Реклама в Инстаграме – ефективні способи просування

Instagram з кожним роком стає все більш цікавим ресурсом для рекламодавця. З’являються нові можливості, зростає число сфер бізнесу, які можна продавати через соцмережу. Судячи з усього, фейсбук має намір саме Instagram зробити своєю основною торговою майданчиком. А роль самого фейсбуку як рекламної платформи буде поступово знижуватися. Це ще одна причина звернути свою увагу на Instagram, якщо ваш бізнес ще не присутня тут або є недостатньо.

В принципі, в Instagram існує всього три рекламних напрямки, точніше, три можливості для реклами своїх продуктів. Ви можете давати рекламу а) самостійно, в своєму власному акаунті, б) таргетована реклама або в) домовитися з іншими обліковими записами, щоб вони рекламували вас серед своїх передплатників. Розберемо плюси і мінуси кожного підходу.

Реклама від імені свого бренду

Ви розвиваєте власний аккаунт, набираєте передплатників і продаєте їм товари і послуги безпосередньо.

Плюси:

 • відносно дешево. Це не можна назвати безкоштовним, доведеться витратиться на контент, на адміністрування аккаунта, на залучення нових передплатників на призи і так далі. Тим не менш, таке вкладення сил може виявитися рентабельним в довгостроковій перспективі;
 • ви формуєте лояльну до вас і вашого продукту аудиторію, з якою вербуете повторних клієнтів і здійснюєте доп-продажу.

Мінуси:

 • не можна отримати швидкий ефект. Ситуаційні продажу тут бувають, але досить рідко. Звичайно, якщо мова не йде про який-небудь супер-затребуваному продукті (але тоді вам і Instagram не потрібен). У середньому, більш-менш прийнятний дохід з каналу можна отримувати через 4-6-8 місяців роботи.

Порада: Щоб мати реальну картину продажів з каналу та витрат на нього, варто відразу ж налаштувати наскрізну аналітику, хоча б у спрощеному варіанті.

Реклама в Инстаграме  ефективні способи просуванняТурагентство продає свої послуги прямо в своєму обліковому записі, привертаючи до себе увагу яскравим, видовищним візуальним контентом

Читайте також:
Як подивитися аккаунт в Instagram без реєстрації: з комп'ютера і телефону

Таргетована реклама

По суті, це і є те рішення, коли ви довіряєте алгоритмам Инстаграма знаходити та приводити до вас покупців. Вам потрібно буде тільки вказати соцмережі критерії, за якими вона повинна шукати ваших клієнтів і інші параметри рекламної кампанії.

Плюси:

 • досить результативно. Instagram використовує відпрацьовані на мільйони користувачів алгоритми, штучний інтелект, величезний обсяг накопичених даних;
 • швидко. Потрібен певний підготовчий період, який включає в себе вивчення цільової аудиторії, розробку стратегії, пошук креативів. Але після запуску, можна відразу ж отримувати продажу;
 • не вимагає заповненого аккаунта, у ряді випадків можна обійтися навіть без сайту.
  • Мінуси:
   потрібна допомога фахівця. Ви можете робити рекламу самостійно, Instagram це дозволяє. Але вже сьогодні рекламна система — це складна, розгалужена структура, з безліччю налаштувань і можливостей. Без залучення фахівця вам буде складно розібратися у всіх нюансах. Особливо це важливо на підготовчому етапі, коли потрібно розписати сегменти цільової аудиторії і опрацювати сценарії взаємодії.

  Порада: звертайте увагу на те, чи є у виконавця бриф, який ви повинні заповнити, і наскільки він докладний. 8-10 формальних питань в брифі повинні вас насторожити. Швидше за все, виконавець не збирається глибоко занурюватися у ваш бізнес, досконало аналізувати його, а це означає, що його розуміння ситуації може виявитися поверхневим, а налаштована реклама — малоефективною.

  Реклама в Инстаграме  ефективні способи просуванняНа будь-якому етапі створення рекламної кампанії доводиться вирішувати багато завдань по найбільш оптимальному налаштуванні. І без допомоги таргетолога тут не обійтися

  Залучати блогерів

  Ви знаходите блогерів для нативної або прямої реклами вашого товару чи послуги серед своїх передплатників. І домовляєтеся з ним про ціну, яку блогер візьме за цю роботу.

  Читайте також:
  Створення та додавання популярних геолокаций в Instagram

  Плюси:

  • хороший відгук аудиторії (за умови правильного вибору блогера, оцінки його аудиторії і її якості).
   Якщо блогер подає рекламний пост як свою рекомендацію, грамотно вбудовує згадка рекламодавця, лояльно налаштована аудиторія сприймає такий посил як заклик до дії або, принаймні, бере до відома як рада, що заслуговує довіри.

  Мінуси:

  • є ризик нарватися на недобросовісного блогера, який візьме гроші, але або не виконає роботу (втім, це буває досить рідко), або зробить її формально, неякісно (таке відбувається набагато частіше). У будь-якому випадку передплатники не реагують на рекламу і рекламні гроші витрачені даремно. До недобросовісних блогерам належать і ті, що «накрутили» число передплатників (або активність аудиторії) з єдиною метою — підняти вартість своїх послуг.

  Реклама в Инстаграме  ефективні способи просуванняЛайфстайл-блогер розповідає про подорож і попутно рекламує товар замовника. І так, в дзеркалі вона без кросівок=)

  Порада: перевіряйте блогера на накрутки та наявність активної аудиторії перед укладенням договору. Зробити це можна за допомогою, наприклад, сервісу Epicdetect. Сервіс дозволяє вивчити аудиторію блогера, визначити рівень залученості і зробити висновки про кількість ботів і ступеня накрученности облікового запису.

  В якості приємного бонусу можна назвати те, що сервіс дає зріз аудиторії блогера за демографічними показниками (вік, стать), з географії (країни, міста), а також за більш ніж 20 груп інтересів (спорт, бізнес, подорожі тощо). Це вбереже вас від втрати грошей, часу і нервів, витрачених на роботу з шахраєм або безвідповідальним блогером.

  Моя довідка - Корисні поради