Формат відео для Instagram, Підтримуваний розмір, в якому дозволі зберігати

Соціальна мережа Instagram дозволяє своїм користувачам обмінюватися не тільки фотографіями, але і відеороликами. Багато хто знає, що сервіс досить примхливий і тому не приймає для публікації «що попало». А якщо приймає, то «стискає» і обрізає до такої міри, що від початкового вигляду кліпу не залишається і сліду.

Як уникнути візуальних втрат в якості і дозволі? Все просто: загляньте в статтю і знайдете рекомендації по формату і розміру відео в Instagram. Це дозволить додати в стрічку цікавий і приємний для перегляду ролик.

які параметри відеофайлів підтримує Instagram 2019

Переходимо від слів до справи: розберемося ж, які формати підтримує Instagram, а також перерахуємо всі системні вимоги соціальної мережі, для того щоб ви змогли поділитися зі своїми фоловерами якісною новиною.

дозвіл і формат відеофайлу

Формат відео для Instagram, Підтримуваний розмір, в якому дозволі зберігати

Ще відносно недавно в інсті планка дозволу відео була досить стандартною-640х640 пікселів. Зараз же рекомендації змінилися. А саме, на 2019 рік:

 1. Співвідношення сторін “картинки” ролика має відповідати пропорції 4:5 (1080х1350 пікселів) або 1:1 (600х600 пікселів мінімум). Тобто повинен вийти квадрат. Також цілком реально публікувати і вертикальні відео 9: 16, наприклад, для сторіз і Instagram TV, але тоді кліп буде займати весь екран і до коментарів доведеться гортати довго вниз.
 2. Формат файлу класичний: Mp4 і mov. Перший використовується на ОС Android, Windows і т.п. другий же популярний на «яблучних» Mac. Обидва мають хорошу якість і практично нічим не відрізняються один від одного візуально.

Важливо. Формат avi не підтримується сервісом Instagram.

бітрейт і якість

Формат відео для Instagram, Підтримуваний розмір, в якому дозволі зберігати

Поговоримо про якість фільмів і оптимальному для них значенні бітрейту. Спочатку варто відзначити, що таке бітрейт файлу.

Бітрейт-це кількість інформації, оброблюваної в секунду. Його показник відображає, наскільки сильно стиснутий кліп.

При невідповідному форматі соціальна мережа зменшує реальний бітрейт до 1000 kbps, що значно позначається на чіткості «картинки». Максимальна роздільна здатність і, відповідно, максимальна якість досягається при бітрейті 3000 kbps і вище.

щоб подивитися бітрейт відеофайлу на персональному комп’ютері потрібно:

 1. Зайти в папку, де знаходиться відповідний для публікації матеріал.
 2. клацнути по ньому правою кнопкою миші.
 3. Клікнути на «Свойства». Перед вами з’являться параметри відео. Формат відео для Instagram, Підтримуваний розмір, в якому дозволі зберігати
 4. Перейти у вкладку “детально”. Формат відео для Instagram, Підтримуваний розмір, в якому дозволі зберігати
 5. Прокрутити сторінку вниз до рядка “швидкість передачі даних”. Формат відео для Instagram, Підтримуваний розмір, в якому дозволі зберігати

Готово. Тут і буде потрібне значення.

Корисно знати. Якщо параметр бітрейта не сходиться з показником для Інстасеті, зверніть увагу на умовне позначення поруч з цифрою. Якщо вказано в Кбіт/с, то переведіть їх в кбайт/с і все встане на свої місця. Для цього помножте число на 0,125.

Не менш важливим моментом є і тип кодека, що стискає інформацію у відеокліпах. Для Instagram підходить виключно H. 264. Решта найчастіше навіть не прикріплюються до посту.

За якістю зйомки все набагато простіше. Викладати в стрічку можна фільми в якості Full HD (1080р) і менше, наприклад, 720р.

