Контент-план для Instagram: шаблони, приклади, поради (2021)

В цій статті ви дізнаєтеся:;

 • Що таке контент-план в Інстаграм і навіщо він потрібен.
 • Як скласти контент-план.
 • Що публікувати в профілі.
 • Де брати ідеї для контенту.

Також в статті ми поділимося двома шаблонами для контент-плану і покажемо приклади. Всі поради і рекомендації є актуальними в 2020 році.

Що таке контент-план і навіщо він потрібен?

Контент-план – це графік публікацій на тиждень, місяць, півроку чи рік. Ви визначаєте тип постів і вказуєте терміни. Наприклад, продає пост повинен вийти в понеділок, розважальний – у вівторок, а навчальний – в п’ятницю.

Вам не доведеться щодня шукати відповіді на запитання на тему того, що опублікувати сьогодні. У вас вже є готовий план.;

Ще контент-план створює логічний ланцюжок торкань: ви можете розпланувати вихід постів, пов’язаних зі стартом вашого інформаційного продукту.

Приклад: через тиждень ви хочете запустити навчання з просування в соціальних мережах. Вже записали курс. Але спочатку потрібно «прогріти» аудиторії.

Тому ви складаєте контент-план на найближчі 7 днів, де продумуєте весь ланцюжок прогріву аудиторії:;

 1. Спочатку ви опублікуєте інформаційний пост – розповісте про те, як важливо займатися просуванням в соціальних мережах.
 2. Потім опублікуєте анонс свого курсу.
 3. Далі підуть відгуки про курс від знайомих експертів.

Думаю, логіку ви зрозуміли. Склавши контент-план, ви зможете сфокусуватися на головному – на просуванні Instagram-профілю.

Ще одне завдання контент-плану – аналіз ефективності постів . Ви можете подивитися, що опублікували місяць назад і вивчити статистику цих постів, Сторіс або відео. На основі аналітики можна виявити кращі публікації, які збирають найбільше лайків, коментарів, збережень.

Як скласти контент-план для Інстаграм-аккаунта: 4 етапу

Перейдемо до практичної частини статті. Подивимося, як скласти контент-план для вашого Інстаграм-аккаунта.;

Перший етап – визначте свій тип аккаунта. Це особистий блог, бізнес-аккаунт або особистий профіль.;

Другий етап – виходячи з типу аккаунта, поставте мету. Наприклад, ви хочете збільшити продажі, підвищити залученість і охоплення. Можливо, ваше завдання – підвищити довіру аудиторії до бренду.

Мета допоможе вам зрозуміти, на які посади робити основний упор: у випадку з продажами, потрібно публікувати більше продають постів; якщо завдання – залучення аудиторії, то значить потрібно публікувати більше інформаційних, навчальних та розважальних постів.

Третій етап – складіть портрет цільової аудиторії. Вам потрібно зрозуміти, хто ваші передплатники.

Для цього дайте відповідь на наступні питання:

 • Скільки років моїй ЦА?
 • Де вони живуть?
 • Які у них інтереси?
 • Скільки заробляють?

Відповівши на ці питання, у вас з’явиться чітке уявлення про вашу цільової аудиторії.

Четвертий етап – створюємо таблицю. Наприклад, в Google Таблиці або Excel. Це ваш майбутній контент-план.

Для початку зробіть декілька стовпців: тип поста, дата публікації, час виходу, текст/зміст, хештеги.;

Давайте розглянемо кожен стовпець по-окремо:

 • Тип поста. Тут вкажіть формат публікації: продає, розважальний, інформаційний, навчальний, Сторіс.
 • Дата публікації. Вкажіть дату, коли вийде пост: наприклад, 25.08.2020.
 • Час виходу. Вкажіть точний час, коли хочете опублікувати пост: наприклад, 13.00.;
 • Текст/зміст. Тут можете написати повноцінний текст вашого поста. Потім просто скопіюйте його в Instagram. Можна зробити тільки зміст публікації – коротко написати про що буде пост.
 • хештегом. В цей стовпець запишіть все хештеги, які будете використовувати в публікації. ;;

В результаті у вас вийде така таблиця:

Тип поста Дата Час Зміст # теги
Продає 25.08.2020 14:00 Пост про нові наручних годинниках # години, # наручниечаси
Stories 27.08.2020 15:00 Сторіс з анонсом акції
втягується 29.08.2020 14:00 Пост про те, як підібрати годинник підліткам # години, # наручниечаси, # подоборчасов

Це ваш контент-план. Надалі, ви можете його доопрацювати: додайте нові стовпці. Наприклад, «Визуал» – сюди можна вставити фотографію публікації.

