Особистий бренд в Instagram: як створити за 9 кроків + просування і приклади

В цій статті ви дізнаєтеся:

 • Що таке особистий бренд в Інстаграм і навіщо він потрібен.
 • Як створити особистий бренд.
 • Способи просування «Я-Бренда».

Що таке особистий бренд і навіщо він потрібен?

Особистий бренд – це образ людини, пов’язаний з його професійною діяльністю. Це репутація, компетенції, характер і зовнішність.;

Тут можна провести аналогію зі студентською мудрістю: «Спочатку ти працюєш на заліковку, а потім залікова книжка працює на тебе». Так і з особистим брендом – спочатку ви витрачаєте роки на створення образу експерта в своїй галузі, а потім цей образ приносить вам дивіденди: клієнтів, гроші, популярність.

Люди перестають вірити великим і «бездушним» корпораціям. Вони довіряють людям. Тому власники цих корпорацій займаються створенням свого сильного особистого бренду.;

За прикладами далеко ходити не потрібно: Марк Цукерберг, Ілон Маск, Білл Гейтс, Джефф Безос. Всі ці люди – власники великих корпорацій. Але коли ми чуємо про електрокари Tesla, то в голові виникає асоціація з Ілоною Маском. У цьому сила особистого бренду.

Навіщо потрібен особистий бренд:

 • Збільшення продажів.
 • Підвищення лояльності аудиторії.
 • Налаштування від конкурентів.

Головна перевага особистого бренду полягає в тому, що ви створюєте свою активну «базу фанатів» – людей, яким цікаві ви, як особистість і експерт. Тому навіть змінивши сферу діяльності – наприклад, зараз ви копірайтер і вирішили стати таргетологом, – то ваша аудиторія «піде» за вами.

Кому потрібен особистий бренд?

Читаючи статтю, ви, можливо, думаєте, що вам не потрібен особистий бренд, адже ви не власник гігантської корпорації, що не музикант або актор. А значить і впізнаваність вам не дуже-то й потрібна.

Насправді все трохи не так. Особистий бренд потрібен всім: власникам невеликих інтернет-магазинів, SMM-никам, інтернет-маркетологам, психологам, майстрам з манікюру, фотографам, дизайнерам.

Список можна продовжувати до нескінченності. Тому просто підставте назву своєї діяльності. Так, вам теж потрібно розвивати особистий бренд.

Як створити особистий бренд в Інстаграм: 9 кроків

Тепер поговоримо про те, як створити особистий бренд в Інстаграм з нуля. Розглянемо цей процес покроково. Це допоможе вам скласти стратегію по розкрутці свого «Я-Бренда».

Підготовка аккаунта: оформлення та цілі

Спочатку потрібно поставити мету. Для цього дайте відповідь на питання: «Для чого мені потрібен особистий бренд?». Відповідь може бути простою: заробіток, продажу, пошук партнерів або інвесторів, створення спільноти за інтересами.

Потім приступайте до створення та оформлення аккаунта в Інстаграм. Придумайте нік – він повинен бути коротким і таким, що запам’ятовується. Про те, як придумати нік, читайте в нашій статті.

Наступний етап – оформлення Instagram-профілю. Завантажте красиву і яскраву аватарку (для особистого бренду ідеальний вибір – ваша фотографія), зробіть опис, додайте кнопки і посилання (наприклад, мультіссилку).

Позиціонування та УТП

Другий крок – позиціонування. Вам потрібно розповісти передплатникам про себе: чим займаєтеся і яку користь принесете потенційним клієнтам. Цю інформацію потрібно додати в шапку профілю.

Складіть УТП. Це унікальна торгова пропозиція – то, що вас відрізняє від конкурентів. Наприклад, якщо ви копірайтер, то в якості УТП можна вказати «Напишу продає пост в Інстаграм з повним маркетинговим аналізом вашого продукт за 900 рублів».

Хто ваша цільова аудиторія?

Складіть портрет цільової аудиторії. Вам потрібно знати, хто ваші потенційні клієнти.

Щоб скласти портрет ЦА, дайте відповідь на наступні питання:

 • Скільки років клієнту?
 • Хто мої клієнти: чоловіки чи жінки?
 • Які інтереси у моїй аудиторії?
 • Де живе моя ЦА (країна, місто, селище)?
 • Як клієнти приймають рішення про покупку?

Портрет ЦА вам знадобиться на етапі позиціонування і створення контенту. Про контент поговоримо далі.

