Помилки кожного початківця Інста-блогера і як їх уникнути

Успіхи блогерів стають причиною для заздрості. Їх життя, яку вони ведуть на заробіток з соціальних мереж, дійсно вражає: вони подорожують, купують машини і нерухомість, і, здається, не зазнають труднощі. Ця ілюзія легкості плодить величезна кількість людей, які намагаються вести свій блог. Насправді ці відомі люди або доклали багато зусиль до того, щоб їх аккаунт виглядав саме так і мав багато передплатників. Або, звичайно, заплатили кому-то грамотному за ведення профілю. Поговоримо про те, які помилки можете зробити ви, якщо вирішите почати діяльність в соціальних мережах.

Рідкісні публікації

Звернемо увагу на частоту виходу постів у пари розкручених сторінок. Ми і далі будемо аналізувати відомі сторінки, щоб мої пояснення були наочніше.

 • @confettisПомилки кожного початківця Інста блогера і як їх уникнути
 • У цього профілю 160 тисяч передплатників. На момент вашого прочитання статті їх напевно буде більше. За сьогодні поки що вийшов тільки один пост, тому подивимося попередні. І там ми бачимо два пости за один день. До цього також власник сторінки робить так само. Чому саме така цифра ми обговоримо далі.

 • @muradosmannПомилки кожного початківця Інста блогера і як їх уникнути
 • Володар 4 мільйонів передплатників і автор концепції фото «Йди за мною» не викладає публікації кілька разів в день. Та й було б складно – кожна його робота яскрава, якісна і незвичайна. Крім того, він фотографує в різних точках світу. Але регулярність все ж є – передплатники бачать його пости кожен день, і контент явно користується успіхом – зображення розійшлися по інтернету і зробили автора відомим.

 • @vetermagazineПомилки кожного початківця Інста блогера і як їх уникнути
 • Аккаунт позиціонує себе як «Найкращий журнал про стилі життя». Дуже претензійно, але не будемо судити це. Тим більше, фотографії дійсно якісні, а аккаунт оформлений стильно. Адміністратор сторінки найчастіше створює публікації два дні, дозволяючи собі деякі вільності і викладаючи пости іноді раз в день.

  Отже, зробимо невеликі висновки. Найчастіше відомі блогери вибирають режим публікації, який полягає в двох постах в день: вранці, коли люди збираються на роботу, і ввечері, коли вони повертаються. Іноді, якщо контент робиться досить важко, вони викладають лише один раз. Вибір лише одного праймтайма – теж непоганий варіант. У будь-якому випадку це регулярність, і ви будете отримувати охоплення. В іншому випадку статистика буде просідати і зростання передплатників сповільниться.

  Неякісні фото

  Відкрийте акаунт який-небудь звичайної десятирічної дівчинки. Я не про багатеньких дітей, у яких є і останнє Айфон, і можливість платити фотографам за фотосесії. Часто це якісь мутні зображення всього підряд. Вам хочеться підписатися на такий профіль? Мені не дуже.Помилки кожного початківця Інста блогера і як їх уникнути

  Мова йде не тільки про чіткості самого фото, але і про колірній гамі і експозиції. Це вкрай важливо, якщо ви хочете вести свій блог. Не будьте як маленька наївна дівчинка – ви повинні прикладати більше зусиль до створення контенту.

  Наприклад, той же самий @muradosmann і одна з його останніх публікацій. Ніжно-рожеве небо і гори на горизонті гармонують із сукнею дівчата, а блакитне море вносить контраст, який приємний оку. Основний смисловий об’єкт, дівчина, знаходиться по центру. Фотографія симетрична, а вченими доведено, що все, що симетрично, ми вважаємо красивим. І, звичайно, про якість говорити не доводиться: ми бачимо пінну хвилю, гори і кожну складочку на сукню дівчини. Саме до такої якості контенту ви повинні прагнути. Більше порад початківцям блогерам для ідеальних фото, читайте в нашій статті.

