Інструкція по створенню конкурсів в Instagram

Конкурс або розіграш – зручний спосіб, як заявити про себе в соціальних мережах. Таким варіантом піару користуються не тільки спільноти, а й звичайні учасники, які хочуть розповісти про своєму профілі. У Инстаграме можна провести будь-який конкурс, враховуючи правила офіційного спільноти і стандарти проведення.

Види конкурсів у Инстаграме

В Instagram існує близько п’яти варіантів, як зробити конкурс цікавим і успішним серед потенційних передплатників. На проведення та формат впливає мета, яка переслідується організаторами: підвищення лояльності клієнтів до бренду, пошук цільової аудиторії, залучення передплатників, покупки і дії на сайті.

Усталені формати:

 • Give Away. Проводиться, як розіграш. Вибір переможців за коментарям або лайкам;
 • з хештегом. Підходить для великих спільнот або блогів, де вже є власні хештеги;
 • генератор контенту. Передплатники повинні зробити фотографію, відео або огляд на продукт, який після потрапить на конкурсну сторінку;
 • присвячені заходам. Учасники повинні зробити фотографію з події;
 • поетапні розіграші.

Самим простим і ефективним вважається GiveAway. Учасникам не потрібно виконувати багато дій, крім лайка або передплати. Такий формат простий для просування, роботи з аудиторією і подальшого вибору переможців. Попередньо, створюється публікація з умовами конкурсу та датою закінчення.

Складний і практично не застосовний – поетапний. Його використовують сторінки, де вже є база клієнтів і активної аудиторії. Тобто, спрямованість не на нових передплатників і просування. Творцям потрібно спланувати всі терміни, детально опрацювати тему, етапи та систему оцінювання. На відміну від інших форматом, вибір переможця відбувається за певними критеріями.

Міні-конкурси та розіграші: Like-time, критика профілю та коментарі. Підходять для країн профілів, де важливо участь і активність передплатників. Завдання: поставити лайк попередньому коментатору, написати що виправити на сторінці та інше. Призом, відповідно, стає допомога в просуванні, розбір і критика від автора.

Організація і умови – з чого почати

Вибираючи Give Away в якості конкурсної основи, власнику сторінки потрібно знайти спонсорів. Це список акаунтів, які готові вкластися в матеріальний приз, але з отриманням послуг просування.

Тобто, автор пропонує конкурсу блогів і спільнот з однаковою тематикою стати спонсором, розмістити одну запис в однаковий час.

Читайте також:
Програма для накрутки передплатників у Инстаграме на смартфон

Що зазначають у текстовому описі:

 • посилання на сторінки спонсорів Give Away;
 • обов’язкові умови;
 • дату закінчення;
 • додаткові відомості: заборонені дії, мотивуючу цитату або побажання від авторів.

Стандартні правила, щоб організувати конкурс:

 • підписка на всі спонсорські сторінки;
 • коментар або лайк;
 • відзначити одного або зробити репост запису до себе;
 • відкритий профіль Инстаграме.

Інструкція по створенню конкурсів в Instagram

Переможця визначають випадковим чином, створюючи трансляцію або записуючи відео в IGTV. Популярним способом як вибрати переможців, вважається сервіс для рандомних чисел.

Також в мережі запропоновані спеціальні сервіси та сайти з автоматичного вибору. Застарілий метод – завантаження користувачів до бази даних, з присвоєнням номерами кожному.

Приклад тексту для конкурсу в Инстаграме:

«Привіт! Я і мої друзі вирішили провести конкурс з крутими подарунками. Перший переможець отримає – iPhone XS, другий – бездротові навушники від Dr.Dre, третій – наручний годинник Apple. Що потрібно зробити, щоб опинитися в числі щасливчиків:

 1. Бути підписаним на цей профіль (або використовувати нікнейм).
 2. Підписатися на всіх спонсорів – додано, щоб мої Підписки.
 3. Поставити лайк і зазначити в коментарях трьох друзів.
 4. Дочекатися закінчення!

15 липня, у випадковому порядку, ми оберемо трьох переможців у прямому ефірі. Не забудь підписатися на повідомлення, щоб не пропустити результати.»

Щоб про Give Away дізналося більше потенційних передплатників, потрібно поставити хештеги для конкурсу в Инстаграме. Повинні бути не тільки приваблюють відвідувачів, але і ті, які часто використовуються на сторінці. Розміщують або в описі публікації, або у коментарях.

З коментарів

Проводити конкурс по коментарям краще на тих сторінках, де вже є активна аудиторія. Запис буде виведена в рекомендації, якщо висока активність саме у коментарях.

Приклади записів, які зберуть відгуки від відвідувачів профілю:

 • відзначити трьох друзів. Учасники повинні поставити «@» та вказати логіни своїх друзів, яким також може сподобається сторінка;
 • написати коротку історію або відгук на товар. Приміром, автор просить залишити коментарі до п’яти останніх записів;
 • поставити будь-смайлик або поставити символ. Допоможе при оцінюванні та виборі переможців.

Щоб визначити переможців, можна використовувати такі способи:

 • присвоїти кожному учаснику номер самостійно і перенести в таблицю — складний і трудомісткий;
 • попросити ставити номери користувачів — середній;
 • використовувати сервіси для проведення Give Away — оптимальний варіант.
Читайте також:
InstaTag - Архітектура, місто хештегі

Приклади таких інструментів: giveawation, giveaways. Перший сервіс підходить для повного проведення конкурсу: починаючи від створення і закінчуючи вибором переможця. Щоб скористатися, потрібно пройти реєстрацію і зв’язати обліковий запис з аккаунтом в Инстаграме.

