IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео – повний огляд!

Все більше людей проводять час, переглядаючи аматорські ролики і оригінальні відео по своїм інтересам в мережі. Ось, нарешті, з’явився новий сервіс IGTV в Instagram, розрахований на користувачів з активним способом життя, як знімають самостійно, так і спостерігають за чужими видеоблогами. Подробиці про новини від розробників Инстаграма можна знайти в даній статті.

Інструкція по IGTV в Instagram

Сервіс IGTV орієнтований на тих, хто меншою мірою зацікавлений тим, що відбувається в телевізорі, але більшою зайнятий переглядом вертикальних відео, багато часу проводить в Instagram. Статистика свідчить, що люди все рідше користуються звичайними телеканалами, воліючи інтерактивні передачі та трансляції. Комп’ютери і ноутбуки, планшети і смартфони поступово замінюють телеприймачі. Функція IGTV дозволяє:

 • завантажувати ролики тривалістю від 15 секунд до 60 хвилин;
 • прокручувати відео при перегляді в обох напрямках;
 • створити свій канал (він же аккаунт Instagram) – передплатники перейдуть автоматично.

IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!

Подейкують, що зростаюча популярність Instagram IGTV викликає явне несхвалення з боку власників Ютуб, що угледіли в сервісі підростаючого конкурента. Щоб зрозуміти, як створити IGTV ролик, не потрібно читати довгі нудні інструкції, достатньо мати активний профіль Instagram і слідувати коротким радам, наведеним нижче.

По-перше, формат відео в IGTV строго вертикальний: всі інші доведеться трансформувати в редакторі. На розміри кадру жорсткі обмеження не встановлюються – від 4:5 до 9:16. Необхідний дозвіл файлу.mp4, тому для відеороликів, знятих мобільним пристроєм (смартфоном або планшетом), ніякі танці з бубном не знадобляться, їх відразу ж можна буде завантажити на свою сторінку.

IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!

Важливо. Для пересічних юзерів розміри роликів обмежені коридором 15 секунд – 10 хвилин, блогери і зоряні користувачі мають можливість керувати IGTV зі свого комп’ютера, розміщуючи матеріал тривалістю до 1 години (5,4 ГБ).

Як створити свій канал

Тут розробники підготували сюрприз: створювати майже нічого не потрібно, активна сторінка в Instagram стане основою каналу. Потрібно тільки завантажити потрібну версію IGTV додатка для iOS або Android (відповідно, в AppStore або в Google Play), система сама визначить користувача.

IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!

Автоматично будуть додані перегляди IGTV каналів, які можуть бути цікаві власнику сторінки, ця опція перекочувала з базового додатки, будучи прямим аналогом розділу «Рекомендації». Можна також стати передплатником на вподобані канали інших блогерів.

Далі переходять безпосередньо до створення каналу і завантаження відео: потрібно натиснути на іконку у формі шестерні (вхід в контекстне меню «Налаштування»), після чого вибрати відповідний рядок («Створити канал») і слідувати підказкам програми.

IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!

Увагу. Опції прямої трансляції немає, це перевага чи недолік – вирішувати користувачеві. Передбачена завантаження вже відзнятих відео з гаджета або ПК.

Якщо все зроблено правильно, біля кнопки «Direct» з’явиться значок IGTV, він буде доступний безпосередньо з Instagram. Але відео на канал поки не завантажено, про що буде сигналізувати відповідний напис.

Читайте також:
Креативні привітання з днем народження в Instagram

IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!

IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!

IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!

Свій власний канал в IGTV досить просто просувати одночасно з основним профілем Instagram, для цього існує безліч різних методів. Посилання на IGTV можна розмістити в своєму профілі соцмереж, наприклад зробити рекламу через Фейсбук – так про нього дізнається більше людей. А накрутка IGTV допоможе в рекламуванні свого бізнесу, закріплення успіху у передплатників.

Як видалити канал

Іноді, з різних причин, виникає необхідність видалення чинного каналу. Перед такими відповідальними діями варто задуматися, чи настільки важливо повне видалення, можливо, простіше заблокувати доступ небажаних користувачів або видалити окремо взятий ролик.

IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!

Перший спосіб стосується знищення відео: для цього потрібно запустити ролик, розгорнути і, скориставшись контекстним меню, вибрати необхідну функцію. Другий спосіб відноситься до блокування каналу. Для цього можна обмежити доступ до аккаунту взагалі (тільки для підтверджених передплатників) або ж заборонити його для конкретної людини.

Нарешті, самий кардинальний спосіб – видалення каналу, але, оскільки тепер профіль Instagram нерозривно пов’язаний з IGTV, то тотальна дезінтеграція всіх даних проводиться за допомогою ліквідації облікового запису. Іноді замість цього все-таки простіше створити кілька профілів, призначивши їм різні ступені безпеки і розміщуючи там ролики для різної цільової аудиторії.

IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!

Формат відео

Велика новина від розробників Инстаграма – новий мобільний ТБ з можливістю завантаження, редагування та оновлення роликів швидко набирає популярність. Почасти це пояснюється мобільного орієнтацією програми та відсутністю необхідності конвертувати відео збережене у форматі смартфона або планшета. Загальні вимоги до роликів для IGTV виглядають так: вертикальні, довжиною до 10 хвилин, з роздільною здатністю mp4. Дані умови поширюються на будь-кіно, фільми, завантажені в мобільний додаток, – з цим нічого поробити не можна.

IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!

Важливо. Навіть встановивши програму на стаціонарний комп’ютер, все одно доведеться конвертувати ролики, приводячи їх до необхідного формату.

Як викласти і видалити відео

Як вже говорилося, викладати можна тільки зняті (завантажені) ролики, влаштувати онлайн трансляцію не вдасться. Щоб викласти або запостити відео, потрібно перейти в свій профіль, знайти та натиснути кнопку завантажити, після чого спокійно дочекатися закінчення процесу. Результати завантаження відображаються в «Історії» – так само, як і в Instagram після викладання фото. Якщо виникла необхідність видалити ролик, то спочатку його розкривають, а потім переходять у підменю, позначене трьома вертикальними точками, вибирають опцію «Видалити» і активують її.

IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!

Можна завантажити ролик

Пряме завантаження роликів на смартфон або ПК поки не передбачена, можливо, дана функція буде включена в додаток пізніше. Адже основне завдання Instagram – це перегляди, просування облікового запису і збір лайків, а не завантаження відео.

Instagram телебачення на комп’ютер

Можлива робота з ПК, але для цього потрібно попередньо створити (мати актуальний) профіль Instagram. Далі переміщаємося на офіційний сайт, входимо в свою обліковий запис. Там буде відображена вся статистика дій: перегляди, завантаження, коментарі.

IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!

До речі, завантажити ролики можна і з комп’ютера, але для цього спочатку потрібно «перекласти» їх на мову, зрозумілу IGTV на ПК: зробити вертикальними, привести розмір у відповідність вимогам – тривалість від 15 секунд до 10 хвилин, – зберегти у вирішенні мобільних пристроїв (mp4).

Читайте також:
Карусель ВКонтакте — як запустити?

Деякі, для коректної роботи на «дорослих» ОС – Windows і MAC, радять скористатися емулятором – наприклад, від компанії Нокс. Можна спробувати і той, і інший метод – переконайтеся самі, який саме виявиться більш ефективним і зручним, при цьому продовжуючи користуватися мобільною версією на смартфоні або планшеті.

IGTV web – онлайн версія

Доступна на ПК. Основні функції залишаються тими ж і не вимагають додаткових роз’яснень. Фактично, з певними застереженнями, сам додаток, після його запуску на мобільному пристрої, відразу ж починає прокручування відео, будучи інтерактивним ТБ в чистому вигляді. В цьому його корінна відмінність від хостингу Youtube: там спочатку потрібно вибрати канал або стрім для перегляду.

IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!

Розкрутка і заробіток в IGTV

По даній темі інформації поки дуже мало, але від перспектив просування свого аккаунта в новій, незвіданою мережі захоплює дух.

IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!

Коротко можна відзначити, що для зростання популярності сторінки необхідно спілкуватися з користувачами, аналізувати їх дії і реакцію на викладені відео, постійно підписувати нових. IGTV поки ще занадто молодий сервіс, щоб можна було серйозно говорити про його використанні для бізнесу, все-таки, більшість глядачів воліють перегляд стримов на Ютуб каналах.

Важливою перевагою даного напрямку є те, що воно виникло не як самостійний, а як відгалуження вже добре себе зарекомендував інтернет клієнта Instagram, що в подальшому дозволить закріпити аудиторію і розширити її.

Як монетизувати IGTV

З цим теж поки не все так ясно, як хотілося б. На даний момент всі зацікавлені в існуванні сервісу активно заливають відео на свої канали, підключають передплатників, поступово витісняючи звичайне телебачення.

Єдиний мінус Instagram зараз – неможливість підтримки довгих відео, але, як показує практика, дуже тривалі ролики так само викликають відторгнення у глядача, як і надмірно короткі. Можливо, саме в золотій середині – відео тривалістю до 10 хвилин – і буде ховатися ключ до успіху IGTV.

Можна накрутити перегляди

Розробник не передбачив такої опції, справедливо розсудивши, що рейтинги і лайки повинні бути чесними. Бажаючі змінити ситуацію можуть пошукати відомості про накрутці переглядів IGTV на тематичних форумах, але діяти вони будуть на свій страх і ризик.

