Популярні питання по таргетингу ВК

Популярні питання по таргетингу ВК

У даній статті ми розберемо найпоширеніші запитання користувачів щодо таргетингу в соціальній мережі ВКонтакте.

Чому падає CTR?

Коротка відповідь пролунав би таким чином: аудиторія вигоряє.

Ви сформували цільову аудиторію. Припустимо, вийшла база в 10 000 чоловік. Ви запустили трансляцію реклами. Припустимо ще один сценарій: рекламне оголошення переглянули всі користувачі зі списку (про це залишається тільки мріяти, але теоретично можливо все).

Ваше рекламне оголошення зацікавило 1 тисячу користувачів, і вони перейшли по картинці. Ще 3 тисячі юзерів не кликнули по оголошенню або не помітили рекламний контент. 6 тисяч чоловік подивилися оголошення, але залишилися до нього байдужими.

Результат:

  • 10 000 показів;
  • 1000 переходів;
  • CTR 10%.

Реклама транслюється далі. 1 тисяча чоловік більше не зможе побачити цю рекламу, оскільки соціальна майданчик ВК не допустить повторного показу. З 3 тисяч «байдужих» з’явилося близько 300 користувачів, які все-таки проявили інтерес до комерційного контенту. Юзери, яких реклама не зачепила при першій спробі, не змінили своєї думки.

Результат:

  • 9000 показів;
  • 300 кліків;
  • CTR 3.3%.

Судячи по цим цифрам, нескладно зробити висновок про те, що кожна наступна «демонстрація» буде приносити порівняно менший ефект. Чим більше спроб, тим нижче CTR.

Питання від користувача: «Мною зібрана аудиторія в 7 тисяч осіб. Реклама була показана тільки 3 тисячам користувачів. Далі открутка зупиняється. У чому причина?».

Коротка відповідь: низька ціна не дозволяє охопити всю аудиторію.

У соціальній мережі ВКонтакте діє аукціонна стратегія показів реклами. Тобто, чим більше платить рекламодавець, тим ефективніше спрацює його контент. Таке оголошення буде показано більшій кількості користувачів.

Читайте також:
Як вийти в ТОП в Инстаграме в 2020 році: за хештегом

Повернемося до прикладу. Аудиторія – 7 тисяч осіб. Ви вказали ціну: 2 рубля за 1000 показів. Більшість рекламодавців платять не більше 1 рубля за 1000 показів. Якщо заплатити 2 рубля і вище, то оголошення буде транслюватися частіше. Реклама конкурентів не зможе «обскакати» цей контент.

Якщо рекламодавець частково вказує аналогічну ставку (2 рубля за 1000 показів), ваші оголошення будуть транслюватися однаково часто. Тобто, ваша аудиторія побачить рівну кількість вашої реклами та реклами конкурентів.

Відповідно, якщо конкурент вказує ставку 3 рубля за 1000 показів, ви автоматично програєте цю гонку. Повертаючись до початкового питання, можна сформувати розгорнуту відповідь: открутка реклами зупинилася через те, що дешева аудиторія закінчилася. Щоб показати всім оголошення вибраним користувачам, доведеться підвищувати ставку.

Який CTR можна вважати добрим?

На жаль, CTR не є ключовим показником. Ви можете запустити ідеальне оголошення, але переходи на сайт не принесуть вам бажаного результату. А все чому? З причини того, що цією рекламою ви можете залучити випадкових користувачів. Надто мала ймовірність того, що саме вони є вашими потенційними клієнтами.

Намагаючись догодити оголошенням широкій публіці, ви ризикуєте уславитися обманщиком. Оскільки залучати увагу аудиторії доведеться не зовсім чесними способами. В результаті глядач не придумає нічого краще, ніж «помститися» за цей обман. Яким чином? Елементарно! Юзер подивиться рекламу, але не захоче мати з вами справи.

Рекламне оголошення не може бути універсальним. Це поширена помилка багатьох новачків. Для кожної аудиторії і окремої мети потрібно запускати нове оголошення. Звертати увагу на CTR в цьому випадку не потрібно.

Як дізнатися ціну кліка?

Все пізнається практичним шляхом. Таргетинг – це не супермаркет, в якому висять цінники. Ви знаходитесь в пошуку живих людей. Немає жодних гарантій того, що ваша ЦА зацікавиться рекламою. Все залежить від творця. Ви можете додати не ту картинку, не той заголовок. Реакція публіки на оголошення може бути найрізноманітнішою.

Читайте також:
Бартер в Instagram (Instagram)

Якщо ви хочете мати хоч якісь орієнтири, відвідайте бібліотеку кейсів Церебро.

10 рублів за фолловера у співтовариство – це добре чи ні?

На цей запитання не можна дати однозначну відповідь. У соціальних мережах все налаштовується індивідуально. Все залежить від того, яку аудиторію ви шукайте.

Якщо це не розкручений паблік про гумор для школярів і студентів, 10 рублів – це дорого. А якщо ви торгуєте великої нерухомістю або товарами преміального цінового сегмента, 10 рублів – це чудово.

Моя довідка - Корисні поради