Кнопка «Підняти публікацію» на Facebook

Кнопка «Підняти публікацію» на Facebook

У вас є спільнота у популярній соціальній мережі Фейсбук? Швидше за все, ви вже пробували просувати свої пости в мережі. Якщо ця кнопка відома вам не з чуток, то поспішаємо вас трохи засмутити і застерегти на майбутнє.

Просування посади за гроші – це вкладення коштів в нікуди. Чим частіше натискати на цю кнопку, тим більше грошей марно зливається. Хочете дізнатися, чому так відбувається? Тоді залишайтеся з нами і продовжуйте ознайомлення з цікавою та актуальною темою.

Підняти публікацію – що це значить?

Ще кілька років тому соціальна майданчик Facebook не могла похвалитися великими рекламними можливостями. Мало хто з власників бізнесу віддавав перевагу просуванню в цій мережі. У той період часу всі тільки починало зароджуватися. І є всі підстави стверджувати, що функціонал був абсолютно «сирим».

У 2012 році в Facebook з’явилася функція просування публікацій для бізнес-акаунтів і спільнот. Тобто, користувач мав можливість створити і запустити рекламну кампанію прямо зі своєї сторінки. Це називається промо пост.

Кнопка «Підняти публікацію» на Facebook

З часом ця функція була підкоригована і неодноразово оновлювалася. На сьогоднішній день збереглася лише сама суть просування – вкласти гроші і продемонструвати вибрані пости величезної аудиторії користувачів.

Роки йшли, соціальна мережа змінювалася, знижувався органічний охоплення. Власники спільнот шукали будь-які способи для підвищення охоплення. Одним з таких улюблених юзерами способів стала кнопка «Підняти публікацію». Але чи хороша це ідея насправді?

Що відбувається, коли користувач порушує публікацію?

Ви заходите в співтовариство, вибираєте потрібну запис для просування, і натискаєте на нещасливу кнопку. Потім вам необхідно вказати наступну інформацію:

 • Рекламний бюджет;
 • Аудиторія;
 • Термін дії.

Після цього ви підтверджуєте своє бажання підняти публікацію.

Кнопка «Підняти публікацію» на Facebook

З якихось причин недоцільно просувати пости в Facebook?

Соціальна мережа оптимізує ваші рекламні кампанії, з огляду на поставлені цілі. Користувач може запустити кампанію для кліків на сайт, конверсії на сайті і іншого. Тобто, система аналізує і підшукує відповідну аудиторію для трансляції реклами.

А у випадку з підняттям публікації спрацьовує абсолютно інша схема. Фейсбук буде націлений на хорошу залученість користувачів мережі. Юзери обдарують вас лайками, коментарями, репостами. Але ваші основні цілі залишаться без бажаного відгуку.

Навіть якщо додати в такий пост посилання на сайт (це не заборонено на Facebook), оптимізація системи буде незмінною. І це той випадок, коли лайки зовсім не гріють душу. З одного боку, активність аудиторії завжди піднімає настрій. З іншого боку, ви робили конкретні дії для зовсім інших результатів.

Який толк мати в «копилочке» безліч лайків і репостов, якщо за посиланням перейде всього кілька людей? Більш того, вони можуть перейти з чистої цікавості і вже точно не будуть нічого купувати.

Кнопка «Підняти публікацію» на Facebook

Обмеження по таргетингу

Як налаштовується аудиторія для підняття публікації?

 • Користувачі, яким подобається ваш профіль/спільнота – реклама транслюється на фоловерів;
 • Користувачі, яким подобається ваша сторінка + друзі цих юзерів – реклама транслюється на фоловерів і їх друзів;
 • Користувачі, яких ви вибрали за допомогою таргетингу – обрана вами аудиторія.
 • Щоб краще зрозуміти специфіку налаштувань, розглянемо окремо кожен із згаданих вище пунктів.

