Міфи про просування на Ютубі

Міфи про просування на Ютубі

Останнім часом тема розкрутки на популярному відеохостингу обговорюється дуже бурхливо. Щоб досягти бажаного результату, необхідно обрати правильний шлях просування в мережі. Іноді цього здатні перешкодити міфи і будь-яка інша фіктивна інформація з Інтернету.

Розкрутка каналу – безглузда затія?

Якщо не почати використовувати Ютуб прямо зараз, в майбутньому стане набагато складніше витіснити нішевих конкурентів. Найпоширеніша помилка – це відсутність доцільності піару на Ютуб. А адже за відеоконтентом варто майбутнє, про це говорять усі. Фахівці прогнозують до 80% відео в загальному потоці інформації у всіх соцмережах. Після таких цифр можна сумніватися?

Ще не створили канал на YouTube з метою просування бізнесу? Скоріше задумайтеся над тим, від скількох можливостей ви добровільно відмовляєтесь. При достатній кількості вільного часу можна розкрутити канал власними силами або при мінімальних грошових вкладеннях в піар.

А тим часом продовжимо говорити про міфи.

Відеозапису повинні бути короткими

По Інтернету часто «гуляє» звістка про те, що Ютуб переповнений інформацією. Мовляв, користувачам пора б почати знімати коротенькі ролики. Але що можна зняти за 2-3 хвилини, якщо відео зачіпає серйозну тему? Третину тривалості запису піде на «Привіт, мене звати так-то…». В ідеалі треба анонсувати і те, про що піде розмова. Інакше як глядач повинен зрозуміти, що варто додивитися до кінця?

Такі відео дійсно зустрічаються на YouTube. Але їх складно назвати інформаційними і корисними. Оскільки головне обговорення питання займає від сили 30 секунд. І цього замало.

А якщо звернути увагу на ТОП, можна помітити, що в цьому рейтингу представлені саме тривалі ролики. Навіть початківці ютуберы не бояться завантажувати файли тривалістю 10, 15, 20 хвилин і більш. А знаєте чому? Тому що будь-яка соціальна мережа зацікавлена в утриманні користувача в режимі онлайн. Провести на сайті 2 хвилини або 20 хвилин – різниця велика. За цим стоять гроші. Відеохостинг заохочує старанних користувачів, виводячи їх в лідери.

Читайте також:
Шукаємо натхнення в Instagram з Pinterest

Утримання аудиторії безпосередньо впливає на ранжування. Глядач переглядає тривалий ролик до кінця – значить, цей контент є цікавим. Так чому б не популяризувати його серед інших юзерів мережі?

Навіть якщо постаратися зробити короткий відеоролик насиченим та пізнавальним, його все одно «обійдуть» креативні «гіганти». Так навіщо ж вірити міфам і власноруч здавати позиції конкурентам?

Професійна зйомка

Побутує хибна думка про те, що створення відеоролика має відбуватися тільки в студії. З застосуванням хорошої камери, мікрофонів та інших сучасних приладів і девайсів. Бути може, варто найняти телесуфлера і оператора? Так, але тільки в тому випадку, якщо ви вирішили змагатися за якістю з кінокомпанією «Columbia Pictures».

Звичайному користувачеві досить обзавестися хорошим смартфоном або напівпрофесійним дзеркальним фотоапаратом з режимом відеозйомки. Безумовно, освітлення відіграє ключову роль в цьому процесі. Але не варто поспішати купувати громіздкі прилади і оснащувати ними кімнату.

Ви завжди можете зробити це на вулиці при природному світлі. Що стосується мікрофона, порятунком стануть звичайні навушники для iPhone. Вони записують цілком якісно. А якщо хочеться досягти більш приємного звучання, в хід йдуть відеоредактори.

