Instagram таргет. Чому це найкращий спосіб просування?

Скільки існують соціальні мережі, стільки і розвивається сфера просування сторінок. За цей час з’явилося дуже багато способів розкрутки. Зрозуміло, деякі з них ефективніше інших, деякі дорожче. Часто швидкість і якість роботи залежить від того, скільки ви вклали грошей. Найдорожчий, але разом з тим і ефективний спосіб в Instagram – таргет. Розбираємося що це і чи варта гра свічок?

Що таке таргетована реклама в Instagram?

Зрозуміло, почнемо з найголовнішого: що це таке? Таргет в Instagram — це один з видів реклами. З боку користувача він виглядає як пост в стрічці з відповідною відміткою. З боку ж власника профілю все набагато складніше: детальна настройка цільової аудиторії і бажаного охоплення, оплата і, що теж важливо – аналітика результату. Налаштування таргет Instagram складна. Куди простіше було б влаштувати розіграш, можуть сказати деякі з вас. Але за якістю прийшла аудиторії з запуском націлювання не зрівняється жоден інший варіант розкрутки.

Instagram таргет. Чому це найкращий спосіб просування?

Як таргет допомагає в просуванні?

Ччтобы зрозуміти, як Instagram таргет допомагає в розкрутці та заробіток, розглянемо реальний випадок. Вибачаюсь, що без скріншотів, але історія була ще до того, як я пішла в копірайтинг, і ніяких пруфов у мене не буде. Отже, переходимо до кулстори.

До мене звернулася моя одногрупниця. Вона хотіла перевести своє хобі на джерело, нехай невеликого, але доходу. Так і нескінченну кількість шарфів і шапок ручної роботи, що накопичилося за роки стресовій навчання, кудись дівати треба було. Ми швидко зробили запис в Instagram спеціально під ці потреби, оформили і виклали кілька перших постів на сторінці. Для того, щоб зацікавити як можна більше людей, вказали, що можливе виготовлення товару на замовлення.

Instagram таргет. Чому це найкращий спосіб просування?

Для того, щоб торгівля не забирала сил більше, ніж у нас було, обрали лише людей з нашого міста, дівчат 17-25, хто цікавиться рукоділлям, материнством і чимось схожим. Загалом, вибір припав на тих, хто любить в’язані штуки і захоче їх собі, своїй дитині, чоловіку, хлопцю або, як зараз кажуть, фарбую. Для проби спочатку замовили кампанію на 7 000 за місяць. Планований охоплення був від 700 до 1000 переглядів в день. І нас це цілком влаштовувало. Тим більше, мене – здавалося, що ця настройка – нікчемна справа, а мені ще й заплатять за це. Так, ми домовилися про те, що мені 25 відсотків з кожного чека, але такий договір мав місце бути лише тому, що у нашого молодого бізнесмена не вистачало рекламного бюджету.

Що ж у підсумку? Перший тиждень йшли тільки передплатники. Причому, ми не сиділи на місці і продовжували підтримувати регулярність постів та історій. Лайки та коментарі йшли, нехай і не в тому обсязі, в якому нам хотілося б. На другий тиждень пішла одна шапка. Потім – ще дві і шарф. Не буду вдаватися в деталі – вам воно треба? Ручна робота цінується високо, і за перший місяць ми заробили близько 10 000. Цей місяць дав нам досвід і ми запустили ще одну кампанію, а разом з нею і конкурс з хэштегам. У другій місяць заробіток склав 15 тисяч. Разом ми заробили 25 тисяч, а витратили 14. Профіт – 11 тисяч при початку роботи з нуля. Це дуже небагато і не принесло багато користі самої майстрині – мало того, що довелося віддати мені, так ще й витрати на матеріали потрібно враховувати. А далі почалися турботи про навчання і так далі, і аккаунт покинутий. Але досвід дуже знадобився.

 

Instagram таргет. Чому це найкращий спосіб просування?

Коли потрібно запускати таргет?

