Написи для Инстаграма. Висвітлюємо найголовніше

Просування в соціальних мережах – річ не така проста, як могло б здатися людям більш старшого покоління. Занадто багато нюансів і психології в цьому процесі. Можна вкладати купу грошей в таргетовану рекламу, ґів’ї та інше. Але це буде марно, якщо контент в профілі нецікавий і вторинний. Люди просто не захочуть підписуватися на вас, якщо пости їх не вразять. Залишається постійно працювати над собою і своїм умінням створювати якісні публікації. Однією з фішок в цій справі є написи для Инстаграма.

Роль написів на фото у розвитку аккаунта

Здавалося б, навіщо підписувати щось на фотографії? Як це взагалі може допомогти в розкрутці? З самого запуску Instagram повелося, що текст підпису, а картинки недоторканні. Але зараз на слова на картинці йде тренд.

Написи для Инстаграма. Висвітлюємо найголовніше

В першу чергу їх використовують в таргетингу чи розіграшах. Тобто, тоді, коли потрібно оперативно донести до фоловерів інформацію. І це дійсно працює. Якщо людина, прокручуючи стрічку, раптово бачить знімок з написом посередині, він на автоматі її читає. А якщо йому на очі попадається слово, що привертає увагу, користувач дочитає і те, що міститься у підписі. Якщо ж ви вирішили додати в пост карусель, то сприйняття контенту фоловерів безпосередньо залежить від того, наскільки вдалою буде перша фотка.

Якою має бути напис на фото?

Звичайно, додавання необдуманих слів може, в кращому випадку, перешкодити створенню ефективного контенту, а в гіршому – породити меми, які не завжди йдуть на користь репутації облікового запису. Я можу дати вам декілька рекомендацій. Причому, в першу чергу я буду говорити, як людина, яка бачить пост в стрічці.

Написи для Инстаграма. Висвітлюємо найголовніше

 1. Фото залишається фото. Не можна додавати багато букв на зображення. Оптимальний варіант – зробити максимум 30 відсотків площі зображення з текстовим змістом. І те, що картинка повинна бути красивою, ніхто не відміняв.
 2. Ретельно підбирайте шрифти. Вони не повинні бути перевантажені деталями. Разом з тим, якщо вибираєте рукописний, простежте за тим, щоб кожну букву можна було розібрати. Ви повинні робити оформлення таким, щоб читання не викликало труднощів. Пам’ятайте, що більшість користувачів, коли бачать у стрічці пост з текстовим змістом на візуальному, зупиняють на ньому погляд тільки якщо краєм ока чіпляють потрібне слово.
 3. Короткі і привертають увагу формулювання. Це як у тому жарті в інтернеті: «СЕКС, НАРКОТИКИ, ПОВІЇ. Продам диван.». Перші слова привертають увагу, і людина дочитує.

Як зацікавити передплатників з допомогою напису на фото

Частково я вже зачепила цю тему. Однак, погодьтеся, важливо поговорити про це більше – зміст відіграє велику роль в ефективності посту. Важливо не тільки зробити все красиво, але і зрозуміти, що саме написати.

Коли мова йде про рекламні постах або про розіграшах, найчастіше не виникає питання про те, що має бути написи для Инстаграма. А ось вставляти все текстовий зміст запису в картинку люди почали зовсім недавно. Найчастіше таке можна зустріти, наприклад, в новинних пабликах. І це – складний спосіб оформлення, тому саме його ми і розберемо.

 1. Слів багато? Робимо кілька фоток в одному пості. Пам’ятайте: не більше 30 відсотків зображення під текст. Саме тому, якщо є задумка розмістити велику повідомлення на зображенні, використовують карусель.
  Написи для Инстаграма. Висвітлюємо найголовніше
 2. Перша фотка – афіша. Вона повинна привертати увагу і викликати бажання перегорнути і подивитися інші картинки. Почитайте про методи НЛП, тут вони спрацюють як не можна краще. Наприклад, можна використовувати «Три так»: на першому зображенні ви задаєте два питання, на які користувач точно відповість ствердно. Третє питання у ваших інтересах, і підсвідомо людина і на нього відповість «Так». Для інтриги можна перші два залишити на головній картинці, третій – на другий, а далі вже продовжувати зацікавлювати людини.

