Інструменти пошукової оптимізації YouTube (Youtube)

Інструменти пошукової оптимізації YouTube (Youtube)

Пошукова оптимізація на Ютубі — вже давно окрема сфера інтернет-маркетингу, яка поповнюється новими інструментами і нововведеннями практично щодня. Кожен поважаючий себе ютубер прагне ефективно просунути особистий канал. Для цього необхідно вдатися до певних хитрощів. А саме – до можливих інструментів для оптимізації контенту.

Грамотно підібрані заголовки, ключевики і теги – все це впливає на залучення аудиторії. Цього варто приділити окрему увагу.

Актуальні тренди від Google Trends

Перед тим, як підійти до оптимізації ключових слів, слід визначитися з основною темою для майбутніх відеозаписів. Відеоконтент повинен бути цікавим і захоплюючим! Немає сенсу займатися пошуковою оптимізацією, якщо канал створений «на швидку руку».

Google Trends висвітлює популярні теми на відеохостингу YouTube. Як це працює? Введіть цікаву для вас тему в пошуковому рядку. У додатковому меню виберіть пункт «Пошук в YouTube».

Інструменти пошукової оптимізації YouTube (Youtube)

Система надасть статистичну інформацію за останній календарний рік. Якщо потрібно щось уточнити, змінити налаштування пошуку. У них можна вибрати:

 • Географічне положення;
 • Категорію;
 • Часовий відрізок.

Визначити актуальні тренди допоможуть сайти Яндекс.Знавці і Ответы@mail.ru. Після вивчення популярних напрямків у відеоконтенті слід вибрати тему, про яку вам є, що сказати».

Саме з цією категорією ви будете працювати в майбутньому, створюючи цінні матеріали.

Оцінка конкуренції від Ubersuggest

Коли ключові слова підібрані, саме час приділити пару хвилин свого часу безкоштовному сервісу Ubersuggest. Коротка інструкція: введіть запит в пошукову рядок, натисніть «YouTube» в випадаючому меню.

Інструменти пошукової оптимізації YouTube (Youtube)

Цей інструмент ознайомить вас з обсягами пошуку по всіх питаннях запитам, а також покаже конкуренцію. Для чого це потрібно? Все дуже просто! Це необхідно для оцінки шансів на ранжування. Вибирайте той ключевік, який має найбільш значний обсяг і найменшу конкуренцію.

Читайте також:
Як поставити або включити повідомлення на історії в Инстаграмме

Інструменти пошукової оптимізації YouTube (Youtube)
Інструменти пошукової оптимізації YouTube (Youtube)

Пошук додаткових ключових слів

Відеохостинг Youtube відрізняється зручною пошуковою системою. Після введення одного з ключових слів система автоматично підказує можливі варіанти «продовження». Це і є самі популярні ключові слова, які юзають ютуберы. Дана функція дуже спрощує завдання.

Інструменти пошукової оптимізації YouTube (Youtube)

Наступний етап: зверніться до статистики Ubersuggest (оцініть конкуренцію + обсяги пошуку). Виявили ідеальні ключевики? Тоді поспішайте використовувати їх в заголовку для свого відео.

Підбираємо теги VidIQ

Далі потрібно вибрати тематичні теги для відеоконтенту на Ютуб. Якщо зробити все правильно і вміло, можна розраховувати на хороші позиції в пошуку, навіть якщо назва ролика входить в число найбільш частих запитів в мережі.

Скористайтесь зручним розширенням VidIQ для браузера Chrome, щоб проаналізувати своїх прямих конкурентів на предмет тегів. Встановіть VidIQ, заведіть особистий аккаунт. Це абсолютно безкоштовно, і не відніме багато часу.

Інструменти пошукової оптимізації YouTube (Youtube)

Вважайте, що вся необхідна статистика у вас в кишені! Підготуйте потрібні ключевики і виконайте їх перевірку за допомогою цього інструменту.

Що показує статистика:

 • Загальна оцінка SEO;
 • Кількість заставок;
 • Кількість посилань в описі;
 • Список тегів відеозапису і всього YouTube-каналу;
 • Позиції в пошуку по конкретному запиту.
 • Інструменти пошукової оптимізації YouTube (Youtube)

  Щоб переглянути рівень конкуренції і обсяг пошуку, клікніть по тегу.

  Інструменти пошукової оптимізації YouTube (Youtube)

  Чим менша конкуренція і вище обсяг пошуку тегів, тим краще. Саме такі теги рекомендується використовувати для оптимізації особистого контенту. Постарайтеся не захоплюватися тегами. Краще сконцентрувати свою увагу на найбільш популярних варіантах.

  Як поліпшити ранжування відео

  Розглянемо інші існуючі чинники ранжирування на Ютубі. Найбільш пріоритетним з них – CTR відео. В ТОП пошуку потрапляють відеозапису з найвищими показниками утримання аудиторії. Система ретельно стежить за цим, винагороджуючи особливо старанних авторів каналів.

  Якщо глядачі частіше вибирають для перегляду саме ваш ролик серед всіх конкуруючих записів, то Ютуб поступово витягує його на лідируючі позиції. Це може статися навіть у тому випадку, якщо цей контент має «середню» положення по ключових запитах.

  Читайте також:
  Шаблон для історії Instagram - як підібрати

  Після цього залишаються сумніви про важливість вибору привабливих і незвичайних обкладинок? Мабуть, все очевидно!

  Якщо глядачі активно обговорюють переглянутий ролик, ведуть живі дискусії і виявляють захват від контенту, значить, справи підуть ще краще. Іншими словами, ТОП не за горами! Фактори ранжирування в популярному відеохостингу дійсно складні, однак грамотний підхід до просування обов’язково принесе бажані плоди.

  Моя довідка - Корисні поради