Зараження облікового запису Facebook на прикладі вірусу Koobface

Яким чином відбувається зараження

Шкідливе програмне забезпечення можна завантажити, намагаючись переглянути «шокуючий фільм», пропонований іншому у вигляді зміни статусу або відвідавши веб-сайт, який нібито пропонує спеціальні функції на Facebook.

Якщо, наприклад, сайт стверджує, що він може показати Вам, хто дивився вашу особисту сторінку, змінити колір стрічки або допоможе Вам повністю видалити ваш профіль. Пам’ятайте, такі функції не існують.

На моєму комп’ютері встановлено шкідлива програма

Якщо ви думаєте, що ваш комп’ютер заражений шкідливими програмами, наступні поради допоможуть Вам очистити його.

 1. Змініть пароль Facebook;
 2. Перевірте комп’ютер:
  • Facebook співпрацює з компанією McAffee, завдяки чому може запропонувати Вам можливість одноразово просканувати комп’ютер на наявність вірусів;
  • Якщо вам необхідна антивірусна програма, ми можете завантажити Microsoft Security Essentials.
 3. Оновіть свій браузер – версії Firefox і Internet Explorer мають вбудовані засоби забезпечення безпеки.

Як захистити свій аккаунт Facebook

 • Подумайте, перш ніж натиснути. Ніколи не переходити за підозрілими посиланнями, навіть якщо вони були відправлені від людини або компанії, яких ви знаєте. Це стосується і посилань, що передаються на Facebook (наприклад, в чаті або в постах) і посилань в повідомленнях електронної пошти. Якщо Ваш друг випадково натискає на спам, він може бути відправлений для всіх його друзів на Facebook. Пам’ятайте, щоб ніколи не вводити повторно свій пароль для соціальної мережі, і не завантажувати будь-які файли (наприклад, в форматі .exe), які викликають сумніви. Якщо ви побачите запит на повторне введення пароля Facebook (наприклад, під час зміни налаштувань облікового запису), переконайтеся, що ваш сайт містить фразу facebook.com/ в URL-адресі.
 • Якщо ви не знаєте, що це таке, не вставляйте цього в адресний рядок браузера. Вставка невідомого тексту в адресному рядку, може призвести до створення з Вашого облікового запису подій і сторінок, а також розсилці спаму в іншій формі.
 • Виберіть унікальний, надійний пароль. Використовуйте комбінації принаймні з шести букв, цифр і знаків пунктуації. Не використовуйте слова, які можна знайти в словнику. У разі сумнівів, рекомендуємо вам змінити пароль. Ви можете скинути пароль на сторінці «Налаштування облікового запису», доступною з розкривного меню в верхній частині кожної сторінки на Facebook.
 • Ніколи не повідомляйте свій логін і пароль. Ніколи не повідомляйте свої дані для входу в систему (наприклад, адресу електронної пошти та пароль), незалежно від причини. Особи, сторінки або групи звертаються до Вас з проханням надати дані для входу в обмін на знижки (наприклад, безкоштовні фішки), не заслуговують довіри. Речення цього типу походять від зловмисників і несумісні з Умовами Facebook.
 • Заходьте через веб-сайт www.facebook.com. Деякі шахраї створюють фальшиві сайти, які імітують сторінку входу на Facebook, вважаючи, що користувачі повідомлять їм адресу електронної пошти та пароль. Пам’ятайте про перевірку інтернет-адреси (URL) перед введенням реєстраційних даних. Якщо ви сумніваєтеся, завжди можна набрати в браузері “facebook.com” і перейти на офіційний сайт Facebook.
 • Оновіть свій браузер (напр. Internet Explorer). Останні версії браузерів Firefox і Internet Explorer мають вбудовані засоби забезпечення безпеки, наприклад, попередження про підозрілий вміст веб-сайту.
 • Використовуйте антивірусні програми для того, щоб захистити себе від вірусів і шкідливих програм.

Вірус Koobface

Що таке вірус Koobface

Це комп’ютерний черв’як, який нападає на Facebook та інші соціальні мережі. Поширюється у Facebook через відправку повідомлень зі спамом від імені користувачів.

Зараження облікового запису Facebook на прикладі вірусу Koobface

Ці повідомлення містять посилання, яку можна натиснути, і вам буде запропоновано завантажити та встановити нову версію Adobe Flash Player. Насправді завантажується шкідливий файл, який при відкритті починає використовувати обліковий запис користувача на Facebook для подальшої публікації шкідливої посилання, і таким чином, вірус поширюється.

В даний час Koobface атакує лише для користувачів Windows. Так що, якщо ви використовуєте Mac OS або Linux, ви не схильні до цього типу атак.

Як працює Koobface

Коли ваш комп’ютер заражений:

 • Можуть відображатися допоміжні вікна, що пропонують встановити програмне забезпечення “для забезпечення безпеки”;
 • Сайти пошуку Google можуть бути підмінені;
 • Якщо ви створюєте веб-сторінку, вірус може вкрасти паролі до неї.

Що робити, якщо мені здається, що мій комп’ютер заражений вірусом:

 1. Щоб виявити і видалити Koobface або інше шкідливе програмне забезпечення, яке може бути встановлено на Вашому комп’ютері, виконайте повну перевірку системи з допомогою поточного антивірусного програмного забезпечення;
 2. Скиньте всі паролі, які ви використовуєте в Інтернеті.

Яким чином захистити аккаунт від вірусу Koobface

Ось кілька простих порад, які допоможуть вам збільшити безпека облікового запису:

 • Завантажуйте програмне забезпечення тільки від відомих і надійних веб-сайтів. Завжди ретельно перевіряйте URL-адресу;
 • Використовуйте брандмауер в комп’ютері;
 • Пам’ятайте, щоб використовувати останню версію браузера з оновленим чорним списком, що забезпечує захист від фішингу;
 • Використовуйте поточну версію антивірусного програмного забезпечення;
 • Встановіть останню версію всіх встановлених програм;
 • Дотримуйтеся обережності при відкритті посилання від друзів, яких ви погано знаєте;
 • Пам’ятайте про встановлення контрольного питання для всіх своїх облікових записів. Це корисно у випадку втрати доступу і необхідності підтвердження особи. Контрольне запитання до облікового запису на Facebook, ви можете задати на сторінці Налаштування облікового запису.
Моя довідка - Корисні поради