Інструкція, як працювати з GiveAwation:

 1. Зайти на сайт – натиснути: «Почати».
 2. Авторизуватися з допомогою Instagram.Інструкція по створенню конкурсів в Instagram
 3. Вибрати публікацію для конкурсу.
 4. Створити шаблон: ввести опис, вказати основні параметри, вказати дату і кількість переможців.Інструкція по створенню конкурсів в Instagram
 5. Оплатити послугу і опублікувати.

Сервіс може перевірити вибраних переможців на відповідність умовам. Для цього запропонована функція «Стоп-лист». У призначений день, власник облікового запису повинен зняти відео, яке підтверджує чесність проведення.

Перевірені результати зберігаються в особистому кабінеті. Щоб провести конкурс з коментарів, просто вказують цей параметр в налаштуваннях. Система перевіряє всіх передплатників, посилаючись на раніше обрану конкурсну публікацію.

Після проведення – пост найчастіше видаляють, щоб не засмічувати профіль або не виводить в ТОП.

Для приросту передплатників

Конкурси для залучення передплатників є стандартному для Give Away. Мета – підписатися на всіх спонсорів, що підвищує на зазначених профілях кількість аудиторії.

Власник конкурсного облікового запису створює запис, де:

 • вказує в список посилання на спонсорів;
 • просить учасників перейти в розділ «Підписки»;
 • зазначає спонсорів на фотографії.

Найчастіше використовують метод з розділом «Підписки», попередньо очистивши їх. Приміром, у повідомленні зазначено, що кількість спонсорів 30 чоловік, значить, в розділі «Підписки» має бути рівна кількість.

Як визначити переможців:

 1. Використовувати генератор чисел.
 2. Виділити переможця зі списку.Інструкція по створенню конкурсів в Instagram
 3. Перейти на його сторінку – ввести никнеймы всіх спонсорів.

Такий метод перевіряти довго, якщо підписки йдуть не за списком. З іншого боку – часто застосовується для залучення передплатників. Переможці повинні відкрити профілі на момент проведення конкурсу або тримати відкритими протягом всього строку проведення. Тільки так організатор зможе перевірити необхідну кількість передплатників.

Плануючи конкурс для підвищення кількості аудиторії, потрібно встановити правила щодо профілів. Так, не зможуть взяти участь боти або фейки: профіль повинен бути мінімально заповнений, з особистими фотографіями. Також, видалити зі списків інтернет-магазини і акаунти конкурентів.

Для просування, використовувати особисті і загальні хештеги. Наприклад, завчасно створені теги, які використовуються тільки на конкурсному профілі. Якщо сторінка невелика (до 5000 передплатників) – загальні: #конкурс, #розіграш, #giveaway. Не рекомендується проводити роздачу подарунків, якщо кількість передплатників до конкурсу не досягає хоча б 2.000.

Підводимо підсумки — визначення переможців

Підвести підсумки конкурсу Инстаграме можна різними способами: починаючи з ручної перевірки і закінчуючи автоматизованими сервісами. Перед проведенням та після, потрібно перевіряти статистику: охоплення, кількість дій з публікацією.

Читайте також:
Як постити в Instagram з комп'ютера безкоштовно: фото та відео

Щоб нагадати про проведення, створюють записи в Stories, де ще раз і докладніше розповідають умови. В наступних постах варто вказувати на проведення розіграшу: «А ще, не забувайте про розіграші з чудовими призами» або «Бажаю всім учасникам удачі в нашому конкурсі».

Які способи оцінки переможців існують:

 • за номерами. З попередньо створеної бази даних вибирається випадкове число або згенероване;
 • через сторонні, автоматизовані сервіси;
 • переглядаючи вручну через коментарі.

Останній варіант підходить тільки в тому випадку, якщо у кожного учасника були номерки. Коментарі в Инстаграме формуються не прямим списком, а за кількістю лайків. Тому процедура пошуку певного номера ускладнюється. Але більше підходить для творчих розіграшів, де власник сторінки буде перевіряти кожен сам відгук.

Під час підведення підсумків потрібно створити трансляцію в Инстаграме. Функція доступна в розділі: Stories – Прямий ефір. Власник сторінки з комп’ютерної версії або з іншого смартфона перевіряє переможців.

Також, можливий варіант з заздалегідь обраними номерами і публікації їх в Stories, на трансляції. Учасники зможуть залишити коментар або відгукнутися, якщо назвали певний номер.

Проводити Give Away або інші формати рекомендується не частіше одного разу на два місяці. Після першого – оцінити охоплення і відстежувати кількість підписантів по днях. Перед проведенням конкурсу – підготувати сторінку, щоб вона змогла залучити і «зачепити» нових відвідувачів.

Вважається, що якщо кількість відписок становить менше 1/3 від загальної кількості підписантів – конкурс був вдалим.

Приклад: під час проведення конкурсу підписалася 1000 осіб. За тиждень після завершення, отписалось 250-300 чоловік.

Проводити конкурси в Инстаграме краще з організаторами і власниками схожих тематичних сторінок. При цьому, кількість передплатників до проведення може бути як різними, так і приблизно однаковим.

Моя довідка - Корисні поради