Робота над зовнішнім чином

У деяких нішах ваш зовнішній вигляд повинен відповідати зовнішньому образу. Наприклад, якщо ви – фітнес-тренер, то і зовнішність у вас повинна бути спортивної.;

Ще один приклад – стиліст. Для кожної фотографії вам потрібно підбирати яскраві і унікальні образи, адже це свого роду портфоліо.

Експертна контент

Основа особистого бренду – експертний контент. Вам потрібно писати корисні і залучають пости.

Діліться своїми знаннями з передплатниками: наприклад, якщо ви інтернет-маркетолог, то публікуйте різні «фішки» з просування бізнесу.

Можете випустити безкоштовний інформаційний продукт; – наприклад, міні-книгу. Це також дозволить вам створити образ експерта в своїй галузі.

Оформлення контенту

Не забувайте про красиве оформлення контенту. Підберіть або зробіть яскраву фотографію для поста. Пробуйте пости-каруселі – це трендовий формат публікацій, який підвищує залученість аудиторії.

Дотримуйтеся єдиного стилю в оформленні. Так ваш Instagram-аккаунт буде виглядати більш стильно.;

Сторіс і прямі ефіри

Викладайте Stories. Сторіс можна публікувати кожен день. Це відмінний спосіб підвищити залученість аудиторії, так як Історії дивиться більше людей, ніж пости і відео.

Чи проводите прямі трансляції – спілкуйтеся з аудиторією, відповідайте на їхні запитання. Також робіть тематичні ефіри: діліться корисними порадами зі своєї сфери.

Це теж допомагає при формуванні образу експерта.

Спілкування з аудиторією

Не ігноруйте своїх передплатників. Відповідайте на їхні запитання в коментарях. Можете іноді заходити на їх акаунти і лайкать пости. Обов’язково відповідайте на повідомлення в Ю Я.

Також ви можете відправляти вітальні повідомлення в Ю Я. Коли люди будуть підписуватися на ваш профіль, то пишіть їм невелике повідомлення: наприклад, з розповіддю про себе, свої послуги.

Ще у вітальному повідомленні можна дати посилання на свій безкоштовний інфопродукт – міні-курс, книгу, методичку.

Розсилку вітальних повідомлень можна автоматизувати. У цьому вам допоможе сервіс Zeus.;

Колаборація з іншими експертами

Влаштовуйте колаборації з іншими блогерами та експертами з вашої ніші. Проводьте спільні прямі трансляції, займайтеся взаємним піаром. Так ви привернете великої аудиторії на свій Instagram-профіль.

Більш докладно про способи набору аудиторії читайте в нашій статті «32 способу набрати передплатників в Інстаграм без накрутки».

Просування особистого бренду

Пару слів про просування особистого бренду.

Найефективніша стратегія розкрутки в Instagram в 2021 році – це якісний і корисний контент. Але не забувайте про хештеги.

Використовуйте 25-30 тегів під кожною публікацією. Але підбирайте їх з розумом: хештеги повинні ставитися до тематики вашого поста. Наприклад, якщо публікація про те, що таке контент-маркетинг, то не потрібно вставляти в пост теги про психологію, одязі і т.п. Використовуючи тематичні теги, ви будете залучати свою цільову аудиторію.

Спробуйте массфолловінг і масслайкінг для розкрутки аккаунта. У цьому допоможе сервіс для безпечного і автоматичного просування в Інстаграм Tooligram 2.0.

Особистий бренд в Instagram: як створити за 9 кроків + просування і приклади

Він сам лайкать і підписується на вашу цільову аудиторію: вам потрібно тільки вказати своїх конкурентів, хештеги або геолокацію. Кожен день онлайн-сервіс «обробляє» понад 300 живих людей.

Приклади особистого бренду

Давайте розглянемо кілька прикладів сильного особистого бренду в Інстаграм.

Перший приклад – відомий російський маркетолог і автор книг-бестселерів Ігор Манн @mann_igor. </p > Особистий бренд в Instagram: як створити за 9 кроків + просування і приклади

Другий приклад – російський підприємець, інвестор Оскар Хартманн @oskar_hartmann.

Особистий бренд в Instagram: як створити за 9 кроків + просування і приклади

Третій приклад – британський фотограф Джек Хардінг @jackharding.

Особистий бренд в Instagram: як створити за 9 кроків + просування і приклади

Підсумки

Тепер ви знаєте, що таке особистий бренд в Інстаграм. Використовуйте рекомендації зі статті, щоб створити свій сильний «Я-Бренд». Можете скласти на основі розглянутих кроків чек-лист. Це допоможе вам сформувати образ експерта в своїй галузі.

Моя довідка - Корисні поради