  Багато рекламних постів

  У Ольги Бузової на момент написання цієї статті 16 мільйонів передплатників. Чесно кажучи, я не дуже розумію цих людей з двох причин: по-перше, вона викладає фотографії і відео майже щогодини; а по-друге – дуже багато реклами. Якщо б вона не була популярна за рахунок діяльності провідної і співачки, вона навряд чи отримала б таку аудиторію.Помилки кожного початківця Інста блогера і як їх уникнути

  У вас такого багажу швидше за все ні, якщо ви читаєте цю статтю, тому не беріть приклад з Олі. По-перше, швидше за все у її передплатників вся стрічка в її фотографіях, а спам, в будь якому його прояві не дуже приємний. По-друге, якщо людина підписується на кого-то, йому швидше за все цікава життя людини або контент, який він робить. Якщо замість цього аудиторія бачить постійні маркетингові вставки, у них створюється враження, що їм просто намагаються щось впарити.

  Як результат, середня залучення аудиторії становить 1,5 відсотка, що досить мало. При аудиторії в 16 мільйонів збирати всього приблизно по 200 тисяч лайків на пост це досить слабо, хоч і досить для пристойного заробітку на рекламних постах. Про те, скільки коштує реклама у Олі, читайте у нас на сайті.

  Відсутність посилання на сайт або соцмережі

  Повернемося до прикладів, які ми обговорювали в першому розділі. Ви можете звернути увагу, що у всіх них заповнено поле «Веб-сайт». Туди можна додати інформацію про інших соціальних мережах або ваш сайт. Навіщо? Все просто. На різних сайтах вас переглядають різні люди, і таким чином, ви зможете збільшити аудиторію інших соціальних мереж або Инстаграма за рахунок сторонніх майданчиків.

  В постах немає заклику до дії

  Якщо у вас бізнес-сторінка, вам потрібно навчитися використовувати психологічні фішки. Одна з таких – наказовий спосіб. Закликайте людей ставити лайк, підписуватися і коментувати. Виховуйте це не як наказ, а як тонкий натяк користувачам проявити активність.Помилки кожного початківця Інста блогера і як їх уникнути

  Подібне можна бачити, наприклад, у тій же Бузової у рекламних постах – вона активно використовує заклик до дії, коли їй потрібно забезпечити великий відгук людей. В її звичайних постах такого немає – там зазвичай пише щось більш «глибокодумне». Рядки зі своїх пісень, наприклад.

  Відсутність сенсу в сториз

  Я викладу в сториз фото порожніх банок з-під енергетиків, які я випила, щоб залишитися бадьорою і написати цю статтю швидше. Потім викладу фото з сигаретою на тлі виду з вікна, щоб всі бачили, що мені сумно. Потім заллю випадкову фотку, яку зробила, випадково натиснувши на кнопку, коли витягувала телефон з кишені. Як ви думаєте, це буде дуже цікаво людям? Не думаю. Історії повинні бути цікавими і незвичайними. До того ж, ви можете створювати цілі ланцюжки фотографій і розповідати передплатникам історію.Помилки кожного початківця Інста блогера і як їх уникнути

  Приклад – той же @muradosmann. Ні, я його не піарю – він цього не потребує. Просто він – наочна ілюстрація всіх рад у веденні запису, які я можу вам дати. І приклад хорошої ланцюжка історій ви можете знайти в його актуальних. Там він викладає серії коротких роликів і фотографій, присвячених його подорожей в тій чи іншій країні.

  Ми обговорили помилки, які ви можете зробити, якщо почнете вести Instagram-діяльність. Пам’ятайте: регулярні, але не занадто часті публікації, відсутність спаму рекламою, якісна картинка, грамотні підпису та цікаві сториз. Саме це може зробити вас популярними.

  Про те, як комплексно просувати свій акаунт за допомогою спеціального сервісу, читайте в статті за посиланням.

  Моя довідка - Корисні поради