Бізнес-двійники в Instagram на прикладі IKEA

Введіть в пошуку Instagram ім’я будь-якого відомого на весь світ людини, і вам здадуться десятки варіантів. Причому, далеко не факт, що реальна сторінка знаменитості буде першою у видачі. І це неминуче – чим відоміший персона або бренд, тим більше у його аккаунта в соціальних мережах копій. Цікаво, Райан Гослінг знає, що у нього є сторінка в Однокласниках, і проживає він у Санкт-Петербурзі? Поговоримо про те, для чого таких клонів створюють, чим вони відрізняються від оригіналу і на кого варто підписуватися.Бізнес двійники в Instagram на прикладі IKEA

Навіщо створюють двійників?

Яка мета людей, які створюють такі фейки? Адже вже давно в соціальних мережах ввели галочки, якими відзначають офіційні акаунти. Чим керуються такі люди? Розберемо види фальшивих акаунтів і те, чим вони можуть бути корисні своїм власникам.

 • Фан-клуби. Це – відносно чесна діяльність. Люди, які люблять продукцію бренду або відомого актора, підписуються, щоб отримувати новини про їх життя. Якщо контент там оригінальний і грамотно локалізований, така діяльність заслуговує поваги. Але звичайне копіювання постів з оригінального профілю – лише імітація активної діяльності. Тим не менш, в таких спільнотах дуже непогано може продаватися мерч і китайські підробки під продукцію бренду.
 • Повні дублі. Люди хочуть видати себе за оригінал. Навіщо? Дуже просто. Деякі продовжують не звертати уваги на галочку поруч з ніком і підписуються. Так на основі чужій популярності можна заробляти на рекламних вставках.
 • Локалізації. Якраз на основі Ікеі я можу пояснити цей тип профілю. Цей магазин є в кожному більш-менш великому місті світу. Галочку дають зазвичай тільки сторінці певної країни, наприклад, Росії чи Америки. Але асортимент може відрізнятися від міста до міста, що зменшує ефективну роль таких акаунтів в Instagram.
 • Бізнес двійники в Instagram на прикладі IKEA

  Конкретні приклади наслідувачів і офіційних сторінок

  Як я вже говорила вище, адміністрація Instagram підтверджує тільки сторінки Ікеі тієї чи іншої країни. Порівняємо їх з іншими двійниками.

 • @ikea_rus, @ikeausa
 • Вже з назви зрозуміло, що перший варіант – російський, а інший – американський. Там публікують різні комбінації предметів інтер’єру. Але навіщо, запитаєте ви, робити два аккаунта одного магазину, в якому всі меблі типова? Все просто – менталітет країн різний, і переваги в інтер’єрі теж. Приклад на скріншотах: якщо у США віддають перевагу столи посередині кухні, то в Росії люди вибирають невеликі столики, які хоча б можна пересувати. Я можу віднести ці сторінки до офіційним, тому що у них є галочки поруч з нікнеймом.

  Бізнес двійники в Instagram на прикладі IKEAБізнес двійники в Instagram на прикладі IKEA

 • @ikea.atyrau.xanifa, @ikea_05
 • Попередні варіанти були локалізаціями. Ці – ще більш детальна локалізація. Вони знаходяться у містах, там ви можете знайти контакти для замовлення або у зв’язку, мабуть, зі службою підтримки. Загалом, якщо людина хоче не просто дивитися на інтер’єр, але і придбати що-то, ці сторінки – ідеальний варіант. Чому вони просто не з’їздять в магазин або не підуть на офіційний сайт? Питання не до мене, а до передплатникам цих сторінок.

  Бізнес двійники в Instagram на прикладі IKEAБізнес двійники в Instagram на прикладі IKEA

 • @ikea_inst
 • А ось це – сторінка, яка намагається здаватися офіційною. Але ми-то з вами знаємо, що це не так. Для чого вони це роблять? Зараз дуже багато люблять картинки з гарно облаштовані будинками, тому і тут є 444 тисячі передплатників. А така аудиторія дозволяє непогано заробляти на рекламі. Наприклад, серед перших постів я знайшла рекламний, з згадкою Instagram-блогу.

  Бізнес двійники в Instagram на прикладі IKEA

  На кого варто підписуватися?

  Отже, ви вирішили, що хочете дивитися контент відомої людини або бренду, на яку сторінку підписатися? Якщо знаєте англійську, краще всього буде оригінал, дивіться новини оперативніше, ніж адміністратори фейків і фан-клубів. Якщо з англійською туго, вибирайте локалізацію. Якщо хочете щось купити в Ікеї або іншому всесвітньо відомому магазині, також віддайте перевагу локалізацію. Фейки, які можна сплутати з оригіналом, мало чим будуть корисні, тому не варто тримати їх у своїх глобально. Також не раджу реєструвати такий профіль – просувайте своє ім’я, а не експлуатуйте чуже.

  Отже, двійників у відомих і розкручених брендів може бути багато. На прикладі Ikea ми з вами розібрали приблизну класифікацію фейків. Створювати такий профіль чи ні, підписувати чи ні – вирішуйте самі. Але пам’ятайте: оригінал завжди краще копії. Докладніше про те, як виростити особистий бренд в Instagram, читайте в статті за посиланням.

  Моя довідка - Корисні поради