Зробити facebook групи для бізнесу і не тільки

У фейсбуці існує три види записів: особисті профілі, сторінки і групи. Кожен з них має особливий функціонал, який чітко розмежовує цілі використання і виконувані завдання.Зробити facebook групи для бізнесу і не тільки

У цій статті – повна інформація про групах, їх різновиди та особливості, як створити групу у фейсбук в 2020-2021 році і керувати нею.

Що це — Введення

Група — це віртуальний простір, який об’єднує людей зі схожими поглядами і інтересами для спілкування, обміну інформацією та досвідом.

На відміну від сторінок, які просто публікують свої пости для передплатників, такі аккануты активно залучають учасників у процес формування спільноти і мають велику свободу у веденні активного діалогу і двостороннього спілкування з користувачами (сюди можна запрошувати друзів, організовувати опитування, учасники можуть розміщувати власні публікації)….

Зробити facebook групи для бізнесу і не тільки

Разом з тим, порівняно зі сторінками, вони мають ряд обмежень:

 • обмежена статистика;
 • менше можливостей для оформлення та індивідуалізації;
 • неможливо надавати сторонні додатки.

Відмінність:

Сторінки ж завжди видно всім, вони навіть індексуються пошуковими системами.

Групи можна закривати і ховати від певних категорій користувачів.

Процес вступу також можна настроїти на запит та з дозволу адміністратора, або необмежений. Стати шанувальником або передплатником сторінки може кожен бажаючий.

 

Різновиди та Види

У загальному вигляді можна виділити дві основні класифікації:

1) За тематикою: ???

 1. Загальна – стандартний набір функцій і можливостей.
 2. Для купівлі та продажу – за замовчуванням публікації створюються у вигляді оголошень, тут налаштовується валюта і формуються групи оголошень.
 3. Для навчання – формування навчальних модулів з публікацій, оранізацію опитувань, відстеження персональних досягнень учасників.
 4. Відеоігри – прив’язка до певної грі з можливістю організації змагань.

Зробити facebook групи для бізнесу і не тільки

Якщо вас цікавить, як створити групу у фейсбук для бізнесу і компаній, то краще вибирати загальний тип.

Читайте також:
Як прибрати зв'язок Инстаграма з Facebook на комп'ютері та телефон

2) — За конфіденційності: ?

 • Відкриті – учасниками можуть стати всі охочі.
 • З обмеженим доступом – вступ відбувається за схвалення запиту користувача на розсуд адміністрації, критерієм відбору учасників може бути проходження опитування.
 • Секретні не відображаються в пошуку, вступити можна тільки за запрошенням.Зробити facebook групи для бізнесу і не тільки

Як типи, так і налаштування конфіденційності доступні для редагування в будь-який момент. Тобто, перед тим, як створити закриту групу в фейсбук, не потрібно особливих приготувань, все можна налаштувати з часом (є невеликі нюанси для різних чисельностей спільноти, про це нижче).

Зробити facebook групи для бізнесу і не тільки

Визначившись з тим, який вид аккаунта підходить, можна розглянути, як створити групу в фейсбук, інструкція гранично проста. Процес створення займе всього кілька хвилин:

 1. Увійдіть у свій профіль.
 2. Натисніть «Створити» у верхній горизонтальній панелі, потім «Група».Зробити facebook групи для бізнесу і не тільки
 3. Створюваному співтовариству необхідно присвоїти назву.
 4. Ввести імена перших учасників (для початку достатньо однієї людини): необхідно ім’я користувача або його електронну адресу. Також у цьому рядку є значок «сторінка»: натиснувши на нього, можна додати невеликий текст запрошення.
 5. Встановити рівень конфіденційності: загальнодоступна, закрита або секретна.
 6. Натиснути кнопку «Створити».Зробити facebook групи для бізнесу і не тільки

З цього моменту спільнота почне своє офіційне існування в соц. мережі, а ви станете його адміністратором, маючи права на всі дії всередині.

 

Ролі:Зробити facebook групи для бізнесу і не тільки

—Керувати ним можуть також модератори, вони мають більш обмежений список прав (додавання і схвалення учасників, блокування людей, управління публікаціями та коментарями). Модераторів та інших адміністраторів призначає адміністратор.

—Адміністратором може бути не тільки людина, але і сторінка. Для цього адміністратору сторінки необхідно увійти на неї, у лівому стовпчику відкрити вкладку «Групи», а потім «Створити». (Якщо такий вкладки немає, її легко налаштувати в налаштуваннях меню «Шаблони і вкладки»).

Цікаве відео ? Зробити facebook групи для бізнесу і не тільки

Налаштувати

Увага: Основні налаштування доступні лише адміністратору.

Залежно від цілей і тематики, необхідно встановити тип спільноти. Це потрібно для більш зручної компонування матеріалів, отримання додаткових функцій і збору статистики.

