Аналіз конкурентів Instagram (Instagram)

Аналіз конкурентів Instagram (Instagram)

Перш ніж приступити до ознайомлення зі статистикою прямих конкурентів, необхідно розібратися, з якою метою це робиться. Саме ця причина стане ключовим моментом у подальшій роботі.

Аж до вибору найкращих сервісів і правильної стратегії.

Для чого в принципі потрібно стежити за конкурентами? Звичайно ж, для того, щоб обігнати їх в черговому «забігу». Тільки спостереження допоможе зрозуміти, як зробити краще. Помилково припускати, що все це необхідно для роботи «під копірку». Ні в якому разі!

Ці люди також катують долю шляхом проб і помилок. Не варто сприймати тактику конкурентів як істину в останній інстанції. Потрібно не повторювати за ким-небудь, а відштовхуватися від можливих варіантів.

Соціальні мережі стрімко розвиваються. Їх «закони існування» коригуються в кращому випадку по кілька разів за рік. І скільки б не було успішних маркетологів, ЅММщиков і просунутих користувачів, ніхто не зможе однозначно сказати, як грамотно просувати свій аккаунт. Просуванням займаються всі, хто бачить в цьому необхідність. Але це як і раніше дрімучий ліс, в якому так легко заблукати. І який з цього висновок? Дивіться, як працюють конкуренти, аналізуйте їх «ходи», але робіть по-своєму.

Що будемо аналізувати?

 • Контент конкурентів Instagram.
 • Який тип контенту переважає на сторінці? Які пости викликають підвищений інтерес? Рівень залученості охоплення. Все це можна включити в цей пункт.

 • Цінова політика.
 • Вартість продукції і різні акційні пропозиції/знижки.

 • Канали просування.
 • Займається конкурент просуванням? Співпрацює з блогерами? Хто ці люди?

  Як знайти конкурентів в Instagram

  Перший етап – пошук прямих конкурентів. Ви повинні знати напевно, хто бере участь у цьому марафоні». Тільки так можна зрозуміти, як залишити їх позаду.

  Читайте також:
  Як включити маски в Instagram на Андроїд і Айфоні: як їх використовувати, покроково

  У будь-якій зручній пошуковій системі знайдіть конкурентів за ключовими словами. Яндекс або Гугл? Немає ніякої різниці! Якщо ці люди є власниками сайтів, ймовірно, десь вказана інформація про їх соціальних мережах. Поверніться до пошукового запиту і додайте слово «Instagram». Справа в тому, що система соціальної платформи далеко не ідеальний. В ньому буде важко знайти все необхідне. Тому краще вдатися до глобальної пошуковій системі.

  Аналіз конкурентів Instagram (Instagram)

  Ви отримали приблизний список конкурентів. Перевірте їх профілі, відфільтруйте порожні сторінки. Можете перевірити акаунти на накрутку ботів. Подібні користувачі не складуть вам конкуренції. Аналізувати їх не потрібно.

  Далі скористайтеся Exel. Зберегти ключову інформацію у зрозумілій для вас формі. Безумовно, можна розраховувати на хорошу пам’ять, але навіщо тримати все це в голові? А раптом забудеться що-небудь важливе? Краще не ризикувати і завжди мати під рукою корисну «шпаргалку».

  На що звертати увагу?

  • Аватар, ім’я користувача, опис сторінки.

  • Неякісне фото профілю – одним конкурентом менше. Вам справді на руку такі похибки з боку інших людей. Поверхневий працю навряд чи зможе привести кого-небудь до успіху.

   Але якщо аватар красивий і продуманий, постарайтеся створити свій не гірше, але з іншим оформленням. Ось де категорично не рекомендується копіювати конкурентів. Потенційні клієнти повинні з легкістю розрізняти ваші аватарки, інакше почнеться плутанина. Такі проблеми вам ні до чого. Треба відрізнятися від інших і запам’ятовуватися користувачам. Також зверніть увагу на опис профілю. Вдумайтеся, порівняйте зі своїми ідеями.

  • Контент. Текст, що продає + візуалізація.

  • Як відомо, смаки у всіх різні. Але не потрібно бути генієм, щоб усвідомити важливість створення гарного контенту. Так, окремі публікації можуть не дотягувати до ідеальної естетики, але це не смертельно. Отсейте тих конкурентів, яких ви перестали вважати такими після відвідування їх запису. Так сказати, довіртеся власним смаком і приберіть зайві профілі. Якщо ситуація спірна, допоможуть коментарі. Почитайте, що пишуть люди під цими постами. Схвалюють – має сенс прислухатися до цього, навіть якщо ви не згодні. Конкурент не повинен догоджати вам. Він хоче сподобатися клієнтам.

   Аналіз конкурентів Instagram (Instagram)

   Як б «добре» або «погано» вони не намагалися, ви повинні робити хоча б трішечки краще. Занадто виділятися теж не потрібно. Складно передбачити, що оберуть люди.

  • Товар/послуги.

  • Проаналізуйте картину в цілому. Вказує чи конкурент вартість своєї продукції? Демонструє приклади робіт, якщо запропоновані певні послуги? Саме від цього вам доведеться танцювати, складаючи власну УТП. Можна також перевірити швидкість відгуку власника/менеджера облікового запису. Запитайте його про ціни, використовуючи «ліву» сторінку. Подивіться, скільки часу вам довелося чекати відповіді. Краще перевірити це неодноразово, в різний час доби, з різних профілів. Позначте це в таблиці.

  • Де конкурент замовляє рекламу?

  Щоб підглянути корисну інформацію, необхідно скористатися спеціальними сервісами. Сам Instagram в цьому допомогти не зможе.

  Сервіси для аналізу конкурентів в Instagram

  Livedune

  Аналіз конкурентів Instagram (Instagram)

  Скориставшись пошуковою системою сервісу, знайдіть цікавить людину. Безкоштовна версія Livedune надає всім бажаючим 10 тестових спроб. Сервіс має величезну базу постів.

  Вам потрібно відшукати згадки конкретного профілю в мережі. Як ви самі розумієте, за наступні спроби доведеться платити.

  Але можна поступити інакше. Дізнайтеся, рекламується чи ваш конкурент у блогерів. У цьому допоможе експрес-аналіз сторінки.

  Publer

  Аналіз конкурентів Instagram (Instagram)

  Цей сервіс здатний задовольнити цікавість невибагливого користувача. ЅММщики і їм подібні таким софтом не користуються. Але для різноманітності можна спробувати. Запасний варіант: уважніше ознайомтесь з бізнес-аккаунтом конкурента. Якщо він робить репости записів (тих самих, які замовляє) блогерів, то все очевидно.

  Висновок

  Після виконаної роботи у вас з’явиться таблиця з інформацією про головних конкурентів. Це те, з чим ви будете порівнювати власне просування. Створіть щось нове або відмінну від усього, що там є. Ось тільки не поспішайте розслаблятися! Відстежувати роботу конкурентів доведеться з певною періодичністю. Це повинно увійти у звичку. І остання рада на сьогодні: не хапайтеся за Instagram, як потопаючий за рятівний круг. Пам’ятайте про те, що інші соціальні мережі – також прекрасний інструмент для втілення задуманого. Бажаємо успіхів!

  Моя довідка - Корисні поради