Ранжування відео на Youtube (YouTube)

Ранжування відео на Youtube (YouTube)

Ранжування YouTube — загальна інформація

Ми провели аналіз понад 1 мільйон роликів на популярному відеохостингу YouTube, щоб краще розуміти принципи роботи пошукової системи платформи. Особлива увага приділялася кореляції між основними чинниками ранжирування:

 • Перегляди;
 • Коментарі користувачів;
 • Расшаріваніє відео.

І тепер готові розкрити для вас головний секрет просування на YouTube.

Результати дослідження стали хорошим фундаментом для створення ефективної тактики просування на платформі. Завдяки отриманим даним стає ясно, як повинна відбуватися оптимізація контенту.

Можливо, деяка інформація не стане для вас справжнім відкриттям, але ознайомитися з нею не завадить кожному прогресивному користувачеві мережі. Мабуть, ми опустимо нудні подробиці і резюмуємо висновки для кращого розуміння картини.

 • Коментарі значно впливають на популярність відеороликів;
 • Довгі відео ранжуються краще, ніж короткі записи. Після вивчення 1-ї сторінки видачі Ютуб стає ясно, що середня тривалість контенту – більше 14 хвилин;
 • Перегляди впливають на позицію у видачі;
 • Розшарювання також є впливовим фактором ранжування;
 • Передплатники помірно впливають на ранжирування Ютуб. Це означає, що у каналу з невеликою кількістю фоловерів є всі шанси потрапити в ТОП;
 • Лайки впливають на потрапляння в Топові позиції видачі;
 • Якщо контент або його окремі частини призводять до розростання аудиторії, відеозапису отримують невелику перевагу в пошуковій системі відеохостингу;
 • Спостерігається незначна зв’язок між контентом з оптимізованими тегами і ранжируванням;
 • Якщо назва відео містить ключові слова, ролик може обійти конкурентів;
 • Зв’язок між ранжуванням та оптимізацією дискрипшна не виявлена;
 • Контент в HD-якості переважає в Топі YouTube (більше 68% від основного об’єму на першій сторінці видачі).

Коментування відео на YouTube

Якщо опубліковане відео збільшує взаємодію на майданчику, Ютуб заохочує це за власною ініціативою. Коментарі – важливий показник взаємодії на платформі. Але чи це дійсно впливає на ранжування? Наша відповідь ствердна. Дивіться самі:

Ранжування відео на Youtube (YouTube)

На зображенні вказана залежність: чим більше налічується коментарів під роликом, тим вище його позиція в загальному рейтингу.

Оптимальна довжина відео на Ютуб

Оптимізація відеороликів – це прагнення знайти ідеальні показники. Який контент краще створювати: довгий чи короткий? Що принесе вашому каналу найкращі результати? Раніше ми згадували про середньої тривалості відеороликів на першій сторінці видачі відеохостингу. Ці цифри говорять самі за себе.

YouTube сортує вміст за певним алгоритмом. Представники платформи публічно заявили про це. Довжина відеоролика виступає сигналом ранжирування. Чому довгі відео заохочуються популярною платформою?

Це відбувається внаслідок того, що Ютуб зацікавлений в утриманні користувачів. Чим довше людина знаходиться і проявляє активність на сайті, тим краще. Говорячи простою мовою, це і є «хліб» популярної соціальної майданчики.

Своїми силами Ютуб досягає неймовірних вершин, але значний внесок в успіх привносять самі звичайні люди. Вони створюють свої маленькі «соціальні мережі» всередині відеохостингу. І все це перетворюється на гігантський механізм. Ось чому YouTube не проти поділитися шматочком апетитного хлібці з власниками крутих і розвиваються каналів.

Але разом з цим варто розглянути ще одну теорію: тривалі відео забезпечують більше цінності. Це актуально для будь-якого типу контенту на YouTube (освітній, розважальний, мотивуючий та інше). Швидше всього, у цьому випадку не буває винятків із правила.

Якщо відеоролики є корисними, цікавими і надихаючими, аудиторія охочіше оцінює і коментує переглянуті матеріали. Це якийсь знак подяки за старання автора. А Ютуб «збирає» ці подяки для своїх аналітичних цілей.

