Порядок і дисципліна: контент-план для Instagram

Зараз багато власників акаунтів в соціальних мережах починають серйозно ставитися до просування. І вже з перших моментів вони стикаються з тим, що будь-які способи розкрутки виявляються марними, якщо публікації непродумані або нерегулярні. Для того, щоб виправити це і вийти на новий рівень створення постів, необхідно почати вести контент-план для Instagram.

Що таке контент-план для Instagram?

Що таке контент-план для Instagram – досить просте питання. Найчастіше він складається в Excel і являє собою готові публікації на якийсь час. Зазвичай його продумують на місяць вперед, однак найчастіше двох тижнів достатньо. Особливо якщо просування тільки почалося – аналітика може показати, що той чи інший тип публікацій не викликає того ж ажіотажу, що і іншого.

Порядок і дисципліна: контент план для Instagram

Чому при роботі без контент-плану такий повільний ріст облікового запису?

Припустимо, ви вирішили не паритися, не розбиратися з тим, як скласти контент-план для Instagram і використовувати його. Через якийсь час ви помітили, що просування йде не дуже швидко. Найчастіше причина саме у відсутності планування. Звідси випливає нерегулярне створення публікацій, їх низька якість або завантаження в невдалий час. Що таке прайм-тайм, я розповім пізніше, але, якщо коротко – це найкращий час для посту. І ви повинні його використовувати.

Порядок і дисципліна: контент план для InstagramНерегулярність, публікація в невдалий час і поганий контент зводять нанівець усі спроби набрати активну цільову аудиторію – людям просто нецікаво те, що ви робите, тому і підписуватися вони не бачать сенсу.

Читайте також:
Як анонімно дивитися історії іншого користувача Instagram

Що потрібно враховувати при складанні контенту?

Питання про те, як скласти контент-план для Instagram, досить складний. Є дуже багато нюансів, на які впливає конкретний аккаунт. Я можу виділити наступні основні пункти, які слід враховувати:

 1. Прайм-тайм. Почнемо відразу з цього. Є таке час, в яке активність користувачів максимальна. Таким чином більша кількість людей побачить пост в стрічці. Визначити це можна за статистикою в Instagram – в аналізі аудиторії є відповідний пункт.
  Порядок і дисципліна: контент план для Instagram
 2. Не варто спамити. Двох постів в день вистачить. У плані історій такого суворого обмеження немає – звичайно, 20 сториз це вже занадто, в середньому люди викладають від 5 до 10 історій в день.
 3. Є кілька типів вмісту: розважальний, інформаційний і продає. В залежності від типу профілю потрібно вибрати різні пропорції типів публікацій. Наприклад, якщо ведете інтернет-магазин, то 30 відсотків на продавців і по 45 на решту буде цілком достатньо. Якщо це розважальний блог, то, природно, інформаційних постів буде дуже мало, а продають, рекламні публікації, повинні займати не більше 20 відсотків записів. Ці пропорції можуть залежати від вашої аудиторії. Експериментуйте і аналізуйте відгук передплатників – може, ви робите рекламу цікаво, і фолловери зацінять і 50 відсотків реклами.
 4. Прописувати планування можна як таблиці Excel, так і в спеціальних планировщиках. Соціальна мережа не дуже добре ставиться до сторонніх інструментів, але вони допомагають заощадити час і викладають пости самостійно в заданий час за шаблоном.

Приклади вдалих і невдалих контент-планів

Прикладів в інтернеті багато. Ми могли б зараз розглядати їх з точки зору якості фото і підпису. Однак, навіщо? Куди важливіше те, наскільки той чи інший зразок вдало оформлений. Перейдемо до різних варіантів шаблонів, їх переваг і недоліків.

