Опитування в Instagram: як зробити за 4 кроки і 20+ ідей

В цій статті, ви дізнаєтеся:

 • Що таке опитування в Інстаграм: для чого вони потрібні і як їх провести.
 • Які питання задати передплатникам: в особистому блозі і бізнес-акаунті.
 • Як подивитися результати опитувань.

на завершення статті, відповімо на найчастіші запитання, які не були в основні розділи. Відповіді знаходяться в розділі «Одним рядком». Всі поради актуальні в 2021 році.

Для чого потрібні опитування в Інстаграм: цілі та завдання

Опитування в соціальної мережі Instagram вирішують наступні завдання:

 • Підвищення лояльності. Аудиторія любить, коли блогери, великі бренди і компанії, зважають на їхню думку. Опитування говорять передплатникам: «Ваша думка важлива для нас/мене». Це підвищує лояльність аудиторії до бренду або блогеру. Люди починають більше довіряти компанії.
 • Думка і інтереси передплатників. Від банального: «Яке плаття вибрати», до вибору назви для нового продукту. Опитування допоможуть дізнатися думку й інтереси передплатників. Наприклад, який контент публікувати: відео або фото. Якщо 70% учасників за перший варіант, то значить потрібно робити основний упор на відеоконтент, а кількість красивих знімків – скоротити.
 • Контентне різноманітність. Фото, відео, корисні статті, прямі ефіри – все це набридає передплатникам. Згодом падають охоплення постів – люди перестають заходити в ваш профіль. Інтерактивні опитування допоможуть розворушити сонне царство – привнесуть різноманітність в контент і підвищать показник залученості (Engagement Rate).
 • Call-to-action. Опитування – відмінний маркетинговий інструмент для бізнесу. Через них можна підштовхнути аудиторію до цільового дії: купити товар, підписатися на Email-розсилку.
  Простий приклад: ви – власник магазину жіночого взуття. Створюєте опитування: які туфлі краще – і два варіанти відповіді: праві чи ліві. На наступний день запропонуйте передплатникам знижку на туфлі, які перемогли в опитуванні.

Як зробити опитування в історії: 4 етапу

Зазвичай опитування проводять в stories – там є спеціальні інструменти для створення такого контенту. Ми навчимо вас проводити опитування за 4 етапи.

Перший етап почніть створення нової історії. Виберіть картинку або фотографію для фону. Якщо це тематичне опитування, то підберіть відповідну картинку. Наприклад, ви не можете вибрати джинси в магазині. Значить в якості фону вибираємо фотографію одягу.

Другий етап: натисніть на стікер смайлика – він знаходиться у верхній частині екрану.

Опитування в Instagram: як зробити за 4 кроки і 20+ ідей Додаємо новий стікер в сторіз

Виберіть інструмент «Опитування».

Опитування в Instagram: як зробити за 4 кроки і 20+ ідей Стікер для проведення опитувань

Третій етап: задайте питання – напишіть будь-який текст. Наприклад: «Вам подобається контент в нашому профілі?». Натисніть «Готово» в правому верхньому кутку.

Опитування з’явиться на головному екрані – перемістіть його в будь-яку частину фону. Але краще, якщо стікер буде в центрі – там він більш помітний.

Четвертий етап: опублікуйте історію. Тепер передплатники зможуть пройти опитування.

Питання та тести

Серед стікерів в історіях є ще два цікавих інструменту: питання і тест. Давайте подивимося, для чого потрібні ці стікери.

Питання. Ви можете задати будь-яке питання передплатникам в stories. Наприклад: «Як я можу допомогти в просуванні вашого Instagram-аккаунта?». Передплатники зможуть написати свою відповідь прямо в сторіз.

Опитування в Instagram: як зробити за 4 кроки і 20+ ідей Питання для аудиторії

При створенні стікера, можна поміняти колір для опитування: з стандартного білого в чорний, синій, зелений, помаранчевий і т.д.

Тести. Підходить для проведення тестів і вікторин. Тут потрібно поставити запитання і додати кілька варіантів відповідей. Наприклад: «Вгадайте мій улюблений серіал».

