Аналіз трендів YouTube (Youtube)

Аналіз трендів YouTube (Youtube)

Аналіз трендів Ютуб за 2018 рік

В співтоваристві користувачів відеосервісу YouTube часто виникають суперечки щодо великої кількості відеороликів з «накрученими» показниками переглядів. Для того щоб припинити ці суперечки в 2018 році була створена утиліта, призначена для збору інформації про відеозаписах, які опинилися в трендах Ютуба.

Ця утиліта запитує назва відеоролика, дату його створення і список тегів. Крім того, вона веде історію змін кількості переглядів, а також лайків і дизлайків. Завантажити цю утиліту може будь-який бажаючий. Вона знаходиться у вільному доступі на GitHub.

За допомогою цієї утиліти можна створювати досить-таки красиві графіки:

Аналіз трендів YouTube (Youtube)

Ця утиліта також надає можливість побудови графіків зміни трендів за ключовими словами. Протягом минулого року за допомогою цієї невеликої програмки було проаналізовано близько 30 тисяч відеозаписів, які опинилися в трендах на Ютуб.

Принцип роботи

Аналіз трендів Ютуб працює за таким принципом: кожні 5 хвилин утиліта бере актуальний список трендів і зберігає інформацію про всіх трендових відеозаписах (назва, дата створення, теги). На підставі цієї інформації кожного відеоролика присвоюється хмара «ключів».

Далі за розкладом утиліта запитує по кожному відео статистику лайків і дизлайків на Ютубі. Статистика збирається протягом 2-х днів. На першому етапі аналізу запити йдуть з інтервалом у дві хвилини. Після цього інтервал поступово збільшується. Алгоритми цієї утиліти налаштовані так, що в разі виникнення підозр на накрутку, інтервал подачі запитів знову зменшується до двох хвилин.

Якщо статистика “лайків” на YouTube на певному етапі аналізу припиняє істотно змінюватися, утиліта збереже тільки перше і не останнє значення на даній ділянці. Така особливість роботи цієї програми зумовлена бажанням її розробника зменшити обсяги бази даних.

Як визначити накрутку на YouTube

Користувачі цієї утиліти напевно поставлять питання – як визначити накрутку переглядів на Ютубі? Це робиться шляхом оцінки відеозаписів, в яких лайки і дизлайки змінюються за принципом «драбинки». Для визначення сходинок драбинки використовується 3 сусідніх виміру статистики. При цьому необхідно враховувати кут між двома прямими і відзначити графіки, мають безліч дрібних нерівностей.

Нижче наведено приклад графіка, який потрапив під підозру алгоритму утиліти:

Аналіз трендів YouTube (Youtube)

Враховуючи, що утиліта знаходиться на етапі тестування, алгоритм її роботи продовжує коригуватися. Тому до подібних результатів для кожної окремої відеозапису не слід ставитися надто серйозно.

Один-єдиний (або навіть декілька) графік статистики лайків в Ютуб не дозволяє зі 100% точністю стверджувати про наявність накрутки. Будь-які підозрілі графіки можна пояснити, наприклад, роботою CQRS. Виходячи з цього, загальну картину можна скласти тільки на підставі даних з усіх трендових відеозаписів.

Статистика по накруткам Ютуба

За підсумками 2018 року з 30 тисяч проаналізованих відеороликів під підозру на накрутку лайків потрапило лише 180 записів. При цьому в накрутці дизлайків підозрюється більше тисячі відеозаписів.

Аналіз трендів на YouTube демонструє мінімальну кількість підозрілих графіків лайків. Але якщо подивитися на статистику по місяцях відкривається трохи інша картина. Так, у січні 2018 року було зареєстровано 96 підозрілих відеозаписів. Це більше половини від загальної кількості за рік! При цьому в наступному місяці під підозру потрапило всього 8 відеороликів.

Заглиблюючись в аналіз, варто згадати подію, що сталася 10 січня минулого року. В той день Ютуб заблокував величезна кількість каналів. Утиліта для аналізу трендів YouTube встигла зібрати дані з деяких каналів. Ось графік по одній з віддалених відеозаписів:

Аналіз трендів YouTube (Youtube)

«Сходинки» на цьому графіку свідчать про те, що YouTube все-таки бореться з накрутками. Тому сьогодні в тренди відеосервісу кількість накручених відеороликів суттєво зменшилася (хоча вони як і раніше зустрічаються).

Якщо говорити про суттєву різницю між кількістю відео з накрученими лайками і дизлайками, то такий перепад можна легко пояснити. Якщо відео вже потрапило в тренди Ютуба, його власнику немає сенсу накручувати лайки.

Аналіз трендів на YouTube відео дозволяє отримати досить-таки цікаву статистику. Так, відеозапису, які опинилися в трендах, у середньому набирають близько 21 тисячі лайків і трохи менше 3 тисяч дизлайків. Статистика відео, яке підозрюється в накрутці лайків – 15502/4250. Статистика відеозаписів, які підозрюються в накрутці дизлайків – 16868/22087.

Статистика лайків відео на YouTube говорить про те, що накрутка лайків не дає ніякої практичної користі. А ось накрутка дизалайков може бути цілком ефективною.

Як працює алгоритм виміру популярності з «ключів»

Як було сказано вище, кожна трендова запис, проаналізована даною утилітою, має власне хмара «ключів». Завдяки цьому існує можливість складання графіка зміни популярності по кожному з «ключів».

Для розуміння роботи цього алгоритму варто навести практичний приклад. В трендах є тільки 2 відеозапису, які відповідають певному «ключу». Одна запис протрималася в трендах протягом 5 годин, друга – 10 годин. Таким чином, популярність даного «ключа» дорівнює 15 (5+10).

Приклади графіків популярності з «ключів»

Використовуючи алгоритм, описаний вище, стає зрозуміло, що в 2018 році в Рунеті найбільший резонанс викликали не вибори президента і навіть не чемпіонат світу з футболу. Найбільш помітна подія минулого року – це трагедія в Кемерово:

Аналіз трендів YouTube (Youtube)

Відео, що стосуються цієї трагедії, витіснили з трендів усі інші відеозаписи. Про футбол і політику цього сказати не можна.

Як подивитися статистику лайків в Ютубі

Подивитися доступні графіки і тренди можна на цьому сайті. Сьогодні система функціонує на основі Amazon Cloud Drive. Для її роботи використовується:

  • веб-сервер t2.micro;
  • MySQL-сервер t3.small.

Варто додати, що у разі перевантаження існує ймовірність падіння веб-сервера. При цьому сервер бази даних продовжить збір статистики дизлайків в Ютубі.

Актуальну базу даних трендових відеозаписів можна завантажити за цим посиланням.

Посилання на оригінал: https://habr.com/ru/post/436750/

Моя довідка - Корисні поради