І все це – важливі фактори ранжирування відео Ютуб. Не вірите? Тоді переконаєтеся в цьому самі. Впишіть популярний запит в пошуковик YouTube, і ви побачите, що в Топі видачі немає відеороликів тривалістю менше 3 хвилин. Сумніви розлітаються на маленькі осколки.

Поширення в соціальних медіа

Алгоритми Goоgle прекрасно обходяться без соціальних сигналів, у той час як Ютуб працює зовсім інакше. І якщо контент з відеохостингу расшаривается по іншим соціальним майданчиків, це завжди плюс. Наскільки цей вагомий плюс – питання другорядної важливості. Але ми готові дати на нього відповідь.

Дослідження показали, що залежність між расшариванием і ранжируванням є, однак вона не надто велика.

Ранжування відео на Youtube (YouTube)

Важливий момент: соціальні мережі не обходяться без маніпуляційних дій. Кожен користувач може заплатити за расшаріваніє вмісту інших соціальних майданчиках. Як кажуть, будь-який каприз за ваші гроші. Однак платформа YouTube функціонує за власними законами.

Відеохостинг знає, хто саме расшаривает контент, і на яких майданчиках він поширюється в підсумку.

Під чуйним контролем системи у маніпуляторів не залишається жодного шансу провернути свої «брудні справи». Так чи інакше, расшариваемый контент не тільки заохочується платформою, але і має хороші рейтинги порівняно з нецікавими відеороликами, якими ніхто не ділиться.

Перегляди Youtube (YouTube)

Ранжування YouTube: фактор №1. Почесна пальма першості присуджується переглядами. В чому полягає основна ідея: велика кількість переглядів = популярний контент = якісний зміст.

Не так давно YouTube виявив, що кількість переглядів – ще не гарантія якості. Однак відкидати цей критерій ніхто не став. Замість цього на платформі вдосконалили алгоритм ранжирування. У зв’язку з цим з’явилися додаткові критерії:

 • Участь;
 • Утримання аудиторії.

Незважаючи на це, видача YouTube як і раніше грунтується на загальній кількості переглядів.

Ранжування відео на Youtube (YouTube)

Можливо, залежність від переглядів знизилася на поточний момент, але вона не зникла. Підтвердженням даних висновків може послужити інсайдерська інформація.

Ситуація виходить дуже логічною. Якщо відео не набирає перегляди, як воно може набрати лайки і коментарі? Ось і виходить, що все це впливає на ранжування в сукупності, а не окремо.

Залежність від переглядів знижується в ті моменти, коли «гору» беруть інші значущі фактори (такі, як якість відеоролика). Професійно зняті відео займають більш вигідні позиції у видачі, навіть якщо вони змагаються з контентом, який дивляться частіше і більше. Дана ілюстрація говорить сама за себе, підтверджуючи наші припущення:

Ранжування відео на Youtube (YouTube)

Кількість передплатників на Ютуб-каналі

Загальна кількість фоловерів на каналі помірно впливає на ранжування відео на YouTube.

Ранжування відео на Youtube (YouTube)

І це просто не може не радувати власників нових каналів, які ще не мають безліч відданих і активних прихильників. Відеохостинг намагається догодити всім і кожному: від нового юзера до власника популярного проекту.

Тут розуміють, що «салаге» дуже складно пробитися при такій конкуренції. Яким чином скромний канал може змагатися з мільйонником? Не може, але це не привід обрізати крила птиці, яка хоче літати. А раптом новачок подає великі надії і розвиває крутий інформативний канал стрімкими темпами? Йому вкрай необхідно отримати стимул і віру в безхмарне майбутнє.

Той же Google обирає більш жорстку тактику, віддаючи перевагу великим брендам. Тому хочеться тричі підкреслити таку рідкісну лояльність до звичайним користувачам на відеохостингу.

