Розкрутка Youtube (YouTube) каналу — чек-лист

Розкрутка Youtube (YouTube) каналу — чек лист

Щоб розкрутити канал на популярному відеохостингу YouTube, необхідно освоїти ази оптимізації роликів. «Всесвітня павутина» кишить статтями на цю тему, тому труднощів у пошуках бути не повинно.

Не бійтеся використовувати ключевики, адже це допоможе користувачам знаходити саме ваші відеоролики. Можете додати ключ в тайтл і кілька штук – в дескрипшен. Будьте обережні з подвійними ключевиками в тайтлі, оскільки Ютуб не завжди схвалює подібні витівки юзерів.

Превью

Не поспішайте бігти попереду паровоза, якщо ще не вмієте робити грамотні превью. Нехай це і буде першою метою для навчання. Без цього просто не обійтися. Тренуйтеся до тих пір, поки не отримаєте гідних результатів. Ніхто не забороняє вам «підглядати» хороші ідеї у конкурентів. Надихайтеся гідним контентом, але не копіюйте його. Винаходьте що-небудь оригінальне, авторське, цепляющее.

Тематика

Вибирайте ту тему для YouTube-каналу, яка надихає і цікавить вас на постійній основі. Не живіть сьогоднішнім днем. Завжди заглядайте в майбутнє. А що, якщо через місяць-півтора вам набридне присвячувати свій контент обраної тематиці? Підете створювати новий канна? Почати все з нуля? А потім знову передумаєте?

Вибирайте те, в чому добре розбираєтеся. Вашу компетентність будуть оцінювати не тільки звичайні глядачі, але і, можливо, фахівці з цій галузі. Займайтеся тим, що подобається по-справжньому. Тенденції змінюються, і встигнути за ними не можливо. Але якщо бути вірним собі, і рухатися через терни до зірок, то все обов’язково вийде.

Перспективність

Припустимо, ви вже віддали перевагу конкретній тематиці. Залишилося перевірити, наскільки вона актуальна для глядацької аудиторії. Адже контент повинен подобатися не тільки вам, але і передплатникам на каналі. А інакше як ви плануєте заробляти на цьому пристойні гроші?

Читайте також:
Відео в Інстаграмі не завантажується-чому не показує і не відтворюється

Знайдіть існуючі канали на відеохостингу у відповідності з обраною тематикою. Далі вирушайте на socialblade.com і ознайомтеся з результатами. Скільки часу було витрачено на розкрутку каналу? Яким чином була досягнута та чи інша планка? Вивчіть всі інформаційні дані за запитом. Тепер залишилося зрозуміти, чи готові ви осилити цей шлях.

Зверніть увагу на «середнячків». Це канали, які не мають багатомільйонної аудиторії, але при цьому твердо стоять на ногах і активно розвиваються. Їх контент дивляться і підтримують активністю. Не важко припустити, що ви хочете таких же результатів. Але не варто рівнятися на привабливі цифри. У вас буде своя унікальна історія успіху. Не потрібно нікого копіювати. Але спочатку – довгий і непростий шлях до досягнення поставленої мети.

Помилково вважати, що канал може вважатися популярним і успішним тільки при запаморочливій кількості переглядів під роликами. Ніші на YouTube дуже відрізняються між собою. Ясна річ, що «контент для дорослих» набирає більше глядацьких симпатій, ніж які-небудь соціальні експерименти. Але якщо ви не працюєте в ніші «18+», то і порівнювати ваші потенціали не потрібно.

Планування

Вибір тематики і ніші – пройдений етап. Аналіз конкурентів також позаду. Саме час приступити до плану своїх дій. При цьому розписувати їх потрібно не на найближчі три дні, а як можна далі. Наприклад, ви плануєте заливати 1 відеозапис кожні 2 дні (протягом 6 місяців). В кінці цього тимчасового відрізка не завадило б проаналізувати, чого ви зуміли домогтися. Зростання інтересу до каналу? Підвищення активності аудиторії? Ви можете самі визначити те, що порадує вас в кінцевому підсумку. Так би мовити, «наситить» ваші амбіції. Розібралися з поточною ситуацією? Тоді приступайте до нового плану.

