Реклама в Instagram: топ найбільш ефективних методів створення

Instagram, кількість користувачів якого наближається до мільярду, на сьогоднішній день залишається провідною платформою візуального контенту. Причому популярність у Инстаграма не надумана. Понад 80 мільйонів постів публікується тут щодня.

Настільки величезна аудиторія – благодатний грунт для впровадження в Instagram рекламних кампаній, так що внесення їх у план маркетингової стратегії будь-якої компанії – цілком слушне і актуальне рішення для бізнесу.

Тим більше, що ще у вересні 2015 офіційна реклама в Instagram запущена в Росії спільно з компанією AiTarget. При цьому спеціально для користувачів передбачена детальна інструкція про те, як розмістити рекламу. Для новачків у цій справі це неоціненна допомога.

Методи реклами

Їх назви досить умовні: білі, сірі та чорні.

 • Білі – до них відносяться: конкурси з цінними призами, подарунок зірці або відомому блогеру в розрахунку на подальше згадка про себе, як про виробника, флешмоб або естафети (досить правильно підписати фото і закликати до дії) і, звичайно, реклама в Instagram.
 • Сірі – массфолловинг і масслайкинг публікацій.
 • Чорні – спам в директ, коменти і т. п., купівля передплатників, лайки і все, що завгодно.
 • Але якщо ви розраховуєте на реально активних передплатників і широке охоплення, тільки «білі» методи зможуть допомогти. І реклама в Инстаграме може виявитися найбільш ефективним з них. А відгуки тих, хто скористався ним, переконливо це підтверджують.

  Реклама в Instagram: топ найбільш ефективних методів створення

  Здається, що таке питання взагалі не повинно виникати. Сьогодні відомо кожному: реклама – двигун торгівлі. Простіше кажучи, реклама потрібна, щоб продавати товар і заробляти гроші. Якщо врахувати аудиторію Instagram, ефективність її може бути дуже високою, а доходи можуть виявитися чималими? Ви все ще сумніваєтеся?

  А факти такі:

  • 22% від всього числа передплатників Instagram – російськомовні;
  • знання англійської дозволить розширити коло ваших потенційних клієнтів до 70% від загального числа підписантів;
  • 90% – люди віком до 35;
  • Instagram сьогодні практично витіснив глянцеві журнали, а тому диктує всі інші тенденції б’юті-індустрії;
  • пошуковик в Instagram став найбільш часто натиснутої частиною інтерфейсу.

  Види реклами в Instagram

  Ви не знаєте, як розмістити рекламу в Instagram? Спочатку визначитеся з її видом. Їх кілька.

 • Таргетована реклама.
 • Важливо! Це така реклама, де можна вибрати аудиторію, якій її будете показувати. Налаштувати можна самі різні параметри: вік і стать, місце проживання та інтереси.

  Все стало можливим, як тільки цю соцмережу купив Facebook.

  Читайте також:
  Креативні привітання з днем народження в Instagram

  І в цьому головний плюс офіційної реклами в Instagram.

  Реклама в Instagram: топ найбільш ефективних методів створення

  Але слід мати на увазі, що в цій справі є свої нюанси. Як приклад: якщо ви чітко обумовили в якості ознак своєї аудиторії «жінки, 28-40 років», лайки, хай нечисленні, ви все одно можете отримати від хлопчиків-підлітків або чоловіків.

  Важливо! Коли запускається офіційна реклама, ви самі вибираєте спосіб оплати реклами: за покази чи за кліки. Вам не доведеться платити нічого до тієї пори, поки не з’явився перший лайк.

  Основні плюси:

  • швидка гнучка настройка і запуск;
  • відсутній «людський фактор»;
  • повний контроль термінів показу і вартості реклами;
  • детальна статистика.
 • У пабликах.
 • В цій соціальній мережі цей вид реклами найпростіший.

  Паблік – аккаунт, не представляє конкретної людини, а містить контент з певної теми або поспіль про все.

  Суть реклами проста – достатньо знайти паблік, зв’язатися з його власником (в описі запису повинен бути вказаний номер) і домовитися про розміщення в цьому паблике вашого поста. Відвідувачі бачать ваш пост і за посиланням переходять на ваш аккаунт – реклама зробила свою справу.