тривалість зйомки

Формат відео для Instagram, Підтримуваний розмір, в якому дозволі зберігати

Слід звертати увагу на тривалість відео, так як у соціальної мережі до цього жорсткі і однозначні вимоги. А саме:

 1. Для сторіс Instagram приймає кліпи тривалістю до 15 секунд. Або кілька кліпів по 15 секунд тривалістю, в цілому, до 1 хвилини.
 2. Для загальної стрічки фільм повинен закінчуватися на 1 хвилині. Якщо використовувати опцію карусель (до 10 роликів в одному пості), то – на 10 хвилині.
 3. Для Instagram TV підходить матеріал довжиною від 60 секунд і до 15 хвилин (для телефону), до 60 хвилин (для персонального комп’ютера).

Максимальний розмір завантажуваного відео також важливий, він дорівнює 128 мегабайтів.

Корисно знати. Якщо кліп має тривалість, що не відповідає зазначеним параметрам, наприклад, при публікації в стрічку 2-хвилинного файлу, то система просто обріже його до заданих 60 секунд.

Як обрізати відео під параметри без втрати якості

Якщо відзнятий вами матеріал не підходить під стандарт соцмережі Instagram, то потрібно його вручну «підлаштувати». Це можна зробити за допомогою:

 • спеціальних розширень або онлайн-сервісів на комп’ютері;
 • допоміжних утиліт на мобільному телефоні.

поміняти формат відео для Instagram і обрізати його на частини через ноутбук або ПК можна через додаток Movavi. Для цього:

 1. встановіть редактор і запустіть його. Формат відео для Instagram, Підтримуваний розмір, в якому дозволі зберігати
 2. тапніте на «редагування відеофайлу».
 3. Клацніть “імпорт” і перетягніть кліп в нижню доріжку.
 4. поставте бігунок на ту частину, яку потрібно розділити.
 5. Клацніть на значок»ножиці”.
 6. збережіть результат за допомогою кнопки “експорт”.
 7. зайдіть в розділ “конвертація відео”.
 8. Виберіть потрібний формат і закінчите процедуру кнопкою «конвертувати».

Готово. Тепер розглянемо те ж саме, тільки на смартфоні Android і iOS. Для цього скачайте через Google Маркет або AppStore програму InShot. Інструкція:

 1. Натисніть на кнопку “Відео”. Формат відео для Instagram, Підтримуваний розмір, в якому дозволі зберігати
 2. дозвольте доступ до бібліотеки вашого пристрою. Формат відео для Instagram, Підтримуваний розмір, в якому дозволі зберігати
 3. Перенесіть відповідну зйомку з галереї в редактор.
 4. виберіть інструмент «обрізати ” і відзначити область, яку хочете виділити з основного часу.
 5. Тапніте на» полотно ” і задайте необхідне співвідношення сторін. Можна клацнути на іконку Інстасеті і автоматично “підігнати” картинку під норму.
 6. Завантажте результат на телефон. Не забудьте, що зберігати бажано з відміткою»якість відео – максимальне”.

корисно знати. InShot ставить водяний знак, який можна прибрати за 149 рублів.

можливі проблеми та рішення

Формат відео для Instagram, Підтримуваний розмір, в якому дозволі зберігати

тепер розглянемо основні проблеми, які можуть виникнути при роботі з Інстою:

 1. Instagram не підтримує відео. Швидше за все, версія вашої програми сильно застаріла. Спробуйте зайти в Маркет і оновити її. Якщо це не допомогло, то справа може бути вже в операційній системі – все в тій же старій версії. Перейдіть в Налаштування і загляньте в розділ «Оновлення системи».
 2. З’являється зелений екран замість фільму. Скористайтеся вбудованим в смартфоні клінером і очистіть кеш, а також інший системний сміття.
 3. Відсутній звук. Причина може бути в тому, що його і не було спочатку або стоїть хрестик на іконці з динаміком. Зніміть заборону і все запрацює.
 4. Не можна перемотати на потрібне місце. На жаль, це не помилка, так задумано самою програмою Instagram.

Якщо проблема не вирішується, повідомте про неї в технічну підтримку соцмережі. Це можна зробити через налаштування в розділі “Довідка”.

ось і розібралися, яке відео можна завантажити в Instagram. Дотримуйтесь заданих технічних параметрів і тоді Ваш кліп буде обов’язково радувати ваших фоловерів.

Моя довідка - Корисні поради