Читайте також:
InstaTag - Музика хештегі

Якщо не можете тримати план в голові, намалюйте його на папері. Зобразіть його будь-яким зручним для вас способом. Тут рекомендації досвідчених користувачів вже точно не знадобляться. Головне – звільнити свої думки від того, що може красуватися на «шпаргалки».

Вільна голова вам ще знадобиться. Наприклад, для того, щоб зрозуміти одну прописну істину: в найближчі 6 місяців ви не зможете заробляти на своєму YouTube-каналі. Чим раніше новачок усвідомлює і прийме цю даність, тим простіше йому буде приступити до роботи.

Навпаки, ви будете вкладати гроші в розкрутку. Сюди ж можна приплюсувати час, нерви і зусилля. Суцільні витрати! Майте терпіння «добити» план до кінця. Відхилившись від курсу, ви ризикуєте перекреслити все, що було зроблено до цього моменту.

Якщо канал має позитивну динаміку зростання, новачок може заробляти на ньому близько $30 в місяць. Через п’ять-шість місяців заробіток має всі шанси піднятися до $200. І чим далі, тим більше. Як мовиться, немає межі досконалості. І багато чого буде залежати від вашого плану і різних стратегій.

Аналіз

Не відмовляйте собі в задоволенні аналізувати канали конкурентів. Детально вивчіть все, що бачите перед собою:

  • Превью;
  • Підписи до відеороликів;
  • Назви;
  • Статистику та інше.

Навіщо це потрібно? Це необхідно для того, щоб стати краще за своїх конкурентів. Ви повинні чітко розуміти, від чого слід відштовхуватися і до чого прагнути. Бувають ситуації, коли канали-конкуренти дійсно виглядають ідеально (просто не до чого прискіпатися). Не поспішайте засмучуватися. Ви завжди можете конкурувати в кількісних показниках. Знімайте більше якісних роликів, або змінити їх тривалість.

Знаєте, що відрізняє новачка від бувалого? У першого не буває проблем з ентузіазмом, натхненням і бажанням рватися в бій. Старички часто лінуються, вони втомилися, їм багато приїлося. Так, є стабільний та високий заробіток, але навіщо ж працювати за п’ятьох? А новачок буде працювати за десятьох, якщо дійсно «горить».

Читайте також:
Автопостинг в Instagram: ведемо аккаунт без проблем

Слідкуйте за конкурентами. Як часто вони публікують контент? Спробуйте обігнати їх. Яка тривалість їх відеороликів? Підберіть оптимальний час. Задайте жару стареньким, поки є порох в порохівницях!

Але при цьому пам’ятайте, що в майбутньому новачки можуть зжерти і вас. І не сумнівайтеся – вони навіть не поперхнутся.

Ключі

Якщо ви працюєте на YouTube, можете зі спокійною совістю проігнорувати сервіси з підбору ключових слів. Але де і як їх шукати? Про це поговоримо прямо зараз.

Відкрийте будь-який успішний канал-конкурент. Проаналізуйте контент за останній місяць. Визначте, які відеоролики користуються найбільшою популярністю у глядацької аудиторії. Запозичте ці ключі. Тепер проаналізуйте контент на каналі за останній рік. За тією ж схемою візьміть кращі ключі. Порівняйте «річні» та «місячні» ключевики. Вони використовувалися останнім часом?

Якщо так, користуйтеся на здоров’я!

Не потрібно зациклюватися на одному YouTube-каналі. Аналізуйте різних конкурентів, експериментуйте з назвами. Дуже наївно вважати, що кожен завантажене відео на канал буде набирати цілу купу переглядів, лайків та коментарів. Ні, по-справжньому «вистрілюють» тільки деякі відео. Але якщо вони популярні, передплатники прийдуть.

Дуже багато хлопці шукають недосвідчених новачків для того, щоб втюхати їм різні інфокурси і онлайн-семінари, які нібито сприятимуть ефективній роботі на відеохостингу. Запам’ятайте одне просте правило: все, що вам необхідно – це вивчити принципи оптимізації контенту на YouTube. Читайте і аналізуйте все, що попадається на очі по цій темі.

Моя довідка - Корисні поради