Автопостинг для IGTV

Автопостинг розробниками офіційно не підтримується і не схвалюється, в цьому відношенні їх позиція однозначна. Можливо, ця опція буде надана сторонніми сервісами, але на даний момент інформації про це немає.

IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!

Можливі помилки та їх рішення

Як і будь-який складний програмний продукт, дітище колективу програмістів, дизайнерів, маркетологів – новий сервіс Instagram, не захищений від ймовірних збоїв в роботі. Найтиповіші з них будуть розглянуті нижче.

Немає звуку

Чому ні звуку? Що сталося? Причинами цього збою можуть бути:

 • Програмні неполадки в пристрої.
 • Слабкий сигнал WiFi, нестійке з’єднання з інтернет.
 • Проблема в самому ролику.
 • Всі 3 варіанти вирішуються по-різному і залежать від різних факторів. Найчастіше впоратися з проблемою допомагає банальна перезавантаження або вимикання, а потім повторне включення гаджета (ПК).

  Після оновлення Инстаграма не з’явився IGTV

  Така ситуація теж може бути. Швидше за все, щось пішло не так або установка IGTV не була завершена. Потрібно провести її повторно, після чого спокійно завантажувати свої ролики і збирати лайки.

  Читайте також:
  Чек лист Instagram по просуванню що таке, як зробити і оформити аккаунт

  IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!

  Не завантажується відео

  Проблеми з завантаженням відео належать до найбільш поширених. Випробуваний спосіб впоратися з ними – це зупинити завантаження, почекати деякий час, щоб заспокоїтися, а потім виконати все заново. Можливо, помилка в самому файлі: потрібно перевірити його розмір, розширення, усунути ймовірні неточності і спробувати повторно завантажити.

  Завантаження може збиватися з причини повільного інтернету, відсутності з’єднання взагалі. Це теж потрібно враховувати.

  Де скачати і як встановити IGTV

  Додаток IGTV можна встановити на свій робочий мобільний пристрій або стаціонарний десктоп (ноутбук) декількома способами, це залежить від версії операційної системи і типу пристрою. Для смартфонів, планшетів, завантаження доступна в онлайн центрах App Store і Google Play: перші – для власників iPhone, iPad під управлінням iOS, другі – для користувачів платформи Android. Завантаження здійснюється автоматично, вона майже не вимагає участі людини.

  IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!

  На комп’ютер

  Для скачування IGTV на ПК потрібно перейти на сайт, на якому перебувають «дорослі» версії додатка. Це не так просто, оскільки клієнт переважно мобільно орієнтований, але можливо.

  IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!

  Стосовно до IGTV можливо буде потрібна установка спеціальної програми емулятора, але гра варта свічок: з ПК надалі буде легше завантажувати довгі ролики, попередньо конвертувавши їх у компактне розширення.

  На Андроїд

  Завантажити IGTV клієнт на свій смартфон під управлінням свіжій версії Андроїд, щоб з пилу, з жару викладати в записі ролики? Немає нічого простіше.

  IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!

  Для цього знадобиться мати активний профіль в Google Play (або увійти в свій обліковий запис на офіційному сайті Instagram), після чого залишається завантажити додаток для мобільного ТБ, слідуючи рекомендаціям помічника, завершити установку і активно включитися в процес обміну контентом.

  На IOS

  Процес установки на другу за популярністю операційну систему мало відрізняється від такої для Андроїд: увійти в App Store, вибрати потрібну програму (мається на увазі, що Instagram вже встановлений), запустити завантаження і чекати її завершення. Звичайно питань з установкою не виникає і все закінчується успішно.

  IGTV в Instagram: як створити канал і завантажити відео  повний огляд!

  Залишається створити відео і почати його розміщення на каналі. Іноді проблеми з некоректною роботою вирішуються оновленням програми, оскільки кожна нова версія зазвичай виявляється більш стабільними і краще попередньої.

  IGTV – новий крок в інтерактивному телебачення

  Стаття дає короткий огляд нового популярного сервісу Instagram – IGTV, пояснює, як встановити і активувати додаток, що потрібно зробити у разі невдалої завантаження відео, а також розглядає основні збої в його роботі та їх причини.

  У мобільного клієнта, що розвивається на вже розкрученій соціальній платформі, може виявитися блискуче майбутнє: оскільки Instagram спочатку був орієнтований на активних користувачів смартфонів і планшетів, в нього вже склалася своя цільова аудиторія, яка, з урахуванням додавання нової опції, має всі тенденції до розширення.

  Знімайте і додайте ролики, їх навіть не доведеться конвертувати, і у вас обов’язково знайдуться свої прихильники, яких з часом буде все більше і більше.

  Моя довідка - Корисні поради