Контент-план в Instagram для залучення передплатників

Контент план в Instagram для залучення передплатників

Для ефективного просування на популярній соціальній майданчику Instagram буде не зайвим створити чіткий контент план. Не знаєте, як це зробити? Тоді ознайомтеся з даною статтею – в ній ви знайдете повну інструкцію.

Контент-план – що це таке?

Середньостатистичний користувач скаже, що це таблиця, в яку внесено ідеї постів на найближчий часовий період (тиждень, 2 тижні, місяць). Чи це Так? І так, і ні. Контент-план можна скласти у вигляді таблиці, списку і будь-якій іншій зручній для розуміння структури. Ви навіть можете наклеїти стікери на холодильник, на кожному з яких будуть вказані подальші дії.

Чому контент-план є настільки важливим елементом для ЅММщика?

Основні причини:

 • Це працює як нагадування. Якщо креативних думок багато, їх важко утримувати в голові. Записавши на папері або в електронному вигляді, ці ідеї завжди будуть під рукою;
 • Це необхідно для проведення аналітики. Публікація контенту – це важливо. Але набагато важливіше, щоб контент вистрілював. Без аналізу складно зрозуміти його користь. Які пости користуються популярністю серед аудиторії передплатників? Які фотографії набирають найбільше лайків та коментарів? Якими постами частіше діляться з друзями? Все це потрібно знати;
 • Якщо ви просуваєте чужу сторінку в Instagram, контент-план може одночасно служити вам в якості звіту перед замовником.
 • Вже не залишилося сумнівів у тому, що це вкрай корисний і важливий інструмент у роботі? Що ж, прекрасно! Саме час почати створювати контент-план. Ви відкрили нову таблицю. На сьогодні запланували котиків, на завтра – актуальну відеозапис, на післязавтра – поради щодо ведення бізнесу в соціальних мережах. Але яку мету ви ставите перед собою?

Хочете прорекламувати товар з асортименту магазину? Тоді вам допоможуть ці чудові пухнасті тварини? Це, безумовно, дуже мило, але вже точно не спосіб наблизитися до поставленої мети. А якщо ви шукайте нову аудиторію, яка «клюне» на цікавий розважальний контент, то це цілком грамотний вибір. І все ж не забувайте про головну мету. Ви повинні знати напевно, кому і що плануєте розповідати в соціальній мережі Instagram.

Цільова аудиторія

Хто ці люди? Якщо мислити абстрактно, і націлюватися на жіночу аудиторію від 25 до 50 років, то краще відразу витратити ці кошти на щось більш корисне. Інакше ви даремно втратите і гроші, і час.

Приділіть особливу увагу наступним характеристикам ЦА:

 • Сімейний стан. Є чоловік або діти? Скільки років дітям?
 • Інтереси. Чому приділяють вільний час? Куди їздять відпочивати, де відзначають свята, що воліють читати?
 • Суміжні хобі. Відразу розглянемо на прикладі: молода мама любить займатися рукоділлям. Це її основне хобі. Їх суміжних захоплень можна назвати її зацікавленість в іграшках для немовлят. Пізніше – в ходунках на коліщатках. А через кілька років вона буде шукати дитині комфортний рюкзак для навчання.
 • Поведінка на просторах Всесвітньої павутини». Які соціальні мережі воліє цільовий клієнт? Які програми використовуються для листування з друзями? На які співтовариства підписаний користувач?
 • Спосіб життя. Яка освіта має? Працює? Шукає роботу? Не планує працювати? Або знаходиться в пошуку нових способів Інтернет-заробітку?
 • Купівельну поведінку. Ходять в місцевий магазин за продуктами? Замовляють доставку на будинок? Відвідують модні торгові центри?
 • Платоспроможність. Скільки може витратити на товар з вашого асортименту? Має сенс продаж продукції на теренах соціальних майданчиків?
Читайте також:
Як дивитися інформацію про чужому акаунті в Инстаграме — огляд функції

З цільової аудиторією все більш або менш ясно. Що робити далі? Поговоримо про конкурентів.