  Знайти паблік просто:або вбивши тематичний запит і вибираючи їх відвідуваності, кількістю лайків та коментарів під постами, або скориставшись рейтингами, де найбільш популярні акаунти вже ранжовані (t30p.ru, livedune.ru або spellfeed.com).

 • Через Біржу реклами.
 • Це такий онлайн-сервіс, в якому зібрані, з одного боку, акаунти, бажаючі рекламиться, і з іншого– паблики і блогери, готові в себе розмістити рекламу. При цьому за виконанням завдань стежить сама біржа. Вона вступає гарантом для обох сторін:

  • паблік/блогер не зможе забрати гроші і нічого не запостити,
  • рекламодавець не залишить в кишені свій кеш, коли ідеально виконано його завдання.

  Реклама в Instagram: топ найбільш ефективних методів створення

 • У блогерів.
 • Замовити у блогерів рекламу набагато простіше, ніж знайти. Занадто багато орудує лжеблогеров. Потрапили на такого – ви і коштів своїх втратите безповоротно, і свого бренду зіпсуєте свою репутацію.

  Краще, якщо блогер – представник вашої компанії або, в крайньому разі, особисто користується рекламованою продукцією. Щоб передплатники повірив у його щирість, бажано наявність на його сторінці постів, що підтверджують інформацію.

  Незалежно від наявності лайків, ви здійснюєте оплату вже за те, що рекламний пост з’явився в стрічці.

  Ваше оголошення побачать всі передплатники блогера, при цьому, далеко не кожен з них – ваша цільова аудиторія. Так що аналіз найбільш підходящої вам рекламної площадки доведеться робити особисто і вручну.

  Читайте також:
  Історія, як сервіс Do Insta допоміг власнику магазину не розоритися

  Скільки коштує реклама в Instagram

  Ви самостійно встановлюєте і вартість офіційної реклами, налаштовуючи таргетинг. Як тільки ви виконаєте налаштування, вам належить вибрати з запропонованих Фейсбуком варіантів: більше/дорожче або менше/дешевше. Ви зможете і свій бюджет запропонувати, але не більше встановленого ви, в будь-якому випадку, не витратите, а мінімум – 20 рублів.

  Але знавці рекомендують вибрати ціну в діапазоні, який пропонується при налаштуванні.

  Важливо! Фейсбук діє система післяплати – гроші з карти будуть списані після того, як реклама відкручені.

  Працюють загальні правила: реклама дорожче, якщо:

  • багатшими аудиторія (московський регіон для таргетингу– найдорожчий регіон);
  • більше конкурентів.

  Економію при максимальному охопленні можна отримати, виключивши з націлювання Санкт-Петербург і Москву.

  Реклама в Instagram: топ найбільш ефективних методів створення

  Як створити ефективну рекламу

  Розраховуєте на безкоштовну рекламу – радимо згадати приказку про те, де є безкоштовний сир.

  У рекламному сервісі соцмереж безкоштовне просування не передбачено. Немає заборони на посади рекламного характеру зі свого особистого облікового запису.

  Якусь частку трафіку також можна отримати, скориставшись одними лише дружніми відносинами з іншими користувачами, як, втім, і підвищити впізнаваність бренду. Але очевидно, що це несерйозно, коли мова йде про компанії або підприємця.

  Слід враховувати також, що просування через соцмережі – в маркетингу напрямок поки нове. І деякі професійні маркетологи з ним знайомі. Так що зовсім непогано, якщо у штаті компанії є ще й фахівець у сфері SMM.

  Як налаштувати і запустити рекламу

  Питання, як зробити рекламу в Instagram, цікавить багатьох активних користувачів інтернету. Налагодження реклами в Instagram здійснюється через Фейсбук. Тому, що компанія з 2012 року належить корпорації Instagram, активно синхронізуються профілі користувачів.

  З розкрученим акаунтом у ФБ можете розраховувати, що ваші передплатники в цій мережі забезпечать для вас стартову аудиторію.

