Бізнес в Instagram: з чого почати, як вести + 12 ідей (2020)

В цій статті ви дізнаєтеся:

 • З чого почати бізнес в Інстаграм – в форматі покрокового керівництва.
 • Способи просування бізнесу: 7 методів.
 • 4 ради, як вести бізнес-аккаунт.
 • 12 ідей для бізнесу в Інстаграм.

Все поради і рекомендації є актуальними в 2020 році. З чого почати бізнес в Інстаграм: покрокове керівництво

Відразу перейдемо до практичної частини статті. Поговоримо про те, з чого почати бізнес в Instagram. Для цього розглянемо 5 основних кроків: від вибору ніші до аналізу ЦА.

Вибираємо нішу

Перед тим, як почати власний бізнес в соціальній мережі Інстаграм, потрібно вибрати нішу. Найпростіший спосіб вибрати напрямок – зайнятися справою, яке вам до душі.

Наприклад, якщо вам подобається організовувати свята, то можете сміливо відкрити event-агентство і почати пошук клієнтів через Інстаграм.;

важливо: Інстаграм відмінно підходить для продажу різних товарів і послуг: наприклад, одяг, будівельні матеріали, подорожі та послуги салонів краси.;

Якщо у вас є труднощі з пошуком ніші, то ближче до кінця статті ми розглянемо 12 ідей для бізнесу в Instagram.

Створюємо аккаунт

Отже, ви вибрали напрямок майбутньої діяльності. Тепер потрібно зареєструвати аккаунт у соціальній мережі.

Найважливіший крок на етапі реєстрації – вибір ника. Він повинен бути лаконічним і зрозумілим. Наприклад, в якості ніка можна використовувати назву вашої компанії чи бренду.

Постарайтеся придумати короткий і запам’ятовується нік – так потенційним клієнтам буде простіше знайти вас в пошуку. Детальніше про нікнеймі читайте в нашій статті «Як придумати гарний і оригінальний нік в Інстаграм».

Відразу після реєстрації підключіть бізнес-аккаунт. Для цього треба зайти в налаштування профілю і перейдіть в розділ; «Аккаунт». Тут натисніть «Переключитися на професійний аккаунт».;

Далі потрібно вибрати категорію вашого бізнесу.

Оформляємо профіль

Наступний етап – оформлення профілю. Він складається з декількох основних кроків. Розглянемо їх докладніше.

Етапи оформлення Instagram-аккаунта:

 • Аватарка. Спочатку потрібно завантажити аватарку. Вона повинна бути яскравою і такою, що запам’ятовується. Наприклад, можна використовувати гарну фотографію основного товару або логотип компанії.
 • Ім’я профілю. Придумайте ім’я профілю – наприклад, назву компанії або рід діяльності.;
 • Шапка. Заповніть розділ “Про себе”. Вкажіть, чим ви займаєтеся, додайте інформацію про доставку товарів. Загалом, в «шапку» профілю потрібно додати тільки важливу інформацію для потенційних покупців.
 • Лента. Відразу продумайте стиль для майбутніх постів. Наприклад, стрічку можна оформити в єдиному стилі.

Приклад грамотно оформленого аккаунта

Детальніше про оформлення Instagram-аккаунта читайте в нашій статті.

Аналізуємо цільову аудиторію

Наступний етап – аналіз цільової аудиторії. Вам потрібно зрозуміти, хто ваші потенційні клієнти.

Для цього «намалюйте» портрет ЦА. Насамперед визначте їх стать, інтереси, рід діяльності і вік: наприклад, жінки 23-35 років, які цікавляться модою і працюють в сфері дизайну.

Так ви зрозумієте, де найкраще шукати потенційних клієнтів. Також портрет ЦА допоможе при налаштуванні таргетированной реклами.

Аналіз конкурентів

Далі проаналізуйте основних конкурентів. Подивіться, як методи просування і ведення аккаунта вони використовують. Вивчіть їх аудиторію – як правило, це ваша ЦА.;

Цікаві «фішки», які є у ваших конкурентів, ви можете використовувати в своєму Instagram-акаунті.

Найпростіший спосіб пошуку конкурентів в Інстаграм – за ключовими словами і хештег. Простий приклад: якщо ви продаєте жіночий одяг, то введіть в пошуку ключове слово «жіночий одяг». У пошуковій видачі будуть ваші основні конкуренти, які продають одяг для жінок.

Розробляємо контент-план

Після аналізу цільової аудиторії і конкурентів, потрібно скласти контент-план. Хоча б на тиждень вперед. Так у вас не буде проблем з пошуком ідей для постів.

Приклад контент-плану для Instagram

Контент-план – це графік публікацій. Скласти план можна на тиждень, місяць і навіть рік. ;;

Просування бізнесу в Інстаграм: 7 способів

Тепер давайте поговоримо про розкручування бізнесу в Інстаграм. Розглянемо 7 ефективних способів просування.

таргетовану рекламу

Один з найефективніших способів розкрутки бізнесу – таргетована реклама. Вам потрібно підібрати цільову аудиторію і скласти оголошення – після чого запустити рекламу.

Це платний спосіб просування. Запустити таргет можна за кілька хвилин. Для цього потрібно підключити бізнес аккаунт і відкрити будь-яку посаду у своїй стрічці. Далі скористайтеся опцією «Просувати».

Бізнес в Instagram: з чого почати, як вести + 12 ідей (2020)

Рекомендуємо починати просування з бюджетом від 5 000 рублів – цього достатньо, щоб протестувати різні зв’язки: оголошення + аудиторія.

