Захист від крадіжки шахраями особистих даних з профілю Facebook

Що таке фішинг

Іноді спамери створюють фальшиві сайти, які схожі на сторінку входу на Facebook. Після введення адреси електронної пошти та пароля на одній з таких сторінок спамер записує і зберігає Ваші дані. Це явище відоме як фішинг.

Рахунки, які стали жертвами фішингу, часто починають автоматично відправляти повідомлення і ссылоки друзям. Такі повідомлення або посилання часто являють собою рекламу, що закликає подивитися відео або ознайомитися з продукцією.

Якщо ви вважаєте, що акаунт одного пав жертвою фішингу, скажіть йому, щоб він змінив пароль і запустив антивірусну програму на комп’ютері.

Вимагання грошей і фішинг

Фішинг має місце, коли хтось хитрістю змушує Вас завантажити шкідливе програмне забезпечення або ввести свої реєстраційні дані (наприклад, адресу електронної пошти і пароль) на підробленої веб-сторінці для входу на Facebook.

Спроби вимагання грошей мають місце, коли зловмисники купують інформацію для входу, наприклад, електронну пошту, і використовують її, щоб увійти у ваш аккаунт і захопити його, змінивши пароль і контактні дані. Часто це починається з облікового запису електронної пошти. Потім, коли злочинець має доступ до Вашого облікового запису електронної пошти, можна надіслати запит на змінення пароля облікового запису на Facebook.

 • У разі спроб вимагання грошей, інша людина, захопивши Ваш аккаунт, розсилає персональні повідомлення вашими друзями з проханням надати термінову грошову допомогу.

Як уникнути фішингу

Багато шахраї, практикуючі фішинг, намагаються обдурити свої жертви помилковими пропозиціями безкоштовних, рідкісних, секретних або виняткових цифрових товарів (наприклад, монет, жетонів, подарунків тощо).

Будьте обережні:

 1. Повідомлення, що містять орфографічні помилки, багато шрифтів і дивно розташовані акценти;
 2. Повідомлення, де автор стверджує, що в додатку знаходиться ваш пароль. Facebook ніколи не посилає пароль у вигляді вкладення;
 3. Погано пов’язані посилання: Помістіть курсор на посилання і подивіться на рядок стану в нижній частині вікна браузера. Переконайтеся, що посилання на насправді наводить на url, який відображається в повідомленні e-mail.
 4. Повідомлення з проханням надати особисту інформацію. Facebook ніколи не просить:
  • Пароль для вашого облікового запису;
  • Ваш номер соціального страхування або ідентифікаційний номер;
  • Повний номер вашої кредитної картки або ПІН-коду.
 5. Повідомлення, де автор стверджує, що Ваш обліковий запис може бути видалена або заблокована, якщо ви не будете негайно реагувати.
Читайте також:
Facebook Lite | Завантажити Фейсбук лайт на Андроїд безкоштовно

У разі сумнівів введіть в браузері www.facebook.comщоб перейти на сайт Facebook. Рекомендуємо також перевіряти інформацію на офіційних сторінках веб-сайту Facebook або додатка перед вибором будь-якого елемента, що вказує на акції.

Турбота про безпеку

Я отримав лист шахрайське

Спамери і шахраї іноді створюють підроблені повідомлення електронної пошти, які схожі на повідомлення з Facebook. Ці повідомлення можуть бути дуже переконливими. Навіть вміст поля Від: може бути підробленим і містити текст «Facebook» або «компанія Facebook».

Ці повідомлення електронної пошти можуть містити:

 • Повідомлення про запрошення на додавання в друзі, повідомлення, події, фотографії і фільми;
 • Помилкові звинувачення, які свідчать про порушення Вами правил;
 • Попередження, що щось трапиться, якщо ви негайно не оновіть аккаунт або не виконати інші дії.

Один із способів перевірити, що лист дійсно прийшов з сайту Facebook, знайти посилання «видалити підписку або змінити налаштування повідомлень по електронній пошті на Facebook» у нижній частині повідомлення.

Щоб перевірити цю посилання:

 1. Натисніть на посилання правою кнопкою миші і скопіюйте URL-адресу;
 2. Вставте його в свій браузер;
 3. Переконайтеся, що він починається з www.facebook.com

Примітка: ця посилання не поміщається в кожне повідомлення з веб-сайту Facebook. Наприклад, якщо звернутися в службу сервісу Facebook з питанням про проблему, e-mail повідомлення з відповіддю, який ви отримаєте, не буде містити посилання відмовитися від підписки. Якщо повідомлення електронної пошти виглядає дивно, не натискайте жодних посилань і не відкривайте вкладення. Зверніть увагу: Facebook ніколи не посилає пароль у вигляді вкладення.

Моя довідка - Корисні поради