Якщо над аккаунтом працює кілька людей – адміністратор, редактор, – то додайте стовпець «Автор». Тут вкажіть ім’я того, хто займається створенням конкретного поста.

Ідеї публікацій: що додати в список постів

Тепер давайте поговоримо про постах, які ви можете додати в свій контент-план. Для цього ми поділимося ідеями публікацій: спочатку для бізнес-акаунтів, а потім – для блогів і особистих Instagram-профілів.

Це допоможе вам урізноманітнити свій контент-план.

Бізнес-акаунти

Ідеї постів для бізнес-аккаунта:

 1. Опис продукту. Наприклад, магазин, який продає годинник, може детально розповісти про свої товари. Кращий варіант – записати невеликий відеоогляд годин.
  В описі потрібно вказати ключові переваги продукту – чим він вирізняється з-поміж конкурентів. Також в пості обов’язково вкажіть вартість товару і способи оплати.
 2. Відгуки. Публікуйте відгуки ваших клієнтів. Це актуально для будь-якої сфери діяльності: фотографи, салони краси, інтернет-магазини одягу, психологи. Відгуки підвищують довіру аудиторії до вашої компанії/бренду.
 3. Приклади робіт і кейси. Якщо ви надаєте послуги, то публікуйте приклади робіт. Ще краще, якщо це будуть кейси з детальним описом того, як ви досягли певного результату.
  Наприклад, маркетолог може розповісти, як зміг залучити 1 000 покупців для кондитера всього за 15 000 рублів; фітнес-тренер може показати фотографії своїх клієнтів – в форматі «до/після».
 4. Користь. Крім постів, призначених для продажу ваших послуг/товарів, давайте своїм передплатникам користь. Це експертні та навчальні матеріали. Діліться своїм досвідом з аудиторією: наприклад, розкажіть як правильно обробляти фотографії в Фотошопі, як налаштувати рекламу в Facebook і т.п.
 5. Новини. Діліться новинами своєї компанії. Наприклад, розкажіть, що ви найняли нових співробітників, переїхали в великий офіс або вийшли на IPO.
 6. Робочий процес. Покажіть «закулісну» життя своєї компанії. Наприклад, якщо ви продаєте іграшки ручної роботи, то зніміть коротке відео про те, як відбувається «складання» іграшок.

Блоги та особисті профілі

Ідеї постів для блогів і особистих профілів:

 1. Истории из жизни. Поділіться зі своїми передплатниками цікавими історіями з життя. Такі пости підвищують залученість аудиторії.
 2. Плани. Розкажіть про свої подальші плани. Наприклад, про те, як ви хочете розвивати свій аккаунт. Ще можна розповісти про те, що ви хочете почати вивчати нову професію.;
 3. Список книг. Складайте списки книг, які прочитали або хочете прочитати. Наприклад, «ТОП-5 книг, які я прочитав за літо» або «Що почитати взимку: мій список з 10 творів».
 4. Подорожі. Діліться моментами зі своїх подорожей. Не обов’язково їхати в іншу країну – можна розповісти про поїздку на озеро, яке знаходиться в 5 кілометрах від вашого міста.
 5. Переглянуті фільми/серіали. Пишіть невеликі рецензії на фільми і серіали, які ви недавно подивились.;

Де брати ідеї для контенту

щоб скласти контент-план, потрібні ідеї для постів. Але де їх брати? Давайте розглянемо найцікавіші джерела контенту.

 • брейншторм. Перший спосіб пошуку ідей – це брейншторм. Ну або мозковий штурм. Кому як зручно.
  Візьміть аркуш паперу і накидайте список ідей для постів. Подумайте, про що ви можете розповісти своїм передплатникам: можливо, ви хочете зробити серію постів про те, як налаштувати рекламу в Instagram; може ви думаєте над тим, щоб розповісти про те, як обробляєте фотографії в Lightroom.
 • Конкуренти. Аналізуйте конкурентів. Знайдіть 10-15 акаунтів в Instagram в своїй ніші. Більш того, це можуть бути суміжні тематики: наприклад, якщо ви – психолог, то шукайте профілі, пов’язані з саморозвитком і езотерикою.
  Дивіться, які посади публікують конкуренти. Вивчіть публікації кращі публікації і додайте їх в свій контент-план. Але не потрібно повністю копіювати пости: додайте в них свій досвід і бачення проблеми.
 • Блоги, сайти, форуми. Читайте тематичні статті на сайтах і блогах. У них завжди можна знайти цікаві ідеї для постів. Не забувайте про форуми – там ваша цільова аудиторія постійно ставить запитання і спілкується один з одним. Це, практично, нескінченне джерело ідей.
 • Соціальні мережі. Не обмежуйтеся тільки Інстаграмом – шукайте конкурентів в інших соціальних мережах. Аналізуйте групи Вконтакте і Facebook; читайте тематичні канали в Telegram.
 • Книги. Читайте книги по вашій тематиці. В одній книзі можна знайти сотні тем для свого контент-плану.
 • YouTube. Дивіться відеоролики на YouTube по своїй темі. Не обмежуйтеся тільки російськомовним контентом – дивіться ролики зарубіжних блогерів.

