Поради, як потрапити в топ публікацій в Инстаграме

Про популярність в Инстаграме мріють багато, починаючи власниками персональних блогів, і закінчуючи підприємцями, що просувають власний бренд або марку. Один з ключових моментів успіху – попадання в ТОП кращих – не тільки зміцнить імідж сторінки, але і регулярно залучати нових передплатників або клієнтів.

Поради, як потрапити в топ публікацій в Инстаграме

Ті, кому відомо, як потрапити в топ публікацій в Инстаграме, знають, що постійне, або, як мінімум, часте перебування на верхніх позиціях видачі – чарівний інструмент, який швидко і безкоштовно підвищує впізнаваність продукту або особистості, «набиває» велика кількість лайків, коментарів і оглядів, а також розширює аудиторію.

Сьогодні ми поговоримо про ключові поняття, які потрібно знати про механізми ТОП Инстаграма, які у нього є секрети і як туди потрапити.

Що таке ТОП в Instagram?

Перш ніж розбиратися з алгоритмами попадання у верхівку видачі Инстаграма, необхідно розібратися з теоретичною частиною, яка прояснить основні моменти. Отже, давай розберемо на прикладі.

Роблячи замовлення в Інтернет-магазині в обраній категорії товарів можна вибрати сортування асортименту, згідно з різними фільтрами: за ціною або за популярністю. Якщо покупця, насамперед, цікавить якість товару, а не його вартість, він вибирає фільтр результатів за популярністю – комерційному успіху продукту. Тобто, після сортування на початку він бачить «Хіти продажів» з найбільшою кількістю відгуків та обсягами продажів, і, чим нижче він буде опускатися по сторінці, тим менш затребуваними будуть товари.

Таку ж аналогію можна провести і з ТОП Инстаграма. По своїй суті він є вибіркою з найбільш цікавих, корисних і популярних публікацій, оформлених за популярністю.

Поради, як потрапити в топ публікацій в Инстаграме

Сам алгоритм ранжирування записів звичайним користувачам і експертам достеменно невідомий. Розробкою механізму підбору цікавих записів займається цілий відділ співробітників Фейсбуку, який покращує пошук і видачу, модернізує функції, щоб знайомити користувача з категоріями «ТОП», «Рекомендоване» і «Цікаве», які будуть заповнені корисним і актуальним для нього контентом.

Однак західні та вітчизняні аналітики виявили кілька закономірностей і правил, дотримання яких допоможе піднятися вгору по видачі і залучити до своєї сторінці багато уваги. Отже, давайте розглянемо, що впливає на потрапляння запису в ТОП-публікацій Instagram.

Що впливає на потрапляння в ТОП?

На позицію в категоріях ТОП впливають наступні параметри запису:

 • Швидкість набору лайків і переглядів. Чим вище динаміка ознайомлення користувачів з публікацією, тим більше ймовірність, що запис виявиться вгорі.
 • Кількість коментарів також відіграють важливу роль. Чим масштабніше резонанс, який був викликаний відеозаписом або фотографією, тим, відповідно, більша кількість відгуків передплатників і сторонніх користувачів. Instagram оцінює це, як прямий доказ, актуальності й затребуваності публікації, і поміщає її для загального доступу іншим людям, тобто рекомендує її.
  Поради, як потрапити в топ публікацій в Инстаграме
 • Ще один фактор, який враховується внутрішніми алгоритмами майданчики, – кількість збережень запису. Знову ж таки, цей параметр свідчить про корисність наданої інформації і її інтерес для широкої публіки.
 • Також впливають і підписки. Чим більше охоплення аудиторії у аккаунта, тим частіше його фотографії і відео будуть з’являтися в ТОП у його читачів.
 • Одним з ключових моментів розвитку і просування Instagram-профілю вважаються теги. Це не тільки зручний інструмент для пошуку підходящих за запитом записів, але і величезний розділ майданчики, допомагає власникам сторінок домогтися комерційного успіху серед користувачів. Про корисність хештегів було сказано багато, але ми нагадаємо Вам лише основні факти. Теги – це не тільки ключові слова, але і спосіб відображення поточних трендів Інтернету, попадання в певний торговий або користувальницький сегмент, а також можливість проаналізувати, спрогнозувати і використовувати предмет інтересу серед широких (і вузьких) груп людей. Більш детально про роль хэштегов в Инстаграме читайте в матеріалі по посиланню.
  Поради, як потрапити в топ публікацій в Инстаграме
 • І останній, але від того не менш важливий пункт – геолокація. В момент формування рейтингу видачі на тлі з інтересами користувачів, соціальна мережа також аналізує їх місцезнаходження, і показує публікації, мітки яких знаходяться біля них.
 • Але саме потрапляння в ТОП – це лише 50% успіху профілю серед аудиторії. Мало «здатися» в списку записів, потрібно зацікавити і заінтригувати людини, щоб він покликав саме з Вашої запису, а не по сусідній.

  Як потрапити в топ публікацій

  Відповідь на питання, як потрапити в ТОП публікацій в Инстаграме, полягає в наступному:

 • Просування сторінки. У рейтинг записів потрапляють акаунти з широкою аудиторією, стабільної і хорошою динамікою розвитку і відмінною активністю: лайками, переглядами, коментарями.
 • Ключову роль віддають і якості контенту. Це повинні бути корисні і цікаві відео або фотографії хорошої якості, які будуть відображати останні новини або актуальні теми серед широких мас.
 • Простановка хештегів і геолокаций допоможе людям «вийти» на вашу запис і привернути їх увагу. Можна використовувати вузьконаправлений або «фірмовий» тег, або спробувати свої сили серед популярних ключових слів.
  Поради, як потрапити в топ публікацій в Инстаграме
 • Є ще один момент, яким часто нехтують власники сторінок і дуже даремно. Ми говоримо зараз про час публікацій. Записи, викладені в період активності, гарантовано будуть користуватися великим інтересом. Пік відвідуваності припадає на понеділок 17-18 годин, четвер з 15.00 до 16.00, а також щодня о 12.00, 15.00 та 21.00.
 • Буде цікаво і корисно: “Зарубіжні та вітчизняні методи потрапити в ТОП Инстаграма”.

  Сервіси для потрапляння у ТОП

  На жаль, сервісів, які будуть автоматично піднімати записи в ТОП, не існує. Всі, хто обіцяють швидко і без аналітики вивести сторінку вгору рейтингу, – шахраї. Допомогти в досягненні успіху допоможуть фахівці з просування, досвідчені копірайтери і талановиті фотографи, які створять якісний контент, сформують план-публікацій та шляхи збільшення охоплення публіки.

  Висновок

  Це вся інформація, яка на даний момент відома про ТОП Инстаграма та алгоритмах потрапляння вгору по рейтингу. Загальна думка статті така: «Щоб заслужити популярність, потрібно наполегливо працювати над якістю контенту, залучати нових користувачів і використати теги з геолокациями».

  Моя довідка - Корисні поради