IGTV в Instagram: що це і як його використовувати?

Задовго до появи довгоочікуваного Instagram ТБ по мережі ходили витоку, що це буде та яку реалізацію отримає. І, хоча скептики приводили цілком реалістичні аргументу на користь неспроможності цих чуток, адміністрація мільярдної соціальної мережі все ж пішла на авантюру і запустила платформу. IGTV в Instagram – що це? Давайте доберемося до самої суті нововведення.

Що таке IGTV?

Заінтриговані? Я теж. Насправді ще не довелося впритул попрацювати з новим сервісом. Тим не менш, дещо якою інформацією я володію і можу з вами поділитися.

IGTV в Instagram: що це і як його використовувати?

Отже, вже за назвою функції зрозуміло, що вона являє собою аналог телебачення. І дійсно, вже після відкриття програми запускаються відеоролики. У чому ж відмінність від звичайної стрічки? В довжині. За обіцянками на презентації тут можна розміщувати матеріали від 15 секунд до 60 хвилин. Однак, на момент написання статті на користувачів стягнуто куди великі обмеження. Можливо, це пов’язано зі свіжістю сервісу, можливо, як і активне посилання в сториз, великий хронометраж буде доступна вузькому колу користувачів. У будь-якому разі стане зрозуміло пізніше. Чекаємо оновлення і сподіваємося, що цього разу звичайних юзерів не обділять.

Тут же хочу сказати пару слів про пристрій і механіки роботи сервісу. На початку я вже сказала, що відео запускаються автоматично. Але це не означає, що у нас немає вибору, що подивитися – у платформи є розділи: рекомендовані, підписки, популярні і недосмотренные матеріали.

IGTV в Instagram: що це і як його використовувати?

Останньому напевно може позаздрити Ютуб, як і, можливо, автоматичного запуску постів – на самому популярному відео-сервісі потрібно ще знайти цікавий матеріал. Але тут теж все залежить суто від смаків. Мені, наприклад, зручніше, коли я сама вирішую, включати відео чи ні. У вас також може бути своя особлива точка зору на це питання. У будь-якому випадку про плюси і мінуси ми поговоримо трохи пізніше.

Читайте також:
ТОП-32 способу набрати підписники в Інстаграм без накрутки

Для кого потрібна ця функція?

Поки адміністрація, задоволена своєю роботою, презентує оновлення, звичайні користувачі задаються питаннями в дусі: IGTV в Instagram що це і навіщо це потрібно? Чому б просто не збільшити хронометраж відео в профілі? Але на даний момент ми можемо тільки посміятися над фотожабами оновлень Инсты, які створюють инстаграмеры, і гарненько подумати, кому ж сервіс може бути корисний.

Взагалі на даний момент потрібно робити знижку на те, що розділ на даний момент дуже свіжий і швидше за все хтось там закінчується кривавим потом, щоб у нас з вами все запрацювало. Принаймні я на це дуже сподіваюся, адже недоліків і недоробок поки повно.

Отже, кому може сподобатися нова відео-платформа? Є ідеї? Саме! Блогерам. Так, на даний момент навряд чи функція IGTV в Instagram зможе скласти конкуренцію YouTube, але вже зараз зрозуміло, в чий город вони кинули камінь.

IGTV в Instagram: що це і як його використовувати?

А от з точки зору продажу товарів і послуг корисніше буде звична всім стрічка. Цей інструмент для демонстрації дії. В цьому плані непоганим ходом будуть ролики з процесом надання послуги. Наприклад, трейлер процесу створення татуювання. Це багатьом цікаво і приверне увагу потенційних клієнтів.

IGTV в Instagram: що це і як його використовувати?

Чи згодиться сервіс звичайним людям? Як такої користі він не принесе, проте чому б не ділитися живими відео через ще одну платформу? Комусь таке може сподобатися.

Плюси і мінуси IGTV

А тепер хотілося б додати трохи критики. Я перерахую плюси і мінуси, але вони будуть вкрай суб’єктивні. Ваше ставлення до того, що я опишу нижче, може відрізнятися. Однак, звернути увагу на ці розділи нововведення варто.

Мінуси:

 • Інтерфейс. Не подобається, коли ти тільки відкриваєш додаток, а тобі в обличчя вже летить контент, який відбирає сама соціальна мережа.
 • Убога статистика. На даний момент вона включає в себе лише кілька пунктів і не дозволить скласти повної картини ефективності контенту.
  IGTV в Instagram: що це і як його використовувати?
 • Обмеження по тривалості. На мою думку збільшення хронометражу до десяти хвилин не варто переходу на нову платформу. На даний момент заповітні 60 хвилин маячать дуже далеко, але і вони роблять конкретно цей сервіс мізерним в порівнянні з тим же YouTube.
 • Функція свіжа, але деякі висновки щодо її використання є. Населення ИГТВ на даний момент нечисленне, тому охоплення все-таки не зрівняється з звичайним Instagram. Але це можна виправити, якщо користувачам сподобається.
 • Читайте також:
  Як додати маски в Instagram на Андроїд і Айфоні: як їх створювати, маски від розробників

  Плюси:

 • Інтерфейс. Ні, я не плутаю. Пристрій програми — це не молоток і зубило в ньому безліч компонентів, одні з яких можуть подобатися, а можуть вводити в праведну лють. І навігація в IGTV мені якраз подобається. З неї випливає пункт 2.
  IGTV в Instagram: що це і як його використовувати?
 • Більший простір для просування. Хоч адміністрація Instagram і намагається прибрати стіну між підписками людей і світом користувачів, це дуже важко зробити з усталеними механікою і алгоритмами соціальної мережі. Тому на даний момент люди все так само знаходяться в інформаційному коконі і бачать у стрічці менше цікавого, ніж могли б. І в IGTV, принципово новому сервісі, ця проблема вирішується дуже просто – розділом «Рекомендації». Це в рази спрощує просування.
 • Досить обширні налаштування ролика. Так, на Ютубі все куди ширше в цьому плані, але на території Instagram можливість дати відео назва та опис і вибрати превью – це просто верх самостійності.
 • Чому не підключається нова функція і як це виправити?

  На момент прочитання цієї статті опція напевно вже доступна і вам. Якщо виникли якісь неполадки, оновіть свій додаток. Все обов’язково має почати працювати. Якщо і в цьому випадку щось пішло не так, напишіть у техпідтримку – пройшло достатньо часу, щоб ТБ вийшло «в люди».

  Висновок

  Я постаралася пояснити, що таке IGTV в Instagram докладно. І зараз ви знаходитеся саме на тій стадії, коли знань накопичилося достатньо, щоб перейти до цього розділу, і подивитися, що ж зможе соціальна мережа вам порекомендувати. Тому все, що я можу зробити тепер – побажати вам удачі.

  Моя довідка - Корисні поради