І відповіді: «Гра престолів» або «У всі тяжкі». Поставте галочки для правильну відповідь – він виділиться зеленим кольором.

Альтернатива stories: пости-опитування

Якщо ви не хочете створювати опитування через Сторіс, то зробіть спеціальний пост-опитування. Це звичайна публікація з питанням до аудиторії. Всі відповіді будуть в коментарях.

Підвищуємо лояльність до бренду/особистості

Дайте аудиторії можливість взяти участь в житті бренду або компанії. Приклад: ви хочете зробити ребрендинг – змінити логотип. У вас є три варіанти – потрібно вибрати один.

Запитайте думку передплатників через опитування. Нехай ваша аудиторія прийме фінальне рішення. Це помітно підвищить лояльність до бренду/компанії.

Аналогічний прийом використовуйте в особистому акаунті: нехай передплатники виберуть ваш костюм для походу в театр або фільм на вечір. Вишиковуйте довірчі відносини з цільовою аудиторією – дозвольте їм трохи переступити лінію вашого особистого простору.

Приклади опитувань: які питання задати передплатникам?

В попередньому розділі, ми вивчили 5 ідей для опитувань. Але там були загальні описи. Перейдемо до прикладів: покажемо, які питання задати передплатникам. Спочатку – в особистому блозі, потім – в комерційному обліковому записі.

Використовуйте ці варіанти для натхнення. Вони підкажуть вам в якому напрямку рухатися при складанні питань.

Особистий блог

Питання, які можна задати аудиторії в особистому блозі/акаунті:

 1. Який фільм подивитися ввечері?
 2. Який костюм надягти на вечірку?
 3. Вам подобається контент в блозі?
 4. Що ви віддаєте перевагу: книги або серіали? </li >
 5. у вас є татуювання?
 6. чи вмієте плавати?
 7. Хто крутіше: бетмен або залізна людина?
 8. Любіть ходити в кінотеатр?
 9. Як краще провести вечір: з книгою в руках або з друзями в клубі?
 10. Таксі або громадський транспорт?
 11. Розкажіть докладніше про себе: що вам цікаво/яким книжкам читаєте?

Комерційний аккаунт

 1. Питання аудиторії в бізнес-акаунті:
 2. Вам сподобався наш новий продукт?
 3. хочете дізнатися, як я схуд на 10 кг за 2 місяці?
 4. Сподобався новий логотип компанії?
 5. хочете, щоб ми провели розіграш наших товарів?
 6. Чого не вистачає в нашому інтернет-магазині?
 7. Скільки раз в тиждень, ви заходите на наш веб-сайт?
 8. Чекаєте знижки на вихідних?

< h2 id = “kak-posmotret-rezultaty”> Як подивитися результати?

Опитування триває 24 години. Потім опублікована історія потрапить в архів. Подивитися результати опитування – просто.

Відкрийте stories з питаннями і смахніте екран вгору. Відкриється статистика історії – натисніть на іконку очі. Тут будуть результати голосування: скільки людей проголосували за той чи інший варіант відповіді, а також облікові записи людей, які взяли участь в голосуванні.

Опитування в Instagram: як зробити за 4 кроки і 20+ ідей Дивимося результати голосування

Результатами опитування можна поділитися – для цього просто натисніть на синю кнопку.

Важливо: користувачі не можуть взяти участь в опитуванні анонімно. Творець вікторини або тесту побачить, хто відповів на запитання.

Одним рядком: відповіді на найчастіші запитання

Питання: Де взяти гарний фон для опитування?

Відповідь: Рекомендуємо Яндекс.Зображення або Google Картинки. Просто впишіть ключове слово для пошуку тематичних зображень. Використовуйте безкоштовні фотостоки: PixaBay, Pexels, Unsplash.

Питання: Як поміняти опитування?

Відповідь: Видаліть старий і створіть новий.

Питання: Можна накручувати голоси?

Відповідь: Краще не варто: наше завдання – дізнатися думку передплатників, а не одержати гарну цифру відповідей .

Питання: Як прибрати опитування?

Відповідь: Просто видаліть історію або пост-опитування з стрічки. Або зачекайте 24 години – stories автоматично переміститься в архів.

Моя довідка - Корисні поради