Аналізуємо контент-план

Через два-три тижні після того, як ви опублікуєте пости зі свого контент-плану, переходите до етапу аналізу. У цьому допоможе статистика. Щоб отримати доступ до статистики в Інстаграм, потрібно підключити бізнес-аккаунт або аккаунт автора.

Як проводити аналіз:

 • Знайдіть найпопулярніші пости. Це публікації з великим охопленням: їх частіше за інших лайкають, коментують і зберігають.
 • Визначте, який контент більш затребуваний. Наприклад, якщо найбільше реакцій набирають навчальні матеріали, то в подальшому, при складанні контент-плану, робіть упор на цей тип публікацій.
 • Випишіть найнепопулярніші публікації. Виключіть аналогічні матеріали зі свого контент-плану. Не витрачайте час на створення постів, які не “заходять” цільової аудиторії.
 • Постійно порівнюйте пости. У таблиці свого контент-плану можна додати окремий стовпець. Назвіть його «Реакції». Записуйте в нього показники лайків, коментарів і збережень для кожної публікації. Потім порівнюйте показники – наприклад, 3 рази на місяць.

Готові шаблони контент-плану

Ми підготували для вас 2 готових шаблону контент-плану. Вони універсальні – підходять для більшості акаунтів в Інстаграм. Шаблони створені в Google Таблиці. Але ви можете скопіювати їх в Excel.;

Для кожного розділу є приклади. Це потрібно, щоб ви зрозуміли логіку заповнення стовпців.

Шаблон №1:

Контент план для Instagram: шаблони, приклади, поради (2021)

Подивитися/завантажити шаблон №1

Шаблон №2:

Контент план для Instagram: шаблони, приклади, поради (2021)

Подивитися/завантажити шаблон №2

Приклади контент-плану для Інстаграм

Тепер давайте подивимося 3 приклади контент-плану для Інстаграм.

Перший зразок:

Контент план для Instagram: шаблони, приклади, поради (2021)

Другий зразок:

Третій зразок:

Контент план для Instagram: шаблони, приклади, поради (2021)

Частота публікації

Вам, напевно, цікаво, як часто потрібно публікувати пости в Інстаграм? Все залежить від вашого облікового запису.

Наприклад, якщо у вас бізнес-профіль, то 4-5 поста в тиждень – це оптимальний варіант. Також не забувайте про Stories. Їх можна публікувати хоч кожен день.

Якщо у вас блог або особистий профіль, то тут можна публікувати по 7 постів в тиждень. Тобто, по одній публікації в день. Також проводите прямі ефіри і робіть Stories.

Також важливо підібрати оптимальний час для виходу постів. Це потрібно, щоб публікації отримували максимальне охоплення.

Про те, як підібрати час, читайте в нашій статті «Кращий час для постів в Інстаграм».

Сервіси на допомогу

Ще ми хочемо поділитися з вами корисними сервісами, які допоможуть в складанні контент-плану:

Паразайт. Це онлайн-сервіс для створення відкладених публікацій. Ви можете задати розклад для виходу постів. Наприклад, якщо ви склали контент-план на тиждень, то в Паразайт можна зробити відкладену публікацію на 7 днів вперед.

LiveDune. Це інструмент, який допоможе вам детально вивчати статистику свого Instagram-аккаунта. Також з його допомогою можна аналізувати своїх конкурентів.

Zengram. Сервіс, який допоможе в просуванні аккаунта. Він автоматично виконує масові дії: підписується, лайкать. Таким чином, ви можете залучати нових живих і цільових передплатників на свій профіль.

Підсумки

Тепер ви знаєте, що таке контент-план в Інстаграм і як його скласти . Як бачите, тут немає нічого складного: головне, визначити цільову аудиторію і поставити задачу. Обов’язково аналізуйте контент і на основі цих даних вносите правки в свій контент-план.

Моя довідка - Корисні поради