Які написи на фото дратують?

Як творець контенту ви повинні постійно ставити себе на місце свого передплатника. Розумійте, що ви не повинні викликати у них якийсь негатив. Знову ж таки, на основі свого досвіду напишу про те, які напису не будуть ефективними і викличуть у людей роздратування.

 

Написи для Инстаграма. Висвітлюємо найголовніше

 1. Дурні переноси. Мене, як філолога, бісять неправильні переноси. І кожного, хто знає програму російської мови, може выбесить, наприклад, «у-т такий п-еренос». Я б порадила вам і зовсім уникати такого – слово повинно сприйматися цілісним.
 2. Банальності. «Відчуй силу духу!». «Тільки вперед!». Ці псевдолозунги люди часто обирають для мотиваційних записів. Але, по-перше, від цих мотиваційних записів більшість вже верне, а по-друге, якщо вже і мотивувати, то робити це оригінально. Уникайте шаблонних фраз.
 3. Очевидне впарювання. «Тільки сьогодні, зі знижкою 99 відсотків, ви можете придбати нашу дурницю всього за 4999 рублів!». У цьому відчувається обман. Не можна вже з перших же слів починати розповідати про те, що ви продаєте. Починайте здалеку.

Написи для Инстаграма. Висвітлюємо найголовніше

Сервіси, за допомогою яких можна розмістити текст на фото

Найпростіше розібратися з тим, як розмістити слова на зображенні через сервіс. Не потрібно нічого качати, ви просто відкриваєте сайт і робите те, що потрібно. Я можу порадити наступні інструменти:

 1. Mumotiki.ru.
  Написи для Инстаграма. Висвітлюємо найголовніше
  Мінімалізм, з одного боку, означає малий функціонал, а з іншого – простоту використання. Тому цей простий сайт зможе вас виручити.
 2. Imageshost.ru.
  Написи для Инстаграма. Висвітлюємо найголовніше
  Тут можливостей вже побільше. Якщо потрібно, тут можете накласти фільтри, повертати зображення і так далі.
 3. lolMixer.
  Написи для Инстаграма. Висвітлюємо найголовніше
  Можливостей тут мало, прямо скажу. Та й зовнішній вигляд сайту ніби прямо з 2007 року. Але з нашою завданням впорається на всі 100.

Як в Instagram зробити напис на фото? Це – ще один спосіб донести до передплатників інформацію і збільшити охоплення. Найчастіше таким чином обробляють фотографії для таргетованої реклами чи розіграшів, але ніщо не заважає оформити зображення з текстом і звичайний пост.

Запитання наших читачів

Написи для Инстаграма. Висвітлюємо найголовніше#1. Якщо є якийсь текст, як краще його розмістити: підпису або на картинці?

Насправді, якщо ви подасте те, що хочете сказати, правильно, розміщення на фотографії буде найефективніше. Але і в заповненні підпису нічого кримінального немає.

Написи для Инстаграма. Висвітлюємо найголовніше#2. Як додати текст на історію Інсте?

Це – один з небагатьох розділів фотосети, де це можна зробити стандартними способами. Просто натисніть на іконку з літерами «Аа» у правому верхньому куті.

Написи для Инстаграма. Висвітлюємо найголовніше#3. Я хочу зробити букви різнокольоровими. Як передплатники це можуть сприйняти?

Робити цього не варто, тому що в такому випадку ймовірність того, що деякі символи зіллються з фоном, вище. В плані реакції фоловерів ж все залежить від них. Якщо ваша аудиторія нормально реагує на таке, чому б і ні?

Хочеш задати питання або висловитися — пиши у коментарі. А також дивись корисне відео по темі.

Моя довідка - Корисні поради