Читайте також:
Фейсбук аудит - як зробити самому або замовити !

Змінити тип можна в будь-який момент:

 1. Натиснути «Ще…» під фото обкладинки.
 2. Вибрати «Редагувати налаштування групи».Зробити facebook групи для бізнесу і не тільки
 3. У рядку «Тип групи» натиснути на «олівчик», вибрати потрібну категорію.Зробити facebook групи для бізнесу і не тільки
 4. Натиснути «Підтвердити», після чого перегорнути сторінку нижче та натиснути «Зберегти».Зробити facebook групи для бізнесу і не тільки

Конфіденційність дозволяється міняти не частіше, ніж один раз протягом 28 днів (після редагування у адміна є 24 години на повернення колишнього статусу). Зробити це можна в тому ж меню, розділ знаходиться в нижній частині. Тут є два варіанти: загальнодоступна або закрита. Від цього залежить, хто зможе знаходити групу і переглядати список учасників і розміщені публікації. Так, все, що відбувається в закритому, можуть побачити тільки його учасники.

Важливо: якщо закрите співтовариство має 5000 учасників і більше, його не можна зробити загальнодоступним. Якщо кількість доданих користувачів менш 5000, можна зробити закриту групу в фейсбук, так і відкриту.

З того моменту, як будуть змінені налаштування, всі учасники будуть повідомлені про це.

Оформити

Не забудьте створити індивідуальний образ свого співтовариства. Для цього доступні:

 1. Обкладинка. Виберіть якісне фото, яке відповідає тематиці. Його розміри повинні бути не менше 400*150 пікселів. Не варто вибирати занадто «важкі» файли для більш швидкого завантаження. Формат PNG при стисненні втрачає в якості менше інших. Додати легко: клікнути по обкладинці в лівому верхньому кутку.Зробити facebook групи для бізнесу і не тільки
 2. Опис. Обов’язково додайте короткий текстовий опис. Назва і обкладинка не завжди можуть достатньо точно розповісти про тематику і цілях. Зробити facebook групи для бізнесу і не тільки
 3. Місцезнаходження – якщо є необхідність об’єднати людей за географічною ознакою, необхідно вказати своє місце на карті.Зробити facebook групи для бізнесу і не тільки
 4. Мітки – додавання хэштегов полегшить пошук співтовариства для користувачів.
 5. Сторінки прив’яжіть сторінку, яка представляє ваш бізнес (якщо він є).
 6. Колір – виберіть колірне оформлення.Зробити facebook групи для бізнесу і не тільки

Примітка: всі питання оформлення, за винятком обкладинки, можна вирішити в розділі «Редагувати налаштування… ».

Читайте також:
Обмеження для профілю Facebook без підтвердження e-mail

 

Поради по веденню:

 1. Створити сприятливе середовище для спілкування. Залучати читачів до обговорення: задавайте питання в кінці постів, провокуйте (у хорошому сенсі слова) на конструктивні суперечки, змушуйте висловлювати свою думку.
 2. Проводьте регулярні опитування. Функціонал груп має більше можливостей для опитувань, використовуйте їх на повну. Це пожвавить співтовариство і допоможе вам дізнатися більше про своїх читачів.
 3. Пропонуйте новим учасникам розповідати про себе, знайомитися з аудиторією.
 4. Розробіть свою систему правил поведінки на полях спільноти, вони повинні відповідати тематичним спрямуванням і пояснювати суть роботи і взаємодії всередині групи. Можливо, комусь наявність обмежень здасться занадто жорстким, але спільноти, в яких є порядок і взаємна повага, більш життєздатні.
 5. Слідкуйте за статистикою: вона менш змістовна, ніж у сторінок, але все ж допоможе вчасно помітити зниження користувацької активності і вжити заходів.

Просування

На самому початку завоювання інтересу аудиторії фейсбуку найбільш дієвими будуть наступні заходи:

1. Скористайтесь кнопкою «Поділитися» (вона знаходиться праворуч під обкладинкою). Стануть доступні варіанти: у своїй хроніці або в одного, в групі, на своїй сторінці або в особистому повідомленні.

2. Найшвидший спосіб – платна реклама. Щоб почати, натисніть «Реклама» в правому нижньому куті сторінки (там, де дрібний шрифт) або в нижній частині лівого стовпця.

Заробіток

Створювати співтовариство можна не тільки для розкрутки основного бізнесу, група сама може стати успішним бізнес-проектом. Що приносить гроші:

 1. Публікація платних комерційних постів.
 2. Платна підписка по періодах для користувачів, за умови публікації дійсно цінного унікального контенту або для організації навчання.
 3. Партнерські програми.

Популярні спільноти приносять хороший дохід, і якщо ви не володієте достатніми навичками, часом і терпінням, щоб створити «з нуля», можна придбати групу, яка вже має постійну аудиторію і досить добре розкручена.

Моя довідка - Корисні поради