Чи варто купувати готовий канал Ютуб

Чи варто купувати готовий канал Ютуб

Швидкий відповідь: купити готовий Ютуб канал дійсно можна — але тільки в тому випадку, якщо ви є досвідченим «Ютубером» і здатні вірно розрахувати перспективи, оцінити ризики і обійти формальні заборони відеохостингу. Всім іншим рекомендується серйозно подумати про доцільність такої інвестиції.

Чи варто купувати готовий канал Ютуб

Відеохостинг YouTube отримав свою популярність досить давно. Ще в ті часи, коли платформа була крутий бібліотекою відеоконтенту. Тепер же ведення каналу на Youtube – це відмінний спосіб заробити.

Видеоблогеры створюють цікавий контент, а звичайні глядачі дивляться його і оцінюють. За кожну 1000 переглядів власник каналу отримує грошову винагороду. Ставки при цьому можуть різнитися. Багатьох новачків цікавить питання: чи потрібно купувати розкручений канал для заробітку?

Купувати чи ні?

Перш ніж прийняти остаточне рішення, необхідно розібратися з ключовим моментом: для чого потрібен канал на YouTube конкретній людині? Відповівши на це питання, вибір стане очевидним.

Якщо ви хочете розвивати канал протягом багатьох років, краще починати з нуля. Ви зможете прив’язати до нього особисту інформацію і вибрати власну стратегію просування. У свою чергу, це дозволить довести причетність до проекту.

Готові канали не призначені для серйозних проектів. Їх рекомендується купувати в тому випадку, якщо ви плануєте публікувати чужій/відредагований контент.

Чи можна купити чужий канал на YouTube?

Припустимо, на відеохостингу є популярний канал з величезним числом активних передплатників. В цей проект було вкладено багато часу, зусиль і коштів. Канал вже розкручений, а значить, він приносить гарний прибуток. До цього можна прийти за один день чи місяць. І хто ж захоче продати «дійну корову»? Жодна розсудлива блогер не зробить цього.

Але навіть якщо це станеться, ви укладете протиправну оборудку. На відеохостингу заборонена зміна власника каналу. Ви порушите правила системи, і понесете покарання.

Хто продає канали Ютуб з фоловерів?

На просторах Інтернету можна знайти оголошення про продаж YouTube-каналів. Ось тільки чим загрожує покупка готового каналу для нового автора?

  • На каналі багато передплатників. Ці люди встигли полюбити контент і чекають його регулярно. Якщо станеться «підміна» автора, йому доведеться продовжувати ведення каналу в тому ж дусі. А це практично неможливо, навіть якщо тематика залишиться колишньою. Аудиторія все одно помітить різницю. І багатьом це не сподобається. До чого це призведе? Звичайно ж, до масових відписки.
  • Пропонований акаунт могли просто зламати. Бажання «навариться» на чужі заслуги – цілком поширене явище. Ви купуєте цей канал. А що відбувається потім? Справжній власник відновлює доступ до свого проекту. А ви його втратите.
  • Бувають випадки, коли блогери усвідомлено передають права на володіння акаунтом зацікавленим користувачам. Можливо, в їх житті щось змінилося. Вони не хочуть/не мають можливості розкручувати канал в майбутньому. І щоб зовсім не закидати проекти, продають їх іншим користувачам. Висновок: готовий канал недостатньо популярний і ще не приносить гарного прибутку. А інакше, навіщо від нього відмовлятися? Покупець витрачає власні кошти на аби що. Крім того, йому доведеться продовжувати розпочату справу (відповідати обраній тематиці каналу щоб уникнути блокування).

    Це безглуздо. Краще почати ведення власного відеоблогу з самого початку.

    Моя довідка - Корисні поради