 • Якщо на вашій сторінці зібрана неякісна і випадкова аудиторія передплатників, ви пустіть рекламний бюджет на вітер.
 • Навіть якщо аудиторія якісна, це все одно не зіграє вам на руку. У цих користувачів може бути багато друзів на сторінці (у тому числі випадкових людей). Система не зможе розпізнати серед них найбільш підходящих юзерів. Та й ви самі не маєте можливості додати «фільтри», які дозволять відсіяти зайвих претендентів на перегляд постів.
 • Так, ви можете додати декілька критеріїв для відбору ЦА. На жаль, кількість цих характеристик обмежена в Facebook. В цілому, вам знову не під силу забезпечити собі відповідну публіку. Фейсбук в даному випадку просто не дозволить вам цього зробити. Результат залишається тим самим – ви витрачаєте кошти навіть без жодних гарантій хорошій результативності.
 • Скільки грошей ви витратите даремно – справа випадку. Тут все індивідуально і не піддається сухої статистики. В середньому, це може скласти 20% від загального рекламного бюджету. І якщо бюджет обчислюється сотнями або тисячами доларів, то нескладно здогадатися, наскільки серйозними будуть збитки. Ви платите гроші, але нічого не контролюєте. Ось що буває, коли користувач використовує кнопку «Підняти публікацію» на Фейсбук.

  Де буде розміщена реклама?

  Продовжуємо говорити про недоліки даної функції. Коли користувач порушує пост, йому не пропонують вибрати місце, де буде транслюватися його реклама. На жаль, алгоритми системи функціонують таким чином, що Фейсбук шукає найбільш прості і дешеві шляхи для досягнення вашої мети. І нікого не хвилює той факт, що ваша рекламна кампанія пролетить, мов фанера над Парижем.

  Припустимо, ви хочете, щоб реклама була показана для користувачів з декількох країн. Фейсбук виконає вашу установку частково, але більшу частину бюджету зіллє туди, де реклама прийнятніше за вартістю.

  З цієї причини помітно постраждає якість відгуку користувачів. Те ж саме стосується і інших критеріїв при налаштуванні аудиторії. Ви вкажіть діапазон вікових характеристик, а система вбухает бюджет не рівномірно, а саме так, як вважатиме за потрібне на свій розсуд.

  Припустимо, ви хочете показати рекламу для користувачів, які відвідують соціальну мережу за допомогою ПК і мобільного пристрою. Система може направити більшу частину ваших грошей на другу категорію юзерів, оскільки так буде дешевше. І навіть якщо це не підвищить рівень продажів, справу зроблено! На жаль, боротися з цим марно. Якщо ви використовуєте кнопку, то автоматично приймаєте всі умови.

  Кнопка «Підняти публікацію» на Facebook

  І навіть якщо серед таких користувачів зустрічаються ваші потенційні клієнти, вони можуть просто не захотіти заповнювати форму замовлення допомогою мобільного пристрою. Чому? Та тому, що це незручно. Гірше того, якщо рекламований сайт не адаптований під новомодні гаджети.

  Як бути?

  В першу чергу, постарайтеся забути про існування цієї кнопки. Юзати підняття публікацій – це все одно що «напхати» пилосос грошима. Ні грошей, ні радості. З тією лише різницею, що з Фейсбуку їх вже не витрусити назад в гаманець.

  Якщо вам потрібно створити грамотну, серйозну й ефективну рекламну кампанію на соціальній майданчику, відвідайте Менеджер реклами Facebook або Power Editor. Краще витратити на 10-20 хвилин більше, і отримати можливість обирати відповідну аудиторію для трансляції реклами. Тут ви зможете контролювати все, що необхідно для адекватного запуску РК. Ви заощадите гроші і підвищите показник ROI.

  Не забувайте про цільових діях. Лайки, коментарі і репости не прогодують вас. Ви шукайте людей, які мають відвідати ресурс, пройти на ньому реєстрацію, замовити товар з асортименту магазину. От до чого варто прагнути! В іншому випадку – не варто навіть починати.

  Коли можна використовувати кнопку «Підняти публікацію»?

  Здавалося б, якщо справи з цією кнопкою йдуть з ряду геть погано, то навіщо вона потрібна? Ця функція непогано працює у виняткових ситуаціях. Наприклад, коли користувач хоче створити вірусний пост. По суті, адже йому неважливо, хто саме відреагує на цей контент. Найголовніше, щоб публікацію розтягнули по всій мережі. Щоб були лайки, репости, коменти, галас і ажіотаж.

  Ось що забезпечить соціальна мережа Фейсбук без всяких проблем. Хотіли високу залученість – отримайте і розпишіться! Як бачите, толк у цій кнопці все-таки є.

  Моя довідка - Корисні поради