Аналіз конкурентів

Це не менш важливий пункт, ніж аналіз цільової аудиторії. Зверніть увагу на наступні нюанси:

 • Види контенту в мережі. Що постять ваші конкуренти? Це фотографії, відео, меми, анімації або що-небудь ще? Який вид контенту набирає найбільший відгук передплатників?
 • Якість. Проаналізуйте контент конкурентів на предмет якості. Постарайтеся об’єктивно виявити її плюси та мінуси. Ці висновки допоможуть вам знайти «золоту середину».
 • Вважаєте, що їх успіх полягає в якісних фото? Навчіться красиво фотографувати або зверніться за допомогою до професіонала. Лайки сиплються як з рогу достатку з-за складних і оригінальних текстів? Тоді вчіться гарно писати. Не вмієте або не хочете цього робити? Знайдіть досвідченого копірайтера.

 • Кількість. Скільки постів в день/тиждень публікує конкурент?
 • Тон спілкування. Як користувачі спілкуються зі своєю аудиторією? Офіційно або по-дружньому? На «ти» чи на «ви»? Використовують эмодзы при написанні текстів? Як реагують на хейтеров?

Тепер можна приступити до складання контент-плану. Однак не поспішайте викладати самі козирні ідеї за короткий проміжок часу. Складіть рубрикатор.

Як скласти рубрикатор

Навіщо це робити? Жодна людина не застрахований від творчої кризи. Але щоб було простіше залишатися в тонусі, на виручку прийде рубрикатор. Він також дозволить вашій аудиторії швидше орієнтуватися серед постів різної тематики.

Рубрики:

 • Корисна інформація. У цій рубриці можна публікувати лайфхаки, поради, рецепти і невеликі майстер-класи, що підходять під тематику вашої діяльності.
 • Розважальний контент. Ігри, конкурси, квести, меми та інше. Щоб знати, що саме публікувати в Instagram, детальніше вивчіть портрет цільової аудиторії.
 • Утягують пости. Це може бути все що завгодно. За однієї умови – інформація повинна максимально вистрілити і спровокувати передплатників на активність. Задавайте фоловерам серйозні і жартівливі питання. Якщо вони їм сподобаються, безліч коментарів вам забезпечені.
 • Іміджевий контент. Створюється для того, щоб потенційний клієнт краще розумів, з ким він має справу. Публікуйте відгуки покупців, знайомте аудиторію зі своєю командою, розкажіть про творця проекту.
 • Реклама. Інформуйте фоловерів про знижки, робіть огляди на товари з асортименту, сповіщайте про останні новини з життя бренду.
 • Не забувайте про те, що весь ваш вміст може бути продавцям (активним і пасивним). Навіть при розміщенні опитування можна вказати такі варіанти відповіді, які сприятимуть користувача звернути увагу на продукцію компанії. Те ж саме стосується і корисних порад. Дайте передплатникам не тільки корисну інформацію, але і зв’яжіть її з конкретним товаром з магазину. Мовляв, з його допомогою можна спростити собі життя. І покажіть, яким чином це можна зробити на практиці.

Читайте також:
Як продавати в Instagram з нуля: 20 крутих рад (2021)

Не перевантажуйте контент однотипними постами. Постарайтеся грамотно чергувати різні публікації (за зовнішнім виглядом і змістом). Не захоплюйтеся розміщенням активного продає контенту. Це може розлютити фоловерів. Зрештою, вони підписані на вас не тільки для того, щоб цілими днями дивитися/читати рекламу.

Також не рекомендується захоплюватися контентом розважального характеру. Використовуйте його лише у випадках крайньої необхідності. Інакше користувачі забудуть про те, чим ви займаєтеся насправді.

Коли постити?

З видом контенту ми розібралися. Але коли ж його публікувати в мережі? Ще в 2016 році Instagram скасував хронометраж. Простіше кажучи, тепер не має значення, в який час публікувати нову запис на сторінці. Найголовніше, щоб у цей момент ваша цільова аудиторія перебувала в режимі онлайн.

