Розмір фото в Instagram – як вибрати оптимальний

Дуже часто користувачі популярної соціальної мережі Instagram зустрічаються з проблемою. Соціальна мережа спеціалізується на завантаженні та обмін користувачами своїх авторських фотографій або поділитися відео і таким чином, надає користувачам можливість, ділиться знімками зі своїми друзями. При завантаженні оригінального зображення з телефону або з Інтернету програму самостійно змінює розмір фото в Инстаграме або навпаки обрізає його по краях.

Звичайно, після такої «обробки» втрачається первісна форма і зміст самого знімка. Фото профілю, аватарки і просування вашого профілю з вашими зображеннями, а також поширення їх і просування в Instagram постраждають від такої якості. Відповідно виникає питання, а який розмір має бути для фото в Инстаграме?

Параметри фотознімків для Instagram

Щоб фотографії на вашій сторінці в Instagram виглядали красиво, перше, що потрібно зробити – це вибрати правильний формат картинки. Додаток дозволяє редагувати фотографії. Для цього в арсеналі дана соціальна мережа має приблизно 15 різновидів фільтрів і набір колажів, що робить з найпростіших фотознімків неймовірні шедеври.

Спочатку формат публікуються фоток мав не перевищувати розміру 612px по ширині x 612px, але стрімко розвиток новітніх смартфонів з абсолютно іншими параметрами екранів вимагає удосконалення і подальшого підвищення якості знімків. Формат квадратних фотографій, що публікуються в додатку, не дозволяли завантажити кадри в повному розмірі. При цьому опубліковане і відредаговане додатком зображення часто приховувало все найголовніше, особливо при публікації групових знімків або високих об’єктів. Щоб опублікувати зображення прямокутної форма доводилося використовувати сторонні редактори, а ось відео можна було завантажити тривалістю не більше 15 секунд.

Розмір фото в Instagram  як вибрати оптимальний

Мінімальні і максимальні розміри

Для звичайного користувача, щоб не забирало редагування з описом фото багато часу, найкращий формат – 1024?512 (в пікселях).

Увага!!! Це важливо! Це оптимальний розмір фото для Instagram і, найголовніше, прийнятно для інших соціальних мереж.

Що стосується комерційних сторінок, то розмір фотографій в додатку по ширині і висоті 29 на 29 см (в пікселях 1080?1080), співвідношення сторін коливається від 1,91:1 до 4:5. Можна, звичайно, збільшити кадр до максимального розміру, але якість фотографії при цьому знизиться.

Користувач може сам змінювати параметри і таким чином створювати шедеври високої якості.

Отже, запам’ятайте, найважливіші параметри фотознімків в Instagram.

#
Вид фотознімку
Параметри, px
1 Картинка для поста 1080 x 1080
2 Фото профілю 110 x 110
3 Розмір фотографій для завантаження додатку (найоптимальніший) 1080
4 Веб-версія фотографій 291 x 291

Увага!!! Це важливо! Якщо ви не хочете вникати у всі ці тонкощі, то щоб картинка зроблена після завантаження в інших соціальних мережах відображалася коректно, то запам’ятайте такі числа: 1024 x 512 пікселів.

Дозвіл для Instagram

В Instagram кращий розмір викладених фото – 1080?1080 px, але якщо ви завантажуєте знімки великого формату, то редактор фото автоматично обріже зображення до оптимального розміру фото для Instagram.

Користувачеві, який хотів би додати знімок з низьким дозволом, не варто турбуватися про це, так як додаток самостійно збільшить фото в ширину 320 px.

Останнім часом стало можливо додати в Instagram фотографії нестандартного формату (вертикальні, горизонтальні), також можна змінити фон. При цьому потрібно певне співвідношення сторін у подібних кадрів:

 • вертикальні – 4:5 (ширина знімка -4, а висота – 5);
 • горизонтальні – 1:1,9 (висота -1, ширина – 1,9).

Розмір фото в Instagram  як вибрати оптимальний

Фото для сторіс

Дана функція дозволяє користувачеві завантажити будь-яку фотографію і невеликі за тривалістю відео (10 секунд) з можливістю накласти текст, емодзі або рукописні помітки.

Увага!! Це важливо! Особливістю таких постів є те, що вони не будуть відображатися вічно, а самостійно видаляються через 24 години.

На офіційному сайті програми зазначено, що нова функція, насамперед, ідеально підходить для записів або обміну будь-якого розміру фото для сториз Instagram, не є настільки важливою інформацією про вашому повсякденному житті.

Що стосується параметрів знімків, то різниці в сториз і в стрічці фактично немає. Якщо ви викладаєте зображення менше 315, то система самостійно автоматично збільшить їх. Як зменшити фото в сториз Instagram – просто завантажити повнорозмірний фотознімок (більше 1936) і система його зменшить.

Максимальна роздільна здатність

Додаток дозволяє публікувати ваші фотографії з максимальною роздільною здатністю 1936?1936 px. Якщо картинки для поста більше, то

система автоматично стисне (піджене) його до потрібного параметра. При цьому початкове зображення не буде відображатися коректно, тому ідеальні параметри 1080 x 1080 пікселів.

Як додати вертикальні і горизонтальні зображення?

Дуже часто користувачі хочуть викласти горизонтальні або вертикальні фото і просто відмовляються публікувати їх, якщо їм не вдається вмістити в квадратному форматі весь обсяг фотографії (мова йде про групових знімках, високих об’єктах). А більш просунута частина аудиторії вдавалася до допомоги сторонніх додатків з їх інструментами для публікації знімків нестандартного діапазону.

Покрокова інструкція по завантаженню квадратних, прямокутних або вертикальних знімків з мобільних телефонів.

 • Переконайтеся, що на вашому смартфоні встановлена одна з останніх версій додатка Instagram. Просто потрібно відкрити в App Store, вкладку Оновлення.
 • Запускаєте Instagram.
 • Потім натисніть кнопку (намальований фотоапарат) для публікації фотографій і відео. Програма завантажить фотознімок у квадратному форматі (за замовчуванням), тому щоб зображення відобразилося тільки те, що зроблено (нестандартного формату) слід натиснути на іконку з малюнком «стрілки», розташовану в лівому нижньому кутку.
 • Щоб використовувати фільтри і далі опублікувати отримане зображення в мережі, натисніть «Далі».
 • Як редагувати пост?

  Для розкрутки Instagram 2018 і наступній редакції змін своїх записів спочатку слід відкрити цю ж запис. Потім:

  • увійдіть у свій профіль і натисніть на необхідному публікацію в Instagram;
  • перегорнути відкриту запис вниз, поки не з’являться кнопочки «Подобається», «Коментарі» і три крапки. Натискаєте на ці точки;
  • відкриється меню вибираєте «Редагувати» (в цьому ж меню є функція «Видалити» на випадок, якщо ви захотіли видалити свій пост у мережі). Також можна змінити посаду з текстом в програмі, але дана операція доступна не нескінченно, тому що перед редакцією варто перевірити всі точності;
  • Після закінчення роботи з постом просто натисніть «Готово».
  Моя довідка - Корисні поради