Якщо налаштування таргетингу така складна, в яких випадках варто його запускати? Я могла б розпорошитися, перерахувати якісь конкретні ситуації. Але навіщо, якщо можна пояснити коротко і перейти до інструкції? В цілому тут все просто: запускати таргетинг варто тоді, коли ви можете швидко окупити. Найчастіше це роблять підприємці для збільшення конверсії. Якщо ж у вас блозі, вам підійде скоріше конкурс або, наприклад, сервіс комплексного просування, таргет буде недоцільний.

Інструкція, як налаштувати таргетовану рекламу

Якщо ви ще не запускали таку кампанію, то рекламний кабінет буде для вас складний. Тому ми розглянемо експрес-варіант, який реалізується через офіційний додаток соціальної мережі. Але він має на увазі, що у вас вже є публікація, яку потрібно показати людям.

 1. У вас повинен бути підключений бізнес-аккаунт. Якщо це не так, саме час піти і переключитися.
  Instagram таргет. Чому це найкращий спосіб просування?
 2. Відкриваємо потрібний пост і тиснемо на «Просувати» під ним.
 3. Можливо, Instagram зажадає авторизуватися через Фейсбук.
 4. Клікаємо по блакитній рядку на першому ж вітальному слайді «Створити промоакцію».
 5. Вибираємо місце призначення. Тобто, те, куди користувачів буде пересилати після натискання. Можна вибрати свій аккаунт, перехід на сайт або в лічку.
  Instagram таргет. Чому це найкращий спосіб просування?
 6. Вибір цільової аудиторії. Можна вибрати автоматично, якщо вам лінь. А можна створити свою. Для прикладу візьмемо другий пункт.
  Instagram таргет. Чому це найкращий спосіб просування?
 7. Фільтрація тут не дуже докладна – місце розташування, інтереси, стать і вік. Можна задати аудиторії назва і потім використовувати її при налаштуванні наступних кампаній.
  Instagram таргет. Чому це найкращий спосіб просування?
 8. Тривалість і бюджет. Орієнтуйтеся по приблизною охопленням – чим більше витратите, тим більше отримаєте.
  Instagram таргет. Чому це найкращий спосіб просування?
 9. Потім ми побачимо екран з коротким підведенням підсумків і попереднім переглядом. Враховуйте, що до суми, яку ви задали в минулому етапі, потрібно додати податок. Додаємо спосіб оплати і тиснемо на «Створити промоакцію».
  Instagram таргет. Чому це найкращий спосіб просування?

Аудиторія в соціальних мережах – не тільки показник вашої популярності. Зараз активні передплатники можуть приносити непристойно великий дохід. Способів розкрутки зараз дуже багато. Але одним з найбільш ефективних і разом з тим дорогих є таргетинг.

Запитання наших читачів

Instagram таргет. Чому це найкращий спосіб просування?#1. Як визначити портрет цільової аудиторії?

Можна скористатися інтуїцією, а можна подивитися в статистиці. Там є основні необхідні дані: стать, вік, місце розташування і, що також важливо, час активності.

Instagram таргет. Чому це найкращий спосіб просування?#2. Потрібно чи де-небудь ще знання цільових передплатників?

Воно потрібно завжди, тому що ви повинні вести сторінку так, щоб вами зацікавилися. Якщо молодіжна аудиторія, їм сподобаються меми, наприклад. Крім того, ви повинні знати, коли викладати пости, щоб отримати максимальне охоплення. Так що, якщо ви будете розуміти, на кого працювати, ведення профілю буде ефективним.

Instagram таргет. Чому це найкращий спосіб просування?#3. Які ще існують способи просування?

Їх багато. Безкоштовні більше схожі на рекомендації до ведення сторінки. До платних ж можна віднести наступні: реклама у блогерів, проведення конкурсів і сервіси комплексного просування. Останні найчастіше виявляються найбільш ефективними, а тому і затребуваними.

Якщо тобі потрібна допомога чи ти хочеш висловитися — пиши у коментарях. А також дивись корисну відеоінструкцію по темі.

Моя довідка - Корисні поради