Безумовно, заможні хлопці прагнуть створити ідеальну картинку. Але згадайте старий добрий YouTube, в якому не було навіть натяку на пафосні декорації і модні гаджети. І навіть в той час власники каналів примудрялися створювати естетичний контент. Не хочете витрачати гроші – вмикайте кмітливість. Все дуже просто. Навіть найскромніша апаратура може видати пристойний результат, якщо навчитися з цим працювати.

Важливіше те, як ви подаєте інформацію. Це і є основа основ. Красива обгортка без «смачного» наповнення навряд чи буде оцінена по гідності. Ви вибрали тему – розкрийте її так, щоб у глядача не залишилося питань.

Читайте також:
Продаж акаунтів Instagram: топ кращих бірж

Штампуйте відео, інше прийде само собою

«Знімай, знімай і ще раз знімай. Не зупиняйся».

Багато новачків вважають подібну стратегію єдино вірною. Всі так робили, коли починали. Запускається нещадний конвеєр зі створення роликів. Їх все більше і більше. А коли накопичується з півсотні відео на каналі, починається саме «цікаве». А саме – розуміння того, що цей канал ніхто не дивиться. Ну, хіба що друзі і хтось з родичів. І все.

На жаль, записати і завантажити відео на канал недостатньо. Тільки істинним щасливчикам вдавалося вдертися в ТОП без зайвих зусиль. Йдеться про влучно выстрелившем відео. Але навіть це може ніяк не вплинути на популярність усього каналу. Який сенс мати сотні тисяч переглядів під одним роликом і 10 переглядів під усіма іншими?

Сподіватися на удачу можна, але не потрібно. Розкрутка аккаунта справді важлива. Над кожним записом повинна проводитися окрема робота. Ви повинні залучати все нову та нову аудиторію. Запис набрала перегляди – чудово. Але наступного разу слід почати по новій. Щоб розвіяти чий-то вигадка на практиці, ви можете особисто переконатися в тому, наскільки мало переглядів збирає контент без піару.

«Видеомаркетинг мені не допоможе»

Людина може присвятити себе абсолютно різних сфер і професіями. Про одних, здавалося б, завжди є що знімати. Але що робити в тому випадку, якщо користувач займає вузькопрофільну нішу, і не знає, який контент йому створювати?

Боязнь того, що нічого не вийде – це вже програш. Безумовно, є деякі теми-винятки, які навряд чи можуть стати популярними на відеохостингу. Ютубер просто не зрозуміє, навіщо йому вникати в питання, з якими він ніколи не стикається в повсякденному житті.

Читайте також:
Що значить покази в статистикою в Instagram: що вони означають

Але у всіх популярних галузях видеомаркетинг цілком доречний. Сантехнічні роботи, установка вікон, будівництво бань, майстер-класи з рукоділля, спортивно-мотиваційні ролики, огляд стоматологічних послуг. Це може бути все, що завгодно. Найголовніше – подати це так, як не змогли зробити інші. І справу зроблено!

Чим більше контенту, тим краще

Часом здається, що ці недоречні поради спеціально придумують для того, щоб перешкодити новачку обрати правильну стежку. «Юний» ютубер занадто наївний, він може запросто повірити в те, що потрібно штампувати відео без перерви на сон і відпочинок.

Кількість важливо тільки в тому випадку, якщо мова йде про перегляд. Але ціла купа нікому непотрібних відеозаписів ще нікого не зробила щасливим. Так, регулярний контент – це круто, особливо якщо він якісний. Але ще більш круто, якщо канал вже розкручений. А якщо ні? Тоді краще не поспішати і займатися розкручуванням кожного ролика більш ретельно.

Потрібно надати ютуберам якийсь час для того, щоб забезпечити контенту певну популярність. А якщо викладати новинки кожен день? У них можна загубитися. Така «гонка» більше підходить для відомих блогерів, але навіть вони розуміють, що передплатників важливо «дражнити», а не загодовувати до перенасичення.

Вчіться на чужих помилках, не довіряйте міфам, навіть якщо в них вірять оточуючі.

Моя довідка - Корисні поради