  Сервіси накрутки (живі або боти):

 • Босслайк,
 • Лайкмания.
 • Сервіси просування (живі передплатники)

  • Doinsta;
  • Pamagram;

  Реклама в Instagram: топ найбільш ефективних методів створення

  Створення рекламної компанії

  І тільки на початковому етапі (чи перехідний) можна обійтися самостійним її запуском.

  Алгоритм створення такої (покроково):

  • на Фейсбуці створити сторінку;
  • через опції налаштувань перевести свій профіль в Instagram на бізнес обліковий запис (опція «Переключитися на профіль компанії»). Увійшовши в бізнес-аккаунт через ФБ, потрапляєте на свою сторінку;
  • опція «Створити рекламу» відкриває рекламний інтерфейс – вибираєте мета створення кампанії. Вона може бути будь-який: продаж товарів (доведеться створити ще і каталог), підвищення впізнаваності торгової марки, напрямок трафіку на веб-сайт, поширення додатків, запрошення на відвідування певних закладів або перегляд відео;
  • як тільки вибрали тип, переходите до налаштувань країни аккаунта, валюти та часового поясу;
  • тепер обираєте параметри аудиторії, її вікової та статевої категорії;

  Важливо! В якості місця відображення реклами («плейсмент») у всіх типах пристроїв вибираєте Instagram.

  • при виборі бюджету і графіка, враховуйте, що вартість прокручування рекламних кампаній зазвичай 1-5 доларів, рідше – дорожче. Виходите з мінімального розміру в 1 долар, встановіть дату початку та виходу, а якщо треба, то і час відключення;
  • тепер потрібно ввести текст (не більше 300 символів) і фото товару (1080х1080 пікселів), який рекламуєте. Краще підготувати їх завчасно.

  Важливо! Скористайтеся сторителлингом – невеликим за обсягом, цікавим розповіддю за ваш товар – як з його допомогою була вирішена нагальна проблема якоїсь людини.

  Як оплатити рекламу в Instagram? Це просто. У налаштуваннях вказуєте код картки (Visa, MasterCard, PayPal), заповнюєте всі поля, переводите кошти.

  Читайте також:
  Секрети, як зробити інтернет магазин у Инстаграме

  Кампанія починає роботу. В профілі вам буде доступна статистика охоплення по показах.

  Майте на увазі, що публікація не відразу з’явиться у вашій галереї. Знайти її ви зможете по унікальній ссилці і лише після того, як буде пройдено модерація.

  Реклама в Instagram: топ найбільш ефективних методів створення

  Помилки при створенні реклами

  Без них обійтися складно. Вони, зазвичай, технічні або стратегічні. Наприклад, такі:

  • ви ще не створили бізнес-аккаунт, а вже шукаєте в Инстаграме кнопку створення реклами;
  • у вас немає прав адміністратора на сторінці у ФБ. Так трапляється, якщо не ви її створювали. Просто створіть свою сторінку;
  • неякісні фотографії;
  • текст довше встановленого ліміту символів;
  • для створення сторінки використано помилковий запис, а система його заблокувала.

  Можливо, у вас з’явилася необхідність видалити просувні публікації, тоді вам необхідно знати, як зупинити просування реклами. А зробити це можна так:

  • заходьте на свій аккаунт в AdsManager (з його допомогою ви оплачуєте рекламу в Instagram);
  • переходите в «Біллінг» (управління платежами);
  • знаходите спосіб для оплати оголошень, який обраний вами раніше, і видаляєте його. Доведеться ще підтвердити це дія.

  І вже після цього кошти за рекламу списуватися з рахунку перестануть, і пост більше не буде просуватися в Instagram.

  Щоб уникнути подібних неприємностей, при створенні рекламної кампанії дотримуйтеся встановленого порядку дій і правил розміщення реклами.

  Висновок

  Реклама в Instagram стає звичайною справою. Соціальні мережі дозволили знайти популярність досить коротким шляхом. Подивіться, скільки блогерів сьогодні досягли успіху, заробляючи на рекламі хороші гроші.

  Хтось рекламує свою продукцію у відомого блогера, хто йде своїм шляхом. Віртуальний світ – він як відображення реального. Безслідно в ньому ніщо не проходить. А значить, успіх прийде.

  Моя довідка - Корисні поради