляко намагається економити це місце для вас. Тому будь-який пробіл, який знаходиться між двома вагомими символами, не сприймається. Але є такий пробіл для Instagram, який системою не ігнорується. Він знаходиться в лапках «?». Щоб розмістити слова по центру, використовуйте його.
 2. Спеціальні інструменти. Є сервіси, де знаходиться спеціальне поле, в якому можна форматувати текст як завгодно, а потім скопіювати і вставити в біо. І форматування збережеться. У Телеграме є бот @text4instabot. Його також можна використовувати. І робота його точно така ж, як і на аналогічних сайтах.
  Шапка в Instagram – це віртуальне обличчя твого акаунта

Як оформляти шапку в Инстаграме?

Розглянемо елементи верху трохи краще. Якими вони повинні бути? Враховуйте, що все, що я тут пишу – рекомендації, а не ультимативні вимоги. Тому ви, зрозуміло, можете зробити все інакше. Але суть раджу вловити і врахувати.

 1. Аватарка. Вона повинна бути симетричною. Бажано використовувати логотип або фотографію, оброблену до мінімалізму. Однотонний фон. Використовуйте контрастні кольори. Бажано оформити все так, щоб ця фотка не зливалася з фоном.
 2. Нік та назву. Від них залежить, як буде вас шукати і як добре люди зможуть запам’ятати юзернейм.
 3. Біо. Про це ми поговоримо трохи пізніше.
 4. Веб-сайт. Тут можна розмістити посилання на ваш сайт. Якщо його немає, не означає, що ви не зможете використовувати цю графу. Існують сервіси мультиссылок, які дозволяють дати свої месенджери і соціальні мережі. Можна скористатися одним з них, якщо вам потрібно контактувати з клієнтами та потенційними клієнтами. Непоганим і функціональним сайтом є Hipolink.
  Шапка в Instagram – це віртуальне обличчя твого акаунта
 5. Місце розташування. Тут можна залишити вашу геолокацію, якщо клієнтам потрібно буде зустрічатися з вами. У разі ж якщо місцезнаходження не потрібно, цю графу можна використовувати для збільшення обсягу біо.
 6. Кнопки зв’язку. Пам’ятайте: чим більше контактів, тим простіше користувачам буде зв’язатися з вами, тим більше клієнтів з’явиться. Instagram дозволяє просто додати кнопки для того, щоб зателефонувати або написати листа на електронну пошту.

Що писати в шапці Инстаграма?

Для того щоб зрозуміти, що писати, потрібно відповісти на три простих питання.

 1. Хто? Ім’я і діяльність. Напишіть, чим ви займаєтеся.
 2. Що? Розкажіть, які послуги ви надаєте або що продаєте.
 3. У чому профіт? Яку користь отримає передплатник, якщо підпишеться на вас?

Відповіли? Тепер оформіть це з гумором і перейдіть до редагування облікового запису. Приклади наводити не буду, до них ми перейдемо нижче.

Приклади гарних шапок в Instagram

Ви могли б запитати, чому потрібно оформляти відповіді на ці питання з гумором. Це не вимога. Це – рада. Те, що змушує нас посміхатися, краще запам’ятовується. Тому креатив – наше все. Спробуйте ріфмувати ці рядки, якщо не хочете жартувати. Загалом, постарайтеся виділитися. А ось і приклади:

Шапка в Instagram – це віртуальне обличчя твого акаунта Шапка в Instagram – це віртуальне обличчя твого акаунта Шапка в Instagram – це віртуальне обличчя твого акаунта Шапка в Instagram – це віртуальне обличчя твого акаунта Шапка в Instagram – це віртуальне обличчя твого акаунта

Отже, деякі люди недооцінюють шапку Instagram, причому даремно. Це – перше, що бачать передплатники і гості сторінки. А отже, вже з цього моменту, люди починають вирішувати, підпишуться вони чи ні. Слід грамотно оформити цю частину профілю, щоб ефективно просуватися.

Запитання наших читачів

Шапка в Instagram – це віртуальне обличчя твого акаунта#1. Як заповнити біо незвичайними шрифтами?

Зазвичай для цього використовують спеціальні символи і софт щодо зміни шрифту. У цій статті ми детально розкрили питання.

Шапка в Instagram – це віртуальне обличчя твого акаунта#2. Що відноситься до шапці?

Грубо кажучи, все, що знаходиться над публікаціями. Це аватарка, нікнейм, ім’я, «Про себе», «Веб-сайт», місцезнаходження та кнопки для зв’язку.

Шапка в Instagram – це віртуальне обличчя твого акаунта#3. Що писати в біо?

Необхідно розмістити там відповіді на три важливі питання. По-перше, хто? Ім’я і діяльність. Напишіть, чим ви займаєтеся. По-друге, що? Розкажіть, які послуги ви надаєте або що продаєте. Нарешті, по-третє, у чому профіт? Яку користь отримає передплатник, якщо підпишеться на вас?

Якщо у вас залишилися питання вам в коментарі. Також не забувайте дивитися корисне відео по темі.

Моя довідка - Корисні поради