Продажу Вконтакті — група чи сторінка?

Продажу Вконтакті — група чи сторінка?

На соціальної майданчику ВКонтакте киплять неабиякі пристрасті. Підприємці борються за місце під сонцем, намагаючись успішно торгувати своїми товарами і обходити конкурентів. Щоб просунути бізнес в мережі, необхідно створити групу або паблік, присвячений конкретного бренду. Який формат сторінки краще?

Для початку варто згадати про те, що ВК не забороняє створювати рекламні сторінки. Натомість на таке благо користувачі повинні дотримуватися деякі внутрішні правила майданчики.

Види сторінок ВКонтакте

Ви плануєте розкручувати свою справу в соціальній мережі. Для цього необхідно визначитися з відповідним форматом сторінки. Розглянемо можливі варіанти:

 • Public (публічна сторінка).

  Це відмінний формат для постингу новин та інформаційного контенту. Паблік підходить тим користувачам, які рішуче «штовхають» свою філософію в маси. Тобто, коли діяльність бренду не залежить від думки оточуючих. Все, що може робити аудиторія – оцінювати пости і перетравлювати важливу/корисну інформацію. У паблике легко рекламувати товари з лінійки магазину.

 • Група (спільнота).

  Цей формат дає учасникам спільноти більше повноважень. Вони можуть вести дискусії, обмінюватися точками зору щодо всього, що відбувається в житті бренду. Простіше кажучи, ви створюєте майданчик для спілкування своїх клієнтів – постійних або потенційних. Всі обговорення ведуться в одному місці, і це дійсно зручно. Користувачі також можуть пропонувати свої ідеї, пости, корективи. У групах збираються люди за інтересами. Однак це не самий ідеальний формат сторінки для просування бізнесу ВКонтакте (продажу/реклама та інше).

 • Особистий профіль.

  Якщо боїтеся втратити паблік або співтовариство в результаті витівок конкурентів, рекомендується створювати особистий аккаунт для просування. На стіні сторінки можна публікувати як особистий, так і «робочий» контент. Основна перевага полягає в тому, що його бачитимуть і друзі, і передплатники. А якщо ви просуваєте цікавий продукт, люди обов’язково підпишуться або додадуться. З допомогою особистої сторінки легко просувати непопулярні сфери бізнесу.

 • Заходи.

  Не самий популярний формат, але він має право на існування. Він прекрасно підійде в тому випадку, якщо ви займаєтеся організацією цікавих заходів. Ваш бізнес передбачає проведення зустрічей з людьми – вибирайте «Заходу». Їх можна використовувати в сукупності з веденням пабліка/групи. Найчастіше саме так і трапляється.

Ось чому важливо визначитися з ключовою метою. Саме це приведе вас до правильного вибору. Припустимо, ви хочете швидко розкрутити сторінку. Тоді віддайте перевагу паблику або особистим профілем, і переконайтеся в тому, наскільки це легко втілити в реальність.

Приділіть особливу увагу тематиці групи. Не кидайтеся на розкрутку одного проекту, відмовляючись від нього надалі. ВКонтакте забороняється змінювати тематику співтовариства. Створили групу про автомобілі – відповідайте цього, і не перестрибуйте на інші сфери. Порушення цього правила призведе до блокування сторінки.

Що вибрати: паблік, групу або особистий профіль?

Це питання не має єдино вірного відповіді. Все індивідуально і залежить від цілей. Хочете просувати популярні товари/послуги – заведіть паблік.

Плануєте розкручувати вузькопрофільний бізнес ВКонтакте – створіть групу або звичайну сторінку. Ведення спільноти є актуальним при необхідності об’єднати цільову аудиторію в одному місці. Це робиться для того, щоб люди могли спілкуватися, обговорювати продукцію бренду, ділитися порадами по темі. Якщо все це здається зайвим, краще вкладати сили в розвиток стандартного профілю ВК.

Ведення групи передбачає сувору модерацію з боку адміністрації співтовариства. Не дозволяйте передплатникам спамити, ображати інших користувачів, грубіянити представникам компанії і т. д.

Через підозрілу або неадекватною активності юзерів група може бути заблокована. Але навіть якщо це вам не загрожує, як-то нерозумно перетворювати свій проект в смітник для чужої реклами.

Примітка: ВКонтакте дозволяє змінити формат «паблік» на формат «група» (і навпаки) всього 1 раз. Додаткове умова: кількість учасників на момент переходу не повинен перевищувати 5000 чоловік.

Особистий профіль для просування ВКонтакте – це чудовий формат для тих, хто хоче просувати бізнес самостійно, без залучення помічників або партнерів. Якщо ви впевнені в своїх силах, дерзайте! Все буде так, як хочеться вам. Таке просування порівняно безпечне, оскільки втратити сторінку буде складно. Найголовніше – не грішити нав’язливістю і не «впарювати» людям лохотрони будь-якого роду.

В чому полягає головний недолік даного формату? Він виглядає несолідно для власників великих магазинів/компаній. Це може насторожувати покупців. Інша справа, якщо бізнес скромний або специфічний.

Читайте також:
Як зробити посилання на Instagram з телефону: основні способи
Моя довідка - Корисні поради