IGTV: що це в Instagram, як ним користуватися

Igtv – що це і чим привабливий новий сервіс? Спробуємо розібратися в статті. 20 червня 2019 року розробники однією з найпопулярніших соціальних мереж в світі – Instagram – вирішили здивувати своїх шанувальників новинкою. Це друга найбільша новина від творців за весь час існування програми. До речі, кількість instagram-користувачів перевищила 1 мільярд. А це означає, що igtv можна цілком успішно використовувати для розкрутки бізнесу.

Що таке IGTV в Instagram

Instagram ТВ – платформа, де можна викладати відео, довжиною до 60 хвилин, на відміну від самого instagram, де довжина обмежувалася 60 секундами. Звичайно, зрозуміло бажання розробників – скласти гідну конкуренцію Ютубу (як це вийшло з Snapchat). Але є відмінність – ролики залишаються у форматі Instagram, тобто, в повноекранному вертикальному форматі і з можливістю додати ефекти і маски. А це означає, що дивитися такі відео буде зручніше з телефону, на це і розрахований задум творців. Поки функціонал програми обмежений тим, що неможливо додати відео, тривалістю понад 10 хвилин. Але незабаром, ліміт приберуть, і користувачі зможуть повноцінно використовувати функціонал igtv. Незважаючи на те, що сервіс з’явився недавно, його вже встигли оцінити безліч людей, в тому числі, популярні артисти, співаки і блогери. Тепер кожен викачав додаток може спробувати себе в ролі режисера, створюючи і завантажуючи власні міні-фільми. А скачати инстаТВ можна як у Плеймаркете, так і в Аппстор.

IGTV: що це в Instagram, як ним користуватися

Відмінності IGTV від Сторіс і прямих ефірів

 • Як вже стало зрозуміло, основна відмінність – довжина. Якщо сторіс обмежувалися 15 секундами, ролики в igtv можуть тривати до години.
 • Можливість перемотування відео. У повноформатному режимі, для цієї мети передбачена тимчасова стрічка внизу екрану.
 • Якщо в ефірі ви отримували коментарі від глядачів в режимі реального часу, то в igtv такої можливості, звичайно, немає.

Особливості IGTV

Розглянемо докладніше, що таке igtv в instagram. Повністю виправдовуючи свою назву, igtv використовує принцип телевізора. Потрібно просто запустити програму і дивитися, а не шукати ролики, щось переглядати і перегортати. ИнстаТв синхронізується з вашим акаунтом Instagram і відображає відео від користувачів, на яких ви підписані, в розділі «Підписки». Вкладка «Популярний» – там, як можна здогадатися, ролики, які набрали максимальну переглядів. Під кнопкою «Для вас» ховаються ті ролики, які, на думку додатки, вам цікаві – вони підбираються на підставі списку підписок і актуальних тем. Ще одна вкладка «Дивитися далі», де зберігається останнім переглянуте відео на моменті, якому ви зупинилися. При цьому можна навіть не заходити в igtv, а дивитися відео через instagram. До речі, користуватися додатком можна зі смартфона, так і з комп’ютера, що дуже зручно. Незабаром творці обіцяють запустити опцію монетизації, а це означає можливість заробити на блогах.

IGTV: що це в Instagram, як ним користуватися

Як користуватися IGTV в Instagram

 • Можна обійтися і без скачування програми, але обов’язково оновити версію Instagram, встановленого на смартфоні. Все ж зручніше буде завантажити окремий додаток igtv.
 • Заходимо в викачане додаток. Спливаюче вікно запропонує пройти реєстрацію, вказуємо логін і пароль від аккаунта Instagram.
 • Підготовчі дії закінчені, тепер можна починати освоювати igtv.
 • При відкритті сервісу, відкриється стрічка з роликами, переміщатися між ними можна свайпамі – втерши вліво або вправо. Хочете знайти відео на якусь певну тематику – забивайте в пошук ключові слова, але вони повинні бути присутніми в назві самого каналу або імені профілю. Ви можете підтримати лайком або коментарем ролики друзів або відправити сподобався матеріал комусь в директ. Щоб приховати нижнє меню, натисніть на верхню частину екрану, розгорнути – тисніть клавішу «Обзор» у нижньому куті.
  Якщо ви вирішили створити власний канал, зробити це можна так:

  • З Instagram. Шукаємо і натискаємо значок igtv у верхній частині екрана (там, де значок директ).
  • З igtv: внизу екрану, правіше є шестірня – тиснемо і вибираємо рядок «Створити канал».

  І в тому і в іншому випадку, буде короткий слайд-шоу з описом можливостей програми. Створення каналу закінчено – до речі, існує обмеження їх кількості. На один профіль можна створити єдиний канал. Щоб завантажити перший ролик, натискаємо «Завантажити відео» і вибираємо потрібне з бібліотеки, попутно називаючи його і придумуючи опис. В описі можна розмістити активне посилання, тоді як в Instagram це можуть зробити тільки профілі з кількістю передплатників, що перевищує 10 тис. Обкладинку для ролика теж можна вибрати самому, безпосередньо з кадрів, або завантаживши картинку.

  IGTV: що це в Instagram, як ним користуватися

  Після завантаження, відео відобразиться на каналі і в розділі сторіс в Instagram. Якщо вирішите видалити його, запустіть і розгорніть. Натисніть на крапки внизу екрана, меню, шукайте опцію «Видалити».
  Видимість вашого каналу для інших користувачів соцмережі залежить від налаштувань профілю.

  • Закритий профіль дозволяє переглядати ваші ролики тільки підтвердженим передплатникам.
  • Відкритий профіль означає, що відео каналу може побачити будь-яка людина, навіть незареєстрований в Instagram.
  • Хочете, щоб користувач не міг бачити ваш профіль? Просто скористайтеся функцією «Заблокувати».

  Тепер ви знаєте все про програму igtv і як ним користуватися. Завантажуйте і пробуйте себе в ролі режисера або спостерігайте за відео-шедеврами, які викладають люди з усього світу.

  Моя довідка - Корисні поради