Хочете наочно переконатися в тому, що канали з маленькою аудиторією здатні обскакати «гігантів» на Ютуб? Дивіться самі:

Ранжування відео на Youtube (YouTube)

І таких прикладів – хоч греблю гати. Якщо «гігант» лідирує в гонці, це говорить лише про те, що у каналу є додаткові переваги перед новачками. На це впливають не тільки передплатники, але й інші показники.

Лайки на відео YouTube

Платформа щосили заохочує контент, мотивуючий користувачів на активну поведінку. Лайки – один з основних сигналів для Ютуб. Це своєрідна «підказка» від публіки. Якщо відеоролик подобається юзерам мережі, і вони не можуть утриматися від оцінювання контенту, це багато про що говорить.

Ви часто лайкаете безглузді відеозапису, які не можуть похвалитися ні змістом, ні якістю, ні цінністю? Ні, кожен поважаючий себе глядач оцінює контент по заслугах.

Автор зліпив відео «з того, що було» – нехай задовольняється переглядами. В наш час не можна забувати про конкуренцію. Виживають тільки найсильніші. І так уже виходить, що лайки (нехай це і примітивний клік по іконці) припадає заслуговувати потом і кров’ю. Ніхто не принесе популярність на підносі.

В теорії, велика кількість лайків – це вагома причина звернути увагу на контент. З теоретичної складової ми розібралися. А що показує дослідження?

Ранжування відео на Youtube (YouTube)

Як бачите, лайки дійсно стають важливим сигналом ранжирування, але тільки як окремо взятого фактора. В сукупності з іншими критеріями якості відеозаписів картина може різко змінитися. Тобто, «залайканый» відеоролик не завжди лідирує в рейтингу.

Окреме відео для генерації передплатників на Ютуб

Що робить користувач відеохостингу, коли контент YouTube-каналу доводиться йому по душі? Він виявляє бажання підписатися на джерело цікавої інформації. Він хоче продовжувати відстеження вмісту в подальшому. І якщо опублікований відеоролик «приводить» нових передплатників на канал, отже, його можна назвати якісним.

Знову ж таки, це не є єдиним показником того, що контент заслуговує уваги публіки. Не забувайте про такі витівки користувачів, як накрутка показників. Цифри можна легко підмалювати на власний розсуд. Цими прийомами грішили, грішать і будуть грішити в майбутньому. Але YouTube не відноситься до цього вкрай категорично, оскільки «дохлий» канал не може стати популярним виключно за рахунок накрутки. Мабуть, таке можуть повірити хіба що діти.

Ранжування відео на Youtube (YouTube)

Підписки під відео, як і інші ключові показники, виставлені на загальний огляд. При бажанні цю інформацію можна приховати.

Хочете розширити аудиторію за допомогою конкретного відео? Не соромтеся додавати в опис заклики до дії. Тут все залежить від удачі, але певний ефект вам забезпечений.

SEO-оптимізація відео на YouTube

На сьогоднішній день ранжування тегів на Ютубі відбувається досить мляво. Відеохостинг розвивається настільки стрімко, що втрачає необхідність в аналізі незначних метаданих. Тайтл, назва файлу, опис і теги – все це поступово кане в Лету. YouTube навчився виявляти придатний контент зовсім іншими методами.

Чи є сенс оптимізувати теги? Результати дослідження:

Ранжування відео на Youtube (YouTube)

Спостерігається дуже слабка кореляція між тегами і рейтингом відеороликів. Але використовувати їх можна і навіть потрібно! Сама платформа закликає користувачів до додавання описових тегів. А значить, цей фактор все ще враховується при аналізі.

Якість відео на Youtube (YouTube)

Яке відео знімати? І за рахунок цього поліпшити пошукову видачу YouTube? SD контент практично завжди залишається в тіні відео в HD-якості.

Ранжування відео на Youtube (YouTube)

Це погана новина для тих, хто не прагне до вдосконалення своїх навичок і каналу в цілому. І гарна звістка для користувачів, які хочуть створювати і переглядати гідний контент.

На першу сторінку видачі Ютуб потрапляє понад 68% роликів, знятих в HD-якості. SD контент може втішатися лише «вільними» місцями в Топі.

Моя довідка - Корисні поради