Массфолловінг і масслайкінг

Ще один ефективний метод просування – масові дії. Якщо бути точніше, то массфолловінг і масслайкінг.

Суть методу: ви підписуєтеся на акаунти своєї цільової аудиторії і ставите лайки під їх постами. Таким чином залучаєте їх увагу, після чого потенційні клієнти переходять на ваш профіль.

Частина цієї аудиторії стає клієнтами: вони купують ваші товари і послуги, записуються на консультацію.;

Всі дії можна автоматизувати – вам не доведеться вручну ставити лайки, підписуватися на акаунти. У цьому допоможе сервіс Zengram.;

Бізнес в Instagram: з чого почати, як вести + 12 ідей (2020)

Всі потрібні дії по розкрутці він виконує за вас – вам потрібно тільки один раз налаштувати просування. Це безпечно – профіль не заблокують за перевищення лімітів.

Перші 3 дні – безкоштовно.

Реклама у блогерів

Як і два попередні способи, це платний метод просування бізнесу в Інстаграм. Ваше завдання полягає в наступному: ви знаходите кілька Instagram-блогерів (для початку достатньо 2-3 лідера думок) і домовляєтеся з ними про рекламу.

Вартість одного рекламного поста залежить від кількості передплатників у блогера. Наприклад, ціна одного рекламного поста у автора з аудиторією 100 000 передплатників починається від 10 000 рублів. Але варто розуміти, що якщо ви склали грамотний і продає пост, то ці вкладення окупляться через 2-3 дня після публікації реклами.

Важливо: перед тим, як купити рекламу у блогера, потрібно перевірити його на накрутку. Як це зробити читайте в нашій статті «Як перевірити Інстаграм на накрутку лайків і передплатників».

Накрутка

На початкових етапах розвитку бізнес-профілю спробуйте накрутку. Так ви зможете залучити першу аудиторію – передплатників і лайки.;

Завдяки накрутке ваш аккаунт не буде виглядати порожнім. Це помітно підвищить конверсію в продажу, так як аудиторія більше довіряє сторінкам, на яких є передплатники.

Накрутити передплатників і лайки можна за допомогою сервісу LikeInsta. Почати роботу можна безкоштовно – без реєстрації і завдань.

Бізнес в Instagram: з чого почати, як вести + 12 ідей (2020)

Якщо хочете швидко розкрутити профіль, то можете купити лайки, передплатників, коментарі – це дешево і повністю безпечно.

Хештеги

Це безкоштовний спосіб розкрутки бізнесу в Інстаграм. Для цього потрібно використовувати хештеги під постами. Рекомендуємо вставляти 15-20 тегів.

Але пам’ятайте, що всі теги повинні ставитися до тематики поста: наприклад, для публікації про салон краси підійдуть теги, пов’язані з красою. Також не потрібно «пхати» тільки популярні хештеги-мільйонники. Інакше ваші пости загубляться серед інших публікацій.

Геолокація

Обов’язково вказуйте геолокацію до своїх постах. Особливо якщо ви просуваєте локальний бізнес – наприклад, кафе або фотостудію.;

Часто потенційні клієнти шукають товари та послуги в своєму місті – по геометкамі. Тому відмітка геолокації – це відмінний спосіб для безкоштовного залучення клієнтів.

Конкурси

Проводьте конкурси серед передплатників. Розігруйте свої товари і послуги. Для цього потрібно придумати умови конкурсу.

Найбанальніша і ефективний спосіб проведення розіграшу: учасникам потрібно підписатися на ваш профіль, поставити лайк під конкурсним постом і відзначити в коментарях двох друзів. Так ви збільшите органічний охоплення конкурсу – а це допоможе в безкоштовному залученні нових передплатників.

Як вести аккаунт бізнесу: 4 ради;

Поради з ведення бізнес-аккаунта:

 • Постійно спілкуйтеся з аудиторією. Відповідайте на їхні коментарі та повідомлення в Директ; проводите прямі ефіри і викладайте IGTV.
 • Пробуйте різні формати. Це стосується контенту. Публікуйте не тільки класичні пости в форматі «фотографія + текст». Викладайте Stories, записуйте відео, робіть пости-каруселі.
 • Постійно аналізуйте ефективність просування. Вивчайте статистику профілю, аналізуйте ефективність різних рекламних майданчиків і методів просування.
 • Викладайте пости регулярно. Складіть графік публікацій і дотримуйтесь його. Наприклад, публікуйте по 4 пости в тиждень – не менше. ;;

ТОП-12 ідей для бізнесу в Інстаграм

Тепер давайте розглянемо ідеї для бізнесу в Інстаграм. В нашу міні-добірку потрапили тільки ті напрямки, які найкраще «заходять» в цій соціальній мережі.

Ідеї для бізнесу:

 1. Інтернет-магазин одягу.
 2. Просування та ведення чужих акаунтів (послуги Instagram-маркетолога).
 3. Заробіток на партнерських програмах.
 4. Продаж товарів, зроблених своїми руками (хендмейд-товари).
 5. Просування послуг фотографів.
 6. Салон краси.
 7. Ресторан, кафе, бар.
 8. Продаж власної експертність – курси, консультації, майстер-класи.
 9. Продаж фотографій.
 10. Продаж реклами в своєму Instagram-акаунті.
 11. Створення масок.
 12. Послуги дизайнера – наприклад, професійне оформлення профілів .

Підсумки

Тепер ви знаєте, як і з чого почати бізнес в Інстаграм. Як бачите, головне – це підібрати нішу. Після цього можна відразу приступати до створення і розкручування профілю.

Моя довідка - Корисні поради