Важливо отримати максимальний відгук аудиторії протягом першої години. У цьому випадку публікацію побачить більше людей. Якщо цього не станеться, то всі старання будуть марними.

Особистий досвід

На складання чіткого контент-плану може піти багато часу. Зазвичай користувачі розставляють творчі ідеї рандомно, прописуючи план на кілька місяців вперед. З часом рекомендується внести певний розпорядок в рандомную таблицю. Коли ви зможете виділити декілька популярних рубрик, стане простіше працювати. Присвятіть кожній рубриці окремий день тижня і запускайте постинг у відповідності з планом.

Це дозволить не набридати фоловерам однотипним контентом. Припустимо, ваша сторінка присвячена кулінарії.

Ви можете ділитися рецептами, цікавою статистикою, побутовими лайфхаками, пов’язаними з приготуванням їжі. Розкажіть передплатникам що-небудь цікаве. Чому б їм не дізнатися, скільки років за плитою проводить середньостатистична жінка з Росії?

Контент-план можна вести за допомогою Excel або в Google Таблицях. Кожен користувач сам вибирає собі оптимальне місце для роботи. Якщо криза ідей все-таки постукав у двері, постарайтеся розпланувати хоча б найближчий тиждень.

Читайте також:
Накрутка лайків в Инстаграме, і як вона здійснюється

Припустимо, ваша сторінка створена нещодавно, вона активно просувалася, а потім піар був припинений. За цей час на профіль підписалися магазини і неактивні учасники. Чекати від них залученості не доводиться. Це мінус. Але основна проблема полягає в тому, що відсутність їх активності – це і є основна причина, чому ваш пост не бачать інші инстаграммеры. У цьому випадку рекомендується почистити аудиторію, і повернутися до активного просування профілю.

«Історії» в Instagram: корисна інформація

В наші дні неможливо уявити контент-план без застосування Stories. Раніше Історії зникали зі сторінки через 24 години. Тепер будь-який бажаючий може додати їх в «Актуальне», і зберігати профілі скільки заманеться.

Трохи статистики:

 • Щодня Stories використовують близько 300 мільйонів юзерів мережі;
 • Росія займає 5-у сходинку в рейтингу країн з найбільш активними користувачами Instagram;
 • Кожна 5-а історія отримує відгук від потенційного покупця.

Звучить переконливо, чи не так? Ось чому важливо використовувати цей формат контенту для просування бізнесу на соціальній майданчику.

Окремий контент-план

Якщо ви все-таки взялися за створення Stories, розробіть для них окремий контент-план. Подумайте і вирішіть, яку інформацію буде доречно подати аудиторії за допомогою популярного формату. Потрібні поради? Вони не змусять себе довго чекати! Публікуйте в «Історіях» закулісне життя компанії, повідомляйте передплатникам про прийдешні знижки і цікавих заходах. Анонсируйте розширення асортименту. Коротко розповідайте про новинки та їх переваги.

Live-Video

Чудово, якщо у вашого бренду є головний представник (креативний директор, медіа-персона, амбасадор). Це може стати великим козирем під час «гри». Набагато гірше, якщо компанія асоціюється у публіки з бездушним конвеєром з постачання продукції. Спілкуйтеся з аудиторією, відповідайте на поставлені питання, допомагайте передплатникам в тих чи інших ситуаціях. Будьте з ними на зв’язку!

Реклама в «Історіях»

Щоб запустити трансляцію реклами в Stories, необхідно скористатися рекламним кабінетом соціальної мережі Facebook. Коротко про ефективність рекламного контенту:

 • Реклами в «Історіях» порівняно мало. Він ще не встигла втомити користувачів мережі. До неї ставляться лояльніше, дивляться – охочіше;
 • Низька конкуренція;
 • Бюджетна оплата за клік, оскільки мало рекламодавців;
 • «Історії» – це справжній рай для креативного розуму. Ось де легко експериментувати і не повторюватися!
 • Моя довідка - Корисні поради