Музика для Instagram без авторських прав: де її взяти?

У будь-якого музичного твору, як інтелектуальної власності її творця, є авторські права. Багато виконавці і композитори ревно ставляться до своїх дітищ і виступають за захист своїх прав і платне користування їхніми роботами.

Instagram також дотримують закони, і регулярно видаляє відеозапису з музикою, які були викладені без узгодження їх автора. Але всі користувачі прекрасно знають, що музичний супровід здатне поліпшити якість публікації, залучити користувачів і зацікавити їх роликом. Саме тому сьогоднішня стаття буде присвячена темі, де брати музику для Instagram без авторських прав.

А власне про те, як накладати музику на відео в Инстаграме, читайте в нашій статті за посиланням.

Яку музику можна додавати в Instagram?

Музика для Instagram без авторських прав: де її взяти?

Музика, яка дозволена для додавання в Instagram, не повинна потрапляти під дистрибуцію і захист авторських прав. Вона повинна бути безкоштовною і знаходиться в загальному доступі.

Є два лайфхака, які можуть допомогти обдурити алгоритми і не потрапити під санкції соціальної мережі із-за порушення цифрових прав творця. Давайте розглянемо їх детальніше.

Спосіб 1. Цей варіант, хоч і робочий, але може істотно позначитися на кінцевому якості готового продукту – відеоролика. Його сенс полягає в переписуванні музики. Робиться це так: трек заздалегідь записується на диктофон (а це, очевидно, явно позначиться на якості звуку – ніякої мови про HQ-звучанні і йти не може), і тільки після цього звук накладається на відео користувача редакторі. Друга варіація обману Инстаграма – це включення композиції на тлі під час запису відеоролика. По ідеї, проблем з таким методом бути не повинно, хоча були відомі і скандали з приводу таких способів обходу заборон.

Спосіб 2. Цей варіант підійде для професіоналів в області редагування відео – і аудіозаписів. Алгоритм пошуку треків з авторським правом всередині Инстаграма складно розпізнає уповільнені або прискорені варіанти пісень. Тому кілька хвилин роботи по зміні темпу музики – і улюблену пісню можна поміщати на свій ролик. 100% гарантії ніхто не дасть, так як механізм визначення авторства в соціальній мережі регулярно поліпшується, і варіантів обдурити його стає все менше.

Чому Instagram видаляє відео з музикою?

Instagram видаляє відео з музикою тільки тоді, коли вона захищена авторськими правами. Детальніше про це можна прочитати у відповідній гілці офіційного сайту. Ми ж коротко дамо відповіді на основні моменти:

 • Авторське право – це законне право, яке захищає інтереси творця оригінального твору. Воно поширюється на всі види інтелектуальної власності: візуальні, аудіо та письмові.
 • Закріпити своє авторське право на твір можна у відповідній інстанції. Отримуючи відповідний документ, який підтверджується факт створення вами речі та ідеї, а також ваші повноваження розпоряджатися ними в своїх інтересах.
 • Авторське право не діє безстроково. З плином часу будь-який трек, картина або книга стають суспільним надбанням без авторських прав. Суспільне надбання знаходиться в загальному доступі, і скористатися ним можуть всі бажаючі.
 • Дізнатися, видалять відео за порушення авторських прав, чи ні, до публікації складно. Сама адміністрація дає однозначну відповідь на це питання: «Для того, щоб бути впевненим у законності використання матеріалів, рекомендується публікувати лише ті твори, створені вами самостійно».
 • Де взяти безкоштовну музику для Instagram?

  Музика для Instagram без авторських прав: де її взяти?

  Є досить багато ресурсів, де викладається музика для Instagram без авторських прав, але ми розглянемо тільки кращі з них:

  • ccMixter – величезна база реміксів на будь-який смак, випущених під ліцензією Creative Commons.Її можна використовувати абсолютно безкоштовно.
  • Jamendo – це відкрита платформа для талановитих музикантів. Вважається одним з найбільш масштабних сховищ безкоштовної музики з більш ніж півмільйоном різних треків від 30 000 виконавців з 150 країн.
  • Free Music Archive – онлайн бібліотека з музикою, створена за підтримки найбільшої американської радіостанції. Тут зібрані 60 000 різних аудіокомпозицій з високою якістю звучання.

  Також рекомендуємо до прочитання ще одну статтю на цю животрепетну тему: “Де знайти музику без авторських прав для Instagram?”

  Висновок

  Ризикувати і публікувати записи з композиціями, захищеними авторськими правами, – не варто, так як є можливість потрапити під штрафні санкції від соціальної мережі. Галузь цифрового захисту інтелектуальної власності впевнено зростає і зміцнюється, а це означає, що заходи покарання будуть ставати тільки суворіше.

  Моя довідка - Корисні поради