 1. Абстрактний.
  Порядок і дисципліна: контент план для Instagram
  Це, на мій погляд, лише заготовка контент-плану. Тут лише абстрактні слова – цікаве відео або надихаючу напис потрібно ще знайти. Тобто, по суті даний план лише нагадує нам про те, що потрібно зробити.
 2. Більше точності.
  Порядок і дисципліна: контент план для Instagram
  В даному випадку людина виділив також і четвертий тип, який втягує. Звичайно, залучення теж важливо, але залучати передплатників потрібно в кожній публікації. Тут ми також можемо бачити лише заготовку до майбутньої роботі.
 3. Те, до чого варто прагнути.
  Порядок і дисципліна: контент план для Instagram Порядок і дисципліна: контент план для Instagram
  Я не буду розмазувати думку і критикувати всіх в інтернеті. От то оформлення, яке буде для вас зручно. Тут є все, що потрібно: день тижня, час, тип, картинка, підпис, хештегі і геометки. Ви можете прямо звідси легко приступити до створення публікації. Моє повагу тим, хто створив цю таблицю. Раджу користуватися їй.
Читайте також:
Статистика профілю: як збільшити охоплення Инстаграме?

Сервіси, які спростять дотримання контент-плану

Ми розібралися з тим, яким може бути контент-план для Instagram. Приклад під номером 3, звичайно, хороший, однак і він вимагає бути онлайн в певний час. Проте, це буває проблематично. Хоча соціальна мережа і забороняє використовувати різного роду планувальники, багато з них працюють досить добре, щоб не привести вас до бану.

 

 1. Tooligram. В цьому сервісі комплексного просування є вкладка з назвою «Контент і постинг», в якій ми можемо знайти календар. Виглядає це досить зручно, правда, заплатити за цей функціонал доведеться досить багато.
  Порядок і дисципліна: контент план для Instagram
 2. Instaplus. Виглядає це просто. Є фоторедактор, що нечасто зустрінеш на комп’ютері. Правда, можливості у нього невеликі – можна лише обрізати зображення. Варто сервіс 399 рублів на місяць, якщо у вас тільки 1 аккаунт, і 1199, якщо більше.
  Порядок і дисципліна: контент план для Instagram
 3. Postingram. Цей сайт, судячи по іконці, був запущений сайтом Босслайк. Інтерфейс не схожий на календар, що нетипово для таких інструментів. Тут місяць буде коштувати 100 рублів.

Порядок і дисципліна: контент план для Instagram

Просування в соціальних мережах вимагає серйозного ставлення і дисциплінованості. Неможливо робити все підряд і при цьому продовжувати рухатися вперед. Тому для ведення сторінки для розкрутки необхідно опрацьовувати контент-план хоча б на два тижні вперед. Завантажувати ж запису вручну необов’язково – є спеціальні інструменти автопостинга.

Запитання наших читачів

Порядок і дисципліна: контент план для Instagram#1. У чому небезпека використання планувальників?

Правилами соціальної мережі забороняється використання сторонніх інструментів. Тому, якщо вас засічуть, може прилетіти тимчасовий або вічний бан.

Порядок і дисципліна: контент план для Instagram#2. Як не втратити сторінку через автопостинга?

Обчислити таку діяльність за перевищення лімітів складно – люди рідко планують багато записів на добу. Хоча, вам варто було б звернути увагу і на частоту завантаження. Але ключовим проколом є IP-адресу, з якого фотка завантажена – в Інсте зберігається те місце, з якого ви зазвичай сидите, якщо буде інше, виникнуть підозри. Купіть, наприклад, проксі, який підключається з вашого міста.

Читайте також:
Відкладений постинг в Instagram: як зробити безкоштовно, програми, сервіси

Порядок і дисципліна: контент план для Instagram#3. Використовувати сайт, створений спеціально для автопостинга, або інструмент сервісі комплексного просування?

Насправді, все залежить від ваших потреб. У плані зручності ніякої різниці найчастіше немає. Вам потрібно просування? Ідіть на Tooligram, де є і автопостинг. Не хочете витрачати зайве? Реєструйтеся на Postingram – вигідніше буде.

Хочеш задати питання або висловитися? Пиши це в коментарях! А також дивіться корисне відео по темі.

Моя довідка - Корисні поради